PDA

View Full Version : Кое е правилно и кое не е?



Sashakiss
01-30-2010, 21:42
Въобще, според вас, има ли такова нещо като правилно нещо?

Liar
01-30-2010, 23:06
Няма правилно и грешно,няма добро и зло.Каквото и да направиш,все води до прогрес.Не е ли очевидно.

filmimilmi
01-31-2010, 00:25
Правилно и грешно... Ми тези думи най-малкото присъстват в речника, така че не може да се отричат. Ако разглеждаме обаче според постъпките на хората, то може да се каже, че няма правилна или грешна постъпка защото всяка последователност от действия води до някакъв резултат, с което, както Liar каза, стигаме до някакъв прогрес в собственото си развитие. Също така зависи и от гледната точка, за да определиш дадена постъпка като грешна и правилна. Във всеки случай всичко може да се сведе до ДА и НЕ. В този ред на мисли, един отговор никога не е достатъчен, а следователно всичко може да бъде хем правилно, хем грешно при това в едно и също време. И така стигаме до затворен кръг...

Neo712
01-31-2010, 07:49
Ми много ясно че има.Ето ви например някое хлапе на 12;13 почне да пуши и се пристрасти за цял живот ше му остане.Това е грешно.Правилното е обратното.Аз мисля че има.

Liar
02-02-2010, 19:44
Да,не е толкова лесно да се каже само да или само не,има много фактори,които влияят,както и минали събития...И все пак,всеки знае кое е справедливо.

van4o
02-02-2010, 20:30
Разбира се че има правилно и грешно.Не може да отида и да спукам на някого гумата на колата и после да кажа че съм постъпил правилно.Има правилни и грешни неща. :)

gandalfepi4
02-05-2010, 16:20
естествено че има правилно и грешно, уви разбирането за това кое е правилно и кое грешно често е сбъркано.

onqtam
02-08-2010, 18:13
правилно и неправилно има само при човешките разбирания за живота т.е не.

Naman07
02-08-2010, 19:23
Къде е злото? В плъха, в чиято природа е заложено да краде жито? Или в котката, в чиято природа е заложено да убива плъхове? Плъхът краде - за него котката е злото. А за котката злото е плъхът. Плъхът не краде. Котката не убива. Дъждът вали, реката си тече, хълмът си стои. Всеки постъпва според природата си. Човек си внушава много неща. Но човешката вселена само от него ли се състои? :Р