PDA

View Full Version : Дълги нокти..Хелп :D



giveupbitch
01-27-2010, 17:30
така.. :D значи,никога не съм си пускала мног дълги нокти. 1во,защото си гриза кожичките :-x и 2ро-много се дера :D Казва ли са ми,че ако си пусна нокти,ще бъдат много яки 8-) От няколко седмици си слагам един горчив лак и леко съм спряла да с гриза кожичките,та май има надежда :D Та-въпросът ми е как да си пусна дълги нокти? И да ги поддържа естествено,ако се харесам с тях :D Въпросът сигурно в тъпичък,ама на.. :D :-)

gergan4etooooo
01-27-2010, 17:33
как може да си "гризеш кожичките" ... :shock:

giveupbitch
01-27-2010, 17:35
:-o еми,кожата около ноктите като съм нервна я гриза.лол 8-)

ameli
01-27-2010, 17:42
ами не ги режи и ще станат дълги ... :lol:

giveupbitch
01-27-2010, 17:44
е тва е ясно,ама некви специални грижи,ала-бала..? :D

Luscious_Heart
01-27-2010, 17:59
как може да си "гризеш кожичките" ... :shock:
Много хора го правят, не се фрапирай.

cherrygloss
01-27-2010, 18:02
Като пораснат вземаш пилата и ги оформяш.После ги лакирваш както искаш.Само като вземе да ти се обелва лака, дори съвсем малко, го трии , защото е много грозно с олющен лак. :)
Ако смяташ , че ще ги окипазиш, иди на маникюрист.

giveupbitch
01-27-2010, 18:31
Мерси :-)
а за кожичките нещо?..защото досега нищо не съм ги правила?

cherrygloss
01-27-2010, 18:49
Ами по-добре вместо да ги гризеш, направо да ги махаш.Не съм използвала , но съм чувала за това:
http://www.donna.bg/product.php?id=1517 .
Успех! :-)

sladyr4etoo
01-27-2010, 19:10
лакирвай ги ,не си гризи кожичките и ноктите..след месец-два ще порастнат :)

Shia
01-27-2010, 19:22
Моите нокти не са рязани от 5месеца и са 1см дълги(само бялата част 8) )
,когато израстат им придаваш една хубава форма и си ги носиш със здраве.Лакирвай си,моите поне изглеждат много фрапиращо,когато са без лак,тогава повече се стряскат от големината им.
Периодичко пили игълчетата им,за да не ти дращят.
Бъди внимателна с ноктите си,защото моите са твърди,но могат да се прегънат при силен натиск и започват да се цепят отдолу и трябва да отрежеш всичко.
Почиствай ноктите си от вътрешна страна почти всекидневно(когато е доста голям ,примерно като моя),защото като са големи всичко влиза в тях 8-)
аз съм имала и сапун и кайма при готвене и внимавай как дереш.

giveupbitch
01-27-2010, 19:37
мерси супер мн (:
а как ги поддържаш,смисъл някакви специални заздравители..?

sladkotykate
01-28-2010, 06:59
Здравей!Мажи ноктите си със заздравител,за да не се чупят.Той е безцветен и може върху него да сложиш обикновен лак.Поне 2 пъти в седмицата мисля,че е достатъчно да ползваш заздравител.Полезен е.

Linns
01-28-2010, 07:10
Опитай сама, ако не можеш се посъветвай с маникюристка ..

giveupbitch
01-28-2010, 07:33
Мерси :-) аз каквато съм саката,сигурно ще прибегна до маникюристка..ама да видим. :D Аз имам заздравител на Пърфект,той добър ли е?

LovelyGirl
01-28-2010, 07:39
Спорд мен на Еври е по-добър.Купи си и масло за нокти на Икаров.Не си взимай от металните пилички, защото цепят нокъта. Маслото за нокти на Икаров се слага и на кожичките, така че едва ли ще искаш да ги гризеш след като си го нанесла. :)

giveupbitch
01-28-2010, 07:44
Спорд мен на Еври е по-добър.Купи си и масло за нокти на Икаров.Не си взимай от металните пилички, защото цепят нокъта. Маслото за нокти на Икаров се слага и на кожичките, така че едва ли ще искаш да ги гризеш след като си го нанесла. :)
мерсии :-)

sladkotykate
01-28-2010, 07:53
на мен лично заздравителят Пърфект много ми помогна.Опитай с него-с калций е

iiw
01-28-2010, 09:53
И аз съм много доволна от заздравителя на Перфект.Има 2 в 1, 3 в 1 и 5 в 1 ама май вършат еднаква работа. :D Маслото на Икаров не съм го ползвала, но съл чувала много хубави отзиви. Предполагам ще го има в аптеките. Успех! :)

LovelyGirl
01-28-2010, 10:55
Да, от аптеките се взима.Аз си го купих за 2.30

TheSeduceR
01-28-2010, 17:02
тъй като аз съм по бабините рецепти...един път ей така много зверски ми се счупи нокътя ии имахме гости...та жената ми каза да си ги минавам със зехтин (тампонче или памуче напоено)...всеки път забравям,но съм сигурна,че има ефект,защото попринцип на зехтина му имам супер голямо доверие за каквото и да било (изпитано) пък и е естествено поне без химикали това е моят съвет

ivetaa
07-30-2010, 15:18
iskam da si pusna dalgi nokti ama ne6to neznam kak da gi oformq a i rastat mn bavno kajete mi imali na4in da porastat po barzo i kak da gi oformq :(

SmilezZz
07-30-2010, 15:26
iskam da si pusna dalgi nokti ama ne6to neznam kak da gi oformq a i rastat mn bavno kajete mi imali na4in da porastat po barzo i kak da gi oformq :(Чувала съм,че ако си държиш ноктите във вода със сол растяли по-бързо,но не знам дали е вярно..Може да си купиш маслото на Икаров - добър е..

Оформянето - Ми вземаш една пила и започваш да си ги оформяш,както ти си ги харесваш..Не е трудно..

krokkrok
07-30-2010, 15:34
iskam da si pusna dalgi nokti ama ne6to neznam kak da gi oformq a i rastat mn bavno kajete mi imali na4in da porastat po barzo i kak da gi oformq :(Чувала съм,че ако си държиш ноктите във вода със сол растяли по-бързо,но не знам дали е вярно..Може да си купиш маслото на Икаров - добър е..

Оформянето - Ми вземаш една пила и започваш да си ги оформяш,както ти си ги харесваш..Не е трудно

Не започвай с тази нагласа.Първият път,когато ги пускаш е много трудно да намериш точното оформяне.Чупят се,много трудно се изравняват и изглеждат зле без лак.Но бавно,малко по малко свикваш и се научаваш.Според мен си заслужава. :)

ByK
07-30-2010, 16:47
никога не съм си гризала ноктите та не знам.. 8-)
винаги съм поддържала дълъг маникюр без каквито и да е средства
почистване,оформяне,лакира не и това е..
рядко ми се чупи нокът пък и растат много бавно 8-)

cAnDyYy
08-01-2010, 19:17
Потърси рецепти за ноктите.Може да ги мажеш със зехтин. Аз съм пробвала лака на орифлейм за растеж и помага. Ама не отведнъж. :D

cAnDyYy
08-01-2010, 19:19
Потърси рецепти за ноктите. Аз съм пробвала лака на орифлейм за растеж и помага. Ама не отведнъж. :D

bebencetyy
08-01-2010, 22:55
никога не съм си гризала ноктите та не знам.. 8-)
винаги съм поддържала дълъг маникюр без каквито и да е средства
почистване,оформяне,лакира не и това е..
рядко ми се чупи нокът пък и растат много бавно 8-)

и аз съм така само че мойте кат се счупят растат бързо 8)

3oPuTy
08-01-2010, 23:05
iskam da si pusna dalgi nokti ama ne6to neznam kak da gi oformq a i rastat mn bavno kajete mi imali na4in da porastat po barzo i kak da gi oformq :(Чувала съм,че ако си държиш ноктите във вода със сол растяли по-бързо,но не знам дали е вярно..Може да си купиш маслото на Икаров - добър е..

Оформянето - Ми вземаш една пила и започваш да си ги оформяш,както ти си ги харесваш..Не е трудно..
Това с водата и солта (но трябва да е морска за по-добър ефект) е за заздравяване и втвърдяване на ноктите :P 100% изпробвано и ефикасно!

SummerDream
08-01-2010, 23:21
никога не съм си гризала ноктите та не знам.. 8-)
винаги съм поддържала дълъг маникюр без каквито и да е средства


me 2 ..никога не съм имала проблеми с ноктите си, растат ми супер бързо и като цяло изглеждат поддържани без да влагам толкова старание 8-)
иначе до авторката-просто не ги режиш и ги оформяш с пила..

kalzzz
10-06-2012, 13:30
Да се включа и аз... Моите нокти растат наистина бавно и растат само до едно положение. След това спират и просто се седят така. Пиля ги или ги изрязвам до някъде и отново растат до онова положение :( Моля ви кажете какво да правя. Днес си купих лилавия заздравител на Перфект и мисля да си купя маслото на Икаров дали ще ми помогне ?? Благодаря предварително :)

marilyn
10-06-2012, 16:05
Ами освен заздравител, не знам какво да ти кажа. Аз в момента ползвам същия, който си споменала-лилавия на Перфект и съм доволна от него. Иначе просто има хора, на които им растат бавно ноктите.

asiona24
03-27-2013, 16:20
Рецепта:

Потапянето на ноктите в гореща смес ще подхрани ноктите ви и ще омекоти кожичките. Може да използвате само загрят зехтин (потапяте ноктите си за 10-15 минути дневно в продължение на един месец) или да изпробвате следната рецепта:

1 ч.л зехтин
1 ч.л. рициново масло
1 ч.л. масло от жожоба
3-5 капки Витамин Е и А

Смесете всичко в подходящ съд и го загрейте за 10 минути. Сместа трябва да е топла, а не гореща – все пак ще пъхате пръстите си вътре. Накиснете двете си ръце във ваничката за 10 минути. Оставете ноктите да си починат за 5 минути. Вземете парче лимон, което да втриете в ноктите си – ексфолира ноктите и успокоява кожичките. Вземете част от течността и я втривайте 2-3 минути във всеки нокът. Хубаво е да прилагате тази процедура всеки ден.

Рецепта 2:

Желатин
Вода

Поставете желатина в стъклена купа. Сипете вода в чайник или тенджера и оставете да заври. След като кипне я добавете в купата с желатин и разбъркайте докато желатинът се разтвори. Оставете сместа да се поохлади. Потопете прътите си и ги оставете да киснат за 2 минути.

PullMeCloser
03-27-2013, 20:42
Момичета, лакът за растеж на Флормар е меко казано УНИКАЛЕН. Това нещо кара ноктите да растат тооолкова бързо, и буквално за 3-4-5 дни има видим ефект. А нещото, което ми помага най-много за кожичките е кремът за ръце и нокти на Кларинс. Нищо не хидратира по-добре.

Fickle
03-27-2013, 22:04
Не съм чела цялата тема, първите няколко мнения ми убиха желанието...
ЛАКИРАМ
ГРИМИРАМ
Толкова е грозно, когато някой напише гримирВам... лакирВам ...

_sLaDuRaNa_
04-21-2013, 15:20
аз си пускам дълги нокти за да е хубаво когато ги лакирам и става страхотно все едно са изкуствени :D та отговора на въпроса ти като ги изрезеш ги остави да пораснат и след 1 седмица ще постигнеш желания ефект но понякога се чупят

seek&destroy
04-21-2013, 16:00
Момичета, лакът за растеж на Флормар е меко казано УНИКАЛЕН. Това нещо кара ноктите да растат тооолкова бързо, и буквално за 3-4-5 дни има видим ефект. А нещото, което ми помага най-много за кожичките е кремът за ръце и нокти на Кларинс. Нищо не хидратира по-добре.
http://www.flormar.com/Bulgarian/urungoster.asp?urunid=123&bolumid=4&markaid=3 този ли ?