PDA

View Full Version : Какво да правя ?



BlueParadise
01-27-2010, 10:05
Здравейте,проблема ми е следния.
Ходихме с едно момиче извесно време,но така протекоха обстоятелствата,че скъсахме.По-точно аз скъсах защото нещата не вървяха много добре...след около 1 седмица си писахме Здр,как си,али бали и такива...и ме попита "Мислил ли си да се съберем - и й казах - да,и до тук с писането,след 2 дена ми написа няколко реда в които пишеше,че държи на мен неискала да ме изгуби,но точно сега нямала възможност да има сериозен приятел,много ме харесвала и искала да бъде с мен,ако успеела да ме опази няколко месеца или по-точно до към Юни,щяло да бъде много хубаво Аз , попитах не смята ли,че 5 месеца са прекалено много,могат да се случат адски много неща,казах й Добре,ти сега държиш на мен и искаш да си с мен,но тва е много време няма ли да харесаш друг примерно... и тя ми каза,че не мислела,че нещата ще се променят,още щяла да ме харесва...на нейни приятелки също казва,че мн иска да сме заедно,че не искала друг и т.н. И ми каза също така,че ако се съберем сега нешата щели да бъдат доста трудни..също така ми каза дори,че ще се промени и т.н. ... Естествено,решили сме да излезем и да си уточним всичко..но ако може и вие ми дайте някой съвет.. бихте ми помогнали доста. :) Моите чувства към нея са далеч от любавта,както и нейните към мен.. но има чувства между нас...но се питам дали да опитаме отново или просто да си останем приятели...каза ми също,че всичко щяло да бъде много по-различно от първия път...но това ще се види ако тръгнем..та така ако искате,драснете някое съветче.

valdesbg
01-27-2010, 10:22
Ем аз доколкото виждм вие сте ходили "просто ей така". Всичко което сте си казали са стандартни реплики за такава ситуация, недей да си мсилиш че е нещо специлано.

Съвет - щом сте скъсали един път остави нещата така. Имало е причина и тя няма да изчезне. А ако тръгнете да се променяте само и само за да се напаснете, това е загубена кауза. А отчаянието не бива да присъства в една връзка, по никакъв начин.

5 месеца са супер много време. Не се връзвай така. Кажи и - ако искаш да се съберем - тук и сега е момента. Повече няма да те чакам.(разбира се ако и ти искаш да се събирате де, макар че казах мойто мнение по въпроса).

kalpazanka
01-27-2010, 10:27
5 месеца са супер много време. Не се връзвай така.
Подкрепям напълно! Много си мисля, че момичето има резерва и иска да си опита късмета там, а ако не се получи, ти да си насреща.

BigFakeSmile
01-27-2010, 10:30
ами да ти кажа аз как виждам нещата...отстрани погледнато
един вид тя ти е казала "еми искам те, но сега не ми трябва приятел, чакай 5 месеца и ще съм твоя :) "
аз лично не бих търпяла това, как ще ти каже еми чакай ме ала бала....като не иска сега да сте заедно (не е важно какво казва, а какво прави) да си хваща пътя....ти да не си й играчка?

BlueParadise
01-27-2010, 10:36
Прав си за "просто ей така"...но,нали ти казвам,че ако тръгнем точно сега нещата ще са доста сложни...естествено,че казаното от нея е стандартно..тя каза,че и сега е готова да се съберем,но щяло да бъде по-трудно... Всичко казано от теб е напъло истина... и както и преди 2-3 дена и сега съм 50 на 50 ... през тези 5 месеца АКО я чакам (при което има 5% вероятност от 100) Просто казано аз трябва да не се заигравам с момичета,да не се "отпускам" на купони и всичко под знаменателя на флирта с момичета...Пък и тяхните често я наказват за щяло и нешяло..което би попречило още повече на нещата...Доста сериозен разговор трябва да проведем...Много благодаря за отговора ти !

BlueParadise
01-27-2010, 10:38
5 месеца са супер много време. Не се връзвай така.
Подкрепям напълно! Много си мисля, че момичето има резерва и иска да си опита късмета там, а ако не се получи, ти да си насреща.

Няма друг...просто знам какви са и притесненията и защо не може да има сериозен приятел сега...

valdesbg
01-27-2010, 10:56
Гледай сега - в момента ситуацията ви е следната.

"Ние скъсахме, да ама той каза че може да се съберем, дай да видим колко мога да му се кача на главата, така или иначе вече нямам какво да губя."

И почва да поставя разни условия, разни искания, ала бала за да види колко държиш всъщност на себе си и докъде си готов да стигнеш за да бъде пак "уж" твоя. А в замяна не дава нищо сигурно, ниакква гаранция и нищо с което да ти даде някаква сигурност за предстоящите събития.

С две думи - мотае те.

Класическа тактика :)

Затова ти казвам че в подобна ситуация най-верния изход е да излезеш с високо вдигната глава, и непокътнато достойнство. Оставяш хубаво впечатление на всякъде и никой не те мисли за охлюв. Че и респект към себе си градиш.

Всичко друго води до.. хм как да се изразя.. п*ткенска работа.

Избора е в твоите ръце. Направи го внимателно.

GossipGirl89
01-27-2010, 11:02
Ами не я чакай - живей си живота, забавлявай се! Кой ти е казал, че през тези 5 месеца не трябва да се "отпускаш" и занимаваш с други момичета? В крайна сметка вие не сте си никакви вече и не си длъжен да се съобразяваш с нея. Може момичето да има някакви проблеми в момента и заради това да иска време, може и да си има друг, а теб да държи като резерва, изобщо всичко е възможно, но това не означава, че ти ще стоиш 5 месеца и няма да правиш нищо заради нея... Моят съвет е да продължиш с живота си както до сега - купонясвай си, ако се отвори възможност за нещо с друго момиче не я пропускай и така. Ако ви е писано след 5 месеца нещата между вас ще се наредят както си трябва :)

peshost
01-27-2010, 13:44
Ми явно юни щото иска да свърши даскало, това е вариант. Ама много време де.

soul1199
01-27-2010, 16:19
и защо не исак да е с теб сега,а чак тогава :?

onestar
01-27-2010, 16:31
Да, каква е причината да не иска сега?

Казваш, че ако се съберете сега нещата ще са трудни. Това плаши ли ви? Ако има чувства, колкото и трудно да й бъде, ще иска да е с теб.

Огледай се. Търси логична причина за държанието й. И имай в предвид, че след 5 месеца тръпката ще е в пъти по-малка от сега. И току виж това се оказало явна причина, за да се разделите.

vikitolove
01-27-2010, 17:01
Съвет - щом сте скъсали един път остави нещата така. Имало е причина и тя няма да изчезне. А ако тръгнете да се променяте само и само за да се напаснете, това е загубена кауза. А отчаянието не бива да присъства в една връзка, по никакъв начин.

BlueParadise
01-27-2010, 17:34
и защо не исак да е с теб сега,а чак тогава :?

Не,че не иска просто ще е доста по-трудно...до като след тези месеци,ще е сигурна в чувствата си и ще можем наистина да сме заедно (ако изобщо до тогава АЗ имам някъкви чувства ако изобщо я чакам до тогава...(ако не се съберем сега де) ...просто ако се съберем сега,ще се виждаме рядко...а това прави връзката безполезна..ТО ЗА ТОВА СКЪСАХМЕ ПЪРВИЯ ПЪТ и се страхувам точно от това ...

myNameIsImmortal
01-27-2010, 18:18
Съвета ми, който се надявам да е полезен е:
Да се срещнете на 4 очи с нея.. казваш й: Аз ще съм този, който ще направи тези 5 месеца по-лесни и приятни за теб и няма от какво да се страхуваш - направи своя избор", след което я целуваш, обръщаш се и си отиваш.
Сама трябва да разбере, че за тези 5 месеца могат да се променят много обстоятелства.. затова или сега, или никога..

Eliii
01-27-2010, 18:59
Не че нещо ама... аз за пет месеца десет пъти си променям мнението. Ти ако искаш стой и си я чакай, а тя ако реши, че иска някой друг...
Не знам, щом вашето не е любов, няма смисъл да я чакаш, ама... твоя работа 8)

Zaritu
01-27-2010, 21:29
мисля че 5 месеца са много време за да я чакаш ... пък и не се знае след това дали би станало нещо изобщо .. мисля че просто по някакъв начин иска да те върже за себе си което не е решение в случая ...