PDA

View Full Version : ФИТНЕС - РАСТЕЖ ??



Johney
01-31-2010, 10:19
Здравейте, аз съм на 14 - 165 см. , 50 килограма. Аз и няколко приятеля решихме да ходим на фитнес, колкото да поддържаме форма. Тренирам и футбол, но искам да оформя горната част на тялото ми. Притеснявам се дали натоварването в такава форма ще забави или евентуално ще спре растежа ми? Отбелязвам , че не правя упражнения над глава със лост и клек.


П.С. Надявам се да подходите сериозно към въпроса ми... Моля, без обидни коментари относно години , ръст и килограми .

DimovB
01-31-2010, 20:29
напротив, може да ти го забърза

не си правя бъзик :)

Johney
02-01-2010, 10:41
Благодаря !

isthislove
02-01-2010, 20:44
Много е прав колегата по горе.... засилва растежа и още как ... преди 6 месеца започнах фитнес..71 кг.. 170 см .. а сега след 6 месеца съм 172см.. 81 кг........ за какво повече да си говорим ... помага ти на разтежа фитнеса защото чрез тия тренировки си вдигаш тестостерона а тестостерона е ключа към разтежът не само на мускулите а и на всичко включително и костите... а ти го овеличаваш със самите тренировки ... и растеж съвсем просто ....спортуваи яко ... не пуши цигари .. ти си пича...ако си спортуваш както сега .. дълго време ще растеш повече години можеи до 25 ;)

Chacho
02-01-2010, 21:13
Много е прав колегата по горе.... засилва растежа и още как ... преди 6 месеца започнах фитнес..71 кг.. 170 см .. а сега след 6 месеца съм 172см.. 81 кг........ за какво повече да си говорим ... помага ти на разтежа фитнеса защото чрез тия тренировки си вдигаш тестостерона а тестостерона е ключа към разтежът не само на мускулите а и на всичко включително и костите... а ти го овеличаваш със самите тренировки ... и растеж съвсем просто ....спортуваи яко ... не пуши цигари .. ти си пича...ако си спортуваш както сега .. дълго време ще растеш повече години можеи до 25 ;)

Бе а да не засилва, ма поне не спира. Соматотропина е главния отговорен хормон за растежа на тялото.

Valento
02-02-2010, 07:32
Здравейте, аз съм на 14 - 165 см. , 50 килограма. Аз и няколко приятеля решихме да ходим на фитнес, колкото да поддържаме форма. Тренирам и футбол, но искам да оформя горната част на тялото ми. Притеснявам се дали натоварването в такава форма ще забави или евентуално ще спре растежа ми? Отбелязвам , че не правя упражнения над глава със лост и клек.


П.С. Надявам се да подходите сериозно към въпроса ми... Моля, без обидни коментари относно години , ръст и килограми .

Всяко упражнения си има приложимост ... всеки мускул си иска нужното внимание , ако тренираш с голямо внимание към всеки мускул ефекта ще бъде доста задоволителен !

Viche
02-05-2010, 21:16
Няма да ти спре растежа-тренирай колкото искаш,фитнеса е полезен.

LuxurySk0B
02-06-2010, 10:53
мн си нисък ако правиш тяга тя спира разтежа

Musaebe
02-08-2010, 11:13
Моят съвет е да наблегнеш на големите базови движения (лег,клек,тяга и вдигане над тлава) Те стимулират най-много производството на тестостерон,особено клековете.Ако ги правиш здраво ще има голям ефект и върху горната част на тялото.Много хора в залите избягват да правят тежки клекове,което е голяма грешка.Аз ти гарантирам,че ако почнеш да правиш само тази базови движения за маса ще качиш много повече отколкото с обикновенния билдерски начин,където разделяш тялото на малки мускулни групи. Сега много ще кажат ,че това не е вярно понеже всички големи културисти тренират всяка мускулна група отделно ,но при тях "химийте" им позволява да се възстановяват за по-малко от 24 часа,нещо,което е невъзможно за човек,който тренира здраво без химий отделните малки мускулни групи в различни дни. Ако тепърва почваш ще растеш и с малки тежести,но като напредваш тялото ти се адаптирва и трябва да го подлагаш на по-голям стрес за да се рзвива.Без достатъчно почивка няма да стане,ако искаш да правиш нещо естествено.
Щангите определено не спират растежа, мисли логично, как ще ти спрат растежа,като ти прекарваш в залата не повече от един час и през това време правиш,почивка между серийте. Да не мислиш,че тялото ти си решава да расте през този период и щангите го спират? Тежките тренировки стимулират не само тестостерон,но и хормона на растежа, това става в рамките на 40 минути до 1 час. Единствено можеш да си преебеш ставите ако не внимаваш, на растежа няма да си го спреш.