PDA

View Full Version : Ревност или не?



thirteen
01-25-2010, 09:23
Преди седмица моя приятел се видял с бившата и ми разказа всичко, понеже аз нямам навика да питам и да дебна. И аз сам ок с това. Нищо не е имало и всичко е било приятелски разговор. Още когато разбрах реагирах спокойно. Не съм от ревнивите момичета, НО тази сутрин се събудих с това чувство. Сънувах ги!!! А бях забравила за тази случка, но явно подсъзнанието ми е ревниво ли какво?! Не мога да си го обясна. Не мисля за нещо, забравям го, но я сънувах. (понеже съм я виждала и всичко беше реалистично) Бях изумена от себе си.. фантазията или подсъзнание .. наистина не си обяснявам. Вече когато осъзнавам, че си е било само сън, пак се чувствам по-странно от преди. :-o

MaLkaTa_LaDy
01-25-2010, 09:57
Само се затормозяваш. В главата ни има един куп мисли, нормално е това, което си сънувала.

moneycomeme
01-25-2010, 10:23
Не се поддавай на провокациите на подсъзнанието си.Вярата и доверието са стабилността във връзката. ;] ..и до колкото виждам ти го знаеш..само ти припомням :-)

Lincheto
01-25-2010, 10:34
Много го мислиш за нищо.

soul1199
01-25-2010, 11:29
може подсъзнателно да се притесняваш за това да не би да е станало нещо м/у тях

sexa_na_kompleksa
01-25-2010, 11:44
Явно отдаваш повече значение на случката отколкото си мислиш.
Хубаво е, че му вярваш. Но все пак, той защо е излизал с нея?

thirteen
01-25-2010, 12:18
Тя е искала да поговорят. Дали може да разчита на него като приятел и т.н. Но има и още един фактор за моето притеснение явно, това че е било през нощта.

sexa_na_kompleksa
01-25-2010, 12:23
Само ти си знаеш колко можеш да му вярваш.
Ако нещо те притеснява, просто поговори с него.

GossipGirl89
01-25-2010, 12:24
Според мен е напълно нормално леко да се подразниш от тоя факт. Колкото и доверие да имам на човека в една такава ситуация за мен е съвсем нормално и логично да се позамисля за някои неща... В крайна сметка ти му имаш доверие - тогава недей толкова насериозно да взимаш нещата и да ги мислиш

anonimchetou
01-25-2010, 15:43
за да си сънувала значи все пак си мислила за това.. или може би ти е повлияло по някакъв начин.. Чувала съм че сънуваме преживяното или това което силно ни вълнува.. случки от ежедневието ни и тн..

Dimana99
01-25-2010, 17:10
Много го мислиш за нищо.И на мен така ми се струва

valdesbg
01-25-2010, 18:42
Добре де, дай да мислим като големи хора.

Сънищата са проекция на подсъзнанието, които имат за цел да разтоварят мозъка, докато той релаксира. Това е факт, изследван и доказан от доста учени.

Хората са решили да създадат наука изучаваща сънищата, с цел да се опитат да обяснят това онова за сънищата.

Но тъй като няма къде да проверим на практика, няма и дебела книга която да казва "Ако сънуваш това и това, значи това и това", затова сме започнали да даваме абсолютно необосновани обяснения на това и онова.

Бих те посъветвал да обърнеш внимание на следното.

Фройд казва: "Сънищата са проекция на подсъзнанието."

Перефразирам - всичко онова което наистина мислиш, искаш, чувстваш и т.н. Тук няма граници и бариери от морал, етика, право и подобни. Тъй като съзнанието се изключва само по време на сън, това е единствения момент през който подсъзнанието може да излезе наяве и да вземе контрол макар и за момент. И сънищата са начина му на проявление. Замисли се дали наистина му вярваш и си ок с цялата ситуация точно толкова колкото твърдиш. Замисли се дали не заблуждаваш себе си поради някакви причини(етични, морални, лични), и дали подсъзнанието ти не те насочва към някакъв проблем, който е добре да разрешиш.

Ще ти помогна - това не е лесен и бърз процес. Но не е и невъзможен :)

GabisiTa
01-25-2010, 18:48
Ако му вярваш и мислиш, че това, което ти е казал е истина, не виждам причина дори да го мислиш.. :) Може би обърнала по-голямо внимание на случката през деня и затова го сънувала... :-o

П.С. http://ilove.milka.bg/?act=poster_preview&user_id=3889
:)

sunshinepp
01-25-2010, 18:52
това са глупости.. забрави ги тия сънища 8)

ivcheto0o
01-26-2010, 13:01
Само се затормозяваш. В главата ни има един куп мисли, нормално е това, което си сънувала.