PDA

View Full Version : леко подут лимфен възел-не боли толкова



karakostad
01-25-2010, 21:24
Втори ден напипвам леко подут лимфен възел. Аз съм на 19 и сега като пропручетох тук-там за лимфния възел и ме побиха тръпки. За сега е на едно място в шията леко е подут и се опипва. Не боли толкова - може би като го натисна, но това е нормално болката е такава както при натиск на всяка част от тялото- не е толкова особена. Утре ще ида на лекар, но ще спия притеснено. Откъм здравословно състояние съм горе-долу добре. На огледалото ако се загледа си личи- само от едната страна е . Дайте съвет, на едно място прочетох, че ако нямам настинка може да е онко заболявяне или тумор.

II. Права и задължения на потребителите
7. Да слагат пълно и описателно заглавие на темите си.
kalpazanka

eatmysocs
01-25-2010, 21:37
Пич, за 19 годишен, много се вглеждаш...ама то кво съм седнал да ти давам съвети, като и аз съм същия. :D Та, спокойно...при настинка, грип и т.н. лимфите поемат каквото трябва. За това се подуват, възможно е да се подуе и от другата страна. Не го натискай - не е нужно. Пък, когато можеш иди и на лекар. :P

kalpazanka
01-26-2010, 05:57
Да имаш болни зъби? Да те боли гърло? Имаш ли висока температура? Да се чувстваш отпаднал? Изобщо някакви оплаквания? :-o

karakostad
01-26-2010, 08:36
Имал съм зачервено гърло, но такъв проблем с лимфния възел не съм имал. Иначе физически съм добре, но прочетох някъде, че, в малко случаи може да се образува тумор, когато си уж "добре"- за това се притесних.

kalpazanka
01-26-2010, 08:37
Питам те за момента имаш ли оплаквания? За тези два дни /и около тях/ дали си забелязал нещо друго освен ЛВ.
Посети ли личния?

karakostad
01-26-2010, 09:23
Сутринта бях и ми каза, че имам възпаление на гърлото. Иначе физически съм добре- не кашлям. Иначе нямам никакви други оплаквания - храня се добре. И освен това, което е на врата на друго място нямам.

zoreto
01-26-2010, 11:31
И аз имах до преди 2 дни,но аз съм настинала много жестоко и от това се поду,сега вече ми мина ,но настинката продължава.Подуването в повечето случеи се дължи на настиване или какво вече споменаха на продлеми с гърлото

sexita
01-27-2010, 12:31
Лимфните възли са част от имунната (лимфната) система. Подуват се, когато около мястото има някакъв проблем - възпаление, примерно.
Щом е от възпалено гърло... проблем няма. Произвеждат се лимфоцити, които атакуват бактериите. Именно за това лимфните възли са разположени в областта на шията... за да обезвреждат бактериите вирусите попадащи през устата и носът.
Лимфен възел, който е подут години наред може да е опасен, защото може да алармира за тумор в главата или нещо друго