PDA

View Full Version : пълна каша ;D



vaniliika
01-31-2010, 16:02
е в компа ми :D .... исках нали да си инсталирам 7-цата,ок и това стана само че като включих компа компа ми стана с два Windowsa :shock: .. търсих някакви подобни теми ... доколкото разбрах трябва формат на Ц-то >там ми е Xp-то което искам да махна,но не става... после пък гледах нещо с копиране от папката system32 > файла format.com ама къде са копира и аз не знам :D ...абее навсякъде различни мнения :lol: и вече са чудя от де да подхвана .. та ако някой знае как да си делна стария windows без нова инсталация,че искам си запазя 7-цата . :-o

chemist9009
01-31-2010, 17:44
Как инсталира Windows 7?смисал с диск и после рестарт или направо през емулатор(като Daemon Tools,Аlcohol 52% i,120% или друга подобна програма).И другото което е 7-мицата ти на кой дял е на този който е XP или на друг дял?
:-o :-o :-o

vaniliika
01-31-2010, 18:27
Как инсталира Windows 7?смисал с диск и после рестарт или направо през емулатор(като Daemon Tools,Аlcohol 52% i,120% или друга подобна програма).И другото което е 7-мицата ти на кой дял е на този който е XP или на друг дял?
:-o :-o :-o


еми 7-цата е инсталирана със диск, и е записана на Д

anonymous546178
01-31-2010, 18:53
форматираш ц и си готова

Cybershot
01-31-2010, 19:11
http://support.microsoft.com/kb/289022/bg

Chacho
01-31-2010, 22:19
форматираш ц и си готова

+1. А още по-добрата опция е да ти форматират C-то. Намери някой да ти свърши черната работа.

doomkillerr
01-31-2010, 22:23
http://support.microsoft.com/kb/289022/bg

Аз искам да те питам, какво общо има "Boot.ini" с "Windows 7"?!?!? - Авторката нали искаше да махне ХР-то... 8)

SolusChristus
02-01-2010, 06:55
И като форматира C:\ се губи Master Boot Record.

1. Триеш папката WINDOWS в C:\
2. Намираш файла boot.ini
3. Щракваш с дясното копче на мишката, избираш Properties.
4. Махаш отметката на Read-only.
5. Отваряш файла. (notepad)
6. Намираш къде пише Windows XP Professional или Earlier Version of Windows.
7. Триеш целия този ред, като внимаваш да не изтриеш нещо друго.
8. Рестартираш.
9. ???
10. Готово.

Chacho
02-01-2010, 12:01
е в компа ми :D .... исках нали да си инсталирам 7-цата,ок и това стана само че като включих компа компа ми стана с два Windowsa :shock: .. търсих някакви подобни теми ... доколкото разбрах трябва формат на Ц-то >там ми е Xp-то което искам да махна,но не става... после пък гледах нещо с копиране от папката system32 > файла format.com ама къде са копира и аз не знам :D ...абее навсякъде различни мнения :lol: и вече са чудя от де да подхвана .. та ако някой знае как да си делна стария windows без нова инсталация,че искам си запазя 7-цата . :-o

Ами ти сигурна ли си,че и 7-та си почнала да инсталираш в "C"?Защото в противен случай може да си го лепнала в някой от другите дялове и дори да преинсталираш "С" пак ще ти се появяват 2 ОС!

XP-то й е във C, така че то няма как да оживее. Ако 7-цата е на друг дял, ще остане само тя, ако е на C-то, ще се махнат и двете.

Cybershot
02-01-2010, 18:42
http://support.microsoft.com/kb/289022/bg

Аз искам да те питам, какво общо има "Boot.ini" с "Windows 7"?!?!? - Авторката нали искаше да махне ХР-то... 8)

Авторката така го е написала, че така аз го разбирам.
Има Windows XP. Не форматира дяла. Слага Windows 7. При стартиране и зарежда Windows XP. Аз така го разбрах.

ЕДИТ: След като го прочетох 2-3 пъти (аман от неграмотници, дето не могат се изкажат) и го асимилирах правилно, не си форматирала Ц-то, преди слагането на Windows 7. И в край на сметка коя от 2те ОС ти зарежда?
Ако искаш да махнеш XP, форматираш дяла и слагаш 7!

ЕДИТ 2: Как някой файл "случайно" може да се лепне на друг дял от написаното по-горе не разбрах? Когато си слагате Windows na C:\ искате да ми кажете, че и по другите ви дялове идват файлове от OS?

doomkillerr
02-01-2010, 18:50
В крайна сметка, каквото и да си говорим, решението на проблема е както казаха по-нагоре в темата формат на дял "С", на който е инсталирано ХР-то. Когато се стартира "Windows 7", той автоматично преименува дяла на който е инсталиран на "С:", а дяла на който е ХР-то ще бъде с друга буква - примерно "D:" или "Е:", или друга буква която е свободна. Може по преценка, да не се форматира дяла с ХР-то, а просто да се изтрият всички файлове на него, като тази операция предполагам подразбрахте ще го направим под Windows 7. След това бързо и лесно с безплатната програма EasyBCD, можем да конфигурираме "Windows Boot Loader"-а, или да го "Reinstall"-раме! 8)

vaniliika
02-01-2010, 19:03
оправих са вече ;) .. благодаря за помощта ;)

hamilcar
02-02-2010, 06:57
оправих са вече ;) .. благодаря за помощта ;)