PDA

View Full Version : Спешноо!!!



desipetkova
01-31-2010, 17:36
Здравейте на 13 съм и преди няколко дни ми откриха киста на десния яйчник. За възраста ми казаха, че е много голяма-7см, а и заради нея нямам цикъл от 3 месеца. Пих 5 дни дуфастон и според лекаря ми до утре най-късно цикъла вече трябвало да дойде освен ако кистата не попречи. Явно така става, защото цикъла си го няма и симптоми даже не идват. Много ме наплашиха, защото казаха че можеи да не подействат хапчета и ако това стане (макар и в краен случай) може да се да се наложи и операция и ми казаха няколко варианта: 1. Лапароскопски (пълна упойка , с лазер, най-новия начин е този), 2. Обикновена операция (пълна или местна упойка в гръбнака). Страх ме е, защото утре ще ходя и ще ми кажат какво ще се прави (дано да изпише хапчета и не се налага нищо друго). Ааа и забравих да кажа може и по спешност нещо да се наложи, защото кистата е много голяма и има вероятност да се усуче около яйчника и да се спре кръвоснабдяването-затова лекаря каза ако ме заболи по-силно веднага да се обадя, че може и тва да е, а мен честно казано днеска много си ме боли и не знам. Моля ви кажете ми според вас коя операция е по-безопасна и по-няма да боли (дете съм си още) и също споделяйте ако сте имали кисти как сте ги излекували. Благодаря предварително