PDA

View Full Version : Предпазване с противозачатъчни



feezy
01-30-2010, 21:09
Изчетох доста теми и мнения по въпроса и имам няколко въпроса понеже съм момче и ме интересува.

1 Доколкото разбрах най-разпространени са Ясмин, Жасмин, Tri-Regol и Diane 35 (но все пак това трябва да го каже компетентно лице) и, че ако се приемат от 1-я ден на цикъла предпазват още с 1-вото приемане, но понеже ще е в цикъл жената/девойката и не е разположена ще се въздържам докато премине, така би трябвало да е правилно !?
2 Какво става ако се започне с приема в ден в който не е в цикъл ( дали ще е пред или след ) предпазват ли от 1-я път или нямат ефект (трябва да се използват други методи) и съответно да се чака докато й дойде за да се приемат (това се отнася и към 1-я въпрос понеже дните в който не е в цикъл е добре да се прави "сношение" ) ?
3 Приемат се преди акт-а, но има ли значение времето и кога започват да действат ?

YouDontKnowMe
01-30-2010, 21:41
1.Да
2.Не трябва да започва в друг ден.
3.Те си действат, след първата седмица постоянно (стига да ги взима на време, да не взима други медикаменти и т.н.)

m1nik
01-30-2010, 21:46
Ако нямаш други въпроси, това по-горе бяха точните отговори :)

feezy
01-31-2010, 00:32
1 по трети въпрос значи започва ги на първия ден от цикъла и така 7 дни през които няма да има полов акт, а на 8-я вече може и тогава ме интересува кога трябва да се приемат преди или след акт-а примерно на 8 или 9 ден е имало "сношение" преди да се вземе таблетката ли трябва или след.
2 Друга ситуация след като нямаме полов акт и не приема противозачатъчни няма как да забременее !? смисъл при свършване на първата опаковка, където би трябвало да се направи пауза от 7 дни !?

krem4et0
01-31-2010, 08:32
Пия от доста време и мога да ти кажа нещата долу-горе компетентно. То на листовката си ги пише, но все пак.

Първата опаковка се започва от първия ден на менструалното кървене. Възможно е първата опаковка да се започне до 5-ти ден след началото на менструалното кървене, но в този случай първите 7 дни от приема не си защитена и се препоръчва и бариерен метод.Таблетката се взема в точен час, а тя е сигурна след приема на 7-мата таблетка. Защитата е непрекъсната,а не 2 часа след приема да речем. Тя продължава и през 7 дневната пауза, когато следва да й дойде менструацията. Ако пие хапче (1-во в първия ден) и след това правите секс, защитата е ефективна, защото блокира изобщо развитието на овоцит. Но не разчитай на 100% на това. Като цяло най-доброто е първия месец да се ползват и други методи на защита, защото организмът й може да отреагира зле на противозачатъчните - повръщане, диария и прочие. В такъв случай, ако е имала рисков акт до 7 дни преди повръщането, пак има вероятност да е бременна. Има си и схеми какво да се прави в такъв случай, при пропуск на хапче и прочие.
Въпреки, че пия противозачатъчни, практикувам и прекъснат полов акт. За всеки случай. Ефективността им все пак е близка до 100%, но не 100.

feezy
01-31-2010, 21:34
Благодаря за изчерпателните отговори.