PDA

View Full Version : СПЕШНО!МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!



andjii
01-27-2010, 18:32
Здравейте на всички!Спешно ми трябва есе на тема : Хората успяват,защото работят здраво.Късметът няма нищо общо с успеха.
Преди малко разбрах за това есе,което трябва да предам утре сутрин,но проблемът е ,че не ми идва нищо на ум.Ако може някой да отдели малко време и да нахвърля нещо ще съм му страшно благодарна!!! :( :-)

Nikolaybg
01-27-2010, 19:01
Много е спорен въпросът дали за успеха е нужен талант, или пък трябва да се работи сериозно. Със сигурност късметът няма никакво значение, защото той е нещо, което се случва изключително рядко. Затова късметът няма връзка с постигнатият от някой човек успех. По-важно е това, дали човек може да върви напред само с труд, без да има талант или способности. Един актьор в Холивуд не трябва да е само привлекателен, нито пък да е само работохолик. Той трябва да има талант. Това е така, защото десетки хиляди души ( а защо не и милиони) се стремят към кариера в Холивуд, но от тях по-малко от един процент успяват. Не може всички да бъдат актьори; всеки може да се труди здраво, но не всеки може да изиграе главаната роля в "Титаник". Това се отнася до всички професионални области- и за науката, и за спорта, и за занаятите, и за изкуството, и дори- политиката, където късметът изобщо няма каквато и да е роля.
Така че аз мисля, че не можем да говорим за късмет, когато някой е направил успешна кариера, а по-скоро за талант. За съжаление в България има случаи, когато не талантът решава нещата, а например личните познанства или други субективни фактори. Това е друга тема. Може само да се каже, че понякога и трудът не бива оценяван подобаващо. Но със сигурност е вярно едно- по-добре е човек да работи усърдно, отколкото да разчита на късмет или връзки, защото първото дава дълготрайни резултати, а второто е само временно.