PDA

View Full Version : Промяна като цяло



VioletRose
01-29-2010, 09:12
Здравейте. :)
Значи тази година съм в нов клас, 8 клас. Попринцип съм срамежлива и бях решила тази година да се промени. Е да, ама не стана, даже се показах за по-свита отколкото съм. И просто не мога да го променя някакси. В новия си клас нямам много приятели и някак си не ми е удобно там. Не ме викат като ходят някъде и т.н. Но това си е мой проблем, знам, че аз съм си виновна за това. Поне от съседните класове имам приятели, с които съм понякога в междучасията.

Та решила съм от другата година, 9 клас, да не бъде така. Въпросът ми е възможна ли е такава промяна? Биха ли ме приели по-добре? Няма вече да се показвам като човек с толкова ниско самочувствие, ще се опитам да се променя. Още на първия учебен ден, живот и здраве, ще предложа да отидем някъде, през уикендите също ще каня да ходим някъде. С две думи няма да бъда толкова затворена.

Та... бих ли имала някакъв шанс?

Мерси на всички, които ще прочетат и ще отговорят.
Моля ве, без тъпи коментари.
И не ме питайте защо не се постарая още сега... просто не се получава. Прекалено много се влияя от чуждото мнение и мисля, че ми трябва почивка, която съм решила да бъде лятната ваканция.

:-D

eManyeLa
01-29-2010, 09:33
Промяната е възможна по всяко време. Отначало се започва с нещо малко като например да се заговаряш със съучениците си за каквато и да е тема, така постепенно, като си общувате покажи им че не си толкова свита и "захлупена". Пък от 9 клас просто бъди себе.

viksit0y
01-29-2010, 09:55
Всичко е възможно :).

nyxu
01-29-2010, 10:10
Всичко е възможно :).

:)

ivcheto0o
01-29-2010, 10:17
Всичко е възможно :).

Успех :-)

Unendlich
01-29-2010, 10:35
Недей да чакаш лятната ваканция и недей да си мислиш, че една почивка може да промени някак си нещата. От сега започвай малко по малко да не бъдеш толкова свита, отпускай се, все пак за това не пишат оценки поне. И лятната ваканция не е гаранция, че в 9-ти клас положението ще е друго, представи си, че не стане? Тогава какво ? Ще чакаш другата лятна ваканция ли .. не измисляй предтекст, ако наистина искаш нещо да се промени, веднага би започнала да действаш по въпроса. Извинявай, ако те нагрубявам, просто съм по-директна. Успех :)

Infinity
01-29-2010, 11:04
Започни от сега. Малко по-малко ще бъде просто по-естествено , а също така мисля , че ако чакаш толкова много време то ще стане още по-зле. Какво мислиш да правиш цялата лятна ваканция ?
Да кроиш планове как да се промениш и накрая само при гледката на 15-ти да ти стане зле ?
Започни от сега пак казвам иначе притеснението ти ще се задълбочи още повече.

Priroda
01-29-2010, 11:07
Ето го и моят съвет. Общувай с всички, било то от твоя клас или от другите. Казваш, че си срамежлива. За да го избегна този проблем аз правя така: вместо да се чудя, дали да заговоря някого/някоя го/я заговарям. Не си оставям лукса да се срамувам. Промени езика на тялото си. Когато говриш с някого, не си кръстосвай ръцете пред гърдите. Когато ходиш, ходи бодро, с усмивка, ръцете отстрани на тялото, погледа напред, не надолу. Вдъхни си самочувствие. Бъди позитивна. Освен това като се посприятелите, ти ги покани да излезете, ей така, целия клас. Последният съвет ми бе даден в този форум и се оказа невероятно полезен ( личен опит). Бъди приятелски насторена. Всеки може да се промени по всяко време. Не си казвай " от утре/др седмица/др срок" Оставиш ли си време да се притесняваш ще се разколебаеш. Сега, не казвам да си лекомислена и да не обмисляш нещата, а да бъдеш спонтанна. Изпробвал съм го лично. При мен действа. Все пак социалните отношения не са точна наука и няма точна формула, но се надявам тези ми съвети да ти помогнат поне малко.
Айде със здраве и успех!

1n5ub0rd1na73
01-29-2010, 13:00
Аз и да ти кажа, че е възможно, няма да се осъществи, ако сама не го моделираш в мислите си така, както искаш, и не го повярваш.

VioletRose
01-29-2010, 14:20
Мерси на всички.
На мен проблема не ми е толкова в общуването, когато има с кого и за какво да говоря, въобще не се притеснявам. Проблемът ми е, че чакам да ме извикат някъде, а не аз да викам нови хора. Имам чувството, че ще съм като някаква натрапница. Смисъл няколко момичета от класа отиват голямото в стола, иска ми се и на мен, но ако отида много ясно, че ще им се натрапя...
По-скоро имам чувство, че се срамувам от себе си.

А иначе някой беше казал за лятото нещо-аз тогава има с кого да бъда, имам приятелки, с които да съм, но просто ми се ще и с хората от класа да се сприятели...

И другото, което е... прекалено ми пука за мнението на хората. Притеснявам се как изглеждам в техните очи. Знам, че не трябва да е така, но как да спре да ми пука. :(

SmilezZz
01-29-2010, 14:27
Няма невъзможни неща..
Наистина,започни от сега..
Успех :-)

YourSupergirl
01-31-2010, 17:12
и аз съм така.
работя по личностното си усъвършенстване. :)
същото си мислех-нов клас,ново начало,нова аз..и ,че ще съм отворена.
но ето..нищо не стана :-o
ии..сега изведнъж реших да правя това,от което ме е страх.
примерно срам ме е да пея..да танцувам.. (тъпо е,да..)
и с една приятелка бях и нещо се разхождахме и мен ме беше срам :D
обаче се престраших..и почнах да пея.постепено почнах да се отпускам и всичко беше ок. :-)
сега мисля да се боря със страховете си. :)
..и така..
и ми беше гадно ,че не съм себе си с другите..неудоволетворена от себе си се чувствах..всички те мачкат като си траеш ,за да не засегнеш нечии чувства. :x и някво прецакано е ;(
сега почвам да се променям постепенно..и ще отстоявам мнението си независимо от всичко.
полезно е да бъдеш в някакви граници егоист.важна си ти,твоите чувства..не на другия ;] .
другото ,което е,отърси се от миналото,забрави за бъдещето..не мисли какво ще стане като направиш нещо-направо действай. :)

tfoitakuchka
01-31-2010, 17:32
оо .. същата история .. преди около 2 години се преместих в по - голям град .. без познати .. без приятели .. кофти работа беше .. бях с много ниско самочувствие и не можех да се преценя правилно - мислех, че не ставам за нищо .. обаче попаднах на правилните хора и се издигнах сред класа ми, даскалото .. и хората започнаха да ме уважават ..
СЪВЕТ : вдигни си самочувствието - не бъди стиснителна .. знам,че си многооооо готина, но те е страх да го покажеш .. не бъди срамежлива и не ходи при другите класове - имаш си свой собствен .. докажи се пред съучениците си, че можеш да си забавна за да те викат с тях като излизат и така ..
а за самочувствието .. бих ти казала нещо, което помага - чети .. има толкова много книги, който помагат или пък ако са ти скучни .. купувай си списания .. обаче не такива "браво" и "хай лайф" .. а примерно космополитан .. или пък влез в сайта на космополитан прочети някоя статия .. има толковаа много спрямо самочувстивието ... просто се отпусни, ходи при съучениците си, чувствай се добре в собствената си кожа.. и най вече бъди себе си ..
айде успехчета ;)

п.п: съжалявам за дългия коментар :Р

YourSupergirl
01-31-2010, 17:35
оо .. същата история .. преди около 2 години се преместих в по - голям град .. без познати .. без приятели .. кофти работа беше .. бях с много ниско самочувствие и не можех да се преценя правилно - мислех, че не ставам за нищо .. обаче попаднах на правилните хора и се издигнах сред класа ми, даскалото .. и хората започнаха да ме уважават ..
СЪВЕТ : вдигни си самочувствието - не бъди стиснителна .. знам,че си многооооо готина, но те е страх да го покажеш .. не бъди срамежлива и не ходи при другите класове - имаш си свой собствен .. докажи се пред съучениците си, че можеш да си забавна за да те викат с тях като излизат и така ..
а за самочувствието .. бих ти казала нещо, което помага - чети .. има толкова много книги, който помагат или пък ако са ти скучни .. купувай си списания .. обаче не такива "браво" и "хай лайф" .. а примерно космополитан .. или пък влез в сайта на космополитан прочети някоя статия .. има толковаа много спрямо самочувстивието ... просто се отпусни, ходи при съучениците си, чувствай се добре в собствената си кожа.. и най вече бъди себе си ..
айде успехчета ;)

п.п: съжалявам за дългия коментар :Р
да..наистина има неща,които може да се използват..
ама кво е тва-вдигни си самочувствието.
ясно е ,че тя иска,но не знае как..

petiam
01-31-2010, 19:22
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности ! :)

Chacho
01-31-2010, 19:36
Мерси на всички.
На мен проблема не ми е толкова в общуването, когато има с кого и за какво да говоря, въобще не се притеснявам. Проблемът ми е, че чакам да ме извикат някъде, а не аз да викам нови хора. Имам чувството, че ще съм като някаква натрапница. Смисъл няколко момичета от класа отиват голямото в стола, иска ми се и на мен, но ако отида много ясно, че ще им се натрапя...
По-скоро имам чувство, че се срамувам от себе си.

А иначе някой беше казал за лятото нещо-аз тогава има с кого да бъда, имам приятелки, с които да съм, но просто ми се ще и с хората от класа да се сприятели...

И другото, което е... прекалено ми пука за мнението на хората. Притеснявам се как изглеждам в техните очи. Знам, че не трябва да е така, но как да спре да ми пука. :(

Е натрапи им се, кво пък толкова. Нали не го правиш постоянно. Иди и им кажи, че няма с кой да ядеш и така.

Излез един път по чехли на кафе и ще видиш как няма да ти пука вече за мнението на хората.

YourSupergirl
02-01-2010, 05:46
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности ! :)
да,така е.
живота е просто набор от погрешни и вярни решения.
просто тя трябва да взима вярни решения.
повече воля (:

deni15
02-01-2010, 18:03
Не си поставяй определени дати всичко става без да очакваш.

ThePrettyReckless
02-01-2010, 20:04
безкрайно ми е жал за теб защото и аз съм така.. :( иначе съм много отворена но всички си имат БФФ от класа а аз съм сама имам нужда от повече общуване.. моя съвет е наистина да не ти пука и да се отпуснеш да им покажеш забавната си хубава страна .. :) ако искаш ми пиши на ЛС да си пишем по скайп да обменим малко идеи пък и симпатична ми се виждаш :-)

Slave4You
02-02-2010, 19:05
Разбира се че имаш шанс, това ви е едва 1та година заедно, още не е съвсем ясно кой какъв е. Само един съвет: промяната на бива да бъде твърде рязка. Ако питаш мен можеш да започнеш от тази година още, просто като заговаряш съучениците си примерно за домашни, за уроците и така. Лека полека може да започнеш да ги викаш до лафката и после и навънка да си излизате. Ако питаш мен обaче колкото по-скоро започнеш, толкова по-добре. В 9 клас вече може да са си изградили мнение, пък и не мисля, че лятната ваканция ще е в някаква полза за теб.
П.П.: Видях какво си писала, че се притесняваш да не се натрапиш - само да ти кажа, че лично съм била свидетелка на адски мн приятелства, които са се случили именно защото някой се е натрапил на някой друг. :) И аз мразя да се натрапвам, но често виждам примерно как някое момиче се натрапва на някоя друга групичка и на мен винаги ми е изглеждало много странно и грозно отстрани, но в крайна сметка ако това момиче не е било нахално първоначално, нямаше да се получат такива хубави приятелства:)

fogdog
02-03-2010, 05:41
Дам аз съм същата, ходя си с няколко приятелки
и приятели и тва е! Аз също съм 8 клас и аз
така си повтарях, че няма за кво да се
притеснявам но ето че всички се разделихме
толкова бързо, че вече няма шанс да
отида в друга групичка. Хората вече си ме
помнят като притеснителна и тва е!
Въпреки опитите ми да съм отворена
нищо не се променя.... :?
Та съветът ми към теб е да действаш
докато още не е късно, защото ако
изчакаш още малко може да е прекалено
късно!