PDA

View Full Version : Как да намеря приятели ?



KaRaMeLcHe7
01-30-2010, 20:48
Защо нямам приятели? Мислите ли, че е за това, че аз винаги съм ПРЕКАЛЕНО добра. Угаждам на всички, мълча си ако не съм съгласна и направо може да се кажа, че съм "приятелка под чехъл" . Ако бъда по честна и си казвам всичко, споделям повече, отварям се и се правя на голяма работа повече ще се появят ли приятели?

filmimilmi
01-30-2010, 21:27
Елементарно! Докато продължаваш да си добра всички ще ти се качват на главата. Трябва да бъдеш малко лоша с хората понякога, за да избегнеш само да те използват. В заблуда си като повечето, които търсят причната в себе си и се държат готино с всички останали мислейки си, че така се печелят приятели. Първо, няма причини, които да идват от теб самата за това, че хората около теб се държат кофти спрямо теб. Това, че им угаждаш не ги печели, така единствено им даваш да видят в теб човек, който е готов да им свърши цялата работа вместо тях и фактически не гледат на теб като на нещо друго освен като на наивник, който позволява на всеки да го използва, а и при условие, че вземем под предвид това, че вече спомена, че угаждаш на всички. "Аз винаги съм ПРЕКАЛЕНО добра" - ето, че сама си стигнала до извода, че си "приятелка под чехъл". Ами следващия път когато не си съгласна с нещо прояви малко характер, но не като се обидиш, обърнеш гръб и игнорираш по най-путкарски начин (не намерих по-подходящ синоним), ами не само изразиш твърдото си мнение, но и го поставиш над това на останалите, дори с риск да ти се обидят. Следващия път когато те помолят за услуга смело отрежи молбата и кажи, че няма да вършиш чужда работа. Ако те помолят да им напишеш домашното (което явно едва ли е дори краен случай за теб имайки предвид това, че си толкова добричка) се разсърди и кажи "няма да ти пиша домашните пък!". Ама грубо! Дори ако става въпрос само да ти препишат работата! Въобще във всичко бъди пълен егоист! Това е в основата на изграждане на характер! А приятели се печелят с харизма, която идва от проявата на силен, властващ над останалите характер. За това точно така! Права си в последния въпрос! Бъди директна, отваряй се повече, (но не споделяй повече - прекаленото доверие не е полезно) и най-вече наистина се прави се на голяма работа, за да не губиш позиции. Както виждаш "лидерите" обикновено са точно такива. Арогантни, но честни, печелят приятели благодарение на силата в характера си да бъдат, това което кара останалите да виждат в тях модел на подръжание, някого когото да уважават най-вече защото умее да изразява това, което иска! Ако почнеш да печелиш уважение, ще почнеш да печелиш и приятели. Уважението е в основата на всяко приятелство...
Пропускам частта за това как да търсиш хора около себе си, предполагам, че поне това го умееш, а по-горе е просто тактиката да ги печелиш на своя страна.
Успех!

nyxu
01-31-2010, 06:51
[size=12]Защо нямам приятели? Мислите ли, че е за това, че аз винаги съм ПРЕКАЛЕНО добра. Угаждам на всички, мълча си ако не съм съгласна и направо може да се кажа, че съм "приятелка под чехъл" . Ако бъда по честна и си казвам всичко, споделям повече, отварям се и се правя на голяма работа повече ще се появят ли приятели?


"...отварям се и се правя на голяма работа повече ще се появят ли приятели?"


И това не е начина, просто бъди себе си ! Приятелите не се търсят, те сами идват.. ;)

filmimilmi
01-31-2010, 17:43
И това не е начина, просто бъди себе си ! Приятелите не се търсят, те сами идват.. ;)
Глупости говориш. Приятелството е двустранен процес. Щом някой идва и те намира, значи същия те е потърсил. Следователно логиката ти отпада.

jujube
02-02-2010, 16:54
Бъди себе си и скоро ще намериш хора с подобни на твойте интереси ище се сприятелите : ) Дръж приятелите си близко ,а враговете си още по-близко .На мен лично ми се е случи така .Збих се с един човек и после с него станахме най-добри приятели .А другите приятелства са си споннтани

nyxu
02-03-2010, 17:16
И това не е начина, просто бъди себе си ! Приятелите не се търсят, те сами идват.. ;)
Глупости говориш. Приятелството е двустранен процес. Щом някой идва и те намира, значи същия те е потърсил. Следователно логиката ти отпада.




Не съм съгласна с теб...

filmimilmi
02-03-2010, 17:24
И това не е начина, просто бъди себе си ! Приятелите не се търсят, те сами идват.. ;)
Глупости говориш. Приятелството е двустранен процес. Щом някой идва и те намира, значи същия те е потърсил. Следователно логиката ти отпада.




Не съм съгласна с теб...
Добре, обоснови се.
Аз знам, че който търси намира, а който само си стои и чака да бъде открит може вечно да си чака. За всяко нещо се изискват услия. За намирането на приятели също! Не може да очакваш, че стоейки пасивно ще си намериш някого. Това не може да се случи за колкото и специален да се взимаш, а специални няма (но нека да не разводняваме темата). За да спечелиш някого за приятел, трябва да да го търсиш, за да покажеш, че ти пука за него и ти е интересен. Ако вечно чакаш теб да те поканят, защото се чувстваш едва ли не звезда, няма как да си спечелиш приятели... И както казах, това е двустранен процес. Т.е. интереса в случая ако не е взаимен, всичко пропада.

nyxu
02-03-2010, 17:46
И това не е начина, просто бъди себе си ! Приятелите не се търсят, те сами идват.. ;)
Глупости говориш. Приятелството е двустранен процес. Щом някой идва и те намира, значи същия те е потърсил. Следователно логиката ти отпада.




Не съм съгласна с теб...
Добре, обоснови се.
Аз знам, че който търси намира, а който само си стои и чака да бъде открит може вечно да си чака. За всяко нещо се изискват услия. За намирането на приятели също! Не може да очакваш, че стоейки пасивно ще си намериш някого. Това не може да се случи за колкото и специален да се взимаш, а специални няма (но нека да не разводняваме темата). За да спечелиш някого за приятел, трябва да да го търсиш, за да покажеш, че ти пука за него и ти е интересен. Ако вечно чакаш теб да те поканят, защото се чувстваш едва ли не звезда, няма как да си спечелиш приятели... И както казах, това е двустранен процес. Т.е. интереса в случая ако не е взаимен, всичко пропада.


Всеки си има мнение. Според мен приятелите идват, не се търсят. Това е... :)

Tommi
02-07-2010, 16:22
dobre dai da si sedime vku6ti kato pensionerite da gledame seriali i da 4akame nqkoi da doide i da zvunne na vratata i da se spiqtelish s nego tcttctc ... :-D emi trqq si malko po otrakan budi sebesi ne se davai na drygite ne e hybavo da si mn dobra zahtoto vsi4ki pochvat da te tupchat budi po otvorena i imai po-golqmo samochyvstvie za sebesi ;)

Freshnes
02-07-2010, 16:39
просто престани да бъдеш "приятелката под чехъл". Аз бях по рано така. Разбрах, че съм безхарактерна ако мога така да го кажа, и че нямам мнение за нищо и се съгласявам с всичко. Научих се да казвам "Не", защото понякога това е най добре. Спри да казваш " Ааа какво ще каже той/тя." Живей си живота. Но правенето на голяма работа няма да ти свърше много работа. Това е мое мнение де

Dimana99
02-07-2010, 16:40
За какво са ти приятели?

nyxu
02-08-2010, 12:37
dobre dai da si sedime vku6ti kato pensionerite da gledame seriali i da 4akame nqkoi da doide i da zvunne na vratata i da se spiqtelish s nego tcttctc ... :-D



Никой не е казвал такова нещо !

c0raline
02-08-2010, 15:36
ela pri mene i 6te ti bada nai-dobra ;) .... da ti kaja prili4ame si i az sam taka no imam mnogo friends :-o nz kakaf im e problemat na tqh, no ponqkoga pe4elq o6te pove4e friends s humor opitai se i ti nz dali pri teb 6te deistva, no pri men se lepqt kato magnit :)

sashit0
02-27-2010, 21:13
Момичето ви моли за помощ, а вие се карате за глупости... Виж сега не бъди толкова добра защото всички ще се възползват от теб и ще те нараняват :wink: Не казвам да си лоша или нещо подобно, но не им позволявай да те командват :wink: Приятелите ще се появят рано или късно не се притеснявай 8-) 8) :)

Pandaa
07-21-2014, 11:31
Имам приятелка като теб. Няма лошо да си мълчиш като не си съгласна, но понякога е нужно и да имаш мнение и да го изразяваш! В моя случай с това момиче се познаваме 14 години, но сега всичко приключи. Просто бъди по честна с хората и директна, но не прекалено, защото ще те отбягват. И най-вече бъди себе си и това понякога привлича хората. Ще си намериш приятели, всичко с времето си. ( знам как се чувстваш ) Успех !
П.п Ако желаеш може да се запознаем. :)