PDA

View Full Version : Подсилване на имунната система



Bukmop
01-31-2010, 16:51
В момента съм болен за 4ти път тази зима... Хремав съм и имам зачервено гърло Та въпроса ми е От както стана студено не ходя на лостове (не спортувам) може ли да ми е отслабнала имунната система заради това че не спортувам ? и как мога да си направя имунната система по КОРАВА

II. Права и задължения на потребителите
7. Да слагат пълно и описателно заглавие на темите си.
kalpazanka

ImmortalSportFreak
01-31-2010, 17:16
Възможно е имунната ти система да е отслабнала защото не спортуваш.. Калявай се и спортувай нещо... вънка е гадна киша но можеш да ходиш на фитнес или да спортуваш в зала.. ;) Яж повече портокали защото съдържат витамин С и общо взето наблягай на плодовете.. ;);) Медът също усилва имунната система ...

Bukmop
01-31-2010, 17:27
Възможно е имунната ти система да е отслабнала защото не спортуваш.. Калявай се и спортувай нещо... вънка е гадна киша но можеш да ходиш на фитнес или да спортуваш в зала.. ;) Яж повече портокали защото съдържат витамин С и общо взето наблягай на плодовете.. ;);) Медът също усилва имунната система ...

От към храна не очаквам много защото всичко е изкуствено ... иначе всеки ден си взимам по 1 лажичка мед от 2-3 седмици оок мерси ;)

kalpazanka
01-31-2010, 18:24
Консултирай се с с УНГ за тези чести инфекции. Могат да ти бъдат предписани имуностимулатори (лиофилизирани бактерийки, нещо на билкова основа).

redbul2
02-02-2010, 15:08
Купи си Имунал Форте и в студени дни с повишен риск,вземай по една капсула на ден.А при епидемии и кашлящи хора край теб по 2 капсули дневно

titinkaa
02-02-2010, 16:06
Аз за подсилване на имунната с-ма пия ЦЕНЗУРА,сутрин по едно на гладко след половин 1 час може да закусваш,пие се предимно есен и пролет,за да предпази тялото от настоящи вируси и грипни състояния,пие се 20 дни в месеца 10 дни почиваш и пак 20 дни пиеш 10 почиваш и още един път така,общо 3 месеца,но първо се консултирай с лекар за това да ти каже кога да почнеш да ги пиеш,сега пролетта или есента чак :)

13. Да НЕ публикуват мнения или теми, в които се посочват лекарски диагнози или се предписват лекарства! Изключение правят хранителни добавки, витамини и лекарствени препарати, които се рекламират масово в медиите и се продават без лекарско предписание.. (Пример: Аспирин, Ефералган, Аналгин, Нурофен и т.н.) Подобни нарушения ще бъдат модерирани или изтривани по преценка на модераторите!
kalpazanka

batkodoki
02-03-2010, 02:06
В момента съм болен за 4ти път тази зима... Хремав съм и имам зачервено гърло Та въпроса ми е От както стана студено не ходя на лостове (не спортувам) може ли да ми е отслабнала имунната система заради това че не спортувам ? и как мога да си направя имунната система по КОРАВА

II. Права и задължения на потребителите
7. Да слагат пълно и описателно заглавие на темите си.
kalpazanka

АКО на картинката си ТИ - такъв "релеф" нормалнитехора нямат, моето момче - това се постига с едни "добавки", но всичко си има цена, стандартната на "безвредните добавки(които са всъщност анаболоактивни катехоламинови деривати) цена е имуносупресията....
прави се изразен оводнен мускулен релеф, за сметка на подтискане на имун система.
в резултат= банални вирулентни агенти предизвикват тежки и продължителни болезнени състояния...

theteacher
02-03-2010, 23:24
Мога да ти кажа доста добри неща за подсилване на имунната система, при това натурални : Сутрин - една глътка или лъжица мед, примесен с пчелно млечице и пчелен прашец на гладно. След това клеева тинктура 15 капки. Фреш от грейпфрут и лимон примесен с малко зехтин. За да си набавиш витамин Е яж спанак, слънчогледово семе (сурово), ядки. За витамин Ц - броколи, зеле, карфиол, ягоди, лимони, брюкселско зеле и изобщо почти всички зеленчуци. Цинкът също е важен - морски продукти, риби, скариди и тн. яйца (но с мярка). От същите тези неща ще си набавиш и доволни количества витамин Б. Чесън - едва ли някога ще може да се каже достатъчно за всички положителни качества на чесъна. Чесънът действа силно както против бактериални, така и против вирусни инфекции, като цяло укрепва имунитета, говори се че предпазва и от рак и какво ли не още. По принцип има силно анти-микробно действие. Единственото неприятно нещо е миризмата, но до колкото съм чувал има чеснови капсули, аз лично не съм проверявал или виждал дали се предлагат в България, но естествено суров винаги е за предпочитане.