PDA

View Full Version : Помощ- рядка, безформена коса



thedarkkiss
01-29-2010, 12:13
Здравейте.. имам нужда от помощ...този месец беше много натоварен само празници рожденни дни участия имахме и постоянно бях с прическа..от първия рожден ден,който беше на 17 декември секи ден е изправях,къдрех,правех на вафли ..до сега не спрях да третирам косата сии.. не се бях виждала с истинската ми коса.. и сега ..сега е много рядка..безформенаа...и късаща се.. какво ще ми помогне да я възтановя.. ампули ли каквоо :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

II. Права и задължения на потребителите
7. Да слагат пълно и описателно заглавие на темите си.
kalpazanka

a1a2b3v
01-29-2010, 12:16
Еми то няма как да се поправи.. можеш само да я подхраниш с маски (домашни или готови без значение- поразгледай във форума има доста такива теми с домашни маски) :)

thedarkkiss
01-29-2010, 12:17
Еми то няма как да се поправи..

;(;(;(;(;(
оо нее ;(;(;(

Infinity
01-29-2010, 12:24
Ако ти е суха косата си направи маска със зехтин и един жълътък.
Омекотява доста.

giveupbitch
01-29-2010, 12:28
е,спокойно,де. Според мен може да се оправи,но трябва да я оставиш известно време без да я тормозиш и да я подхранваш с разни маси ам,не им разбирам. 8-) Прочети има много теми (: Успех :-)

thedarkkiss
01-29-2010, 12:30
е,спокойно,де. Според мен може да се оправи,но трябва да я оставиш известно време без да я тормозиш и да я подхранваш с разни маси ам,не им разбирам. 8-) Прочети има много теми (: Успех :-)

успокои ме малкоо
заклех сее до априлската няма да се изправям,нито къдря !

ecstazy
01-29-2010, 12:34
е,спокойно,де. Според мен може да се оправи,но трябва да я оставиш известно време без да я тормозиш и да я подхранваш с разни маси ам,не им разбирам. 8-) Прочети има много теми (: Успех :-) :)

Neopitom3na
01-29-2010, 12:36
пробвай с бадемово масло :)

blondeVIP
01-29-2010, 12:47
Ако спреш да я третираш, както си решила до априлската ще се пооправи спокойно, но все пак, за да е напълно здрава трябва да израсте наново, НО аз лично не познавам човек с напълно здрава коса така че се успокой :-D Купи си задължително бадемово масло и масло от пшеничен зародиш и прави домашни маски - помагат много повече от купените, който са си чиста химия. Не е задължително, да спазваш точно определен маска, направи си я сама, според това което смяташ че е най-нужно за косата ти, ако е мазна или суха и т.н. . поразрови се в нета, особенно в bgmamma има тема в която най-описателно пише всичко за домашните маски и хубавата коса така че. . Полагай повече грижи за нея и ако имаш конкретен въпрос питай :)
sry ако има правописни грешки просто страшно бързам :)

Sunshin3
01-29-2010, 13:06
ГЛУПОСТИ! Ще се оправи косатата ти, но не очаквай да стане за броени дни. Ето ти едни много хубави възстановяващи маски за косата ти.



1.Специална маска за много суха и изтощена коса.

1 с. л. рициново масло, 1 с. л. глицерин, 1 ч. л. ланолин и 2 жълтъка се разбиват на майонеза и се нанасят върху косата. Поставя се загряващ компрес и се държи 1 час. След свалянето му косата се увива в гореща влажна кърпа за още 10 мин., измива се и още докато е влажна, се втриват 3-4 капки растително масло.



2.Маска за подхранване и сгъстяване (прави се веднъж на 10 дни)

Продукти:

1 ампула Прогестерон (купува се от аптеките, ако не намерите, заменте го с перли витамин Е)
1 жълтък
1 суп. лъжица хума

Нанасяне

Втривате добре сместа е корените на косата. Увийте с плик или шапка за баня, стойте с макста за около 1 час.



3.Маска за блясък, прави се един път в месеца

Продукти:

1 ампула, или 1 лъжичка бадемово маслo
1 с.л. сок от лимон или оцет (за предпочитане ябълков)
1 с.л. алкохол без значение какъв (ракия,водка,уиски или др.)
1 жълтък
1 с.л. кисело мляко

Начин на приготвяне:

Съставките се разбъркват на в съд, поставен на котлона, до получаването на хомогенна, леко затоплена смес. Намазват се първо корените на главата, а след това и краищата. Главата се завива с кърпа и снайлонова торба. Маската трябва да седи около 1.30-2 часа.



4.Маска, която овлажнява изтощената и суха коса, придава й здрав блясък.

1/2 чаша майонеза, 1 ч. л. пчелен прашец.
Майонезата и пчелният прашец се смесват и се втриват добре в основата на косъма и в цялата коса. Оставят се да действат 5 мин и се изплакват с хладка вода. Накрая косата се измива с лек шампоан.
Медът действа лечебно на ръцете и ноктите.
При нужда може да се направи заздравяваща баня на ноктите, състояща се от 1 с. л. мед и малко зехтин.

thedarkkiss
01-29-2010, 13:12
мерси много :P

SmilezZz
01-29-2010, 13:30
Направи й подхранващи маски..Спри да я третираш и остави косата ти да си "почине" малко 8)

IrRePlAcEaBlE
01-29-2010, 16:35
Както писах и в други теми за мен тривитаминола е истината и аз бях свикнала всеки ден да я изправям и тупирам косата и така от около 2 години, разбира се стана ми на нищо, но добре че поне се осъзнах. Сега и слагам тривитаминол вече един месец и не ползвам пресата, наистина има ефект, дори и фризьорката ми го забеляза. Също и бадемовото масло е добро, да. Но е важно да си постоянна и да не я претоварваш все пак.

maybelinee
01-30-2010, 12:30
за какви участия става на въпрос? Просто я остави да си почине и мисля ,че всичко ще се оправи :)

iwancho
01-30-2010, 12:34
Пробвай с хининова вода,хем че расте по-бързо,хем мисля,че ще ти оправи косата! :)

thedarkkiss
01-30-2010, 13:36
мейбълин--театрални :oops: :oops:

аа пс. неска бях на фризиорр оправиха се нещата
купух си ампули на сери и виши
+ някво шампоанче и балсамче.. :)

titinkaa
01-30-2010, 14:01
Не разчитай на тея ампули и т.н. тва си е химия,земи си Тривитаминол и се мажи с него,или си купи Конска грива,тя кара косата да расте мн бързо и косъма ти става мн здрав,няма късане няма нищо,и става здрава като на коня гривата :)

maybelinee
01-30-2010, 14:51
ee супер радвам се :) добре че ти е помогнал специалист :-)

Inn0cenCe
01-30-2010, 17:17
Пробвай с хининова вода,хем че расте по-бързо,хем мисля,че ще ти оправи косата! :)

В никъкъв случей [-X . Хининовата вода изтущава и изсушава косата, казвам ти го от личен опит :)

dqvolcheto9
01-30-2010, 17:22
Прави си маски и я остави да си почине за определено време.Щях да ти кажа да идеш и при фризиор ,но ти си отишла.И аз много се радвам ,че са ти помогнали.Относно маските аз ползвам на Гарниер Фруктис ,а знам и че маските на Lorys са хубави. :)

thedarkkiss
01-30-2010, 18:57
Благодаря ви на всички :-) :-) :-)



Пс:темата може да се закрие.

nymphadora
01-30-2010, 20:05
или си купи Конска грива,тя кара косата да расте мн бързо и косъма ти става мн здрав,няма късане няма нищо,и става здрава като на коня гривата :)

кво е тва бе :-o