PDA

View Full Version : Как помагат звездите? Грандиозен концерт..и....



Li0nesS
01-26-2010, 09:19
Организаторите на концерта “Надежда за Хаити” обявиха, че са събрали над 57 милиона долара за пострадалите от опустошителното земетресение в Хаити. Очаква се приходите да скочат още след продажбата на направени по време на концерта изпълнения.

В изминалия петъk световни звезди от музиката и киното излязоха на три различни сцени в Лондон, Ню Йорк и Лос Анджелис. Сред тях бяха Мадона, Боно, Риана, Джей Z, Шакира и много други. Общо в призивите и изявите участваха над 100 популярни личности.

Джордж Клуни, който бе водещ и организатор, заяви: “Хаитянският народ има нужда от нашата помощ, те трябва да знаят, че не са сами и че правим всичко възможно да им помогнем”.
Дарения за каузата бяха направени от много от известните личности, сред които поп-иконата Мадона, която дари 250 000 долара, звездната двойка Брад Пит и Анджелина Джоли с 1 млн. долара, а супермоделът Жизел Бюндхен с 1,5 млн. долара.

Линк към концерта: http://zamunda.net/details.php?id=206891&hit=1

Наистина много ме трогнаха (а някои и до сълзи) изпълненията от концерта. Особено на Justin Timberlake & Matt Morris – Hallelujah, Beyonce – Halo.. Останалите също бяха невероятни...Въздействието на концерта е наистина много силно. А Бионсе ми въздейсва така, както ми се е отразила само веднъж в живота - на погребението на Майкъл Джексън. Наистина страхотна певица, жена...
Лично аз, ако мога бих казала на всички тези звезди едно голямо "Браво!" и "Благодаря!.
Поклон! Евала за адекватната реакция, съпричастността и помощта от страна не само на световните поп звезди, ами на цялото човечество! В един такъв кризисен момент, изключително много се вълнувам, като гледам, как от всички краища на света - богати и бедни, звезди, дружествата на Червения кръст и Червения полумесец, дарители запазили анимността си, помагат който с каквото може... Масово се осиновяват хаитянски деца, изпращат се медици...
Става ми болно като гледам хората толкова страдащи, изнемощели, ранени, около 2 млн. деца изложени на риск...До някъде ме успокоява факта, че човещината не е напуснала хората, побиват ме тръпки като видя как цялото човечество се е вдигнало на крак да помага на хората в беда...просто с това се уверявам, че нас хората, дори и да имаме различни езици, култури, възгледи и ценности ни свързва едно - хуманността.

Нека да споделим тук: мнение за концерта, за самия жест "човек към човек", има ли я още благородността на хората, отношението ви към трагедията... Ще ми е интересно да прочета мнението на всеки един по проблема.

П.П. Моля, ако модераторите преценят, че темата не е за този раздел да я преместят.