PDA

View Full Version : Логически задачи :P



Страници : [1] 2

tWiLigHtgIrL
01-26-2010, 10:10
Правилата


01. Задача задава само един потребител.
02. Който реши задача, получава правото да задава нова.
03. Ако никой не реши задача след една седмица от постването й, задалият я е длъжен да даде отговора и решението и да зададе нова.
04. Ако някой не иска да задава задача, но получи правото за това, то той има правото да си избере някого, на когото да го прехвърли.

Надявам се че така е най-справедливо.

Аз ще задам първата задача.


Трима приятели били на кръчма. Накрая сметката им излязла 25лв. Всеки дал по 10 лева. Сервитьорката им върнала по 1 лев и си прибрала 2 лв. бакшиш. Един от приятелите се замислил: Дадохме по 10лв, общо 30лв. Тя ни върна по 1 и запази 2 за себе си. От тук следва че всеки от нас е дал по 9 лв. Но 3х9=27, а 27+2=29.Къде се губи този 1 лев?
Е къде се губи този лев и губи ли се изобщо?

stelSs21
01-26-2010, 10:28
Ами единия лев не се губи те са дали 27, от които 25 са за сметката и 2лв бакшиш.
Който иска да задава следващата задача. :)

tWiLigHtgIrL
01-26-2010, 10:33
правилно решение.. :wink:
Не се губи 1лв.От дадените 30лв,след плащането на сметката остават 5лв.Бакшиша на сервитьорката-2лв,и от 5лв остават 3лв-на всеки от приятелите по 1 лв! - това е по-пълното решение
:wink:

И аз ще задам следващата задачка:
Кое е следващото число?
1
11
21
1211
111221

Kopu
01-26-2010, 10:33
В една стая има 3 крушки, а в друга 3 ключа за тези крушки! Как можеш да разбереш кой ключ за коя крушка е като имате право да влизате в 2 -те стаи по 1 път.

tWiLigHtgIrL
01-26-2010, 10:38
В една стая има 3 крушки, а в друга 3 ключа за тези крушки! Как можеш да разбереш кой ключ за коя крушка е като имате право да влизате в 2 -те стаи по 1 път.
Влиза се първо в стаята с ел. ключове - 1-вият се включва за 10 минути например 2-рият се пуска за малко а третият не се пипа. После се отива в стаята с крушките и най - горещата е на 1 -вия ключ топлата на 2-рия и студената на 3-тия. :wink:

ПП -вече зададох задачка :wink:

Chacho
01-26-2010, 11:02
правилно решение.. :wink:
Не се губи 1лв.От дадените 30лв,след плащането на сметката остават 5лв.Бакшиша на сервитьорката-2лв,и от 5лв остават 3лв-на всеки от приятелите по 1 лв! - това е по-пълното решение
:wink:

И аз ще задам следващата задачка:
Кое е следващото число?
1
11
21
1211
111221


312211

Задачата ми е любима :)

Броят на долепените единици и двойки

11=една единица
21=две единици
12=една двойка
31=три единици



5+5+5=550 сложете една чертичка така че да стане вярно равенството

ПП: Страхотна тема.

heiress
01-26-2010, 12:48
545+5 = 550 :P

Аз ще дам една лесна:
Момченце живее на 8-ия етаж! Когато излиза от блока, слиза до първия етаж, но когато се качва, пътува с асансьора до 5-тия етаж и след това на горе пеш! Защо?

tWiLigHtgIrL
01-26-2010, 13:06
ем момченцето е ниско и достига само до копчето за 5-ия етаж и затова слиза на 5-ия и нагоре е пеш.. :wink:


Един човек си вървял и видял едно ябълково дърво, на което имало ябълки. Качил се на него и нито брал ябълки, нито ял ябълки, но когато слязъл от него на дървото нямало нито една ябълка.
Какво е станало?

MichellePhan
01-26-2010, 13:09
ем момченцето е ниско и достига само до копчето за 5-ия етаж и затова слиза на 5-ия и нагоре е пеш.. :wink:


Един човек си вървял и видял едно ябълково дърво, на което имало ябълки. Качил се на него и нито брал ябълки, нито ял ябълки, но когато слязъл от него на дървото нямало нито една ябълка.
Какво е станало?
Когато се качил ябълките паднали..
Представи си че караш автобус.На първата спирка се качили 4 човека.В влака имало 10 човека общо.На третата 8 се качили и 2 слезли.На колко години ще е шофьора след 10 години?

Evellon
01-26-2010, 14:20
Представи си че караш автобус.На първата спирка се качили 4 човека.В влака имало 10 човека общо.На третата 8 се качили и 2 слезли.На колко години ще е шофьора след 10 години?
Т'ва е няк'ва ебавка imo... Уж автобус, а изведнъж "В влака имало 10 човека общо.". WTF? И ние си представяме, че караме, което означава, че възрастта на шофьора съвпада с нашата, което обезсмисля задачата донякъде... :?

И все пак... В момента съм на 18, представям си, че карам някакъв автобус... след 10 години ще бъда на 28 :-o

Evellon
01-26-2010, 14:23
Баща имал квадратна нива. Една четвърт от нивата оставил за себе си така, както е показано на картинката. Останалата част обещал да даде на четиримата си сина, ако те я разделят не само по равно, но и на части, всяка от които да има формата на останалите.
Как синовете са направили това?

http://img193.imageshack.us/img193/7028/zadacha.jpg

Chacho
01-27-2010, 09:19
Баща имал квадратна нива. Една четвърт от нивата оставил за себе си така, както е показано на картинката. Останалата част обещал да даде на четиримата си сина, ако те я разделят не само по равно, но и на части, всяка от които да има формата на останалите.
Как синовете са направили това?

http://img193.imageshack.us/img193/7028/zadacha.jpg

Ако спуснем двата диагонала се получават четири подобни правоъгълни равнобедрени триъгълници. За единия две части, за другите по една. Казано е еднаква форма на частите, не бройка. Това ли е?

Evellon
01-27-2010, 10:58
Баща имал квадратна нива. Една четвърт от нивата оставил за себе си така, както е показано на картинката. Останалата част обещал да даде на четиримата си сина, ако те я разделят не само по равно, но и на части, всяка от които да има формата на останалите.
Как синовете са направили това?

http://img193.imageshack.us/img193/7028/zadacha.jpg

Ако спуснем двата диагонала се получават четири подобни правоъгълни равнобедрени триъгълници. За единия две части, за другите по една. Казано е еднаква форма на частите, не бройка. Това ли е?
не е това, частите ще бъдат с еднаква форма, но не и с еднаква големина (площ)

съвет: не става с триъгълници 8-)

heiress
01-27-2010, 12:01
А можем ли да разделим нивата така, че частите на различните синове да са разделени. Примерно единия да има една част в единия край и една в другия?

Evellon
01-27-2010, 12:09
трябва да разделите бялата част на 4 еднакви по форма многоъгълници с равна площ... по-добре от това не мога да го обясня... а как ще стане номера - вие трябва да го измислите :)

heiress
01-27-2010, 23:19
Оо, моля те подскажи малко или направи кажи как става, защото май само аз се мъча денонощно с тази задача..

heiress
01-27-2010, 23:29
Mисля, че най- после успях: Моля те, кажи дали е така:
http://media.snimka.bg/5440/017134844.jpg

mgxpower
01-27-2010, 23:31
Mисля, че най- после успях: Моля те, кажи дали е така:
http://media.snimka.bg/5440/017134844.jpg :? :lol:

heiress
01-27-2010, 23:31
Защо ми се смееш.. знаеш ли.. побърках се.. откакто я е пуснала го мисля..

mgxpower
01-27-2010, 23:33
И аз си мисля, че става въпрос за някаква задача от предстоящ изпит апък то какво било... :o :lol:

heiress
01-27-2010, 23:33
О, не от изпита се отказах.. дори няма да си правя труда да уча.. нооо няма да спамя тук.. :) Ще ти обяснявам в другата тема.

Evellon
01-28-2010, 12:47
Да, heiress. Това е решението :) :grin:

Пускай нова задача 8-)

Chacho
01-29-2010, 22:36
Докато тя пусне, ето една:

Намирате се в затвор. Знаете, че точно след 45 мин. вратата, която ви дели от свободата, ще се отключи за няколко секунди. Трябва точно след 45 минути да я ритнете, за да се отвори, иначе оставате вътре завинаги.
Разполагате единствено със запалка и 2 фитила, които горят по 60 мин. всеки. Нямате право да измервате, каква част е изгоряла (демек не може просто да палнете и отмерите 3/4).
Как ще разберете, кога са минали 45 минути?

tWiLigHtgIrL
01-30-2010, 07:30
Ем пали се единия фитил от двата края а другия само от единия. Когато първият изгори са минали 30 мин тогава палиш втория и от другия край. Когато и той изгори са минали половината на оставащите 30 мин. т.е. 15 мин - общо стават 45 мин. и риташ вратата..

Evellon
01-30-2010, 16:15
Докато чакаме heiress...

В една кошница има яйца. Броят на яйцата се удвоява на всяка минута. След 1 час кошницата се напълва. Кога кошницата е била наповолина пълна с яйца?

Madeyed
01-30-2010, 16:15
Докато чакаме heiress...

В една кошница има яйца. Броят на яйцата се удвоява на всяка минута. След 1 час кошницата се напълва. Кога кошницата е била наповолина пълна с яйца? на 59 минута :P

Evellon
01-30-2010, 16:19
Кокошка и половина за ден и половина снасят яйце и половина. Колко яйца ще снесат 4 кокошки за 9 дни?

Madeyed
01-30-2010, 16:20
Кокошка и половина за ден и половина снасят яйце и половина. Колко яйца ще снесат 4 кокошки за 9 дни? 36 яйца :P

Evellon
01-30-2010, 16:21
Кокошка и половина за ден и половина снасят яйце и половина. Колко яйца ще снесат 4 кокошки за 9 дни? 36 яйца :P
не!

tWiLigHtgIrL
01-30-2010, 16:24
24...

Evellon
01-30-2010, 16:24
24...
\:D/

Evellon
01-30-2010, 16:30
Трима мъже ловили риба. Вечерта след улова се напили и заспали. На сутринта единият от тях станал, разделил рибата на 3 равни части, но една останала и той я хвърлил, след което прибрал своята част и си тръгнал. Вторият станал малко по-късно, също разделил рибата на 3 равни части, но една хартисала и той я хвърлил, след което прибрал своята част и си тръгнал. Третият рибар също разделил рибата на 3 равни части, но една останала излишна и той я хвърлил.

Определете най-малкия брой уловени риби, които удовлетворяват условието.

Evellon
02-06-2010, 10:49
^ отговорът е 25



Един скъперник искал да си ушие хубав костюм, но за малко пари. Затова шивачът му казал: "Предлагам ти две условия - едното е да ми платиш за плата и ушиването общо 117 лв., второто е да ми платиш само за копчетата, но за първото 1 ст., за второто 2 пъти повече и за всяко следващо - 2 пъти повече, отколкото за предходното. Костюмът ще има 18 копчета." Скъперникът избрал второто условие. Колко пари се е наложило да плати?

Evellon
02-12-2010, 18:39
^

1 копче - 1 ст.
2 копче - 1 ст. * 2 = 2 ст.
3 копче - 2 ст. * 2 = 4 ст.

Всяко следващо копче е двойно по-скъпо от предишното, следователно е следваща степен на двойката... Първото струва 1 ст., което е двойка на нулева степен. Костюмът има 18 копчета, следователно последното е 2 на седемнадесета степен (131072)... Изчисляваме цената на всички 18 копчета и после ги събираме. Делим на 100 за да преобразуваме сумата от стотинки в левове.
Отговор - 2621.43 лв.







Шофьор, пътувайки с автомобила си, забелязал, че километражът му показва числото 15951. Направило му впечатение, че това число се чете еднакво както отляво надясно, така и отдясно наляво. Помислил си, че число с подобна особеност няма скоро да се появи. Но останал доста изненадан, когато точно след два часа километражът показал ново число, което се четяло еднакво от двете страни. Кое е това число и каква е била скоростта на движение на автомобила?


Само аз пиша в тая тема... :/

Madeyed
02-12-2010, 18:43
Шофьор, пътувайки с автомобила си, забелязал, че километражът му показва числото 15951. Направило му впечатение, че това число се чете еднакво както отляво надясно, така и отдясно наляво. Помислил си, че число с подобна особеност няма скоро да се появи. Но останал доста изненадан, когато точно след два часа километражът показал ново число, което се четяло еднакво от двете страни. Кое е това число и каква е била скоростта на движение на автомобила?






числото е 16061

Изминатия път е 16061 - 15951 = 110 км.

следователно се е движил със 55 км/час :)

Madeyed
02-12-2010, 18:56
Задача 1
Шерлок Холмс и д-р Уотсън се срещнали след години раздяла. От разговора станало ясно, че Уотсън е семеен и има трима сина. На въпроса за възрастта им докторът отговорил:
-Произведението от годините им е 36, а сумата е равна на номера на къщата, която е срещу нас.
-Това е недостатъчно. Необходима е допълнителна информация да определя възрастта им.-казал Холмс.
-Е, добре. Ще ти помогна. Най-големият има сини очи.
-Сега всичко е наред.-казал Холмс.
На колко години са синовете на д-р Уотсън.


Задача 2

Има 5 къщи, всяка с различен цвят. В къщите живеят хора от различни националности. Те пият различни питиета, пушат различни видове цигари и отглеждат различни домашни животни. Домакините в тези къщи нямат еднакви животни, не пушат еднакви цигари и не пият едни и същи напитки.
Пита се кой от тях отглежда рибки, ако знаете, че:

1. Англичанинът живее в червената къща.
2. Шведът има куче.
3. Датчанинът пие чай.
4. Зелената къща се намира отляво на бялата.
5. Собственикът на зелената къща пие кафе.
6. Човекът, който пуши "Pall Mall" отглежда птички.
7. Собственикът на жълтата къща пуши "Dunhill".
8. Човекът, който живее в къщата, разположена в средата, пие мляко.
9. Hоpвежецът живее в първата къща.
10. Човекът, който пуши "Blend" живее в къщата, която се намира след къщата на любителя на котки.
11. Човекът, който отглежда коне, е съсед на пушача на "Dunhill".
12. Собственикът, който пуши "Bluemaster" пие бира.
13. Hемецът пуши "Prince".
14. Къщата на ноpвежеца се намира до синята къща.
15. Съседът на пушача на "Blend" пие вода.

И така: Кой от петимата отглежда рибки?

Задача 3

Един човек бил заключен в стая, цялата в бетон, с желязна врата и единственото нещо, което можело да я отключи, било топче за пинг-понг, което трябвало да се пусне в един малък процеп, специално предназначен за пускане на такива топчета и нищо друго, освен топче за пинг-понг. И така, човекът можел да избяха от стаята, едва когато се отвори желязната и неразбиваема врата, а тя се отваряла само когато пусне топчето за пинг-понг. Човекът бил дибидюс гол и нямало нищо нито в стаята, нито пък някакви други инструменти. Единствената му надежда била в забитата в пода (и херметически затворена отдолу) 30 см висока и тънка точно колкото да влезе топче за пинг-понг тръба, но и точно колкото да не може да бръкне и да извади топчето. На дъното действително имало топче за пинг-понг, но човека нямало как да го извади или поне това се пита в задачата - как??


задача 4


Ето една проста задачка за един прост простир. В земята са забити два кола, които стърчат на повърхността 10 m. От върховете на тези колове е пуснато въже с дължина 15 m. Да, точно от онези, с които комшийката Сийка Чешмиджиева си простира прането, виждали сте го по ТВ-реклами. Но да се върнем на задачата. Въпросът е какво е разстоянието между двата кола, ако въжето в най-ниската си точка виси 2,5 m над земята.
http://psabev.hit.bg/Zagad/z4.gif

задача 5

В една стая има 3 електрически крушки , а в друга три ключа за крушките ( има се в предвид, че инсталацията може да е объркана и не е задължително първия ключ да е за най - лявата крушка ..) в стаята с крушките може да се влиза само веднъж . От стаята с ключовете не може да се види стаята с крушките по никакъв начин. Как може да се разбере кой ключ за коя крушка е ?


Миро заемай се :D

tWiLigHtgIrL
02-12-2010, 19:19
зад 1-не мога 8-)
зад 2-В първата къща живее норвежеца,къщата е жълта,пуши Дънхил,пие вода и гледа котки
Втората е синя,Живее датчанина,пуши Бленд,пие чай
Ж третата живее англичанина,пие мляко,пуши Пал Мал,гледа птици-червена на цвят
Четвъртата е зелена живее немец,пие кафе пуши принс, гледа РИБКИ"
петата е бяла жиевее швед,пие бира и гледа куче.
във втората къща отглеждат коне.

зад 3-ще извърши природна нужда 8-) ..ох как да се изразя..иначе се сетих 8-)

зад 4-след като въжето е дълго 15 м то половината въже е 7,5 м Като се вземе предвид това че въжето е 2,5 м над земята то се оказва че колоните трябва да са допрени една до друга тъй като те са високи 10 м а половината въже плюс разстоянието до земята е също 10 м

зад 5-пускана е но с малко по-различно и кратко условие..и аз я бях решила а иначе ето решението:
Влиза се първо в стаята с ел. ключове - 1-вият се включва за 10 минути например 2-рият се пуска за малко а третият не се пипа. После се отива в стаята с крушките и най - горещата е на 1 -вия ключ топлата на 2-рия и студената на 3-тия.


а за задача 1 не ми достига нещо информация за да я реша 8-)

Evellon
02-12-2010, 19:30
зад 1-не мога 8-)
зад 2-В първата къща живее норвежеца,къщата е жълта,пуши Дънхил,пие вода и гледа котки
Втората е синя,Живее датчанина,пуши Бленд,пие чай
Ж третата живее англичанина,пие мляко,пуши Пал Мал,гледа птици-червена на цвят
Четвъртата е зелена живее немец,пие кафе пуши принс, гледа РИБКИ"
петата е бяла жиевее швед,пие бира и гледа куче.
във втората къща отглеждат коне.

зад 3-ще извърши природна нужда 8-) ..ох как да се изразя..иначе се сетих 8-)

зад 4-след като въжето е дълго 15 м то половината въже е 7,5 м Като се вземе предвид това че въжето е 2,5 м над земята то се оказва че колоните трябва да са допрени една до друга тъй като те са високи 10 м а половината въже плюс разстоянието до земята е също 10 м

зад 5-пускана е но с малко по-различно и кратко условие..и аз я бях решила а иначе ето решението:
Влиза се първо в стаята с ел. ключове - 1-вият се включва за 10 минути например 2-рият се пуска за малко а третият не се пипа. После се отива в стаята с крушките и най - горещата е на 1 -вия ключ топлата на 2-рия и студената на 3-тия.


а за задача 1 не ми достига нещо информация за да я реша 8-)
изпревари ме :lol:
първата е откачена, нищо не измислям 8-)
втората съм я решавал ама ме мързеше да го правя пак...
третата е лесна... ще пикае човека :D
четвъртата - проста математическа формула...
петата много я мислих преди време и накрая ми казаха отговора щото не се сетих 8-)

та остана първата... :-o :-o

tWiLigHtgIrL
02-12-2010, 20:06
зад 1-не мога 8-)
зад 2-В първата къща живее норвежеца,къщата е жълта,пуши Дънхил,пие вода и гледа котки
Втората е синя,Живее датчанина,пуши Бленд,пие чай
Ж третата живее англичанина,пие мляко,пуши Пал Мал,гледа птици-червена на цвят
Четвъртата е зелена живее немец,пие кафе пуши принс, гледа РИБКИ"
петата е бяла жиевее швед,пие бира и гледа куче.
във втората къща отглеждат коне.

зад 3-ще извърши природна нужда 8-) ..ох как да се изразя..иначе се сетих 8-)

зад 4-след като въжето е дълго 15 м то половината въже е 7,5 м Като се вземе предвид това че въжето е 2,5 м над земята то се оказва че колоните трябва да са допрени една до друга тъй като те са високи 10 м а половината въже плюс разстоянието до земята е също 10 м

зад 5-пускана е но с малко по-различно и кратко условие..и аз я бях решила а иначе ето решението:
Влиза се първо в стаята с ел. ключове - 1-вият се включва за 10 минути например 2-рият се пуска за малко а третият не се пипа. После се отива в стаята с крушките и най - горещата е на 1 -вия ключ топлата на 2-рия и студената на 3-тия.


а за задача 1 не ми достига нещо информация за да я реша 8-)
изпревари ме :lol:
първата е откачена, нищо не измислям 8-)
втората съм я решавал ама ме мързеше да го правя пак...
третата е лесна... ще пикае човека :D
четвъртата - проста математическа формула...
петата много я мислих преди време и накрая ми казаха отговора щото не се сетих 8-)

та остана първата... :-o :-o
е нали знаеш първия печели 8-)
а за първата нищо не ми хрумва :lol: дай да питаме за жокер :lol:

Madeyed
02-13-2010, 17:36
8-) Ади де 8-) решете първа :P

Evellon
02-13-2010, 17:38
8-) Ади де 8-) решете първа :P
сигурен съм че и ти не си я решил сам... или ако си успял е било с помощ от някъде 8-)

KpucmuHa
02-13-2010, 17:52
за 1та казвам, че голямото е на 4г, а другите две са близнаци и са на по 3г 8-)

tWiLigHtgIrL
02-13-2010, 17:54
за 1та казвам, че голямото е на 4г, а другите две са близнаци и са на по 3г 8-)
знаех си че кака Криси е умна :grin: :lol:

Madeyed
02-13-2010, 17:59
за 1та казвам, че голямото е на 4г, а другите две са близнаци и са на по 3г 8-)
знаех си че кака Криси е умна :grin: :lol: Некой не се досети обаче че за годините може да каже само Холмс, защото той вижда номера на отсрещната къща. Затова има няколко комбинации.
:P

YellowSunset
02-13-2010, 18:02
Холмс казва,че не е достатъчно,защото дори да знае номера на отсрещната къща,все още има 2 рещения.Тогава ако произведението на 3 числа е 36 и сборът им е едно и също число,то само числото 13 отговаря на това условие => възможностите са:
9,2,2 и 6,6,1.Но Уотсън казва,че има най-голям син,което веднага изклюява 2рата възможност,защото тогава ще има 2ма най-големи сина(и двамата на 6).Така че отг. е 9,2,2. :grin:

tWiLigHtgIrL
02-13-2010, 18:04
за 1та казвам, че голямото е на 4г, а другите две са близнаци и са на по 3г 8-)
знаех си че кака Криси е умна :grin: :lol: Некой не се досети обаче че за годините може да каже само Холмс, защото той вижда номера на отсрещната къща. Затова има няколко комбинации.
:P
уф защо не го написах..бях стигнала до такова решение :razz: :razz:
ама за решението искаш ли точни цифри с комбинациите 8-)

tWiLigHtgIrL
02-14-2010, 09:58
тая задача не беше ли вече пускана :-o

Evellon
02-14-2010, 10:15
Добре де ето една и от мен

1. 5 къщи, всяка с различен цвят.
2. Във всяка къща живее един човек от различна националност.
3. Всеки от тях предпочита определено питие, пуши определен вид цигари и гледа едно домашно животно.
4. НИКOЙ от 5-те човека не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като някой друг.
Въпрос: Кой гледа рибката?
Указания:
1. Англичанинът живее в червената къща.
2. Шведът гледа куче.
3. Датчанинът пие чай.
4. Зелената къща е отляво на бялата.
5. Норвежецът живее в първата къща.
6. Собственикът на зелената къща пие кафе.
7. Човекът които пуши Пал Мал, гледа птичка.
8. Мъжът в средната къща пие мляко.
9. Собственикът на жълтата къща пуши Дънхил.
10. Пушачът на Марлборо живее до този, който гледа котка.
11. Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Дънхил.
12. Пушачът на Уинфилд пие с удоволствие бира.
13. Норвежецът живее до синята къща.
14. Немецат пуши Ротманс.
15. Пушачът на Марлборо има съсед, които пие вода.
няма да е зле да кажеш и какво се търси в задачата :lol:

YellowSunset
02-14-2010, 10:16
Норвежецът: 1ва къща(жълта);Дънхил;вода;кот а
Датчанинът:2ра къща(синя);Марлборо;чай;кон
Англичанинът:3та къща(червена);Пал Мал;мляко;птица
Немецът:4та къща(зелена);Ротманс;кафе;Р БА
Шведът:5та къща(бяла);Уинфилд;бира;куч

YellowSunset
02-14-2010, 14:41
Ходят си двама археолози през пустинята и попадат в една пещера. В тази пещера намират 2 голи трупа на мъж и жена, легнали по гръб. Поради специфични условия в пещерата и двете тела били перфектно запазени - с плътта, с всичко.
Единият учен казал:
- Това са Адам и Ева.
Другият веднага се съгласил с него.

Как са разбрали двамата учени, че това са именно Адам и Ева?

Evellon
02-14-2010, 14:45
Ходят си двама археолози през пустинята и попадат в една пещера. В тази пещера намират 2 голи трупа на мъж и жена, легнали по гръб. Поради специфични условия в пещерата и двете тела били перфектно запазени - с плътта, с всичко.
Единият учен казал:
- Това са Адам и Ева.
Другият веднага се съгласил с него.

Как са разбрали двамата учени, че това са именно Адам и Ева?
Защото са били голи? 8-)

YellowSunset
02-14-2010, 14:47
не 8-)

Evellon
02-14-2010, 14:49
Адам е имал смокиново листо на хуя? :lol:

YellowSunset
02-14-2010, 14:52
и тва не е :lol: :lol:

evalongoriq
02-14-2010, 14:54
тая тема не е за мене :lol: :lol:

Evellon
02-14-2010, 14:54
прочели са имената на надгробната плоча..? :-o

YellowSunset
02-14-2010, 14:59
е как ще има надгробна плоча при положение,че не са погребани..

KpucmuHa
02-14-2010, 15:00
били са техни познати, които се казвали Адам и Ева :lol: :lol:

SaLoIv
02-14-2010, 15:02
Как археолози ще попаднат на пещера в пустинята подяволите ? :-o

Evellon
02-14-2010, 15:02
е как ще има надгробна плоча при положение,че не са погребани..
т'ва беше тъпо, наистина 8-)

значи... пещера в пустиня, с достатъчно добри условия да се съхранят 2 трупа за хиляди години... били са сигурни че това е Божие дело...

това ли е? не се сещам за друго... :?

YellowSunset
02-14-2010, 15:07
SaLoIv не се хващай за всяко нещо.. 8-)

Еvellon близо си..

Evellon
02-14-2010, 15:09
пещерата се оказва Ноевият ковчег?

YellowSunset
02-14-2010, 15:11
Омг не :lol: :lol: ..Пък и в Ноевият ковчег е бил Ной и семейството му,а не Адам и Ева

Evellon
02-14-2010, 15:13
Омг не :lol: :lol: ..Пък и в Ноевият ковчег е бил Ной и семейството му,а не Адам и Ева
и животни е имало :lol:

aciko
02-14-2010, 15:14
Видя ли са белега на Адам,когато Бог му е взел реброто :lol:

AutomatiC
02-14-2010, 15:16
защото единия учен е казал,че това са Адам и Ева и другият се съгласил.. :-o

YellowSunset
02-14-2010, 15:16
добрее и животни 8-)

aciko
02-14-2010, 15:18
Не са имали пъпове на корема тъй като не са родени от жена :lol:

YellowSunset
02-14-2010, 15:19
aciko неп 8-)

АutomatiC ем..въпроса е как са разбрали,че са те..

Evellon
02-14-2010, 15:19
Адам и Ева са създадени от Бог, следователно не могат да остаряват..?
идеята ми е, че не са създадени по естествен път и не са свършили по такъв...

YellowSunset
02-14-2010, 15:20
aciko да,съжалям обърках мненията..твоето е вярно :)

Evellon
02-14-2010, 15:24
YellowSunset, не се обиждай но това беше тъпо 8-)
не мисля че в Библията пише дали са имали пъпове или не... но със сигурност пише че Бог може да създава всичко, което не му пречи да направи пъпове на първите хора ;)

SaLoIv
02-14-2010, 15:25
Един бос мислел да пътува с самолет за New York. Обаче на сутринта нощният му пазач отива при него и му казва:
-Шефе санувах нещо ужасно.
-Какво? Попитал го боса.
-Санъвах че ако се качите на този самолет той ще се разбие.
Боса се оплашил, послишал пазача си и несе качил. На другата сутрин по новините давали точно този самолет на който щял да се качи, той бил се разбил някаде. След това боса възнаградил много щедро пазача си и го уволнил. ЗАЩО?

aciko
02-14-2010, 15:27
Аз трябва да пусна задача!

http://prikachi.com/files/1364645f.jpg

Един път събирате и един път умножавате!Трябва да получите 100!
Като казвам един път събиране и умножаване имам впредвид:
3х5 и 5+3
Нямате право да умножавате или събирате по 2 пъти!

Evellon
02-14-2010, 15:29
Един бос мислел да пътува с самолет за New York. Обаче на сутринта нощният му пазач отива при него и му казва:
-Шефе санувах нещо ужасно.
-Какво? Попитал го боса.
-Санъвах че ако се качите на този самолет той ще се разбие.
Боса се оплашил, послишал пазача си и несе качил. На другата сутрин по новините давали точно този самолет на който щял да се качи, той бил се разбил някаде. След това боса възнаградил много щедро пазача си и го уволнил. ЗАЩО?




02. Който реши задача, получава правото да задава нова..

Evellon
02-14-2010, 15:31
Аз трябва да пусна задача!

http://prikachi.com/files/1364645f.jpg

Един път събирате и един път умножавате!Трябва да получите 100!
само обясни какво да събираме и какво да умножаваме защото не е много ясно...

YellowSunset
02-14-2010, 15:32
не разбрах..само по линията ли трябва да се събира и умножава?

aciko
02-14-2010, 15:33
Едитнах си по-горния пост,но да кажа пак.

Събираш и умножаваш които числа си искаш,но имаш право само на едно събиране и на едно умножение.

Примерно умножаваш един път 5х3 и събираш 3+5,ама трябва да се получи 100!

aciko
02-14-2010, 15:37
Имайте впредид,че отговора е изклучително лесен и в същевременно малоумен,в Харвард или къде я бяха давали тази задача не знам,но е мислено 15 часа по нея и накрая някъв пич я е решил 8-)

Не само по линията,но за да Ви улесня,да работете по линията!

evalongoriq
02-14-2010, 15:40
нещо смятах на калкулатора и получих 100 ама не разбрах кво точно напраих и ся се опитвам пак да го реща ама сега получавам 90 и 120 и некви такива :razz:

Evellon
02-14-2010, 15:40
Имайте впредид,че отговора е изклучително лесен и в същевременно малоумен,в Харвард или къде я бяха давали тази задача не знам,но е мислено 15 часа по нея и накрая някъв пич я е решил 8-)

Не само по линията,но за да Ви улесня,да работете по линията!
щом е малоумен ето едно предположение... 5+5 = 10 и после го умножаваме по 10 и става 100 8-)

SaLoIv
02-14-2010, 15:41
Аз трябва да пусна задача!

http://prikachi.com/files/1364645f.jpg

Един път събирате и един път умножавате!Трябва да получите 100!
Като казвам един път събиране и умножаване имам впредвид:
3х5 и 5+3
Нямате право да умножавате или събирате по 2 пъти!



Поне да не беше гледал от други форуми ... - http://img638.imageshack.us/img638/6986/dasdasqq.jpg

Evellon
02-14-2010, 15:42
Поне да не беше гледал от други форуми ... - http://img638.imageshack.us/img638/6986/dasdasqq.jpg
сега докажи че е видял отговора от там и те признавам :razz:

aciko
02-14-2010, 15:45
Хаха ако искаш да ти дам Исорията на Мозилата да видиш,че в тоя сайт изобщо не съм влизал 8-)
Ако не забеляза дадох 2 отговора и чаках авторката да ми отговори,иначе е логично да не са имали пъп,защото пъп и пъпната връв служи детето да се храни докато е в утробата,а те като божи създания е възможно да са нямали,защото като ги е създал Бог,пъпа е безполезен,а едва ли и Бог е имал пъп,тъй като не се знае за произхода му.

Евелон,не е това отговора,втората 10-ка от къде я докопа? :lol:

YellowSunset
02-14-2010, 15:46
SaLoIv ти сам ли си измисляш задачи..сигурна съм,че всички тук или са ги чули или са ги взели от някъде..

Evellon
02-14-2010, 15:48
Евелон,не е това отговора,втората 10-ка от къде я докопа? :lol:
оная дето се получава като съберем 5 и 5 :lol:

aciko
02-14-2010, 15:49
Евелон,не е това отговора,втората 10-ка от къде я докопа? :lol:
оная дето се получава като съберем 5 и 5 :lol:
Е ти имаш право да ги събираш само един път,пък и тройките стават неизползваеми тогава 8-)

evalongoriq
02-14-2010, 15:52
а може ли да напраим така..5.5 + 5.3=90 и после 5 +5=10 и като се съберат става 100 :lol:

SaLoIv
02-14-2010, 15:53
SaLoIv ти сам ли си измисляш задачи..сигурна съм,че всички тук или са ги чули или са ги взели от някъде..

Задачата написана от мен на миналата седмица , сестра ми я измисли.

aciko
02-14-2010, 15:54
а може ли да напраим така..5.5 + 5.3=90 и после 5 +5=10 и като се съберат става 100 :lol:
:? 8-)

Evellon
02-14-2010, 15:54
SaLoIv ти сам ли си измисляш задачи..сигурна съм,че всички тук или са ги чули или са ги взели от някъде..

Задачата написана от мен на миналата седмица , сестра ми я измисли.
това за боса и пазача съм го мислил преди 2 години :lol: :lol:

aciko
02-14-2010, 15:55
Защо Чък Норис няма часовник? :razz:

evalongoriq
02-14-2010, 15:55
а може ли да напраим така..5.5 + 5.3=90 и после 5 +5=10 и като се съберат става 100 :lol:
:? 8-)
ебахтии отказвам се :lol: логиката не ми е в стихията 8-)

aciko
02-14-2010, 15:57
а може ли да напраим така..5.5 + 5.3=90 и после 5 +5=10 и като се съберат става 100 :lol:
:? 8-)
ебахтии отказвам се :lol: логиката не ми е в стихията 8-)
Ако до утре не се сетите казвам,щото наистина няма как да се сетите и като ви кажа отговора ше се сцепите от смях :lol:

SaLoIv
02-14-2010, 15:57
SaLoIv ти сам ли си измисляш задачи..сигурна съм,че всички тук или са ги чули или са ги взели от някъде..

Задачата написана от мен на миналата седмица , сестра ми я измисли.
това за боса и пазача съм го мислил преди 2 години :lol: :lol:
Сигурно... :razz:

AutomatiC
02-14-2010, 16:00
да не би да няма такъв отг. :D

darksidelover
02-14-2010, 16:45
Един бос мислел да пътува с самолет за New York. Обаче на сутринта нощният му пазач отива при него и му казва:
-Шефе санувах нещо ужасно.
-Какво? Попитал го боса.
-Санъвах че ако се качите на този самолет той ще се разбие.
Боса се оплашил, послишал пазача си и несе качил. На другата сутрин по новините давали точно този самолет на който щял да се качи, той бил се разбил някаде. След това боса възнаградил много щедро пазача си и го уволнил. ЗАЩО?

Уволнил го е, защото е спал докато е бил на работа.

А сега новата: Иван решил да посети приятеля си Пешо. Обаче като отишъл у тях го заварил мъртъв. Дошла полицията, заедно с известният детектив Бай Иван и заварили следната ситуация: в стаята бил Пешо, който висял с въже, закачено за тавана, около врата му. А под Пешо имало една локва. В стаята нямало нищо друго. Главният полицай бил убеден, че е било извършено убийство, но Бай Иван казал, че само ще си изгубят времето, ако разследват в тази посока. Защо Бай Иван мисли така и какво всъщност е станало???

Evellon
02-14-2010, 17:25
А сега новата: Иван решил да посети приятеля си Пешо. Обаче като отишъл у тях го заварил мъртъв. Дошла полицията, заедно с известният детектив Бай Иван и заварили следната ситуация: в стаята бил Пешо, който висял с въже, закачено за тавана, около врата му. А под Пешо имало една локва. В стаята нямало нищо друго. Главният полицай бил убеден, че е било извършено убийство, но Бай Иван казал, че само ще си изгубят времето, ако разследват в тази посока. Защо Бай Иван мисли така и какво всъщност е станало???

Ако локвата е била кръв - Пешо е бил убит.
Ако е била пикня - Пешо е бил убит бавно и е бил уплашен 8-)

А сега сериозно... щом в стаята не е имало нищо друго няма начин Пешо да се върже за тавана и да се обеси... трябвало е да да стъпи на нещо :?

и вече има пусната задача ;)

darksidelover
02-14-2010, 17:31
Локвата е водичка, пропуснал съм да го напи6а. А относно оная задача с 3-ките и 5-ците само до 110 мога да го докарам (точно с 2 3-ки и с 2 5-ци :( :( )

Evellon
02-14-2010, 17:33
онова с локвата беше майтап... отдолу написах какво мисля
вариантите са Пешо да се е обесил или някой да го е убил... но той няма как да се обеси защото в стаята няма никакви предмети...

darksidelover
02-14-2010, 17:35
аааа има, има как... много ма кефи задачката, много е яка :D

Evellon
02-14-2010, 17:38
аааа има, има как... много ма кефи задачката, много е яка :D
е той трябва да е много тъп тогава... в локвата ли се е хлъзнал? :razz:

човек, виж какво си написал... "Пешо, който висял с въже, закачено за тавана"
висял... за да увисне трябва да е бил качен върху нещо...

darksidelover
02-14-2010, 17:39
ми да де. ама трябва да се сетиш на какво!

Evellon
02-14-2010, 17:41
ми да де. ама трябва да се сетиш на какво!
на голямо кубче лед 8-)

darksidelover
02-14-2010, 17:50
\:D/ \:D/ \:D/
а по онази другата - мога да го докарам 100, ама с 1 умножение и едно изваждане :? :?

Evellon
02-14-2010, 18:01
\:D/ \:D/ \:D/
а по онази другата - мога да го докарам 100, ама с 1 умножение и едно изваждане :? :?
и все пак... не се знае дали Пешо сам е стъпал на леда или някой му е помогнал 8-)

иначе и аз докарах другата до 100 с умножение и изваждане...

Вариантите за умножение са:
3 x 3 = 9
5 x 5 = 25
3 x 5 = 15

Вариантите за събиране са:
3 + 3 = 6
5 + 5 = 10
3 + 5 = 8

Ако едно число е било получено чрез събиране значи след това трябва да се умножи ( и обратно):

9 + 3 = 12
9 + 5 = 14
25 + 3 = 28
25 + 5 = 30
15 + 3 = 18
15 + 5 = 20

6 x 3 = 18
6 x 5 = 30
10 x 3 = 30
10 x 5 = 50
8 x 3 = 25
8 x 5 = 40

:?

aciko
02-14-2010, 18:07
Аз трябва да пусна задача!

http://prikachi.com/files/1364645f.jpg

Един път събирате и един път умножавате!Трябва да получите 100!
Като казвам един път събиране и умножаване имам впредвид:
3х5 и 5+3
Нямате право да умножавате или събирате по 2 пъти!


Айде да кажа как става 8-)

5+5 = 10
3х3 = 9 и едно на ум = 10
Прибавяме нулата от 3х3 към първата 10-ка и готово
:razz:

Evellon
02-14-2010, 18:10
та.. сега е мой ред... но ще пусна задача утре...

RESERVED! 8-)

evalongoriq
02-14-2010, 18:12
Марто,никога не бих се сетила за тва :razz:

tWiLigHtgIrL
02-14-2010, 18:12
да бе..и останалите форумници да чакат до утре :lol: айде аз ще пусна една.. 8-)

Представете си, че сте претърпели корабокрушение и канибалите са ви пленили. Те ви дават два пясъчни часовника. Единият измерва точно 4 минути, а другият – точно 7 минути. Вождът на племето ви обяснява, че с помощта на часовниците вие трябва да кажете точно кога са изминали 9 минути. Ако успеете да направите това, ще ви освободят. Ако не успеете, ще ви изядат. Вождът ви заповядва: „Започни веднага!”.

http://bglog.net/ClientFiles/d8b83c57-8627-4488-8f2f-4718347d8dbf/zad_chas.jpg

darksidelover
02-14-2010, 18:50
да бе..и останалите форумници да чакат до утре :lol: айде аз ще пусна една.. 8-)

Представете си, че сте претърпели корабокрушение и канибалите са ви пленили. Те ви дават два пясъчни часовника. Единият измерва точно 4 минути, а другият – точно 7 минути. Вождът на племето ви обяснява, че с помощта на часовниците вие трябва да кажете точно кога са изминали 9 минути. Ако успеете да направите това, ще ви освободят. Ако не успеете, ще ви изядат. Вождът ви заповядва: „Започни веднага!”.

http://bglog.net/ClientFiles/d8b83c57-8627-4488-8f2f-4718347d8dbf/zad_chas.jpg

ми начи обръщаш ги и двата. Този с 4-те минути като изте4е, се обръ6та веднага. след това 4акаме този със 7-те да изте4е и го обръ6таме. Тогава 4акаме да изте4е пак този с 4-те и го обръ6таме. и ако не се лъжа остава само да изчакаме този със 7-те да доизте4е.
от първото обръщане - 4 мин
от второто - 3 мин
и от 3-тото и 4-тото - по 1 мин и стават 9!! :D


това е една от любимите ми: Вървял си един 4овек в пустинята и по едно време видял няколко торби с пясък. повървял още малко и видял един куп с дрехи; след малко видял една с4упена кле4ка за зъби и малко по-нататък един гол труп. Какво е станало???

AutomatiC
02-14-2010, 19:04
това е една от любимите ми: Вървял си един 4овек в пустинята и по едно време видял няколко торби с пясък. повървял още малко и видял един куп с дрехи; след малко видял една с4упена кле4ка за зъби и малко по-нататък един гол труп. Какво е станало???

онзи преди да се трупяса се е спънал на клечката за зъби.. :lol:или си е забол крака в клечката,счупил я е и кръвта му е изтекла..

darksidelover
02-14-2010, 19:17
:D мнее..

SummerMakesMeHappy
02-14-2010, 19:45
някой дошъл и изнасилил "трупа" с клечката за зъби , която се счупила , и после го убил 8-)

gattopardo
02-14-2010, 21:30
това е една от любимите ми: Вървял си един 4овек в пустинята и по едно време видял няколко торби с пясък. повървял още малко и видял един куп с дрехи; след малко видял една с4упена кле4ка за зъби и малко по-нататък един гол труп. Какво е станало???

Еми пича сигурно е летял в балон с още някой, балона е взел да пада и са изхвърлили торбичките с пясък, не е помогнало и са си изхвърлили дрехите, и това не е помогнало и единия е трябвало да скочи и са теглили клечки, на който му се падне счупената скача и единия е скочил и се е утрепал, така ли е?


Докато чакам да разбера дали това е вярно, ще напиша две задачки:
1.Търговец продава шапка, която струва 10 рубли. Идва купувач, мери я и се съгласява да я вземе, но има у себе си само банкнота от 25 р. Търговецът изпраща момчето с тези 25 р. да ги развали на по-дребни при съседката. Момчето изтичало и донесло 10+10+5. Търговецът дал шапката и рестото от 15 руб. След известно време пристига съседката и казва, че 25-те руб. са фалшиви, иска да и върнат нейните пари. Какво да прави? Мужикът бръква в касата и й връща 25р.
Въпрос: С каква сума е измамен търговецът?

2.Една майката е точно с 21 години по-възрастна от детето си. След 6 години тя ще бъде точно 5 пъти по-възрастна от него.
Къде е таткото сега?

darksidelover
02-15-2010, 14:16
Така е!
По втората - бащата е в леглото с майката, които току що са си направили беб4е!
По първата - първо взима 25 р. от съседката и после ги връща; Взел е фалшивите от мошеника и му е дал 15 р. и шапката ( която е 10 р.)
=> загубил е 25 рубли! баси loosera;

2 нови: 1) Който го има, се тревожи. Който го загуби, става по-беден Който го спечели, вече го няма. Какво е то?
2) Едно момче, високо 90 см., забило един пирон в едно дърво, отбелязвайки по този начин височината си. Върнало се след 2 години, когато било израстнало с 12 см., а дървото - с 36 см. . На какво разстояние бил пиронът, в сравнение с височината на момчето?

Evellon
02-15-2010, 15:38
Пускам задача, защото имам едно запазено място от вчера...

Попитали един селянин колко овце има, а той отговорил: "Овцете ми не са повече от 5000. Ако ги разделя на девет души, ще ми останат 3, ако ги разделя на 16 души, ще ми останат 4, ако ги разделя на 25 души ще ми останат 19". Колко овце е имал?

Evellon
02-15-2010, 16:13
2) Едно момче, високо 90 см., забило един пирон в едно дърво, отбелязвайки по този начин височината си. Върнало се след 2 години, когато било израстнало с 12 см., а дървото - с 36 см. . На какво разстояние бил пиронът, в сравнение с височината на момчето?
Доста относително честно казано... зависи от вида дърво и големината му (в смисъл... ако е по-младо дърво ще му се удължава предимно стъблото, ако е старо - ще му растат клоните...)
Ако приемем, че с растежа на дървото се е измествал и пирона, то след 2 години той ще бъде на 126 см височина. Момчето ще е високо 102 см. Следователно пиронът ще се намира на 24 см по-високо от главата на момчето...

YellowSunset
02-16-2010, 13:44
ъп :)

darksidelover
02-16-2010, 16:19
Пускам задача, защото имам едно запазено място от вчера...

Попитали един селянин колко овце има, а той отговорил: "Овцете ми не са повече от 5000. Ако ги разделя на девет души, ще ми останат 3, ако ги разделя на 16 души, ще ми останат 4, ако ги разделя на 25 души ще ми останат 19". Колко овце е имал?

Овцете са 2244 !!!!!!! ба направо ми $%$ майката докато го сметна т'ва!
Много яка зада4а!!!!! :grin: :grin:

2 от мен: 1) Добавете две И-та към следната дума, за да полу4ите друга българска дума : корен ( може да размествате буквите);
2) Кои две числа трябва да се поставят на мястото на въпросителните знаци: 3, 3, 5, 6, 2, 2, 8, 2, 7, 2, ?, ? ;

Evellon
02-16-2010, 16:24
Пускам задача, защото имам едно запазено място от вчера...

Попитали един селянин колко овце има, а той отговорил: "Овцете ми не са повече от 5000. Ако ги разделя на девет души, ще ми останат 3, ако ги разделя на 16 души, ще ми останат 4, ако ги разделя на 25 души ще ми останат 19". Колко овце е имал?

Овцете са 2244 !!!!!!! ба направо ми $%$ майката докато го сметна т'ва!
Много яка зада4а!!!!! :grin: :grin:
браво :grin: а с няква математическа формула ли го получи...? щото аз сведох възможните варианти до минимум и пробвах всеки отделно :razz: но това е отговора \:D/

пускай задача :Р

darksidelover
02-16-2010, 16:41
Сега ще обясня. Щом ги е раздал на 16 човека по равно и за него са останали 4 =>, че оригиналния брой овце се дели на 4 => последните 2 цифри се делят на 4 ( ако abcd е броя, то cd се дели на 4). Щом ги е раздал на 25 4овека поравно и за него са останали 19 =>, че оригиналният брой завиршва на 4 т.е. d=4; За да може cd да се дели на 4, то трябва с да е 0,2,4,6 или 8; За да се дели едно число на 25, то последните две цифри трябва да са 00,25,50 или 75. Като прибавим 19 към тях, получаваме 19,44, 69 и 94. Само 44 се дели на 4 и завършва на 4. Остана да намерим a и b. Вече оригиналният брой е ab44. Той ги е раздал на 9 човека по равно и са останали 3 за него. => ab44 - 3 се дели на 9. => a+b+4+1 се дели на 9. => a+b=4 или a+b=13. От тук възможностите, които удовлетворяват всички условия, са
4044, 444, 1344, 3144, 2244 и 4944. И вече с проверка достигаме до извода, че 2244 е отговорът!!!!!!!!!!!!!!! :smt038 :smt038 :smt038

darksidelover
02-17-2010, 13:55
2 от мен: 1) Добавете две И-та към следната дума, за да полу4ите друга българска дума : корен ( може да размествате буквите);
2) Кои две числа трябва да се поставят на мястото на въпросителните знаци: 3, 3, 5, 6, 2, 2, 8, 2, 7, 2, ?, ? ;
Ммм, май ви затрудниха... :-o :-o

Evellon
02-23-2010, 14:06
ъп...

това с думата не мога да го измисля, сигурно не съм я чувал въобще 8-)
и не намирам никаква зависимост в поредицата цифри... :/

spenZo
02-23-2010, 16:52
Кои две числа трябва да се поставят на мястото на въпросителните знаци: 3, 3, 5, 6, 2, 2, 8, 2, 7, 2, ?, ?

6 и 2

yanev4
03-15-2010, 17:45
62

Имаш на единят бряг пияница, убиец и крадец от другата страна на реката има пазач и банка... какво трябва да направите за да оберете банката :?

BebYlzZz
03-15-2010, 17:59
^ значии....пияницата изпива реката, убиеца убива охраната, а крадеца обира банката :smt003

yanev4
03-15-2010, 19:41
Браво :)

musicFEN
03-15-2010, 19:46
Айде да ви видим сега!Умните да мислят и да четъат внимателно ! :)

Тази загадка се носи като легенда из затворите от дълги години. Не е известно дали се е случила в действителност, но си струва да се помисли върху отговора.

Един мъж бил осъден на 15 години затвор. Но съдията решил да му помогне като му предложил следното:
- Ще ти дам една загадка, която има 3 отговора. За всеки правилен отговор ще ти намаля присъдата с 5 години.
Мъжът естествено се съгласил и съдията продължил:
- Кажи ми 3 органа (части) на човешкото тяло, които се състоят от 3 букви, като започват и завършват на една и съща буква.
Мъжът мислил, мислил и казал „око”, с което получил опрощаване с 5 години на присъдата.
След това дълго мислил, мислил, накрая се сетил и казал – „пъп”. Намалили му присъдата с още 5 години.
Продължил още дълго да мисли, но така и не могъл да се сети за 3-ия орган. Какво да се прави – излежал 5 години в затвора, след което се прибрал у дома си.

Жена му го посрещнала, отишла да вземе един душ и се върнала съвсем гола, завита с хавлия. Изведнъж хавлията паднала, мъжът се ударил по главата и възкликнал:
- И заради това лежах цели 5 години!
Какво е видял ?

Nakadah
03-15-2010, 19:52
Пускам задача, защото имам едно запазено място от вчера...

Попитали един селянин колко овце има, а той отговорил: "Овцете ми не са повече от 5000. Ако ги разделя на девет души, ще ми останат 3, ако ги разделя на 16 души, ще ми останат 4, ако ги разделя на 25 души ще ми останат 19". Колко овце е имал?

Овцете са 2244 !!!!!!! ба направо ми $%$ майката докато го сметна т'ва!
Много яка зада4а!!!!! :grin: :grin:
браво :grin: а с няква математическа формула ли го получи...? щото аз сведох възможните варианти до минимум и пробвах всеки отделно :razz: но това е отговора \:D/

пускай задача :Р

казва се Sequences и има цял раздел в учебника от 11 клас, + че в университета има цял курс на тези неща

от там се учиш да правиш формули за такива неща като твойте загадка...

musicFEN
03-15-2010, 19:56
а моята задачка ? Някой да има представа за отговора ?

Nakadah
03-15-2010, 19:59
а моята задачка ? Някой да има представа за отговора ?

ако човека е бил селянин е казал "цицъ" но след като "ъ" не се усеща като се чете то може да стане "циц"
но не съм толкова умен като тебе че да знам отг...

Nakadah
03-15-2010, 20:10
след като след първия ми пост веднага отговори а след втория ми дори не влезна да кажеш 1 "не" значи съм уцелил... но чакай, очаквам лъжливото "не" че да се направиме на интересни!

elisaveta350
03-15-2010, 20:22
Айде да ви видим сега!Умните да мислят и да четъат внимателно ! :)

Тази загадка се носи като легенда из затворите от дълги години. Не е известно дали се е случила в действителност, но си струва да се помисли върху отговора.

Един мъж бил осъден на 15 години затвор. Но съдията решил да му помогне като му предложил следното:
- Ще ти дам една загадка, която има 3 отговора. За всеки правилен отговор ще ти намаля присъдата с 5 години.
Мъжът естествено се съгласил и съдията продължил:
- Кажи ми 3 органа (части) на човешкото тяло, които се състоят от 3 букви, като започват и завършват на една и съща буква.
Мъжът мислил, мислил и казал „око”, с което получил опрощаване с 5 години на присъдата.
След това дълго мислил, мислил, накрая се сетил и казал – „пъп”. Намалили му присъдата с още 5 години.
Продължил още дълго да мисли, но така и не могъл да се сети за 3-ия орган. Какво да се прави – излежал 5 години в затвора, след което се прибрал у дома си.

Жена му го посрещнала, отишла да вземе един душ и се върнала съвсем гола, завита с хавлия. Изведнъж хавлията паднала, мъжът се ударил по главата и възкликнал:
- И заради това лежах цели 5 години!
Какво е видял ? сигурно е нещо мн лесно ..ама не се сещам..искам да знам отговораа :D

Luci
03-15-2010, 20:24
Орган "беб" :razz:
Чесно казано, идеята на Накадах е доста странна но има логика :lol:

Nakadah
03-15-2010, 20:25
Айде да ви видим сега!Умните да мислят и да четъат внимателно ! :)

Тази загадка се носи като легенда из затворите от дълги години. Не е известно дали се е случила в действителност, но си струва да се помисли върху отговора.

Един мъж бил осъден на 15 години затвор. Но съдията решил да му помогне като му предложил следното:
- Ще ти дам една загадка, която има 3 отговора. За всеки правилен отговор ще ти намаля присъдата с 5 години.
Мъжът естествено се съгласил и съдията продължил:
- Кажи ми 3 органа (части) на човешкото тяло, които се състоят от 3 букви, като започват и завършват на една и съща буква.
Мъжът мислил, мислил и казал „око”, с което получил опрощаване с 5 години на присъдата.
След това дълго мислил, мислил, накрая се сетил и казал – „пъп”. Намалили му присъдата с още 5 години.
Продължил още дълго да мисли, но така и не могъл да се сети за 3-ия орган. Какво да се прави – излежал 5 години в затвора, след което се прибрал у дома си.

Жена му го посрещнала, отишла да вземе един душ и се върнала съвсем гола, завита с хавлия. Изведнъж хавлията паднала, мъжът се ударил по главата и възкликнал:
- И заради това лежах цели 5 години!
Какво е видял ? сигурно е нещо мн лесно ..ама не се сещам..искам да знам отговораа :D
не е орган, и ако е това което си мисля че го имаш под предвид дори не е на БГ!!!а ако е др-то нещо то пак не е орган!

DaemonBoy
03-15-2010, 20:31
Е не се ли води мъжки полов орган :lol:

Luci
03-15-2010, 20:33
аз се сещам за английското cоck което на български е кок (в транскрипция) :lol:

Nakadah
03-15-2010, 20:40
аз се сещам за английското cоck което на български е кок (в транскрипция) :lol:

само дето никъде не е уточнено че е за английско говоряща държава, а 2-та органа са на БГ... така че никви английски не моете вкарвате....

musicFEN
03-15-2010, 20:41
ами когато го намерих казаха че отговора е крак
- Кажи ми 3 органа (части) на човешкото тяло, които се състоят от 3 букви, като започват и завършват на една и съща буква.
а крак се състои от 3 букви "К" "Р" и "А" като "К" се повтара 2 пъти (започва и завършва с "К" за тези които не забелязват :) ) , обаче ако това е отговора другите две не са .. .защото пъп и око се състоят от 2 букви .. и аз незнам отговора :D :D :D

IoNiiTyYy
03-15-2010, 20:42
аз се сещам за английското cоck което на български е кок (в транскрипция) :lol: да ама нали се сещаш че жена му няма как да има мъжки полов член :D

Luci
03-15-2010, 20:43
Кажи ми 3 органа (части) на човешкото тяло, които се състоят от 3 букви, като започват и завършват на една и съща буква.
MusicFEN този отговор който го даваш няма как да е така, защото се иска думата да почва и да завършва на една и съща буква, не буквата да се повтаря :lol:

musicFEN
03-15-2010, 20:45
Кажи ми 3 органа (части) на човешкото тяло, които се състоят от 3 букви, като започват и завършват на една и съща буква.
MusicFEN този който отговор го даваш няма как да е така, защото се иска думата да почва и да завършва на една и съща буква, не буквата да се повтаря :lol: базикаш ли се :smt104 думата крак не почва ли с 1 и съща буква с която завършва ? :lol:

Luci
03-15-2010, 20:47
думата крак е 4 букви, на тебе ти искат дума с 3 букви :lol:

musicFEN
03-15-2010, 20:51
](*,)
Кажи ми 3 органа (части) на човешкото тяло, които се състоят от 3 букви, като започват и завършват на една и съща буква.

все едно да ти кажа да съставиш дума с 2 букви - мама , кака ... :-o

Luci
03-15-2010, 20:53
хаха, така да, но аз го разбирам като чист брой на буквите :lol:

musicFEN
03-15-2010, 21:00
е то думата " състоят " е малка и не се вижда затва прибегнах до професионалните методи за оголемяването :D

Nakadah
03-15-2010, 21:21
е то думата " състоят " е малка и не се вижда затва прибегнах до професионалните методи за оголемяването :D

извинявай, аз може да съм тъпичък(за вас) но и 2-та отг са с 3 букви(т.е по твоята логика 2) така че твоя отг не важи, а моя важи...
и като не знаеш отг не пускай задачата...

elisaveta350
03-16-2010, 09:25
е то думата " състоят " е малка и не се вижда затва прибегнах до професионалните методи за оголемяването :D

извинявай, аз може да съм тъпичък(за вас) но и 2-та отг са с 3 букви(т.е по твоята логика 2) така че твоя отг не важи, а моя важи...
и като не знаеш отг не пускай задачата... e та кой е отговора :? ..щото нещо нищо не разбрах.. :( :-o

Evellon
03-16-2010, 13:39
musicFEN... малко е тъпо да пускаш задачи, чийто отговор не знаеш... не знам дали въобще има някъв отговор, но от всички предположения това на Nakadah ми се струва най-удачно.

Ето ви нова задача:

Селянин имал млада овца, която родила за първи път и агнето било женско. Всяка следваща година тя раждала по едно женско агне. Всяко родено агне, когато станело на 3 години, също раждало по 1 женско агне и след това продължавало да ражда всяка година по 1 женско агне. Колко агнета и овце е имал селянинът 9 години след раждането на първото агне, ако всички са живи?

YellowSunset
03-16-2010, 13:50
39?

Evellon
03-16-2010, 13:52
39?
Не

mgxpower
03-16-2010, 14:15
9 агнета?
4 овце? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Evellon
03-16-2010, 15:55
9 агнета?
4 овце? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
не 8-)

DaemonBoy
03-16-2010, 18:39
е то думата " състоят " е малка и не се вижда затва прибегнах до професионалните методи за оголемяването :D

извинявай, аз може да съм тъпичък(за вас) но и 2-та отг са с 3 букви(т.е по твоята логика 2) така че твоя отг не важи, а моя важи...
и като не знаеш отг не пускай задачата... e та кой е отговора :? ..щото нещо нищо не разбрах.. :( :-oДумата е tit(цица) ;)

angel4eto100
03-16-2010, 19:18
musicFEN... малко е тъпо да пускаш задачи, чийто отговор не знаеш... не знам дали въобще има някъв отговор, но от всички предположения това на Nakadah ми се струва най-удачно.

Ето ви нова задача:

Селянин имал млада овца, която родила за първи път и агнето било женско. Всяка следваща година тя раждала по едно женско агне. Всяко родено агне, когато станело на 3 години, също раждало по 1 женско агне и след това продължавало да ражда всяка година по 1 женско агне. Колко агнета и овце е имал селянинът 9 години след раждането на първото агне, ако всички са живи?



253?

Evellon
03-16-2010, 19:22
253?
не :lol:

evalongoriq
03-16-2010, 19:28
36 ги изчислих по мойта уникална логика :oops:

evalongoriq
03-16-2010, 19:33
познах ли 8)

Evellon
03-16-2010, 19:35
твоята уникална логика е уникално грешна :lol:

evalongoriq
03-16-2010, 19:38
твоята уникална логика е уникално грешна :lol:
как бе,вярно ми е :shock: :lol: ти ако ми чуеш уникалните разсъждения друго ше мислиш :oops:

stupid0boy
03-16-2010, 20:07
18? + първото агне което имал той = 19

Evellon
03-16-2010, 20:08
не :?

stupid0boy
03-16-2010, 20:11
Мисля, че е 37 ако съм прочел и ревашал добре...

Evellon
03-16-2010, 20:13
Мисля, че е 37 ако съм прочел и ревашал добре...
не знам какво си чел и какво си решавал, но не са 37...

stupid0boy
03-16-2010, 20:15
хах опитвам се да решавам ... виж този отговор 33?

Evellon
03-16-2010, 20:16
хах опитвам се да решавам ... виж този отговор 33?
не 8-)

stupid0boy
03-16-2010, 20:20
предавам се има няк'ва логика дето я олавям но не мога да запомня всичко....

stupid0boy
03-16-2010, 20:22
накрая ми излезна 12.... ако не е това кажи отговора.... и сложи по - лесна :D :D :D :D

Evellon
03-16-2010, 20:25
накрая ми излезна 12.... ако не е това кажи отговора.... и сложи по - лесна :D :D :D :D
много си далеч 8-) има логика дето не я хващаш сигурно... предлагам да вземеш лист хартия, да направиш таблица с годините и овцете е да смяташ :lol:

по-лесна задача - след 1 седмица (според правилата на темата) :D

stupid0boy
03-16-2010, 20:28
правих драсках късах ядосвах се и на края получих 5 различни числа....

Luci
03-16-2010, 20:30
52 ? :lol:

Bender
03-16-2010, 20:49
27?

stupid0boy
03-16-2010, 20:53
Не е ли 1 агне? Така го измислих....

iveetyy
03-16-2010, 21:17
Аз пък получих 21..;д

Evellon
03-17-2010, 16:56
Не, не и не... никой не е познал все още 8-)

xPafx
03-17-2010, 16:56
60? :oops: :oops:

Evellon
03-17-2010, 17:05
60? :oops: :oops:
Да!

Ето схема как става... сигурно нищо няма да разберете ама... 8-)
http://img153.imageshack.us/img153/8852/ofce.jpg

AutomatiC
03-17-2010, 20:39
Бутилка вино струва 1 лв. и половин бутилка вино.
Колко струват три бутилки вино?(не е трудна)

stupid0boy
03-17-2010, 23:14
6, нали така!

AutomatiC
03-18-2010, 11:50
6, нали така!


aha

beBoss
03-29-2010, 20:29
Е къде пък ги изкара 60 ? Даже на авторката дала задачата, на картинката и са 55 а не 60....

zuzinkata
03-29-2010, 21:29
Според моята логика задачата за овцете, ги изкарвам 61 откъде ми идва една овца повече

zuzinkata
03-29-2010, 21:38
Извинявам се броя два пъти една овца 60 е ;)

Evellon
03-30-2010, 13:48
Е къде пък ги изкара 60 ? Даже на авторката дала задачата, на картинката и са 55 а не 60....
Явно не можеш да броиш, 60 са :) Всеки кръг е овца, дори и незапълнените :)

anna93
03-30-2010, 14:33
Е
Д
Т
Ч
П
Ш
С
О
Д
Д


С всякабуква трябва да съдадете дума, но тези думи трябва да имат някаква връзка м/у тях, или т.е. тези думи са като азбука, но не са. :D

Chacho
03-30-2010, 17:19
Едно
Две
Три
Четири
Пет
Шест
Седем
Осем
Девет
Десет



Ходят си двама археолози през пустинята и попадат в една пещера. В тази пещера намират 2 голи трупа на мъж и жена, легнали по гръб. Поради специфични условия в пещерата и двете тела били перфектно запазени - с плътта, с всичко.
Единият учен казал:
- Това са Адам и Ева.
Другият веднага се съгласил с него.

Как са разбрали двамата учени, че това са именно Адам и Ева?

Evellon
03-30-2010, 17:32
Ходят си двама археолози през пустинята и попадат в една пещера. В тази пещера намират 2 голи трупа на мъж и жена, легнали по гръб. Поради специфични условия в пещерата и двете тела били перфектно запазени - с плътта, с всичко.
Единият учен казал:
- Това са Адам и Ева.
Другият веднага се съгласил с него.

Как са разбрали двамата учени, че това са именно Адам и Ева?
Тази задача е пускана вече...
Предполагам, че отговорът е в пъповете. Не са имали такива, защото не са създадени от човек...
Но според мен това е тъпо, защото след като Бог е успял да създаде същество като човека, нищо не му пречи да им сложи и по един пъп ;)

anna93
03-30-2010, 17:35
Какво е това зелено нещо, което е с 4 крака и е зелено и ако падне от дърво ще те убие? :D

Evellon
03-30-2010, 17:37
Какво е това зелено нещо, което е с 4 крака и е зелено и ако падне от дърво ще те убие? :D
Зелен слон!

anna93
03-30-2010, 17:40
Какво е това зелено нещо, което е с 4 крака и е зелено и ако падне от дърво ще те убие? :D
Зелен слон!

И така става, но съм го чувала с Билярдна маса.

anna93
03-30-2010, 17:43
Защо джудже като паднало от 8ия етаж оцеляло?

Evellon
03-30-2010, 17:45
Защо джудже като паднало от 8ия етаж оцеляло?
Живяло е в джуджешки блок и дори 8ия етаж не е достатъчно високо за да го убие? 8-)

Pa3yMeH
04-19-2010, 09:00
Егати задачата за джуджето. Не трябва ли вече да е казана нова?

Metal
04-19-2010, 09:04
От какво е ядрото на земята (главно). Трябва да можете да се досетите сами.
Жокер: Земята има магнитни полюси. (това ви е достатъчно за да се сетите)

Margoto0
04-19-2010, 14:08
Съединения на желязото главно,ако съм ти разбрала въпроса правилно,де.

Pa3yMeH
04-20-2010, 07:24
Главно е направено от разтопено желязо :-o

Metal
04-24-2010, 06:56
Сега докажете доводите си. Защото принципно и аз мога да погледна във гугъл. :) Сега покажете логиката си, която ви кара да мислите така.

Nakadah
04-24-2010, 07:00
Сега докажете доводите си. Защото принципно и аз мога да погледна във гугъл. :) Сега покажете логиката си, която ви кара да мислите така.

това е физика 11-12 клас
как очакваш това да го зная тея?

Metal
04-24-2010, 07:04
Ми практически преспокойно могат да се досетят. Ако си размърдат мозъчните кути. Аз не съм 11-12 клас. Ама след като ми зададоха въпроса, не скочих към компа да гледам. Седнах и помислих малко и използвах всичко научено от школите по Физика лятото 8-) . Пък и те имат жокер. Знаят от какво е направено ядрото. Следователно могат да направят връзката лесно :wink: .

Nakadah
04-24-2010, 07:08
Ми практически преспокойно могат да се досетят. Ако си размърдат мозъчните кути. Аз не съм 11-12 клас. Ама след като ми зададоха въпроса, не скочих към компа да гледам. Седнах и помислих малко и използвах всичко научено от школите по Физика лятото 8-) . Пък и те имат жокер. Знаят от какво е направено ядрото. Следователно могат да направят връзката лесно :wink: .

много очакваш от хората посещаващи този форум!

Metal
04-24-2010, 07:11
много очакваш от хората посещаващи този форум! Не се знае. 8-) Миро ако дойде има шнс да се сети как става номера 8-)

Pa3yMeH
04-25-2010, 08:51
Еми попринцип на нас ни го казаха в 5-6 клас. Но ако не го знаех може би чях да действам по тази логика : Желязото има магнитни свойства. Земята има магнитни полюси, тогава ядрото би трябвало да е предимно от желязо :D За друго не се сещам :D
P.S. Почти сигурен съм, че не така ама ся ставам и не се сещам друго :)

tWiLigHtgIrL
08-15-2011, 21:18
.

Lilanda
04-03-2012, 15:08
Здравейтее!Ето една и от мен..Нали може..?
Който го прави-го продава,който го купува-не го ползва,а който го ползва-не го вижда и не го чува.Що е то?Обосновете отговора си..

Cold_Tearsss
04-03-2012, 16:21
Ковчег?
Майстора го прави и после го продава на някой близък, после тъй като близкия е жив на него за какво му е? Този който вече е мъртъв го ползва, но тъй като е мъртъв нито го вижда, нито може да го чуе- ааа файл, Ковчега какъв звук може пък да издаде. Нищо все пак нека за сега да си остане, после ще го измисля.

Lilanda
04-03-2012, 17:05
Ковчег?
Майстора го прави и после го продава на някой близък, после тъй като близкия е жив на него за какво му е? Този който вече е мъртъв го ползва, но тъй като е мъртъв нито го вижда, нито може да го чуе- ааа файл, Ковчега какъв звук може пък да издаде. Нищо все пак нека за сега да си остане, после ще го измисля.
Браво,Cold_Tearsss :))

Lilanda
04-03-2012, 17:07
Между другото файла е мой..Не трябва да го има това не го чува..Извинявам се.. :)

HoBaTopka
05-01-2012, 18:02
+1 oт мен, извинявам се ако е пусната, но да преглеждам 9 страници .. не ми звучи добре! :D

Дядо Георги решил да мине през един мост. Той тежал 59кг и носил 3 ябълки, всяка от които по 0.5кг. За съжаление, обаче мостът издържал само 60кг (демек, ако тръгне мостът ще се скъса) какво трябва да направи, за да мине през мостът?

П.П. не може да се връща и трябва задължително да е с ябълките.

Leticcia
05-02-2012, 07:01
Ще изяде едната? xD

sapphire5
05-02-2012, 07:44
ще изхвърли една ? ;д

npp
05-02-2012, 07:46
може би ще трябва да жонглира с ябълките докато преминава моста

HoBaTopka
05-02-2012, 10:28
може би ще трябва да жонглира с ябълките докато преминава моста

Дам, това е правилният отговор. Ако изяде едната и/или трите килограмите няма да се променят :)

HoBaTopka
05-02-2012, 10:38
Ето още една

Наближавате крепост, която е със съвършена квадратна форма, но без крепостни стени. Около крепостта има много дълбок ров, широк точно 2 метра, който е пълен с крокодили. Трябва да преминете рова само с помощта на две греди с дължина 2 метра. За съжаление тя не е достатъчна, за да преодолеете препятствието (очевадно трябва част от гредата да застъпи краищата на рова). Не разполагате с пирони, видии, лепило или каквото и да било, за да съедините гредите или да ги промените по какъвто и да е начин. Не можете да прескочите рова, не можете и да го преплувате, защото ще бъдете изядени от крокодилите.

По какъв начин можете да преминете рова, използвайки двете греди?

Забележка: Няма мост и не можете да прелетите над рова! ;)

Leticcia
05-02-2012, 15:28
Слагаме едната греда да образува триъгълник, а другата гредичка я слагаме в основата на получения триъгълник, който е правоъгълен?xD Май май има нещо вярно.....или пък не xD

DS
05-02-2012, 15:46
Да пробва овчарски скок! :D

sapphire5
05-02-2012, 17:12
Дам, това е правилният отговор. Ако изяде едната и/или трите килограмите няма да се променят :)
е все едно не става , ако остави едната ;д Никъде не се уточнява , че трябва да минава и с трите ябълки :lol:

Cold_Tearsss
05-02-2012, 22:08
Слагаме едната греда да образува триъгълник, а другата гредичка я слагаме в основата на получения триъгълник, който е правоъгълен?xD Май май има нещо вярно.....или пък не xD

Дадено е колко е широк ровът, но не колко е дълбок. И как ще образува триъгълник? :D

Leticcia
05-03-2012, 08:42
Ще се образува някак си сега, поддържам си теорията xD

HoBaTopka
05-03-2012, 10:43
Слагаме едната греда да образува триъгълник, а другата гредичка я слагаме в основата на получения триъгълник, който е правоъгълен?xD Май май има нещо вярно.....или пък не xD

Поздравленияяяяя, позна :D so much win :X :D

Lilanda
05-03-2012, 15:11
Дадено е колко е широк ровът, но не колко е дълбок. И как ще образува триъгълник? :D
Образува се като част от две съседни страни на квадрата са катети на триъгълника,а гредата хипотенуза..след като се образува триъгълника от хипотенузата се слага другата греда към отсрещния ъгъл на квадрата ;)

Lilanda
05-03-2012, 15:24
Един човек си вървял и видял едно ябълково дърво, на което имало ябълки. Качил се на него и нито брал ябълки, нито ял ябълки, но когато слязъл от него на дървото нямало нито една ябълка.
Какво е станало?

BloodyDreamer
05-03-2012, 17:02
За задачата с рова - не може ли просто да използва гредите като кокили, вместо да се занимава с разни триъгълници?
ПП: Задачата с ябълките е пускана вече ;)

sarin4eto
05-03-2012, 17:19
Стая с 4 ъгъла.
Във всеки ъгъл на стаята има по една котка.
Пред всяка котка има 3 котки.
Срещу всяка котка има още една.
Колко са котките?

xXxAngerfisTxXx
05-03-2012, 17:32
Стая с 4 ъгъла.
Във всеки ъгъл на стаята има по една котка.
Пред всяка котка има 3 котки.
Срещу всяка котка има още една.
Колко са котките?
безкрайно много ?

sarin4eto
05-03-2012, 17:35
тц помисли ... :)

xXxAngerfisTxXx
05-03-2012, 17:36
20... ако не са толкова не знам :D

sarin4eto
05-03-2012, 17:40
тц по-малко са :Д мисли мисли ако го отгатнеш ще ти дам 1 цигара

xXxAngerfisTxXx
05-03-2012, 17:55
16 ???? :D:D:D

Dreams12
05-03-2012, 18:02
Хм.. не са ли 4 котките?
Срещу всяка котка има по една, защото гледат в срещуположния ъгъл.Пред всяка котка има по още 3, понеже стаята си има 4 ъгъла и като седиш в единия виждаш още три.
Оф, абе деа знам :DDD

awerw
05-03-2012, 18:06
Стая с 4 ъгъла.
Във всеки ъгъл на стаята има по една котка.
Пред всяка котка има 3 котки.
Срещу всяка котка има още една.
Колко са котките?


4 са, но това съм го чувал и преди :D

xXxAngerfisTxXx
05-03-2012, 18:07
ми да то по прос чоек от мен здраве му кажи ;d

sarin4eto
05-04-2012, 13:11
сети се ;д

Кое е това, което на Джони Деп му е много късо, на Арнолд Шварценегер му е много дълго, Мадона изобщо го няма, а Папата го има, но не го използва ?

Leticcia
05-04-2012, 15:43
Аз се сещам за нещо, ама ме е срам да го напиша :D Но ако не е то предполагам, че са имената, фамилиите по-точно xD

sarin4eto
05-04-2012, 15:46
:) да отговора е фамилиите

Моторист кара по тесен селски път. Фаровете му не работят. Няма улични лампи и лунна светлина. И все пак мотористът успял да избегне мъж, облечен целият в черно и ходещ по средата на пътя. Как мотористът е избягнал човека?

xXxAngerfisTxXx
05-04-2012, 16:31
карал е в дясната лента :lol:

sarin4eto
05-04-2012, 16:54
не не не мислиии момчее

xXxAngerfisTxXx
05-04-2012, 16:59
не знам :D тая тема не е за мен видя се :lol:

sarin4eto
05-04-2012, 17:02
тц тц замисли се малко.. карал е без фар , нямало е осветление и е видял човек в черно .. кога виждаш хора в черно без осветление ? :д

xXxAngerfisTxXx
05-04-2012, 17:16
не знам тъп съм ;d

Leticcia
05-04-2012, 18:12
Когато си при Архангел Михаил...xDИли е било през деня xD

Lilanda
05-04-2012, 19:34
Било е през деня..

sarin4eto
05-06-2012, 07:56
хаха най-накрая :)

xXxAngerfisTxXx
05-06-2012, 12:23
Близо до един мост се срещнали безделник и дявол. Безделникът се оплакал, че е много беден. Дяволът му предложил: "Мога да ти помогна. Всеки път, когато преминеш този маст, парите ти ще се удвояват. Обаче всеки път, след като го преминеш, трябва да ми оставяш по 24 ст."

Безделникът се съгласил. Преминал моста 3 пъти, а когато погледнал в кесията си... там нямало вече нищо.

Колко пари е имал безделникът?

Lilanda
05-06-2012, 15:05
21ст......

Leticcia
05-06-2012, 16:49
Ето една и от мен:

За нещастие се намирате в затвора.

За щастие ви е даден шанс да се освободите, ако изберете правилната от две врати.

За нещастие едната наистина ще ви отведе към свободата, но другата - право на гилотината.

За щастие един от пазачите е готов да ви помогне, като отговори на един въпрос.

За нещастие той или е от хората, които лъжат или - от хората, които винаги казват истината, но вие не знаете от кои е.

За щастие вие имате време да помислите.

За нещастие от утре той вече няма да работи в този затвор.

Ако зададете като единствен въпрос нещо от рода на: "Коя врата ще ме изведе към свободата?" вие въобще няма да научите, коя врата коя е.
И наистина, ако предположим, че вратата към свободата е дясната, пазачът-лъжец, ще ви посочи лявата, а пазачът, казващ истината - дясната.
Да, но вие няма да знаете на кого да се доверите и вашето положение няма да е по-розово отпреди да зададете въпроса.

Какъв е вашият въпрос ?

Lilanda
05-06-2012, 17:03
Коя врата би ми показал другия, ако го попитам коя е тази към свободата?

Leticcia
05-07-2012, 11:22
:) мда, това е верният отговор ;)

Lilanda
05-07-2012, 14:10
Една лесна:
Илиян получава заплата 50% по-голяма от Петко. Мирела получава заплата с 250 лв. по-висока от тази на Петко. Заплатата на Милен получава е 1000 лв. Красимира получава най-висока заплата от всички. Петко получава заплата 200 лв. по-малко от Милен. Кой от мъжете получава най-голяма заплата?

Leticcia
05-07-2012, 15:16
Илиян?!? xD xD xD