PDA

View Full Version : Мокра кашлица



tonie__
01-26-2010, 18:17
Здравейте!Приятелят ми има страхотна кашлица от 1 седмица и отказва да отиде на лекар!Много ме притеснява и се чудя какво да му купя и да спре да се мъчи. :( Кашлицата му е "давеща",т.е мокра.Толкова е силна,че днес и сълзи му потекоха от кашляне ;/// Моля ви за помощ,ако някой знае някоя бабина рецепта или изпитано лекарство,че на сиропите не вярвам ;/

На 18 е,т.е не му трябват детски сиропи и етц. :)

amk933
01-26-2010, 19:00
Аз имах много тежка кашлица, точно мокра и се оправих по следния начин:

Еуроспал таблетки 3х1
Геломиртол Форте 3или4х1
Ацц 200 3x1
Цензура!!!
Бронходилататорите са по лекарско предписание, драги!

Извинявам се, че пиша имена на лекарства против правилника, но това се иска/пита.
Че се иска и пита е ясно, друг е въпросът какво ще препоръчаме.

ПС: Еуреспала може да се замени с Флудитек сироп 5% 3 пъти на ден по 15 милилитра. Не е детски сироп!!! Това всичкото обаче при положение, че има мокра кашлица и отделя секрет. Ако е суха кашлицата е по-различно положението.

А и няма да е зле да посети чичо доктор, че с тия симптоми и този инат, може и пневмония/бронхит да си е докарал/ да си докара. :?

А и не знам дали не е за антибиотик, което също доктор може да каже. Аз в момента съм за 2 път на Зинат в последните 3 месеца, заради малоумния ми синозит, които на -15 взе, че се възпали и главата ми е като тиква. Добре поне, че утре заминавам за емирствата и ще съм на сухо и топло, малко да стопля кокалите на 32 градуса. 8-)

kalpazanka

tonie__
01-26-2010, 19:15
Мерси много! :)
Знам за пневмонията ама ходи да му обясняваш! :x само щял да да де пари за лекарства,дето не били нужни нз си какво..и понеже няма кой друг да му обърне внимание,аз не спа и се чуда с какво да го лекувам..