PDA

View Full Version : Metal - поджанрове



Ravage
01-30-2010, 17:19
Във Форума има теми за метъл(и другите "стилове" във тежката музика - пънк hardcore и тн тн) предполагам, но ме съмнява да има тема за неговите поджанрове. Споделете впечатления за групи, давайте предложения

Нека почитателите на тежката музика споделят жанровете, харесват и да дадат по няколко представителя

British Heavy Metal - Iron Maiden (най-вече)
Тhrash - Sodom, Slayer, Kreator, Overkill
Death - NILE
Deathcore - Avril in blood, The Great Commssion
Metalcore - Trivium, As i lay dying, Austrian Death Machine(one man band на вокала на Аs I Lay Dying), The Agonist, Parkway Drive
Hardcore/Post-Hardcore - Rise Against, Last Hope, Knuckledust, Settle The Score, Vendetta, Discipline, Melekh, Redound, Brothers in Blood, BFDM (Brothers from different mothers), Madball, Toxic Hate Alive Inside, A Late Night Seranade и много други
Схващате идеята :)

AutumnTears
01-30-2010, 17:44
Gothic Doom Metal - Draconian, Theatre of Tragedy
Symphonic Metal - Epica
Folk Metal - Kivimetsan Druidi, Eluveitie, Hildr Valkyrie
Gothic Metal - Xandria, Tristania, Sirenia, Leaves' Eyes
Symphonic / Power Metal - Nightwish
разбира се, че доста групи са преходни или комбинират няколко подстила
8-)

BrainlessROCKBABY
02-01-2010, 07:38
melodic metal - Norther
power metal - Sonata Arctica, Kamelot
symphonic metal - Nightwish, Therion, Apocalyptica, Epica, Within Temptation ..

Disrespect
02-01-2010, 08:30
metalcore- Born From Pain, Cold Breath, Full Blown Chaos, In Blood We Trust, Hoods, Icepick, Merauder

Trivium, As I Lay Dying и т.н. са далеч от това понятие..

JohnnyQuid
02-01-2010, 10:15
trivium някои даже ги мислят за хардкор :lol:

metalcore - Heaven Shall Burn може да се добави...

Ravage
02-05-2010, 14:07
metalcore- Born From Pain, Cold Breath, Full Blown Chaos, In Blood We Trust, Hoods, Icepick, Merauder

Trivium, As I Lay Dying и т.н. са далеч от това понятие.. ще ме извиниш, но точно Born From Pain са много по-далеч от метълкор отколкото Trivium/ As i Lay Dying. Born from pain са може би едни от най-откачените холандски хардкораджии, бях на концерта преди известно време. Същото се отнася и за Full blown Chaos ... сега остава да кажеш, че и CDC са метълкор и ще ми обереш точките

ArrowsOfDeath
02-05-2010, 14:17
Nu metal - Limp Bizkit и KoЯn
Doom metal - Katatonia
Industrial metal - Rammstein

Добавих тези трите, защото ги нямаше казани по-горе.

iLovePussyJuice
02-05-2010, 15:20
мелодик дет (мелодет), мелодик метъл нЕма...поне според мен
блек, дет, хеви, траш, пауър, фолк, прогресив, дуум, индустриал, грайндкор, нео-класически и още др.

основния за мен е хеви , другите са му подстилове...
като доста от тях взаимстват от други стилове (класическа музика, рап, фолклорна музика и др.)


като хеви метъла произлиза от блус и хардрок...
траша пак е подстил на хеви-то...
блек, дет, грайндкор от траша

при прогресив, пауър, нео-класически, дори мелодет и фолк се взаимства от класическа музика... (арпежите примерно...)

това за метъла в по-сбит вариант...(поне моята гледна точка)

аз лично най-много харесвам пауър, фолк, мелодет...

прогресив заради Петручи...
нео-класически заради Ингви Малмстийн
и т.н...
не ми се пише

айде някой друг за други стилове

от другите стилове слушам предимно Ой!, хардкор, айриш пънк <3 xD

billytalent
02-09-2010, 22:16
Black Metal-Ancient,Anorexia Nervosa,Cradle Of Filth,Bathory,Behemoth,Cadaveria,Gorgoroth,Immorta l и разбира се Claymore

vesinka899
02-10-2010, 06:19
Heavy Metal - Iron Maiden
Тhrash - Slayer, Kreator, Overkill,Pantera,Testament
Death - Death,Cannibal Corpse

realantisocial
02-10-2010, 09:04
Поредната тема над която ще роня сълзи от смях :lol:

Disasterpiece
02-10-2010, 09:50
Дет метъл - Cannibal Corpse, Grave, God Macabre, Death и др...

Блек метъл - Immortal, Dimmu Borgir, Darkthrone, Cradle Of Filth, Vampiria и др...

Ню метъл - SlipKnoT, KoЯn, Disturbed, Static X и др...

Хеви метъл - Black Sabbath, Metallica (въпреки че се водят траш... но траша произлиза от хеви метъла ако не се лъжа... :-o ), Guns n` Roses...(въпреки че мисля че се водят като глем - рок група..) и др...



Има още.. обаче трябва да изброявам много... това е основата общо взето :)

realantisocial
02-10-2010, 11:39
Траша произлиза от пънка.

А авторката на темата може да се самозакрие.

Stan4o123
02-10-2010, 11:40
въпреки че не харесвам изобщо хеви метъла,субжанровете му ми допадат

melodic death metal - scar symmetry (просто ги обожавам)
Nu metal - Slipknot (макар и да са траш метъл),Dope,Disturbed,Papa roach,Static X,Drowning pool...

Disrespect
02-10-2010, 11:43
metalcore- Born From Pain, Cold Breath, Full Blown Chaos, In Blood We Trust, Hoods, Icepick, Merauder

Trivium, As I Lay Dying и т.н. са далеч от това понятие.. ще ме извиниш, но точно Born From Pain са много по-далеч от метълкор отколкото Trivium/ As i Lay Dying. Born from pain са може би едни от най-откачените холандски хардкораджии, бях на концерта преди известно време. Същото се отнася и за Full blown Chaos ... сега остава да кажеш, че и CDC са метълкор и ще ми обереш точките

CDC са бийтдаун и въобще недей да ми спориш, вижда се колко ги знаеш.

JohnnyQuid
02-10-2010, 11:59
въпреки че не харесвам изобщо хеви метъла,субжанровете му ми допадат

melodic death metal - scar symmetry (просто ги обожавам)
Nu metal - Slipknot (макар и да са траш метъл),Dope,Disturbed,Papa roach,Static X,Drowning pool...мен Papa Roach ми бият на дет...

Ravage
02-10-2010, 21:14
metalcore- Born From Pain, Cold Breath, Full Blown Chaos, In Blood We Trust, Hoods, Icepick, Merauder

Trivium, As I Lay Dying и т.н. са далеч от това понятие.. ще ме извиниш, но точно Born From Pain са много по-далеч от метълкор отколкото Trivium/ As i Lay Dying. Born from pain са може би едни от най-откачените холандски хардкораджии, бях на концерта преди известно време. Същото се отнася и за Full blown Chaos ... сега остава да кажеш, че и CDC са метълкор и ще ми обереш точките

CDC са бийтдаун и въобще недей да ми спориш, вижда се колко ги знаеш. кой ти спори за CDC ...а Born from pain са си хардкораджии (вярно прякора им е метълите в хардкора, но далеч не са metalcore). А колкото до другите "многознайковци" имате още много докато ме настигнете ... Пънка тва пъкна онова ... дреме ми за пънка, щом съм го сложил тук значи му е мястотото тук. Траш-а от какво произлиза бе кухари ?

realantisocial
02-11-2010, 07:31
Не, не, не... щом ТЯ, не прощавай... щом ТЯ-ВЕЛИЧИЕТО го е написала ТУК, значи е САМАТА истина.
Моля всички да се поклоним до земята. До земята, боклуци...

:D


Виж, к'во миличка, предлагам ти да отидеш и да си догледаш детското по Фокс Кидс или ако искаш да се правиш на много оборотна да слушаш малко по-старите ( и очевидно по-знаещи ) от теб, защото иначе става смешно. Имаме ли сделка ?

Излагаш се като кифладжийка и престани да използваш тая дума "хард-кораджии", защото звучиш като БАБА МИ.

Хардкор е стил в пънк музиката, възникнал паралелно в Британия и в САЩ. Характеризира се с много бърз ритъм и социална насоченост. В Британия има няколко проявления, в САЩ също. Европейското ( Британско ) звучене се различава от щатското, но и двете се развиват паралелно. От Британското d-beat движение възниква и любимия ти очевидно Траш метъл.
Discharge, Disorder и прочее групи са бащиците на траш метъла.

Disrespect
02-11-2010, 12:53
Аз само ще отбележа че тя слага хардкора като под-стил на метъла и повече няма да се занимавам с глупости.. :Д

raduna
02-11-2010, 19:35
Вие защо веднага се нападате, мн сте ми странни... Нали затова е темата, да се просвещаваме.
"Ти не разбираш, не ти не разбираш, ти си прост, а па ти си тъпа."

raduna
02-11-2010, 20:08
Ама да, аз не казвам, че само едната страна храни - и двете. Тръгва от някакъв сревнително спокоен диалог и в рамките на 2-3 мнения става мазало.
Мен ме е шубе да пиша в темата, ще ме направите на две стотинки. Иначе е интересна, на мен ми е трудно със стиловете ;р

XTREMEFREERIDE
02-11-2010, 21:01
Thrash Metal - Evile

democratos
02-11-2010, 21:36
От метъла слушам основно glam/sleaze, heavy, thrash, power/symphonic, groove и други без екстремните (black, death & gore)

megilicious
02-17-2010, 06:48
Блек Метъл- Bathory, Summoning, Burzum, Dimmu Borgir
Готик Метъл- Cradle of Filth (но разбира се и първите им блек метъл албуми), Diary of Dreams, Angtoria, Kamelot
Симфоник Метъл-Cadaveria, Nightwish, Epica, Sirenia, Within Temptation, Xandria
Хеви Метъл- Iron Maiden, Dio, Metallica, Lordi
Траш Метъл- Slayer, Children of Bodom
Дет Метъл- Arch Enemy, In Flames
Дуум Метъл- Me Dying Bride, Moonspell
и други но сега не се сещам....

rammstein123
02-17-2010, 17:16
Индъстриълът има мнооого субжанрове.
Rammstein, Oomph!, Eisbrecher, Stahlhammer, Digimortal, Ruoska, Stahlmann, Rob Zombie, Turmion Katilot, Marilyn Manson, Raubtier, Eisblume, Knorkator, Emigrate, Deathstars, Тhe Birthday Massacre...
Мисля, че аggrotech-ът също е суб на Едностреала. Combichrist!
Иначе други стилове, които харесвам са power, heavy, melodic death, punk, sympho-black... /

BladeDancer
02-17-2010, 17:21
къде забравихте
Trash Metal - а именно Metallica поставили лимита " колко бързо можеш да свириш" :D

ArrowsOfDeath
02-17-2010, 18:14
thrash :Р

blader
02-18-2010, 20:53
Nu Metal: КоЯn,deftones,...оттам вече...Limp Bizkit,Linkin park,Adema,Nonpoint...

а самия стил е подразделение на Alternative Rock/Metal-а ама ако дори се помъча да определя кое от кое произлиза в алтернативната музика ще бъде смешно...
доколко съм запознат този велик стил е повлиян основно от класическия хевиметъл,гръндж-а,хип-хоп музиката и траш/дет/блек метъл-а(основно във вокално отношение...тъй като що се отнася до инструменталната част в нюметъла не се отличават големи техничари...е...има изключения като Браян Уелч от КоЯn който въвежда своя категорично уникален и нечуван преди него стил на свирене...или барабаниста на Limp Bizkit...винаги ми е било интересно как свири...нещата им са много стандартни(по отношение на барабаните де...но си е играчка и се изисква немалко въображение да се създадат песни като My Way или Head For The Barricade...) на пръв поглед но не са...не съвсем...)отделно много от групита които попадат там са често категоризирани и като индъстриъл което честно казано не разбирам...може би зради използването на семпли,keyboards и turntables от някой групи...знам ли...
но честно казано не разбирам много каква е границата между алтернативен и нюметъл...често такава няма щото много алтернативни групи свирят и нюметъл песни понякога...и обратно...разлика има но при конкретни групи е трудно да се каже...примерно КоЯn са си най-оригиналната нюметъл група...ако някой каже че са нещо друго греши(макар че и те отричат тази категоризация...)...но имат песни които са си изцяло електронни(почти де...например Hollow Life) или пък звучат почти изцяло като детметъл(например Break Some Off)...но все пак това е основната характеристика на нюметъла-експеримента и смесването на стилове...метъл-хип-хоп(Limp Bizkit,Linkin Park,(Hed) P.E. ...),метъл-и някакви етно мотиви(system of a down...)...метъл-електроника(Static X,Celldweller)...и така нататък...мене точно това ме привлича в тази мзика...толкова е интересна и разнообразна...има си от всичко но е само един стил...и всичко е обединено около метъл елемента...страхотно е...

ArrowsOfDeath
02-18-2010, 21:05
Направо rapcore си го кажи, а не метъл хип-хоп.

blader
02-18-2010, 21:14
Направо rapcore си го кажи, а не метъл хип-хоп.
да бе...те хората така му викаха...избяга ми думата...мерси не се сетих...

Axe_vs_Sword
02-18-2010, 21:58
Folk/Viking... Ensiferum, Equilibrium, Amon Amarth, Eluveitie, Wolfchant, Folkearth, Korpiklaani 8-)

BrainlessROCKBABY
02-19-2010, 08:16
Korpiklaani :smt007

ScionOfStorm
02-19-2010, 09:29
Thrash - Kreator, Sodom, Municipal Waste, Sepultura, Exodus
Black - Satyricon, Dissection, Enslaved, Morrigan, Primordial, Behemoth, Rotting Christ, Deathspell Omega, Anorexia Nervosa, Anaal Nathrakh, Ancient Rites
Death - Centinex, Cryptopsy, Zyklon, Death
Folk/Viking/Pagan - Eluveitie, Einherjer, Falkenbach, Moonsorrow, Ensiferum, Equilibrium, Thronar, Thyrfing, Windir, Kultur Shock, Folkearth, Waylander, Forefather, Cruachan, Fjoergyn, Amon Amarth
Prog - Mastodon, Arcturus, Evergrey, Vintersorg, Mechanical Poet
Sludge&Stoner - Electric Wizard, Crowbar, Kyuss, Acid Bath
Electro metal - Pain
Melodeath - Dark Tranquillity, Gardenian, In Flames, Disarmonia Mundi, Scar Symmetry, Nightrage, Mors Principium Est, Eternal tears of sorrow, Kalmah, Suidakra, The Haunted, Wintersun, At the Gates
Doom - Summoning, Draconian, Paradise Lost, Swallow The Sun, Longing for Dawn, Agalloch, Anathema, Sunn O))), Wolves in the throne room, Saturnus
Gothic/symphonic/atmospheric - Tristania, Within Temptation, Hollenthon, Moonspell, Mandragora Scream, Therion, Nightwish
Power/speed - Grave digger, HammerFall, Blind Guardian, Dark Empire, Gamma Ray, Seventh one, Sonata Arctica, Kiuas, Dark at Dawn, Rage, Sabaton, Primal Fear, Pyramaze

И метълкор ако ще броим - As I Lay Dying, Heaven shall burn, Shadows Fall, Parkway Drive, Mnemic, Caliban, Fear my thoughts, Bullet for my valentine, Unearth, Enter shikari, HORSE the band..

k0kster
02-19-2010, 14:37
Melodic Death Metal - In Flames, Soilwork, Sonic Syndicate

Stan4o123
02-20-2010, 12:18
Melodic Death Metal - In Flames, Soilwork, Sonic Syndicate

О да sonic syndicate,имам 1300 слушания за последната седмица :)

ArrowsOfDeath
02-20-2010, 13:49
^ untrue listener :Р