PDA

View Full Version : Изкуплението Шоушенк



angelqueen
01-31-2010, 19:14
Здравейте,
Страшно много ми хареса филма Изкуплението Шоушенк и доколкото разбрах книгата на Стивън Кинг е Рита Хейуърт и Изкуплението Шоушенк.Обаче никъде не намерих информация дали книгата отговаря на филма,тъй като името е различно,а тази Рита Хейуърт доколкото знам я няма във филма.Та ако може някои да ми каже имат ли общо и дали не са нещо като отделни части.
Благодаря много предварително.

П.С Съжалявам,ако дублирам темата! :)

explorer
02-04-2010, 22:00
Здравейте,
Страшно много ми хареса филма Изкуплението Шоушенк и доколкото разбрах книгата на Стивън Кинг е Рита Хейуърт и Изкуплението Шоушенк.Обаче никъде не намерих информация дали книгата отговаря на филма,тъй като името е различно,а тази Рита Хейуърт доколкото знам я няма във филма.Та ако може някои да ми каже имат ли общо и дали не са нещо като отделни части.
Благодаря много предварително.

П.С Съжалявам,ако дублирам темата! :)

Филмът е може би любимият ми (заедно със Светците), а преди два дена прочетох и книгата. И да ти кажа, покриват се доста, т.е. филмът си е правен по книгата. Но в интерес на истината, тя беше доста кратка и забелязах, че във филма са добавени много случки и герои, а малко са премахнати (както става най-често). Изглежда Стивън Кинг не е замислял книгата да бъде нещо голямо.. но както и да е, ако можеш да я намериш, я прочети, струва си.

А Рита Хейуърт е жената на първия плакат, който Анди си поръчва от Ред.

angelqueen
02-05-2010, 11:56
Да,аз вчера намерих книгата в интернет .Сега като каза за плаката се сетих ,че е така.просто във филма не се обръща много време специално на нея.Благодаря за отговоря :)

webmark
08-23-2011, 14:26
Особени сезони
Стивън Кинг