PDA

View Full Version : Могат ли един мъж и една жена да не си изневерят цял живот?



SWASTIKA
01-27-2010, 21:45
Аз съм убеден, че могат. :)

Други мнения?

kypo
01-27-2010, 21:46
не могат

край на темата, изчерпа се 8-)

SWASTIKA
01-27-2010, 21:48
не могат

край на темата, изчерпа се 8-)

Защити си тезата. :)

onestar
01-27-2010, 21:55
не могат

край на темата, изчерпа се 8-)

Защити си тезата. :)
Ти също. :)

realantisocial
01-27-2010, 21:58
А ако кажа, че всичко е до индивида, дали темата наистина няма да приключи без дори да има нужда да давам примери и защитавам тезата си ?

mmKamm
01-27-2010, 22:03
Човек в живота си колкото и да е зле има ПОНЕ 2 шанса да бъде с някого. (секс). Ако наистина е адски зле и първият му шанс е на 25-6 години...и след 3-4 години му се отдаде друг шанс....човека няма и да се замисли дори да изневери.
Един нормален човек според мен е неспособен на тва да бъде верен "цял живот". Няма начин да не ти омръзне. Има начин да ти омръзне, когато вече си неспособен да :вдигаш самолета: и тогава...като се замисля тва си е живот без изневяра.

ScionOfStorm
01-27-2010, 22:03
Също така и дефиниция на изневяра е редна.

Емоционална, физическа, дори мисъл хаотична за някой друг?

mmKamm
01-27-2010, 22:05
^^той е казал "изневяра", тоест "изневяра" по начина, по който ние разбираме думата.

hottie
01-27-2010, 22:13
За мен има два варианта :

- Или не изневерява и сменя партньора на няколко седмици/месеци/години
-Или е с един човек, но изневерява


Причини :

В природата на човека е да търси винаги по-новото, по-доброто, по-хубавото, по-предизвикателното.

SWASTIKA
01-27-2010, 22:19
За мен има два варианта :

- Или не изневерява и сменя партньора на няколко седмици/месеци/години
-Или е с един човек, но изневерява


Причини :

В природата на човека е да търси винаги по-новото, по-доброто, по-хубавото, по-предизвикателното.

Защо всичко трябва да се свежда до изневяра? Някак си не е достойно.

В природата на човек няма заложена такава черта.

Edit: Ако мислиш да изневеряваш, не създавай семейство, защото рано или късно, може да го загубиш.

А пък, ако всички мислеха така, едва ли щеше да има семейства...

plmn
01-27-2010, 22:23
За мен има два варианта :

- Или не изневерява и сменя партньора на няколко седмици/месеци/години
-Или е с един човек, но изневерява


Причини :

В природата на човека е да търси винаги по-новото, по-доброто, по-хубавото, по-предизвикателното.

Защо всичко трябва да се свежда до изневяра? Някак си не е достойно.

В природата на човек няма заложена такава черта.

Edit: Ако мислиш да изневеряваш, не създавай семейство, защото рано или късно, можеш да го загубиш.

А пък, ако всички мислеха така, едва ли щеше да има семейства...

Ако я няма заложена в природата му, как я придобива тогава? Защо някой би изневерил? Защото съседа го прави?

jghgh
01-27-2010, 22:25
Защо всичко трябва да се свежда до изневяра? Някак си не е достойно.

В природата на човек няма заложена такава черта.
^няма и заложена да обича, ама добре че е добрият Бог и ни е създал да се борим за нея, и да я правим, колкото и да е трудно.


Напоследък почвам много да се вживявам в библейските историйки - че сме създадени шибано грешни, така че винаги да грешим.
Просто в така перфектния ни свят явно Господ си е оставил ръцете. Само щото някви яли от няква ябълка...

На мъжа не му е заложено да е верен. На жената също не й е.
Ето тва ни е природната черта, SWASTIKA. Грешна.

Ама тук се намесва ВЯРАТА, нали уж с нея можеш да постигнеш всичко. Като казвам "вяра", не я разглеждам единствено като религия и т.н.
Така че, като опитваме, можем и да сенаучим някога да обичаме. Съответно да не си изневеряваме :)

SWASTIKA
01-27-2010, 22:26
За мен има два варианта :

- Или не изневерява и сменя партньора на няколко седмици/месеци/години
-Или е с един човек, но изневерява


Причини :

В природата на човека е да търси винаги по-новото, по-доброто, по-хубавото, по-предизвикателното.

Защо всичко трябва да се свежда до изневяра? Някак си не е достойно.

В природата на човек няма заложена такава черта.

Edit: Ако мислиш да изневеряваш, не създавай семейство, защото рано или късно, можеш да го загубиш.

А пък, ако всички мислеха така, едва ли щеше да има семейства...

Ако я няма заложена в природата му, как я придобива тогава? Защо някой би изневерил? Защото съседа го прави?

Защото така му харесва?

Защото така е преценил?

1n5ub0rd1na73
01-27-2010, 22:30
Баща ми и майка ми са заедно от 21 години и не са.

plmn
01-27-2010, 22:31
Защото така му харесва?

Защото така е преценил?

Добре тогава, да започнем по-отдалеч. Защо реши, че тази черта не е заложена в човека? Кои черти са заложени във всички, кои само в отделни личности? не мислиш ли, че подобно заключение е прекалено крайно и генерализиращо?

SWASTIKA
01-27-2010, 22:47
Защото така му харесва?

Защото така е преценил?

Добре тогава, да започнем по-отдалеч. Защо реши, че тази черта не е заложена в човека? Кои черти са заложени във всички, кои само в отделни личности? не мислиш ли, че подобно заключение е прекалено крайно и генерализиращо?

Малко ми е глупаво да се обяснявам в 1 вечерта, но ще се опитам да ти го обясня по - сбито.

Говорим за черта на човек, нали? Понятието човек обхваща всички хора, поне в този случай с чертата. Щом казваме, че е характерно за човек да прави така, значи казваме за всеки един, както правим пример с някое животно...

"В природата на човек" е понятие, което се отнася за хората, а обяснението ще го дам като пример:

В природата на човека е като го напъне, да иде и да го тропне в тоалетната. Това се нарича природа.

Нещо, което имаш избор да го направиш или да него направиш, не може да наречем природа.

Когато те напъне, ще го стискаш ден два, три, максимум 5-6 и после ще трябва да раждаш, вместо да с*реш, но пак ще идеш. Точно тук е разликата. :)

SWASTIKA
01-27-2010, 22:49
Баща ми и майка ми са заедно от 21 години и не са.

Поздравления. :smt023

KoRnFlAkE
01-27-2010, 23:00
може и да не спят с други хора, но със сигурност ще имат такова желание рано или късно.
аз не мога да си представя цял живот с един човек, не знам.

hottie
01-27-2010, 23:40
Аз не твърдя, че изневярата е в природата на човека. Никога не съм казвала това. Твърдя, че е в природата на човека да търси по-доброто, по-хубавото, по-зкушаващото, по-ново и т.н. И как се достига до там? Или чрез изневяра или чрез смяна на партньори.

Т.е. за мен мъж и жена не могат да са заедно(само двамата прекалено дълго време И да се обичат страстно. Могат да са 30 години, да са се примирили и да са си приятели. Но като любовници - не.

machoka
01-27-2010, 23:45
^^само дето не всичко е в секса, а ти го поставяш като определящия фактор в 30 годишната (или колкото и да е дълга) връзка.

А за това, че търсел по-доброто и по-съвършеното - когато си го намерил вече, няма 'по-' от това.

hottie
01-27-2010, 23:50
^^само дето не всичко е в секса, а ти го поставяш като определящия фактор в 30 годишната връзка.

Не всичко е сексът, но е половината от връзката. Не може двама души да се разбират само на думи и разговори :) И при двата случая(разговорите и сексът) това омръзва в един момент. Да, трябва да се разнообразява, но до кога?
Наистина ми се иска да е обратното, но за съжаление не го вярвам.

PullTheTrigger
01-27-2010, 23:50
Който каквото ще да кава, но не ни е заложено да сме моногамни. А и най-вероятно на повечето хора, щастливо женените им родители са изневерявали на даден етап от съвместния си живот.

Пък и честно казано след 20 години не ми се вярва някой да изпитва силна страст към партьора си, по-скоро доверие, привързаност и тн. Дори и да обичаш човека до теб не виждам нещо особено нередно в това да разнообрзяваш сексуалния си живот от време на време, стига да не са намесени чувства.

PullTheTrigger
01-27-2010, 23:53
Т.е. за мен мъж и жена не могат да са заедно(само двамата прекалено дълго време И да се обичат страстно. Могат да са 30 години, да са се примирили и да са си приятели. Но като любовници - не.

да и аз така ги виждам нещата

SWASTIKA
01-28-2010, 01:36
Грешно ги виждате нещата. :)

filmimilmi
01-28-2010, 02:45
Въпрос единствено на принципи и нищо друго. Не е задължително нито да си верен до гроб, нито пък е задължително да изневеряваш.

hottie
01-28-2010, 09:14
Аз искам да допълня трети вид изневява, за който аз говоря и тя е физическа + емоционална. Т.е. ти търсиш освен физически прилив на енергия и хубави емоции. Искаш да си желан(а) и харесван(а).
И ти си набавяш точно това, което ти липсва в този момент : тези забравени от връзката ти емоции.

SWASTIKA
01-28-2010, 09:51
Пак започнахме тезите без аргументи, а най-обичам постовете от типа: "бъркате, ама само това ще кажа" - Свастика или се стягай или ти бастисвам темата.

Понякога отговора се намира в самият въпрос.

Когато погледнем един въпрос, трябва да вникнем в него, а не просто да отговаряме...

Ето го и него: Могат ли един мъж и една жена да не си изневерят цял живот?

Е? Могат или НЕ могат? Възможно ли е? Въпроса е дали могат, а не дали искат.

С този въпрос задавам още куп други...

Какво означава за вас любовта? Съществува ли? А и не само, в един брак не трябва само любов, трябват още куп други неща...

След като знаеш, че един ден този човек, ще ти омръзне, защо трябва да се захващаш сериозно с него? Не е ли някак си нагло да изневериш на човека до себе си, просто защото долната глава не те слуша?

Говоря ти за обикновена изневяра - да идеш и да се изчукаш с някой друг... Не знам как си го обяснявате вие, но в случай, че вашата сериозна приятела ви каже, че е имала физически контакт с друг, как бихте реагирали? Няма ли да е някак си кофти, че там където влизаш ти, е влизал и някой друг?

Аз напълно защитавам истинските връзка, без изневери и тем подобни глупости.
:)

SWASTIKA
01-28-2010, 09:56
Грешно ги виждате нещата. :)

Ами аргументация? ;)


Ситуацията:

Въпрос: Могат ли?

Отговор 1: Не могат

Отговор 2: могат

Отговор 3 и 4: Не могат, защото...

Отговор на задалия въпроса: Грешно ги виждате нещата...



НЕ!

И все пак, ако разгледам само въпроса, ще разберем, че е "Могат ли?, а не "Не могат ли?"

hottie
01-28-2010, 10:04
Аз това го считам за емоционална, която има и физически отенък, което е напълно нормално. :)

Ами ако е просто за едното чу*ане без грам чувства не е същото :) аз лично правя разлика

plmn
01-28-2010, 10:07
Ето го и него: Могат ли един мъж и една жена да не си изневерят цял живот?

Е? Могат или НЕ могат? Възможно ли е? Въпроса е дали могат, а не дали искат.

Така зададен въпроса, има много прост отговор. Разбира се, че МОГАТ, дали искат е по-важно, а истинският въпрос е ЗАЩО биха пожелали.


С този въпрос задавам още куп други...

Какво означава за вас любовта? Съществува ли? А и не само, в един брак не трябва само любов, трябват още куп други неща...

За мен лично в момента не означава много, тъй като да си призная никога не съм се влюбвал. Имал съм интерес към отсрещния, мимолетни връзки, но никога това 'дълбоко' чувство. Не я отричам, мисля, че съществува. Просто аз мисля, че когато казвам на някого, че го обичам, трябва наистина да го имам предвид, да го мисля, най-вече чувствам. Постоянното повтаряне на тези думи ги превръщат просто в едно клише, без никаква тежест.


След като знаеш, че един ден този човек, ще ти омръзне, защо трябва да се захващаш сериозно с него? Не е ли някак си нагло да изневериш на човека до себе си, просто защото долната глава не те слуша?

Според мен никой не си дава сметка за това какво ще е след 10-15-20 години примерно. Често хората избягват да мислят за бъдещето, и то толкова далечно. Те живеят сега, сега се обичат, сега искат да се оженят, и го правят. Реално ако седнат да мислят, какво ще става един ден, ако се разведат за кой ще остане апартамента/къщата, колата, децата дали няма да разпродатат всичко след тях и други такива, не се ли губи цялата 'магия', целия смисъл от това начинание?


Говоря ти за обикновена изневяра - да идеш и да се изчукаш с някой друг... Не знам как си го обяснявате вие, но в случай, че вашата сериозна приятела ви каже, че е имала физически контакт с друг, как бихте реагирали? Няма ли да е някак си кофти, че там където влизаш ти, е влизал и някой друг?

Това се случва всеки ден, и реакците са различни. Някои са склонни да прощават, да дават още и още шансове, други слагат край от раз. Аз лично първо ще се опитам да разбера причините, дали проблема е в мен, ако да, как може да се разреши. Ако няма такъв вариант, всеки по пътя си. Как да задържиш някой, който е само тялом до теб, духом е с друг?


Аз напълно защитавам истинските връзка, без изневери и тем подобни глупости. :)

Което е много хубаво, дано партньора ти го цени и оправдае доверието ти.

Boot
01-28-2010, 10:09
Искам само да кажа, че това е супер ужасна тема и ме депресирахте! :x

sh3_1s_7h3_0n3
01-28-2010, 10:36
Наистина звучи много стряскащо.
В крайна сметка излиза, че имаш си сега половинка, но всичко е със срок на годност било то в емоционален или физически аспект.
Следователно каквато и връзка да имаме - идва или краят, или изневярата.
И в такъв случай какво трябва да правим? Да се примирим и просто да се отдадем (и благодарим вероятно) на моментното си щастие с настоящия любим човек?! Пфф...
Звучи наистина доста песимистично, ако се замислим в дългосрочен план.

hottie
01-28-2010, 10:39
Едното чукане е първата категория - физическата

Емоционалната е там, когато има намесени чувства, желания и т.н.

И все пак ги разграничавам. Едното е чукане, другото е чукане и причличане, третото е чукане с любов

hottie
01-28-2010, 10:46
Наистина звучи много стряскащо.
В крайна сметка излиза, че имаш си сега половинка, но всичко е със срок на годност било то в емоционален или физически аспект.
Следователно каквато и връзка да имаме - идва или краят, или изневярата.
И в такъв случай какво трябва да правим? Да се примирим и просто да се отдадем (и благодарим вероятно) на моментното си щастие с настоящия любим човек?! Пфф...
Звучи наистина доста песимистично, ако се замислим в дългосрочен план.

Съгласна съм и затова се чудя аз какъв е смисълът от всичко това? И какъв партньор трябва да си намериш? Затова като ти дойде време да мислиш за семейство търсиш човек, с който да се разбираш и да ти е спокойно. Гледаш на другия като потенциален баща/майка.

Но след няколко дълги връзки установих точно това. Както и гледайки хората около мен и вариантите са следните :
1. Не изневеряваш и си живееш спокоен живот с човека до теб, но спираш да се чувстваш желан.
2. Изневеряваш, но това пак не те кара да се чувстваш щастлив, заради двойнствения живот.
3. Щаслив си прелитайки от едно цвете на друго.

Иначе няма лошо да вярваш във вечната любов и принцът на белия кон, обаче рискуваш да паднеш отвисоко. Доказано е научно, че през първите 3 години на една връзка любовта е най-силна..после идват навиците..остава привъзаността и обичта в съвсем различна форма от тази, която е била преди това.

sh3_1s_7h3_0n3
01-28-2010, 11:07
^^ ами навика?

В един момент приемаш човека до себе си като даденост. Разговорите стават по-скоро приятелски, взаимността става рутинна, ласките и т.н остават на по-заден план, и когато се появи някоя 'нова тръпка', нещо по-различно в живота ти, идва една от горепосочените развръзки - край или изневяра в настоящата ти връзка.

skuck
01-28-2010, 11:44
По темата: Могат според мен! Но дали ще са щастливи така... тва не мога да преценя(нямам достатъчно житейски опит).

Biskfitka
01-28-2010, 11:56
Баща ми и майка ми са заедно от 21 години и не са.+1 Само,че мойте са от 17 години 8-)

PullTheTrigger
01-28-2010, 12:17
Сякаш много знаете какво правят родителите ви във всеки един момент

SWASTIKA
01-28-2010, 12:29
Сякаш много знаете какво правят родителите ви във всеки един момент

Личи си.

PullTheTrigger
01-28-2010, 12:44
Едни познати разбраха, че баща им има връзка с друга жена от вече 12 години, орпеделено си личи. Какво остава за някой случай на единична изневяра...

SWASTIKA
01-28-2010, 13:12
Едни познати разбраха, че баща им има връзка с друга жена от вече 12 години, орпеделено си личи. Какво остава за някой случай на единична изневяра...

Ако има заблудени хора, това никак не трябва да значи, че всички са такива. ;)

Decu
01-28-2010, 13:18
^ Усеща се. Децата си усещат родителите, партньрите им също.

Sham
01-28-2010, 13:18
Сякаш много знаете какво правят родителите ви във всеки един момент

Личи си.
да, личи си, когато всичко стане по-розово и отстрани изглежда почти идеално, тогава трябва да усетиш, че има нещо гнило в Дания, но хората нямат навика да оправдават и обясняваш моментите на пълно щастие.


по темата: Не мисля, че е възможно двама души да се разбират в пълния смисъл на думата. Не разбираме езиците си, не можем да се преведем, всичко е половинчато, посредствено, компромисно, незавършено, обратното на идеално. В този смисъл идеална връзка не може да съществува. Хармоничната микстура от здраво, открито, проверено* приятелство, уважение, пр. и гъделичкащата щипка привличане заедно с недоизказаностите и личната несбъднатост не образуват нищо по-различно от сладко-кисело-горчива каша.

И все пак смятам, че двама дущи могат да са заедно докрая и да не си изневеряват. Но взаимоотношенията им ще са до известна степен извратени - например и двамата се боготворят един друг, виждат в отсрещния - своя идеал или някаква (не)осъществена своя проекция.



ПП:Проблемът със скрола пак се появи и яко дразни.

hottie
01-28-2010, 14:32
1. Определено не винаги си личи ! Наречете хората заблудени, но аз познавам такива, които не се осъзнават...
Това, че си мислите че родителите ви никога не са правили глупости е грешка. Може и да са. Дори и да е било за една нощ без последици.

2. Относно навика - да, хората трябва да се борят с него, но в един момент ДОРИ и това ормъзва. А пък ако са ограничени откъм доходи забравете пътуванията и ресторантите и т.н. Бориш се с навика, но докога?

sh3_1s_7h3_0n3
01-28-2010, 15:23
В крайна сметка трябва да се примирим, че всяка розова връзка, завършва с драматичен край?
Не съм съгласна.
Според мен вбъдеще време, когато двойката стане и семейство с деца, нещата се променят. Вече не сте само "Аз" и "Ти", но има и още някой, на когото да обръщате внимание (поне в нормалните според мен семейства трябва да бъде така). Вниманието ви вече не е толкова насочено към вас самите като двойка, а имате по-"възвишени" проблеми, от съвсем друго естество, и в този случай трябва да сте един отбор и да се подкрепяте, и заедно да продължавате. То ако беше така, всички щяха да се развеждат за щяло и нещяло.
Затова мисля и че браковете на една по-улегнала възраст са някак по-стабилни, защото вече и двамата са се 'находили', 'навидяли', 'нарадвали' и т.н. Не е като да се зажениш на 20 и като се събудиш на 40, да съжалиш, че не си изживял младежките си години по по-различен начин и тепърва да започнеш да го правиш.
На един по-зрял етап хората просто се променят. Ако на 20+- ни вълнуват любовните трепети, с годините ще ни терзаят къде къде по-различни неща.

Swinkenhoffer
01-28-2010, 15:41
Мечтая да намеря някого, с когото няма да ми омръзне да прекарам живота си, както и на него.
Иначе съм сигурна, че е възможно... все още вярвам във вечната любов. :-D

plmn
01-28-2010, 15:42
В крайна сметка трябва да се примирим, че всяка розова връзка, завършва с драматичен край?
Не съм съгласна.
Според мен вбъдеще време, когато двойката стане и семейство с деца, нещата се променят. Вече не сте само "Аз" и "Ти", но има и още някой, на когото да обръщате внимание (поне в нормалните според мен семейства трябва да бъде така). Вниманието ви вече не е толкова насочено към вас самите като двойка, а имате по-"възвишени" проблеми, от съвсем друго естество, и в този случай трябва да сте един отбор и да се подкрепяте, и заедно да продължавате. То ако беше така, всички щяха да се развеждат за щяло и нещяло.

А според мен, ти просто отказваш да приемеш суровата реалност такава, каквато за съжаление е. Всъщност да, всеки ден се водят бракоразводни дела, деца се изоставят по домове/на улицата, някогашната 'магическа любов' сега се е превърнала в борба за предмети, и чие притежание да станат. Разбира се, че нормалното семейство, трезвомислещите родители никога няма да захвърлят всичко това с лека ръка, но кой казва, че всички са такива? Може би ни се иска да бяха.


Затова мисля и че браковете на една по-улегнала възраст са някак по-стабилни, защото вече и двамата са се 'находили', 'навидяли', 'нарадвали' и т.н. Не е като да се зажениш на 20 и като се събудиш на 40, да съжалиш, че не си изживял младежките си години по по-различен начин и тепърва да започнеш да го правиш.
На един по-зрял етап хората просто се променят. Ако на 20+- ни вълнуват любовните трепети, с годините ще ни терзаят къде къде по-различни неща.

С това съм съгласен.

antiWHAT
01-28-2010, 15:53
нема такава простотия...

поне при мен. Родители не намесвам, щот хич не ме интересува.

sh3_1s_7h3_0n3
01-28-2010, 15:58
Не отказвам да приема нищо. Знам колко е сурова действителността и съм попадала в подобни ситуации, когато в началото имаш една невероятна връзка, но в последствие с времето започвате да тъпчете на едно място и се чудиш къде са се пропукали нещата и защо, въпреки че сме толкова млади и толкова кратко време заедно "година-2-3" вече сме си омръзнали, докато има семейства с по 20-30-40 и повече години брак?
Но точно там е работата, че докато си млад интересите ти бързо се менят, тепърва се изграждаш като личност, търсиш едно, намираш второ, сблъскваш се с "нещата от живота". Търпиш едно постоянно и бурно развитие от пубертета до 20+години. Но идва един момент, в който вече осъзнаваш, че си достатъчно зрял да мислиш за семейство, в теб се поражда нуждата да има една стабилност и устойчивост в материален и духовен план. Затова и казах, че браковете на по-зряла възраст, и изобщо връзките са по-силни и по-устойчиви, отколкото една връзка на 16 години, пък дори и на 21 примерно.
Освен това смятам, че има и един по-"особен" тип хора, които примерно много държат на семейството, семейните ценности и т.н. За тях Домът не се изчерпва с просто "да имам жена и деца", а жена и деца, на които държат и обичат. И дори с времето вече да я няма тази страст и любов като първите години, тя се замества с обич, признателност и уважение.

ohluv
01-28-2010, 16:00
Всичко се сменя не може да си с един и същ човек толкова дълги години без да има някаква промяна.

ohluv
01-28-2010, 16:06
Другия път като огладнееш стой си гладен :D

ohluv
01-28-2010, 16:18
стоял съм. и мога да издържам.

защото съм Човек и мога да си поставя 1 цел и да я изпълня пренебрегвайки животинското в себе си :)

който не може - беж у гората при другите животни! не пречете на тези,които се чувстваме бели хора,да живеем като такива. :)
Доста си далеч от темата.Пък и животните доколкото знам са доста дълго по двойки така че не ни сравнявай по това с тях.И за това че си гладувал,а не си ял когато си бил гладен(освен ако си нямал причина да гладуваш) получаваш наградата за човечност. :D

пп:В случая по темата животни>човек

ohluv
01-28-2010, 16:26
Човека винаги ще е повече от животните :)

който го отрича - да се застреля (или закрие),вреден е за човечеството :)
Много бягаш от темата.Кажи ся може ли да съществува дълга връзка без изневяра?

ohluv
01-28-2010, 16:38
Природата ние създала не случайно сме и подвластни.Всеки човек е свободно мислещ,това че не прави както ти виждаш нещата не го прави подчовек,живеем в "демократични" времена все пак.Това че си налагаш ограничения за нещо не те прави винаги нещо повече от някой друг.

ohluv
01-28-2010, 16:53
Тва е все едно да спорим за черно или бяло.Добре аз мисля по различно от теб и ти ми казваш че съм глупав.
Добре какво лошо виждаш когато си гладен и имаш възможност да седнеш и да се наядеш?Или когато си жаден и пак имаш възможност да седнеш и да удариш една бира?Или пък прави ти се секс и пак имаш възможност?Ти тогава отказваш ли се?Не можем да контролираме природата си изцяло.
Всеки има собствено мнение 8-) \:D/

PullTheTrigger
01-28-2010, 17:45
"всеки човек е свободно мислещ" - огромна заблуда :lol:

огромната маса от хора не са свободно мислещи,а мислят както една шепа хора искат да мислят или мислят единствено как да задоволят физическите си нужди.



Да, но в крайна сметка идеята за моногамност пак е била налагана на обществото в продължение на хилядолетия с цел облагата на владетели, религиозни институции и тн.

shadow4e
01-28-2010, 19:22
Според мен наистина има хора, които никога не изневеряват дали са щастливи или не с това си решение си е тяхна работа.

Моята връзка е от 4 години и половина, не съм изневерявала, но ние спим заедно по 1-2-3 пъти в седмицата т.е. не живеем заедно и си се поддържа интересът. Всеки път се радвам да се видим и ми липсва доста често, но предполагам, че нещата при 5-годишно съжителство не са точно същите и не винаги ти е до човека до теб. Може и да се случи някой да кривне, но това не винаги би довело до край на връзката между двамата, в някои случаи може и да внесе малко свежест, ако единият се е депресирал и има нужда от еднократни промени. Но това са само предположения, не знам как бих мислила след време и като цяло темата е доста абстрактна за хора на нашата възраст. Все пак доста хора казват, че са щастливи с човека до себе си и не си изневеряват, но какво става в леглото им само те си знаят. Не съм си говорила с много 70-годишни на тази тема, та не знам дали наистина може да прекараш живота си с един човек и това да не те потиска.

Liar
01-28-2010, 19:59
вижте са... човека се отличава главно от животните с това,че за разлика от тях може да превъзмогне първичното/животинското/природните си инстинкти в името на някаква по-висша идея.

разбира се,че е възможно да не изневеряваш на половинката си,ако нещата между вас са достатъчно сериозни (особено пък при брак + деца).

проблема е,че много хора с нищо не се отличават от животните,освен биологически. дояжда им се - ядат. допива им се - пият. сере им се - серат. е*е им се - е*ат се. и дотам...

и 1 шепа хора искат да е точно така,защото те са се научили да превъзмогват първичното и да поставят на първо място самосъзнанието и идеологията си и благодарение на това контролират целия свят...
Това е мнението!Каза го по най-добрия начин."Това ни е в природата" е просто оправдание.И ако изневярата ни е в природата,то егото също,как ще повлияе тогава тя на него?Тоест,прелюбодеянието е пагубно,не защото,видиш ли,идеята за моногамност е била налагана,както се каза по-горе,а защото проваля шанса за стабилна връзка.

gergan4etooooo
01-28-2010, 20:07
Могат!

SuNsEt
01-28-2010, 20:07
Не,не могат.

VforVendeta
01-28-2010, 20:40
Колкото и да не ни се иска, все още сме дълбоко обвързани с първичните си инстинкти. Хората сме териториални същества и когато ни изневери половинката се чувстваме съкаш е отнета наша собственост, това важи с по-голяма сила за мъжете. А изневярата се поражда от голям набор причини, голяма част отново заложени първично в нас без дори да ги осъзнаваме :) .

Много ми харесва начина на мислене на автора. Аз лично ставам неспокоен, даже се разстройвам само при мисълта, някой да "чука" момичето в което съм влюбен и с което АЗ спя. Отвратително е и на този етап от живота ми е изключено да простя изневяра.

П.П: Някакси физическата изневяра действа на психиката ми много по-силно от емоционалната, интерсно защо :-o ?

Zaharinka
01-28-2010, 20:47
Няма моногамни хора.Има само много влюбени,страхливи или мързеливи.И колкото повече човек се самонавива колко е моногамен,толкова по-полигамна му става душата.Просто хората сме така устроени,че в момента,в който обявим нещо за забранено,почваме да го искаме.А самото желание,дори да не е консумирано,вече е вид изневяра.

Sham
01-28-2010, 20:50
^така ли оправдаваме курволъка в наши дни? природа - ю ноу?

Zaharinka
01-28-2010, 20:54
Курволъка си е чисто държание,но тук идват вече и средата и възпитанието,което в сегашно време при доста индивиди не е качествено.

Still1ME1Still1HERE
01-28-2010, 20:57
Като изключим,че нищо не е вечно - да могат поне докато умрат.Ако живеехме по 1 милион години - едва ли :)


Но при мен не съществува такова нещо.Емоционална изневяра,то би трябвало да имам с всички момичета,тъй като аз винаги си спомянм предишните момичета и любовта ми не загасва,а порсто утихва.Да не изневеряваш,за мен,означава да не предприемаш физически контакти с други хора.Аз го мога тоя номер,тъй като знам какво би ми било на мене в този случай.Ако обичам някое друго момиче,то късм със сегашното и тръгвам с дургото,но не изневерявам.

При мен така стоят нещата.

Pliok0019
01-28-2010, 22:43
Аз пък имала по-голям проблем от това, някои да мисли за друга, да мечтае за нея и да я сънува, докато заспиваме заедно, отколкото ако отиде на купон и пиян се забие/направи с някоя.

А относно изневярата - ако хората държат един на друг, не смятам, че това е възможно. Пък и винаги има варянт за раздяла, преди изневярата да е станала факт.

b0Nb0n
01-29-2010, 02:51
Както каза райбеез тва зависи от човека или по-точно от двамата човеци.
Някои хора бяха казали в природата на човек е да изневерява,а в природата на човек ли е да се противопоставя на това което му е заложила природата?

Могат бля бля бля(не ми се пише целия въпрос) :Д ?
Ест че и двата варианта са възможни,но нека разгледаме и обсъбим някои причини които водат до тези вариянти.
В случея кажато един човек може да не изневери на партньора си.Вариянти за тва защо се е случило така много, но аз ще рагледам тези които смятам за най честно срещани.Защо да му се не види един пъртиньор избира да остане верен на половинката си като има толкова много други с който може да изневери и дори тя/той да не разбере?Повечето хора писали тук изглежда не могат да си представят някаква причина поради която биха избрали да останат верни, а когато има бъде даден пример те едва ли не го отхвърлят като казват че е невъзможно.Не ви ли ви се е случвало когато да сте с един партньор да усещате, изпитвате възбуда, желание да правите секс само с този човек?Когато избирате да сте с някои избирате не само тялото, но и психиката на този човек неговата личност.Когато обичате личноста, а тялото ви привлича секссуално не виждам как може да има която и да е от двете изневери.Сега ще ми излезете с номера, че след време вис4ко умръзва, обичта се превръща в приятелски не знам си кво си.Ако наисти обичаш личноста няма как да ти умръзне и след 50 години.Нямате ли чувството че красивия ,,ум\" по някакъв начин влия върху това как виждаш и възприемаш тялото?(дайте си отговор на този въпрос лично за вас.)Както са минали това време и казвате, че сте станали приятели бихте ли иска ли да изневерите на приятел?Защо да му изневирите като правите просто секс с някои което е животинско, рискувайки да загубите човешкото?(пак на тия въпроси да си отговорите лично за себи си.)Аз ще взема някои възможни отговори на тези въпроси.Примерно както някои беше казал не се чувстваш желан.Може да се почувстваш желан не като правиш секс, а като просто накараш хората да те желаят(нямам предвид пряко чрез насилие или да им кажеш желаи ме или ще ти се разсърда), като направиш няква външна промяна в себе си или просто един невинен флирт с които да събудиш интерес, които би породил желание.Не е нужно да стигаш до край.




are stiga толкова в последствение ще се гледат и другите вариянти че ми писна :Д

hottie
01-29-2010, 08:51
Много ми е интересно как някои хора разглеждат ситуацията тук и сега и си мислят, че "интелигентните" хора действат първично...

В случая разглеждам стуацията отстрани и съвсем обективно.

kalpazanka
01-29-2010, 08:54
Ето заради това твърдение, че видиш ли, било ни природа да не си държим онази работа в гащите, Дарвин сигурно се обръща в гроба и се чуди "За това ли беше еволюцията?!"

hottie
01-29-2010, 09:05
Никой не ме разбра както винаги. Не говоря за чист секс и за едното е*ане.......няма какво да го обсъждаме повече. Забравете моите мнения. Повече в дискусии не участвам.

hottie
01-29-2010, 09:17
Причините не ги обсъждам аз. Отоговрих на въпроса : може ли вечна и безгрешна щастлива връзка...

както и да е. Наистина не ми се пише повече

b0Nb0n
01-29-2010, 09:33
Сега ми хръмна нещо.
Но първо нещо кратко за чистото и просто ебане.Защо го приемате като толкова просто и само като физическа изневяра?Нека подходим така: аз изневерявам на жената с която имам дълга връзка.Нямам чувства към жената с която съм изневерил, но щом съм изневерил това не означавали че същото така нямам чувства и към мойта жена?Приемаме че имам.Тогава не е ли изневяра на доверието което ми има тя, а това доворие не е ли породено от друго чувство?Не му ли изневерявам косвено?

Сега тва където ми хръмна :Д
Мъж има чувства към съпругата си.След време по някви причи по някакъв начин той започва да изпитва същите към друга жена.То тогава дали все още мъжа и съпругата му имат връзка?Дали не трябва за една връзка двамата партньора да изпитват едни и същи чувства един към друг?Дали когато единия спре да изпитва това към другия не е край на връзката между тях двамата?Това изневяра ли е?Според мен не е изневяра дори двамата да не се се разделили така да се каже уфициално защото тази връзка е прекъсната от мъжа.Жената остава с чувства към него но това не е връзка.Той е изневерил на чувствата на жената нали така, но това не ставали и при раздяла между двама души когато единия все още изпитва чувства към другия?Това не е лли случаи когато ти обичаш някого и още примерно нямате връзка и му го казваш, но той не изпитва това чувство към теб.Това пак ли е изневяра ?

techCandy
01-29-2010, 10:48
b0Nb0n, съгласявам се с теб, ама що пишеш толкова лошо? С доста концетрация успях да разбера какво пишеш всъщност...
Физическата и психологическата изневяра, според мен, са еднакво страшни. И двете изразяват неуважение и предателство към партньора. Красивия ум, който подчерта b0Nb0n, би трябвало поне да бъде водещата сила в една връзка, в противен случай би била краткотрайна и фалшива измислица. Отговора на въпроса по темата е: Може, да, ако връзката се гради на доверие и уважение.

ohluv
01-29-2010, 12:56
Пак се въртиш около природата,хората и животните. 8-)
Едва ли е лесно да споделиш по-голямата си част от живота с един и същ човек и да не ти се прииска разнообразие.

ohluv
01-29-2010, 15:30
Има много хора обаче който биха го направили.Това нещо по-лошо от тебе ли ги прави ?

antiWHAT
01-29-2010, 15:44
Ако по този начин провалящ своя живот или този на децата си (примерно), да лошо е според мен.

охлюв, на тее много ти се ебе май?

ohluv
01-29-2010, 16:08
Ако по този начин провалящ своя живот или този на децата си (примерно), да лошо е според мен.

охлюв, на тее много ти се е** май?
Не бих отказал :D а ти защо мислиш така ?

BladeOfMySoul
01-29-2010, 17:21
мисълта ми беше,че е много тревожно как в уж супер развития интелектуално и технологично 21-ви век,хората са по-големи животни отвсякога и са общо взето супер примитивни и не могат да се владеят изобщо... и дори не говоря за 100% самоконтрол,говоря за може би под 50... което е страшно.

Безгрешни ХОРА няма.Всеки, в даден момент може да сбърка, което не го прави автоматично подчовек.
Различни ситуации, различни фактори. Всичко това влияе.
Вече е въпрос на гледна точка, дали приемаш изневярата за грешка или за нещо нормално.

По въпроса конкретно незнам дали мога да дам адекватно мнение,понеже не съм се влюбвала до сега.
Предполагам, че е възможно ако преди изневярата връзката се приключи (в случея изневяра няма) или ако човека е намерил достатъчно силен стимул във връзката си, за да се сдържи.
Според мен липсва ли определена нишка от веригата на връзката, налице е или изневярата или нейният край.