PDA

View Full Version : 'Change the world' vs. 'All I wanna do is have some fun'



Sham
01-26-2010, 20:06
Какво искате за себе си от живота? Към какво се стремите? Какви се мечтаете? Накъде вървите? С какво темпо? Има ли време или минута е малко и "ами сега"? Какво смятате за необходимо да запълни графата ви "пълноценен живот", инжектирайки ви с така ценната вътрешна хармония?
//И каквото друго решите да споделите.

PullTheTrigger
01-26-2010, 20:59
Поставям личните си интереси на първо място, както и тези на тесния ми семеен кръг и на най-близките ми приятели. В това отношение смятам, че съм като повечето хора.

Иначе смятам, че животът е твърде кратък за да си слагам фалшиви маски и да търся одобрение от всички. Искам да го изживея пълноценно, извличайки максимално от него. Най-вероятно не бих тръгнал да променям света към по-добро, а и едва ли бих попаднал в позиция в която реално мога да го направя.

Гледам на парите като нещо, което трябва да носи удоволствие и свобода. Никога не бих станал работохолик и не бих пестил пари за далечни старини. Идеалният ми вариант за развитие ( и разбира се почти невъзможен за осъществяване) би бил да стана ужасно богат доакто съм млад и после да се оттегля и да си живея живота без никакви ограничения.

Та т'ва е общо взето..

semantics
01-27-2010, 05:32
Много сериозна тема.

Непосилно е за млад човек, както се убеждавам сам, да уцели разумната доза между идеализъм (и/или работа "на ползу рода") и задоволяване на личните потребности от всякакъв характер (не става дума да се наядеш), че и на всичкото отгоре да пропие всичко това с добро количество прагматизъм.

Нужно е съзряване на личността, за да се направи избор на една посока - полезна или вредна, но поне ясна.

Доста е обезкуражаващо на моменти. А и реалността ни не е особено толерираща подобни напъни, в случай че въобще някое е била такава.

plmn
01-27-2010, 08:41
Като всеки предполагам, искам най-доброто за себе си и най-близките ми хора. (както и за всички други, никога не съм бил злонамерен)

Стремя се към.. нормалните неща, към които може да се стреми човек на моята възраст. Искам да продължа образованието си, да се реализирам, да съм жив и здрав.. Разбира се, имам и по-високи цели, но те се менят често, и не мога да кажа, че са константни, тъй като на тези години да си призная, наистина не знам какво наистина искам, само знам, че го искам, и то колкото се може по-скоро.
Лутам се напред-назад в търсене на себе си. Нужно е съзряване, за да се избере някакъв път, правилен или не.

В никакъв случай обаче, не мога да кажа, че живея пълноценен живот.
С оглед на околната ми среда, състояща се от приятели/съученици, по-скоро чувствам, че регресирам, отколкото обратното. Затъпявам, по-просто казано. Надявам със започването на обучението ми като студент, да попадна на друг тип хора, хора с интереси, цели, стремежи, амбиции и т.н. Хора, с които да се съревновам, не да чакам полузаспал края на деня, отегчен до смърт от всичко. В никакъв случай не виня основно заобикалящата ме среда, тя ния влияе и е 'виновна' за състоянието ни, колкото и ние самите.

Вътрешна хармония.. Аз лично я виждам като утопия, химера. Едва ли са много хората, които са се доближили до нея, камо ли да я постигнат. Предполагам тя идва с удовлетворяването на Аз-ът, постигането на личните цели, осъзнаването на нужните истини, може би и приемането на нещата, в/у които нямаме контрол. А може би просто съдя по себе си, още неоткрил и недокоснал се до нея.

"//И каквото друго решите да споделите." - май наблегнах на това ;д

sh3_1s_7h3_0n3
01-27-2010, 15:34
Дълго се чудих какво да напиша, но в крайна сметка реших да ви покажа просто едно клипче.
Това, което наистина искам, е просто да имам смелостта и куража да осъществя амбициите и дори мечтите си.

http://vbox7.com/play:4b8a580a

Sham
01-27-2010, 16:13
Ооо, клипчето с децата изключително пасва на пиесата, която пиша. Благодаря, че сподели! Благодаря още веднъж, защото е много истинско и хубаво. Надявам се джфйдхгдфг да го види, доста(тъчно) показателно е за простичката гениалност в думите, родени от детската навинност.

И свой прототип открих, но това няма значение.
Да разгледам, да бъда, да мога - това са желанията, стремежите и мечтите на живите хора. Да знам всички езици, да разбирам всички останали, те да ме разбират. Мхм)

Вчера ме настигна някакво ново, непознато усещане, за приближаване на края, за после - ще има ли бебе или стъпките ти ще се заличат от времето. Отчаяно искам да оставя нещо след себе си и ходът на времето ужасно ме плаши. Знаете - ами, ако - ами, ако не... Ако удари 12 преди да се случа? Все едно, да ми се прости настроението.;

sh3_1s_7h3_0n3
01-27-2010, 16:44
"Желая за моя свят..."


...мляко, бисквити и влак.



Въображението на децата е нещо невероятно.

Толкова простичко, наивно, на пръв поглед обикновено и така необятно.

ArrowsOfDeath
01-27-2010, 16:49
Аз знам едно със сигурност - не искам да се отдам изцяло на гонене на кариера, да стана на 30 или повече години и чак тогава да осъзная, че ми е дошло времето да създам семейство и да имам деца.

plmn
01-27-2010, 17:00
Аз знам едно със сигурност - не искам да се отдам изцяло на гонене на кариера, да стана на 30 или повече години и чак тогава да осъзная, че ми е дошло времето да създам семейство и да имам деца.

Кога според теб е най-добрата възраст за създаване на семейство? 20? 25? Строго индивидуално е, но мисля, че никой не е истински готов за това на тези години. А и ще съумееш ли да работиш, да просперираш в работата си, да издържаш жена и дете/деца, да отделяш време и на себе си. Много работи се събират на едно, и то на години, в които не си особено стабилен. Няма ли да ти дойде нанагорнище?

w0sh
01-27-2010, 17:21
Всеки ден все по-силно осънавам ,че аз съм си медуза. Нося се по течението и гледам да не взимам решения.
Чака ме тежък живот.

Искам да постигна нещо, може би имам и потенциала. Знам, че поне така ще оставя някаква следа.

ArrowsOfDeath
01-27-2010, 17:43
Аз знам едно със сигурност - не искам да се отдам изцяло на гонене на кариера, да стана на 30 или повече години и чак тогава да осъзная, че ми е дошло времето да създам семейство и да имам деца.

Кога според теб е най-добрата възраст за създаване на семейство? 20? 25? Строго индивидуално е, но мисля, че никой не е истински готов за това на тези години. А и ще съумееш ли да работиш, да просперираш в работата си, да издържаш жена и дете/деца, да отделяш време и на себе си. Много работи се събират на едно, и то на години, в които не си особено стабилен. Няма ли да ти дойде нанагорнище?

И какво? Да чакам да натрупам стабилен капитал, да съм на висока позиция в работата и чак тогава? А на колко ще съм тогава? 40? Не, благодаря. Не искам да стана сегашния кариерист, който на 40 години осъмва без нищо зад гърба си, освен стажа.

sh3_1s_7h3_0n3
01-27-2010, 17:51
Имаше една приказка: "До 30 г не се ли ожениш, до 40 не забогатееш ли, до 50 не умреш ли - цял живот ще теглиш."
Че и твоята работа.
Не си прави планове по-добре. Бракът да не става ей така - искам на толкова години, за такава жена и да имам толкова деца.
Поставяй си конкретни достижими цели, другите неща ги остави да се случват от самосебе си, когато им дойде времето. Сега и да го мислиш, и да не го мислиш...
Аз за половин месец взех такова решение, каквото отричах 10 години по-рано и животът ми до голяма степен се промени!
Така че... остави някои неща просто да се случват.

hottie
01-27-2010, 17:52
Знам какви са ми мечтите в краткосрочен план, но нямам нищо конкретно и сериозно в дългосрочен. В момента съм в една странна фаза :)

ArrowsOfDeath
01-27-2010, 18:28
Имаше една приказка: "До 30 г не се ли ожениш, до 40 не забогатееш ли, до 50 не умреш ли - цял живот ще теглиш."
Че и твоята работа.
Не си прави планове по-добре. Бракът да не става ей така - искам на толкова години, за такава жена и да имам толкова деца.
Поставяй си конкретни достижими цели, другите неща ги остави да се случват от самосебе си, когато им дойде времето. Сега и да го мислиш, и да не го мислиш...
Аз за половин месец взех такова решение, каквото отричах 10 години по-рано и животът ми до голяма степен се промени!
Така че... остави някои неща просто да се случват.

Знам, че бракът не може ей така да се планува, но пък има хора, които определено го отричат, заради причините, които изписах, и аз определено не искам да стана един от тях.

sh3_1s_7h3_0n3
01-27-2010, 19:13
Хубаво е, че си осъзнал какво НЕ искаш и ще е добре, ако до известна степен запазиш това, но имай и предвид, че ако упорито отричаш нещо, вбъдеще нещата обикновено така се завъртат, че точно то се случва.

Едно време аз упорито отричах математиката, не исках да я уча под никакъв предлог, молих се само веднъж да завърша гимназия и да се отдам на някоя хуманитарна наука /евентуално/ само и само, за да избягам от нея. В крайна сметка какво се получи - учих висша математика и сега всеки мой предмет е свързан пряко или косвено с математиката и за капак - на мен ми се отдава, въпреки че ми беше неприятна. Съучениците ми още не могат да повярват какво уча и как изобщо съм попаднала в тази област.
Така че внимавай какво си пожелаваш или не си, защото... никога не се знае, знае ли се...
Точно поради тази причина и аз внимавам с това какви планове си правя, какво отричам и какво силно желая, защото в някои случаи се оказва, че мечтите ми са се реализирали, когато най-малко съм била готова да им се насладя.

jghgh
01-27-2010, 19:51
Надявам се джфйдхгдфг да го види, доста(тъчно) показателно е за простичката гениалност в думите, родени от детската навинност.

лапнала си ме като шаран стръв.. и дразниш, моме : )

епа няя го видя.* : )


и ако те устройва - алиса беше една от най-досадните ми книги, които съм чела : |

сега спокойно можеш да ме сравниш с чичкото от Малкия принц, който е все сериозен и да се чувстваш в пъти по-извисена!

*пиши ми ника правилно, плс :/
**ако не беше толкова дразнеща, може би щях да му хвърля око. сега въздъхни колко съм тъпа и инат, давай, направи го. кажи че си е мой проблем, нещо такова 8-) сигурно губя МНОГО

***и не разбрах отде реши, че не съм съгласна за простичката гениалност в детските думи? втф.


абе все тая?

vanilievisez
01-27-2010, 21:22
change the world, но по-скоро my world
//Въпреки че една приятелка преди време ми каза, че страдам от синдрома Change the world, но щяло да ми мине. Минавало винаги.
Де да знам де, понякога ме обзема едно чувство; искам да се боря срещу всичко лошо и несправедливо, а на моменти, но наистина редки моменти, се чувствам достатъчно силна, че да го сторя.
Е, някои биха казали наивност, аз не казвам нищо. В крайна сметка е просто емоция.

Все по-простички неща искам.
Големите ми, нереални, невъзможни(?) мечти някак лека-полека се отдалечават.
Още бленувам, разбира се.
Чертая безкрайни Вселени преди да заспя.
Но някак около мен е толкова грозно и цинично, че не бих могла съвсем да се отнасям.
Искам да започна отново да се изказвам ... добре, а не тромаво, както правя сега и от известно време насам.
Искам да си намеря вокален педагог най-накрая.
Да прослушам всички ония групи, дето съм си набелязала.
Да кажа на всички хора, които значат нещо за мен, каквото трябва.
То т'ва не е по темата, но аз да си кажа, че мисълта ми идва рядко, а ме мързи да пиша другаде.
Nevermind..
Не строя въздушни кули вече, но вярвам, че други могат и го правят, и дори живеят в тях.
Започнала съм да се боря за някакви супер убити и обикновени неща, рутината толкова ме е погълнала. Жалко. Пък друго бях планирала.
Не е късно де, аз мечти си имам.
Безброй.

plmn
01-27-2010, 21:29
Де да знам де, понякога ме обзема едно чувство; искам да се боря срещу всичко лошо и несправедливо, а на моменти, но наистина редки моменти, се чувствам достатъчно силна, че да го сторя.

Алтруистични моменти състояния. За съжаление повечето хора си остават с плановете да направят нещо добро на някой, рядко нещо се реализира. Идеите са си идеи. Не винаги излизат на бял свят. замислете се, кога последно някой направи нещо наистина хубаво за някой от вас, ей така мил жест, само защото ви цени, харесва..? та аз дори вече изпитвам трудност да говоря с околните, всеки е толкова вглъбен в себе си, въобще не слуша какво казваш, чака да свършиш за да си каже своето. как да очакваме нещо повече.

faced
01-28-2010, 12:20
Като се замисля, доста хора биха казали "да се изуча, да успея, да имам семейство", но се замислих по-сериозно върху една идея тези дни. Защо учим? Защо работим? Учим, за да можем да работим (образно, защото някои неща са ти интересни, но се квалифицираме за работа), а работим, за да имаме доходи. Като се замислиш, цял живот ти си нечий роб. През детството и юношеството ти трябва да слушаш родителите си и училището. В по-късен етап, завършваш учението си и почваш да слушаш работодателя. Цял живот живеем... за някой друг? По тази логика живота започва с пенсията.
АЗ не искам да съм подчинена цял живот.
АЗ не искам мнението ми да си остане само за мен, защото ме е било страх да го кажа, 'да не се набутам между шамарите'.
АЗ искам, да слушам себе си, да бъда повече от това, което мога.
Не ме разбирайте погрешно, искам да уча. Интересно ми е. С радост ще работя, но ще работя за себе си. Казала съм и съм се заклела да го изпълня - аз ще бъда царя в моя свят. Ако трябва 'душата на дявола ще си продам' както се казва, но ще съм независима и ще бъда сама за себе си.
Смейте се ако искате, кажете ми, че съм 'филм' и, че си вярвам твърде много, Свикнала съм. Но трябва ли да бъда съдена за това, че искам да постигна нещо в този живот? Това е, че в днешно време да имаш мечти е за смях. Народа е толкова потъпкан и толкова няма самочувствието и куража да се обади, че няма повече на къде. Е, като се замислиш, щом си стигнал дъното, може само нагоре?
Искам и за напред, не да вярвам в бог, а да вярвам в себе си. Аз мога.
Незнам, това е мое мнение, без много почитатели, За сега.

Sham
01-28-2010, 12:27
^)
Безсмислието на битието(просто една машина, която всеки трябва да умее да управлява) не бива да изстисква живота от вените ни.
За какво живея? Какво искам да видя, науча, направя? Какво мога да дам? Какво ще оставя след себе си? - това са все въпроси, на които си отговаряме сами във времето. За себе си знам, че не искам животът ми да мине и после сякаш никога не ме е имало. Толкова.)

faced
01-28-2010, 12:32
Дай примери :)

Имах предвид, че живея, за да си изживея живота.. Или както Sham каза - искам да оставя следа, искам да бъда помнена дълго след като ме няма.

faced
01-28-2010, 13:00
Май си ме разбрал погрешно. Не искам да загърбвам 'модерното общество'. Не съм някакъв аутсайдер забит в собствените си проблеми. Всъщност съм комуникативен човек, който просто иска да бъде забелязан и някой да го слуша. Не искам да управлявам или нещо от сорта, не мога да говоря от името на толкова хора и да имам такава отговорност. Просто искам да видя хората да се научат да мислят позитивно, да вярват в себе си, да мислят за другите. Не е казано, че аз трябва да го направя. Имам вяра, че мога да постигна всичко, което поискам. Искам да бъда независима. Не искам да трябва да отговарям за нищо, пред никой.

faced
01-28-2010, 13:06
Клиширано или не, това мисля.
Свободолюбив човек съм и ценя повече от всичко правото на глас и независимостта.

faced
01-28-2010, 13:20
От всичко.

plmn
01-28-2010, 14:33
Всъщност съм комуникативен човек, който просто иска да бъде забелязан и някой да го слуша. Не искам да управлявам или нещо от сорта, не мога да говоря от името на толкова хора и да имам такава отговорност. Просто искам да видя хората да се научат да мислят позитивно, да вярват в себе си, да мислят за другите. Не е казано, че аз трябва да го направя. Имам вяра, че мога да постигна всичко, което поискам. Искам да бъда независима. Не искам да трябва да отговарям за нищо, пред никой.

Всеки желае да бъде забелязан и някой да го слуша. Ти даваш ли го от своя страна? Чуваш ли какво ти се казва, приемаш ли съвети/критики, или подбираш избирателно?

За съжаление не можеш да накараш хората да правят това, което ти се иска. Разбира се, че би било прекрасно всички да са позитивни, усмихнати, вярващи в себе си и околните. Всеки би предпочел това, пред намръщените физиономии, които виждаме всеки ден. Това, което ти можеш да направиш (позволявам си да цитирам Махатма Ганди) е да бъдеш промяната, която искаш да видиш в света... опитай се да заразиш другите с оптимизъм.

Незавимостта от ВСИЧКО..Да не отговаряш пред нищо, и пред никой... не виждам как може да се получи. Ако правиш каквото си искаш, рано или късно ще ти се наложи да се изправиш пред някой по-висшестоящ, и да даваш обяснение. За да имаш абсолютна власт, трябва ТИ да си човека, пред когото да се отговаря. Паралелен измислен свят предполагам не те удовлетворява, може би ще създадеш собствена държава с тоталитарно управление? Пълната свобода идва едва когато изгубиш всичко. До тогава, винаги има нещо/някой над теб.

Да не говорим, че това независим от ВСИЧКО, ако наистина приемем, че е ВСИЧКО, то включва и всички прости неща около нас. Огледай се и виж колко си зависим/а, и колко неща не са в твоя контрол. Компютъра, който използваш, интернета, който ти е предоставен от някого, ел. енергия, която консумираш, дори работата, която (ще) работиш, парите които ще ти се заплащат, тези неща не падат от небето. Всичко това минава през нечии други ръце (образно казано), преди да стигне до теб. В този смисъл, също не виждам как ще постигнеш АБСОЛЮТНА независимост.

faced
01-28-2010, 15:26
^Е нямах предвид това.. Всичко, тоест никой да не ми държи сметка и да си гледам моят и този на хората, които обичам, живот. Свобода.

И, да, приемам критиката градивно. Естествено, когато е основателна.


Това, което ти можеш да направиш (позволявам си да цитирам Махатма Ганди) е да бъдеш промяната, която искаш да видиш в света... опитай се да заразиш другите с оптимизъм.
Всеки, които ме познава би казал, че съм нереален оптимист. Опитвам се да убедя всеки, че "В края всичко ще е наред"..
Просто съм се убедила, че това е строго индивидуално. Ако един човек е решен, че едва ли не след един скандал или една двойка (примерно) светът е свършен, то никой не би могъл да му промени мнението.

b0Nb0n
01-29-2010, 07:36
и аз нещо не знам.опитвам се да проявявам търпение с което да постигна и спокойствие така според бих спрял времето.което би ми дало възможност да застана посредата и да видя началото, и паралелните краища, и съответно да тръгна на някъде.което само по себи си не означава че тази цел един от паралелните крайщия.
ако разбирате за кво говора

а което между друго това объркано нещо което написах е може би моя път, моя начин да съм свободен

hottie
01-29-2010, 07:46
Знам какви са ми мечтите в краткосрочен план, но нямам нищо конкретно и сериозно в дългосрочен. В момента съм в една странна фаза :)

Ще специализирам в чужбина(Италия или Франция) :)

lDoLLl
01-29-2010, 07:49
Италия! :-D :smt007

Лично аз вярвам, че един човек НЕ може да промени света, в какъвто и да е аспект сам. Дори да има страхотни идеи за промяна, нагласата за това и т.н. без съмишленици и сериозната подкрепа на много хора не става просто.. :)

b0Nb0n
01-29-2010, 07:57
Италия! :-D :smt007

Лично аз вярвам, че един човек НЕ може да промени света, в какъвто и да е аспект сам. Дори да има страхотни идеи за промяна, нагласата за това и т.н. без съмишленици и сериозната подкрепа на много хора не става просто.. :)
а я да се замислим кой човек и какво този човек е постигнал сам ?

Dumb
01-29-2010, 18:23
Sham, много хубава тема ( защо заглавието на английски обаче)?

Опитах се да отговоря на моите въпроси... Мечти, реалност, бъдеще?
Осъзнавам, че всеки ден си поставям една мечта. И толкова ме е страх, че от мечти вече не мога да дишам. Още не знам коя съм... всъщност.
Липсват ми части от пъзела, който съм.. и едва ли ще ги открия скоро. Но пък няма да спра да опитвам.
Професия... дам....знам
Семейство- все си мисля, че имам грешна представа за тази дума.
Не съм имала никога.
Деца? Не мисля, че ще имам... Прекалено святи са за мен. Може би ще оставя нещо друго след себе си... Дано

Егоизъм... май това ни движи. Колкото и кофти да звучи така е.

Still1ME1Still1HERE
01-29-2010, 19:30
Trying to change the world while i have fun :)

kypo
01-29-2010, 19:38
променям само моя свят, за света на другите хич не ми пука. а накъде отивам, само аз си знам. фирмена тайна е

semantics
01-29-2010, 19:51
StanSmith, ПортокалениЙ Часовников МеханизмЕ - обиждай мен и говори каквото си щеш, но да чета преповтаряне на глупости, които вече веднъж съм обяснил колко со абсурдни, няма да стане. Разбирам колко е кофти да се прочете пост, по-дълъг от всички 0,5 книги, които си прочел през живота си, взети заедно, но някак е тъпо да говориш за нещо вече говорено.
Както си и мислих, дълго време ще сърбаме попарите на г-н Ангелов, щото читателите му са същите умствено затруднени и бедни откъм знания и стил персони, каквато е и той. Затова и толкова са се залюбили, де.

Колективното несъзнавано не се предава току-така, като невидима нишка, която разпределя емоциите и опита на хората!!! ТО СЕ ТРУПА С ГОДИНИ и засяга модели, колективни конструкти, още както искате ги нарече - АРХЕТИПИ ги нарича Юнг - те са кумулативен опит на ПРЕДИШНИТЕ ПОКОЛЕНИЯ. Това значи, че ако критична маса от тъпи копелата са и се държат като тъпи копелета, децата им ще имат същите тъпи копелдашки поведения и мислене, що се отнася до "програмираното несъзнавано" у тях. А не значи, че ако аз сега изведнъж гордо се нарека БелияТ Млад Мъж заедно с целята студентска общност и завикаме срещу евреите, незнайно как повече хора в Исландия ще получат инсайт и ще започнат да говорят същите глупости.

И във всичко това не са нужни нито маймуни, нито Елени, за да се разбере, а само четене на книжки.

Все пак по темата:
За някои хора да си правят "фън" в живота или всъщност да си изкарват хляба се изчерпва с това да работят за "псевдоспасението" на човечеството, да имитират, да измислят и да дават зрелища на народа. А последният това и чака. Световните конспирации са богата почва за тази цел, както все повече показва обществения опит. Със смъкването интелектуалния капацитет на "критичната маса от хора" обаче се смъква и качеството на тези хора и техните опити за препитание чрез зрелища. Но това качество си остава задоволително за народа и в крайна сметка всичко си е мирно.
Но на душевно ниво си озверяваме прогресивно.

И съответно хората, работещи за рода намаляват, а малкото останали са жалки дилетанти. Останалите са си за "фън-а", ез южуъл.

filmimilmi
01-30-2010, 01:00
Кво да оправям като живеем в Планетата на маймуните. Дай пиене и живот, силиконови цици и чалга...
Ебал съм ги всичките, да се оправят. По възможност бих живял за сметка на всички останали, бих използвал всеки и всичко само и само на мен да ми е добре.
Това е, за да получиш, трябва да си вземеш САМ! Така че нищо няма да тръгна да оправям заради останалите. Другите не заслужават нищо...

filmimilmi
01-30-2010, 01:24
Но за съжаление друг изход освен кървава революция няма. Всъщност на планетата ни има 6 милиарда човекоподбни маймуни, малко от тях се отличават с по нещо човешко. А маймуните са животни. А аз за животните 5 пари не давам. Не знам, предпочитам да стана масон с привилегии пък ако ми е писано някой ден като съм на 60-70 и съм се наживял от привилегиите, които системата ми е давала, да помогна за сриването и от вътре по някакъв начин или нещо от сорта. Може би по-добре така от колкото да съм партизанин или нещо от този род...

FakePlasticTree
01-30-2010, 14:11
Не бих тръгнала да правя големи неща - имам предвид да опитам да направя нещо от огромно значение за света..да откривам топлата вода и тн. Но бих направила големи неща свързани лично с мен.

ScionOfStorm
01-30-2010, 14:33
Тръгвам от моя свят и докъдето стигна (:

Досега е имало индиректни промени към по-добро, което може само да ме радва. Никога не съм се възприемал като човек, в чиито възможности влизат глобални промени - нямам достатъчна инициатива може би. Потенциал също.

plmn
01-30-2010, 14:33
и аз обмислям да стана илюминат,да живее the New World Order 8-)

как така го обмисляш? тва да не е клуб по шахмат, подаваш молба и хоп :lol: биваш 'избран', не кандидатстваш ;д

ZipFail
01-30-2010, 14:44
StanSmith, пълна смешка си ^ ;)

Goebbels
01-30-2010, 14:47
semantics е творение на чифутщината, либерализма, еманципацията. Лошото е, че тоя боклук е учител. Така ли разрващаваш децата ни бе, отрепко?

ZipFail
01-30-2010, 15:01
semantics може и да говори абсолютни простотии наместа, но поне теориите му са потвърдени с факти 10 пъти повече от 90% от привържениците на 'новия световен ред' ;)

AutumnTears
01-30-2010, 15:37
Мечтая за щастие, поне малко. Искам от себе си да не бъда толкова добра и хората да се държат с мен както аз с тях.

semantics
01-30-2010, 19:15
Ахахаха, владееш, наистина!

Аз пък виждам сифон в мозайката на банята. И в него няколко парцала пяна и кир. Може и скара за препечени филийки.

Работя в системата на UNFPA - "UN светът" често е пълна лайнарщина, за това не мога да си кривя душата. И ПАК мога да си заложа главата, че дори само този Фонд е свършил в пъти, пъти повече добро, отколкото лошо, сравнено с промивките, по които възклицават някои. Последните не вършат нищо. Наистина - 0 .

Това е доста по темата, в случай, че някой се заяде.

plmn
01-30-2010, 19:17
РЕАЛНО виждам, маслинови клонки - символ на мира и световна карта => световен мир + 'мрежа', обхващаща всичко.

Всъщност, може да погледнеш и емблемите на Световната Метеорологична Организация, или Световната Здравна Организация, или Международната Морска Организация, или Международната Гражданска Авиационна Организация и пр.

Всички имат 'мерника'. Всички ли ни мислят злото?

ScionOfStorm
01-30-2010, 19:38
Пирамидите какво общо имат, след като са от хиляди години...То може тогава и разпределението на три 'класи', социални слоя от Средновековието да се вземе.

Въобще паралели всякакви.

Вместо търсене постоянно на някакви знаци е по-добре да живее човек и да прави нещо; не само да отбелязва и 'конспирира'.

Да не говорим, че снайпера мисля имаше по-малко линии на мерника си. То и някои глобуси, завъртяни по особено начин може да имат такъв изглед. Въобще виждам излишна параноя бол.

ScionOfStorm
01-30-2010, 19:45
Ц, виж сега.

За богаташките фамилии е ясно и няма кой да го отрече това. Обаче, че са наследници на кралски фамилии, фараони и прочие - не. Някой да ме поправи, но доколкото си спомням евреите бяха подложени на МНОГО СТРОГИ гонения от същите тези фамилии в някои географски области /особенно ранно Средновековие, европейски реалности?/; както и в Древен Египет. Пак казвам - не съм дотам запознат с материята.

Дам, сега погледнах - 300+ години забрана за живеене на евреи в Англия. След ~1400 година следват Франция и Италия, или нейде там беше.

Goebbels
01-30-2010, 19:49
абе,момци и девойки...

имам един вАпрос майна...

ООН (организацията на обединените нации) е може би най-мощната организация в света,разпространена навсякъде,която контролира още какви ли не организации и сдружения уж за защита на човешки права,територии,екология,х ана и т.н.


това е емблемата,логото,символа на ООН...

http://www.adeccobulgaria.com/content/upload/UN%20LOGO(1).jpg


кажете ми,РЕАЛНО,какво виждате?

аз виждам оптика на снайпер (или друго оръжие) насочена върху планетата Земя...

тези хора не ни мислят доброто,можете да бъдете сигурни...

Грозна работа. Прилича на мерник на оръжие, който всеки момент ще тегли куршума на планетата

ScionOfStorm
01-30-2010, 19:54
Ами човек, да - но тук говорим за сложни културни, религиозни и най-вече - икономически процеси, защото знаем с какво се свързват евреите.

Просто ти казвам, че няма как днешните богаташи да са наследници на тези кралски фамилии, защото същите тези фамилии са забранили ВСЯКАКЪВ достъп на еврейския народ в границите на държавите им. От Древен Египет, през Средновековие...та докато стигнем до политиката на Германия през ВСВ II.

Goebbels
01-30-2010, 19:55
http://1.bp.blogspot.com/_rQzruOgKdh8/SrJslJYYdgI/AAAAAAAAABQ/Tjf8SjAer2M/S1600-R/Logo.jpg

plmn
01-30-2010, 19:57
Ами човек, да - но тук говорим за сложни културни, религиозни и най-вече - икономически процеси, защото знаем с какво се свързват евреите.

Просто ти казвам, че няма как днешните богаташи да са наследници на тези кралски фамилии, защото същите тези фамилии са забранили ВСЯКАКЪВ достъп на еврейския народ в границите на държавите им. От Древен Египет, през Средновековие...та докато стигнем до политиката на Германия през ВСВ II.

Е, ако търсим конспирации... въобще не е имало забрани, всички са се омешали с евреите, сега всички сме евреи!

Goebbels
01-30-2010, 20:01
Най-солидното доказателство, че евреите дърпат конците е "холокоста". Щом такава огромна, чудовищна лъжа царства по цял свят и те карат с закон да вярваш в нея, можеш да си направиш сметка колко силна еврейската мафия е.

semantics
01-30-2010, 20:13
^И ще има един StanSmith, който ще е нещо като Ам Гъл.

Хора, разводнихте темата до крайност.
Говорейки за конспирации, дето толкова ви вълнуват, вкарайте ги в контекста на вашите разбирания за това доколко искате да живеете и бачкате за себе си и доколко за обществото и добруването на човечеството.

Стана ми гузно просто, че съм от "разпалвачите" на спорове в тая тема, без споровете да са по нея. Имайте милост към автора и модовете.

filmimilmi
01-30-2010, 20:54
semantics, всичко е въпрос на база от стойности, избор и предпочитания. След като защитаваш едни внушени вярвания, то поне не настоявай в тяхната непогрешимост. Ти си в другата крайност - да не допускаш никакво движение в собствените си вярвания. Щом си мислиш, че няма конспирации сигурно си мислиш, че и корупция няма, понеже на практика това е едно и също. Обаче корупцията е реално явление, но никой корумпиран не би говорил за такова нещо... Както и да е. Дискусиите с теб винаги падат под хигиенния минимум защото просто за теб всичко, което противоречи на убежденията, които учебниците ти са те учили е лъжа и конспирация. Надявам се, че ти го казах достатъчно културно, за да не се правиш на обиден.

ZipFail
01-31-2010, 02:20
@StanSmith, да се хванем само за 1 аргумент от теорията ти за илюминатите...

Значи това е супертайната организация, която държи милиарди долари и притежава огромна власт, но все пак всеки знае за нейното съществуване ?

И понеже е супертайна, слага символите си навсякъде, така че всеки да може да ги види ?

И понеже вече всеки знае за съществуването им(дори разни пишлемета по тийн-форумите), те продължават да дават доказателства и знаци за великата си коспирация ?

Силна логика, наистина ;-)

Canis_Dirus
01-31-2010, 14:58
Ние мюсулмасоните променяме света. Нашият еврейски план е да мюсулманизираме Европа! 8-)

Стив Джобс е масон! Айфоун, айпод и тн. са средства за мозъчен контрол на нашата ложа!
Интернет е измислен единствено с цел да ви следят от МОСАД!

И се смеем на плиткоумията ви.

all the locals hide their tears of regret
open fire cos i love you to death
sky high, with a heartache of stone
you'll never see me cos i'm always alone

how to love without a trace of dissent
i'll buy the torture cos you pay for the rent
tied high with a broken command
you're all alone to the promised land

i'm in love with this malicious intent
you've been taken but you don't know it yet
what you will know must never live to be found
cos it's the subject of the eyes of the drowned