PDA

View Full Version : Общуването с някои преподаватели е трудно. Защо?



TheOnee
01-27-2010, 06:49
Според мен възрастта при учителите не е от толкова голямо значение,но е добре те да са по-млади за да могат да влизат в положението на подрастващото поколение, да могат да разбират техните проблеми и разговорите да вървят по-лесно. Но за съжаление има и преподаватели, които са забравили какво е да си на тази възраст и това пречи на общуването им с децата-например:Когато имам някакви въпроси, дори житейски мога да споделя без да се срамувам или страхувам. И обратното тя (госпожата) дори и в учебния процес има изградено мнение и не желае да разговаря и не те разбира.

Вие как решавате проблема с учителите, с които не можете да се разбирате?...

justunique
01-27-2010, 07:16
...

gergan4etooooo
01-27-2010, 07:33
Мен повечето ме харесват и мога да си говоря с тях, но има и такива, които си мислят, че ако си например учител по история, си като цар едва ли не и поведението им спрямо учениците е под всякаква критика...
В общи линии, като не получа желаното или им се зверя, или не им обръщам внимание :lol:

XTREMEFREERIDE
01-27-2010, 13:18
Оо,ами,не се занимавам.Гледам да се нагаждам.Цаката не е да си честен.Нее,АБСУРД.Мазниш се,правиш им четки и това е.С луди не се занимавам по принцип.Отговаряш с "да" или "не" и се примиряваш с мнението им.Това е.

liim0nka
01-27-2010, 17:20
Много често учителите си изграждат едно грешно мнение за ученика..и като го нарочат се заяждат по всякакви поводи.Ей с такива госпожи се държа както те с мен.
Понякога е нужно и човешко отношение..

onestar
01-27-2010, 18:55
Мм... аз пък се разбирам с по - (как да се изразя) тези с по-голям стаж :wink: Особенно с учитеката ми по БЕЛ. Тя е минала през толкова много класове, натрупала е доста опит, знае как да подходи към разговорите независимо на какви теми са те.
Докато учителката ми по Английски ез. е на 20г. върви така сякаш цялото даскало работи за нея. Хич не ми допада... :?

То си е до характер, според мен.

Unendlich
01-27-2010, 19:04
Досега от всичките ми по-млади госпожи, говоря за наистина млади, около 30 (даже и сега ми преподават 2 такива), наистина разликата си личи. Повече разбирателство има между нас и тях. Говоря конкретно за целия клас, а не точно за мен. Старите пушки.. те са си със своето мнение и държат нещата да бъдат такива, каквито са били по тяхно време. Е, имам и по-стари учители, които наистина са доста добри преподаватели и не отстъпват по поведение на по-младите. Имам и доста консервативни. Някои учители си имат любимци, други си нямат и си вършат работата (което е най-добре) и така. Абе просто учители, ако нямаш няк'ви велики изцепки, ще си поредния ученик, както и те - поредните учители. :)

TheOnee
01-28-2010, 08:34
Пък даскалите от моето даскало са некви свестни с изключение на 1. Тая жена има грешна представа за времето :x Една приятелка я поздравила в един хипермаркет и тя отговорила нацупено и на следващия ден й казала: "и да не ме поздравяваш и да ме поздравяваш, няма да ти повиша оценката" . Не знам къде другаде се срещат такива учители :? . Много мразя, също така пристрастяването на учители към ученици :x . Не може на 2-3 да си писал пет или шест дори и да не работят добре а на всички останали, двойки и тройки :x . Никога не съм се подмазвала на учители и нямам намерение да го правя, защото и аз си имам достойнство.

ImmortalSportFreak
01-28-2010, 15:06
Попринцип си права но аз нямам такива проблеми за щастие.Учителите са ми печени въпреки че са по-възрастнички(някои). 8-)

KpucmuHa
01-28-2010, 15:45
не мисля, че възрастта има голямо значение, попадала съм на възрастни учители, които могат да те разберат много по - добре от някой млад...зависи си до човека, може да си озлобен и на 30, и на 50
г-жата ми по БЕЛ е някъде около 40те години, но с нея не може да се говори, тя си има мнението за нещата и не приема чуждо, докато класната ми, която е на 50+, изслушва това което и казваш и тогава започва да говори и приема чужди мнения...
до човека си е всичко...

TheX
01-28-2010, 20:12
Просто някоя са си скъсвали задниците навремето,не са излизали не са се забавлявали а само са учили за да изкарат високи оценки.Факта че нашето поколение само знаем да се забавляваме но все пак си знаем нещата ги дразни.
Извод: Учителите смятат,че компенсират изгубените ученически години като чернят нашите и се заяждат с нас.

TheOnee
01-30-2010, 12:58
ъп. :oops: