PDA

View Full Version : Акне.



Alhimikat
01-27-2010, 18:51
Да знам,че има 50,000 теми за тоя въпрос,обаче аз съм малко по - особен случай...
Знаачи използвал съм Acne Out ( и двата вида) Zinerit,Салицилов Спирт...Нищо не ми помага,отидох на дерматолог,обаче тя ми предписа сума ти лекарства,които струват сумати пари...Не мога да си го позволя.Някой да ми предложи нещо ефективно за мазна кожа и стабилно количество акне върху светла кожа(определение на дерматоложката).

Едит : Почват да ми излизат пъпчици и по врата и мекото в долната част на ухото,също по главата(рядко,но има)

Carmen_Kass
01-27-2010, 19:40
Добра хигиена на лицето...(не го пипай с ръце,не стискай...)
измиващ гел ти препоръчвам Effaclar на La Roche Posey около 22-25 лв.(икономичен е)
Продължи пак с Акне аут-а...активния лосион(бяла капачка)
Избягвай многото мазно...и ако искаш си вземи някакви витамини.
Имай също в предвид,че кожните са упорити заболявания и там времето лекува.
Между другото аз вече на дерматолози не се доверявам.Скъпите неща не винаги помагат,поне в моя случай,получих дори алергия.
И аз съм със светла кожа и чак към 12 клас мога да кажа,че ми понамаляха и почти няма нищо.
Дано да съм помогнала.

Alhimikat
01-27-2010, 21:08
Благодаря.

Все пак други мнения ?

kalpazanka
01-28-2010, 07:39
Какво ти предписа, ако не е тайна? Ако са антибиотици, ги купи.

iiw
01-28-2010, 10:49
Бях чела, че хумата също помага, но не на всеки..все пак можеш да пробваш -да стува най-много левче има я в билковите магазини, аптеки. Бирената мая също, но от нея се пълнее и то доста, но ако все пак си слаба и бързо си връщаш килограмите. Ходила ли си на козметик? Може да ти помогнат. :)
Успех!

Alhimikat
01-28-2010, 20:52
Момче съм на 16.Не мога да разчета какво пише на рецептата.
Обаче тя(дерматоложката) ми каза,че са лекарства,които се правят в самата аптека и даже ми каза в коя,точно аптека ги правят(адрес и прочие).
Хумата и маята как се използват ?!?
Попринцип спортувам и не е много гот да напълнявам..

djuki
01-29-2010, 08:42
добре как можеш да кажеш колко пари струват като дори не си отишла да видиш ... върви в аптеката виж какви са лекарствата виж кое какво прави и можеш да не си ги вземеш всичките или сега едните другия месец другите , но най - добре си вземи тези , защото те са изписани за твоя проблем и ще ти повлияят най - добре направи малко инкономия и си ги купи. Моите бяха около 20-30 лв. и бяха хапчета и 4 мазила различни.

Все пак ако толкова не искаш да си ги взимаш си вземи един хубав крем , един спирт ,който слагай вечер само на пъпчиците , нещо за да си почистваш лицето можеш да питаш в магазина кое е подходящо за твоята кожа и гледай да избягваш мазни и сладки храни , един екфолиант е хубаво да имаш , също така никаакъв алкохол и цигари , вземи си едни комбинирани витамини и сигурно пак ще имаш някоя друга пъпцита , но мисля че драстичко ще намалеят

Valento
01-29-2010, 10:13
Момче съм на 16.Не мога да разчета какво пише на рецептата.
Обаче тя(дерматоложката) ми каза,че са лекарства,които се правят в самата аптека и даже ми каза в коя,точно аптека ги правят(адрес и прочие).
Хумата и маята как се използват ?!?
Попринцип спортувам и не е много гот да напълнявам..
2 мнения по-нагоре колежката каза какво ти препоръчва , като гледам няма кой друг да те посъветвам ... спортуването си е спортуване то няма нищо общо с пубертета , сега се развиваш нормално е да се комплексираш но няма смисъл всички минаваме по тоя път ... погледни мнението на колежката и провери медикаментите които тя ти е казала какви пари са , ако можеш да си ги позволиш опитай , но до колкото знам не е хубаво да се ползват всякакъв вид мазила и други за кожата ... ама ти си знаеш , дано да се справиш с проблема !Успех

magicfairy
01-29-2010, 10:19
Eто за хумата. :)

http://momi4eto.com/index.php?/skin/maski-s-huma-za-lice.html

Shushu11
01-29-2010, 12:00
Купи си поне половината лекарства,защото самолечението може да доведе до по-сериозни проблеми.

Carmen_Kass
01-29-2010, 15:51
Тая дерматложка 98% съм сигурна,че ти е изписала спирт с хлорнитромицин...и на мене една кожна ми го беше предписала плюс някакви на Авен и ела да видиш за 2 дена на какво заприличах...червена,на петна,белех се като змия,сърбеше,болеше.А на всичкото отгоре ми писа и Дермабион,че взех и надебелях...Така,че на дерматолози никакво доверие,ама то вече няма и за кога.
Не се комплексирай.Всичко минава,но иска време.Плюс това тезии неща са само временно решение.Докато не го израстеш този период няма оправяне.Кофти е,но времето лекува.
ПС:Намери си добър,ама наистина добър козметик и ходи на почистване и я питай дали прави ултразвук с гликолова киселина.
Успех.

Alhimikat
01-30-2010, 21:25
Аз използвах преди и салицилов спирт,обаче имаше временен ефект - веднага след като го спрях пак пъпчасах..

В крайна сметка,някой да ми предложи нещо,което е използвал и е помогнало ?!?

play23
01-30-2010, 21:32
Твърдението, че с времето ще си отмине, е невярно. Акнето иска лечение. Иди питай какви са тези лекарства и едва ли са спирт, тва незнам каква е била тази дерматоложка, всички забраняват пък тя :o

heiress
01-30-2010, 21:37
Какво ти предписаха?

Alhimikat
01-31-2010, 11:16
Не мога да кажа...Не ги разчитам...
Знам че има Imex някакви мазила дето се забъркват в самата аптека.
И смрадлика,каза да си правя маска с нея,но не знам как става...

donstavrev
01-31-2010, 11:25
Добра хигиена на лицето...(не го пипай с ръце,не стискай...)
измиващ гел ти препоръчвам Effaclar на La Roche Posey около 22-25 лв.(икономичен е)
Продължи пак с Акне аут-а...активния лосион(бяла капачка)
Избягвай многото мазно...и ако искаш си вземи някакви витамини.
Имай също в предвид,че кожните са упорити заболявания и там времето лекува.
Между другото аз вече на дерматолози не се доверявам.Скъпите неща не винаги помагат,поне в моя случай,получих дори алергия.
И аз съм със светла кожа и чак към 12 клас мога да кажа,че ми понамаляха и почти няма нищо.
Дано да съм помогнала.
преди време си бях зел и аз акне аут но с червена капачка но неми помогна много та значи ако зема акне аут с бяла капачка повече ли ще ми помогне