PDA

View Full Version : Киста на яйчника



desipetkova
01-31-2010, 17:36
Здравейте на 13 съм и преди няколко дни ми откриха киста на десния яйчник. За възраста ми казаха, че е много голяма-7см, а и заради нея нямам цикъл от 3 месеца. Пих 5 дни дуфастон и според лекаря ми до утре най-късно цикъла вече трябвало да дойде освен ако кистата не попречи. Явно така става, защото цикъла си го няма и симптоми даже не идват. Много ме наплашиха, защото казаха че можеи да не подействат хапчета и ако това стане (макар и в краен случай) може да се да се наложи и операция и ми казаха няколко варианта: 1. Лапароскопски (пълна упойка , с лазер, най-новия начин е този), 2. Обикновена операция (пълна или местна упойка в гръбнака). Страх ме е, защото утре ще ходя и ще ми кажат какво ще се прави (дано да изпише хапчета и не се налага нищо друго). Ааа и забравих да кажа може и по спешност нещо да се наложи, защото кистата е много голяма и има вероятност да се усуче около яйчника и да се спре кръвоснабдяването-затова лекаря каза ако ме заболи по-силно веднага да се обадя, че може и тва да е, а мен честно казано днеска много си ме боли и не знам. Моля ви кажете ми според вас коя операция е по-безопасна и по-няма да боли (дете съм си още) и също споделяйте ако сте имали кисти как сте ги излекували. Благодаря предварително

II. Права и задължения на потребителите
7. Да слагат пълно и описателно заглавие на темите си.
kalpazanka

FeDkY
01-31-2010, 18:24
Малееее...... нее добре раотата то 7 см е много бе :( ... Имах 1 фр. дет и тя имаше кист ама неиния беше по малак .... пиеше само хормони .... Но тва 7см е много :( .... Аз бих ти препорачал Операцията ... Недеи рискува :(

kalpazanka
01-31-2010, 18:29
^Относно операцията решават лекарите- все пак коремът не е чекмедже- да го отваряш, когато ти скимне!

desipetkova
01-31-2010, 19:15
Така е-лекарите ще преценят операцията, но искам да ви попитам ако се наложи какво ще ме посъветвате-каква операция или упойка бихте предпочели вие и защо? (по-горе съм ги написала)

ImmortalSportFreak
01-31-2010, 19:20
Първата операция бих избрала.. Успех ... :(

kalpazanka
02-01-2010, 04:51
Така е-лекарите ще преценят операцията, но искам да ви попитам ако се наложи какво ще ме посъветвате-каква операция или упойка бихте предпочели вие и защо? (по-горе съм ги написала)
desipetkova, не апострофирах теб, а FedKy. ;)
Бих избрала първата операция- кръвозагубата е по-малка (в повечето случаи!), следоперативният възстановителен период е по-къс, а и не могат да се сравняват 4-5 дупчици по корема с разреза. Не знам как обаче стои въпросът със срастванията след тези намеси.
Определено бих предпочела пълна упойка-психически ще съм по-спокойна- няма да виждам операторите, няма да чувам, няма да се панирам от троакари и т. н.
В частна клиника ли ще се оперираш или в държавна? Ако си в частна, се подготви да те одерат порядъчно, даже ми минава през ум, че може да те плашат, че си за операция, само заради високата цена на този род намеси.

desipetkova
02-01-2010, 10:19
Ами аз съм от Благоевград, но ако се наложи операция съм решила твърдо да съм в София, защото вече се напатих от нашите лекари (конкретизирам хирурзите). Не ме интересува цената честно казано, а да се оправя. Препоръчват ми иначе Майчин дом, защото там било най-доброто отделения по детска и юношеска гинекология. Иначе мерси, че толкова бързо се отзовахте. Точно след 1 час имам записан час при лекаря и ще ми кажат!

kalpazanka
02-01-2010, 10:24
Не ме интересува цената честно казано, а да се оправя.
Абе, не е баш така. Опитах се да ти намекна, че може да гледат на теб като на банкова сметка за изпразване /особено ако си се спряла на частна клиника/, а всъщност да няма нужда от операция.
Късмет! Дано не се стига до операция!

stelit0
02-01-2010, 12:49
е как мина? :) дано не се налага операция.

djuki
02-01-2010, 19:46
Ами аз съм от Благоевград, но ако се наложи операция съм решила твърдо да съм в София, защото вече се напатих от нашите лекари (конкретизирам хирурзите). Не ме интересува цената честно казано, а да се оправя. Препоръчват ми иначе Майчин дом, защото там било най-доброто отделения по детска и юношеска гинекология. Иначе мерси, че толкова бързо се отзовахте. Точно след 1 час имам записан час при лекаря и ще ми кажат!в Майчин дом наистина са добри ... отиди там , поговори с лекаря той ще ти помогне и ще те насочи какво да избереш

batkodoki
02-04-2010, 23:13
Така е-лекарите ще преценят операцията, но искам да ви попитам ако се наложи какво ще ме посъветвате-каква операция или упойка бихте предпочели вие и защо? (по-горе съм ги написала)
desipetkova, не апострофирах теб, а FedKy. ;)
Бих избрала първата операция- кръвозагубата е по-малка (в повечето случаи!), следоперативният възстановителен период е по-къс, а и не могат да се сравняват 4-5 дупчици по корема с разреза. Не знам как обаче стои въпросът със срастванията след тези намеси.
Определено бих предпочела пълна упойка-психически ще съм по-спокойна- няма да виждам операторите, няма да чувам, няма да се панирам от троакари и т. н.
В частна клиника ли ще се оперираш или в държавна? Ако си в частна, се подготви да те одерат порядъчно, даже ми минава през ум, че може да те плашат, че си за операция, само заради високата цена на този род намеси.

:) на моменти Колега, езикът ти е по-остър от моя, а като знам, че измисленият д-р Хаус не може да ми събуе чехлите.......(скоба: лошо начало е това, така не се прави практика със 100 000 пациенти Колега... :D )

иначе конкретно по темата: SIC