PDA

View Full Version : Брекети..



MiMencE
01-30-2010, 22:31
Здравейте тийнове.. ;р
Хмм..амии чудя се как да започна..
От 2-3 клас бях носила шини за около 1 година.. бързо ми се изправиха зъбите, ноо аз реших, че нямам нужда да ги нося и ги свалих буквално месеци, преди да ми ги махне окончателно ортодонтката.. и от идеално прави зъбки-ми се изкривиха доста..
Вече съм почти на 15 и ми е неудобно да съм с криви зъби, нищо че от класа ми има доста момичета, които са доста по-зле от мене в устите, обаче на тях не им пука.. таа да си довърша мисълта.. ам може би беше дек. месец 2008 година като ми сложиха и втори шини, но нямаше доста голям ефект, но аз винаги се изкушавах да ги махна.. и вече не съм ги носила половин година се замислям дали да не си сложа брекети/ едно че няма да мога сама да ги свалям и + т'ва ще ми се изправят по-бързо и по-ефектно зъбите, отколкото с апаратчето..поне аз така мисля.. /
Но едно ме притеснява.. имам малък проблем с емайла.. и имам малко кафяво петънце на един от предните горни зъба.. пък и ортодонтката ми каза, че не ми препоръчва брекети.. не заради друго, ами ми обеснява, че имало някаква киселина с която залепвали брекетите/или нещо такова.. ;д / и тя разяждала емайла на зъбите..
Уфф.. объркана съм, но и плюс това съм комплексирана заради усмивката си .. 8-) ..
Някой, който носи брекети/или е носил и е наясно, кое, как и защо.. Моля да ми помогне, дали наистина тази кисела разяжда емайла.. и дали трябва да се откажа от бреките и да се примиря със старите шини.. :(

SmilezZz
01-31-2010, 09:15
Ами не знам..
Най-добре попитай някой зъболекар..Той ще ти даде достатъчна информация :)

MiMencE
01-31-2010, 09:23
Мерси, все пак :)