PDA

View Full Version : теглене от вбох7- субтитри???



mysterious93
01-24-2010, 22:36
искам да си изтегля даден клип от вбокс.. до тук добре (като изключим че не ми тегли всеки един , а който му кефне) ползвам влоадер.. обаче проблема ми идва с това че искам да изтегля клип със субтитри!! но ми тегли само клипа :( как д анаправя така че и субтитрите д ами излязат????

doomkillerr
01-24-2010, 22:45
Мисля, че не можеш да теглиш субтитрите, тъй като те допълнително се пишат и синхронизират в самата система на сайта към дадения видео клип! Не са отделен файл! :?

mysterious93
01-25-2010, 09:48
ейй че гадно.. значи какво ми остава?? да ги поискам от тоя който е качил клипчето?

doomkillerr
01-25-2010, 10:19
ейй че гадно.. значи какво ми остава?? да ги поискам от тоя който е качил клипчето?

Не... по скоро ти остава възможноста, сама да си създадеш файла със субтитрите и да ги синхронизираш спрямо клипа, посредством програмата "Subtitle Workshop" :)

ivanstef
01-25-2010, 14:54
Може да пробваш с една Camtasia да го заснемеш. Так ще ти излезе със субтитрите. 8)

mysterious93
01-26-2010, 19:06
ейй че гадно.. значи какво ми остава?? да ги поискам от тоя който е качил клипчето?

Не... по скоро ти остава възможноста, сама да си създадеш файла със субтитрите и да ги синхронизираш спрямо клипа, посредством програмата "Subtitle Workshop" :)

ако ми обясниш и как да се оправя с тази програма грешка няма да имаш :D имам субтитрите в word.. как да ги въвеждам и какво да ги правя..?

doomkillerr
01-26-2010, 21:02
ако ми обясниш и как да се оправя с тази програма грешка няма да имаш :D имам субтитрите в word.. как да ги въвеждам и какво да ги правя..?

Програмата има и подържа български интерфейс, за това мисля, че и сама ще се ориентираш по-нататък:

http://img51.imageshack.us/img51/1460/screen001d.jpg

От меню "Филм" отваряш клипа, към който искаш да си направиш субтитри. От меню "Файл -> Нови субтитри..." създаваш нови субтитри. Пишеш си субтитрите, като ги нагаждаш спрямо клипа, времетраенето им (показване и скриване) и т.н. За да пишеш субтитрите на два (три) реда натискаш бутона "Enter", а за нов ред със субтитри щракаш бутона "Insert".

П.С. - Нямам необходимото време да ти напиша цялото ръководство на програмата! Разтърси се в www.Google.com и ще намериш цялата необходима информация! :)

mysterious93
01-27-2010, 18:44
ПЛС ПОМОГНИ МИ...в какъв формат да ги запиша?? искам да ми излиза с bs player излязоха ми всякви други.. zero g, adobe enc.. нещо си абе поне 20..??

mysterious93
01-27-2010, 19:08
оффф на всичкото отгоре и се скрива спр бързо :-x :-x :-x :-x :-x аз го слагам с продължителност поне 5-6 секунди то излиза за 2 и се скрива.. в самата програма кат го прая няма проблем.. ама кат го пусна отделно,извън програмата, излизат цифрите (минутите) и направо нз.. :-x :-x :-x искам да ми излиза само текста :-x а и да е със същата продължителност с която го направих..

doomkillerr
01-27-2010, 19:14
ПЛС ПОМОГНИ МИ...в какъв формат да ги запиша?? искам да ми излиза с bs player излязоха ми всякви други.. zero g, adobe enc.. нещо си абе поне 20..??

Значи от списъка с форматите намери "SubRip" и щракни два пъти върху него! :)

Едит: Ако искаш, дай ми линк към клипа и качи някъде текста за субтитрите и аз ще ти ги наглася, както трябва! :)

mysterious93
01-28-2010, 17:45
ся като каза за тоя формат.. май става.. ще се опитам още веднъж, да не те занимавам, ще го направя цялото и така.. :D ии ако ОТНОВО не стане .. ще те питам пак :D

mysterious93
01-28-2010, 18:51
Благодаря ти многоооо!!! ама наистина многоо!!!!!!!! аз още вчера съм разбрала как да намествам субтитрите обаче само дето не знаех какъв формат да запиша :-D мерси че се занимава с мен! помолих един приятел за малко помощ, но той веднага ме отсвири..било прекалено сложно за мен.. а трябваше само формата да ми каже :x можех да съм го свършила и да съм забравила дося ама.. както и да е :-D Благодаря пак :P и за напреде ще знам как да си ги прая :P :-) :-) :-) :oops:

doomkillerr
01-28-2010, 18:53
Само така! :wink: