PDA

View Full Version : Синдрома "Кифла"



Mitrandir
02-01-2010, 12:48
Нещо не е наред. Не са малко хората, които го знаят, но останалата част са мнозинство. Някакси дори ми е трудно да започна да пиша нещо, което съм сигурен, че ще бъде асимилирано от малко хора.. и не защото се смятам за суперинтилигентен, напротив, просто пиша на "друг" език. Та по въпроса - не ви ли се струва странно поведението на едно цяло поколение тинейджъри, родени между 90та и 94-5 ? Хм.. тука половината потребителки са с никове "denityyyy", "magityyy", "plamen4etyyyy", "zai4encetyyyy"... "tyyyyy".. Това е някакъв ужас... Хлапетата са свободни да харесват каквото искат, както го искат.. бахти, не е комунизъм, ама някак си изглежда супер криво.. Всички се превръщат в един общ модел. В немската философия се нарича "Dassman" - човекът-маска, той е всички. И всички са него. В България това е синдрома "Кифла", или синдрома "Чалга". Не знам кое е по-правилно. При наличие на адски много информация, децата не са прочели една книга, не са гледали един стойностен филм, но искат да приличат на Галена. Да, Галена и тя не е чела книги, но има супер големи цици. Чалга културата не е само музика, но почва от там и става нарицателно. Чалга/Кифла е да не можеш да си напишеш името правилно. Кифленско е да се снимаш в банята на огледалото с телефон, също и да се изсипва един тон грим на едно лице, чиято притежателка помни не повече от 15 лета. Кифлата няма възпитание. Лесно ще я познаете. На външен вид винаги изжлежда добре, но винаги пълнежа е малко. Кифлата не е понятие от женски род. Същото се отнася и са кроасаните, чиято интектуална дейност се изброява в броене до 8-10-12, колкото са повторенията в една серия упражнения в фитнеса. Момчетата стават жени, а жените мъже. Да, правилно, мъж се пише с "Ъ"... Момчета, бръснете се, лакирайте си ноктите, слагайте си гланц на устните.. Кифлите ще ви харесат. Ако някой ден се сетите и за миг какво сте прочели, ако сте стигнали до тук, спрете. Обърнете се и прочетете една книга. Света няма да свърши :)

Hilary_
02-01-2010, 12:53
Първо малко не си оцелил разделчето ама нищо .. :D

Второ .. кифла не е равно на чалга .. има хора, които слушат освен всичко останало и чалга, но това не ги прави кифли ..

Трето .. за останалото си прав с малката корекция, че за мен хора след 94+ не съществуват .. :lol:

playboyche
02-01-2010, 12:53
ТЪПООО голяма си КИФЛА ве майна .... и темата не е за този раздел :-x :x :-x

AlokiNn
02-01-2010, 12:55
Всеки избира какъв да бъде! Всеки избира своя стил! Мъжете стават жени!?!?!?!? Това че сме приели Балканския мъж да е дебел селяк е ваш проблем! Аз може да съм прочел 100 книги , а друг човек 1 и да е по умен от мен ;) . Стойностен филм???? Всеки харесва различни филми.. Стойностен за мен е прим Yes Man , а за друг не е .. 1 тон грим!? Пречи ли ти? Всеки се харесва по 1 начин и иска да изглежда така! Галена!?!? Всеки си избира идол - човек на който да прилича. Не виждам лошо в това.. 1 общ модел ? Днеска е 1 утре е друго.. За това има различни хора(групи) с различни разбирания - 1те подкрепят 1 ,другите друго ;)
Лек ти ден... ГРЕШЕН РАЗДЕЛ

bloombergg
02-01-2010, 12:56
Много ми хареса мнението ти Митрандир.
Аз мисля по същия начин.За съжаление стават все по-зле и по-зле младите поколения.....Една от причините да искам да отида да уча в чужбина.Тука всеки се познава с някой "опасен" тип , всеки тръгва на бой само като го погледнеш..абе....

nofi
02-01-2010, 13:04
От много време не съм се логвала във форума, а само си воайорствам, но твоята тема ме накара да напиша коментар. Да, съгласна съм с теб! Тъжно ми е, че за повечето дечица, родени след 93-та хъшове означава само название на популярна в града компания, че си нямат хабер от понятие за какво става въпрос в "Под игото" или какво е значението на книгата в културната история, че нямат елементарни познания за разликите между влечуги и бозайници... Но пък могат да преразкажат съдържанието на всеки нов каталог на Avon или да пресъздадат в детайли новите парцалки докарани в някой магазин... За това са виновни до голяма степен родителите, държавата, училището, телевизитята и интернета. С писане на темички няма да успеем да налеем малко мозък в главата на който и да било, но поне си даваме надежа, че не сме единствените, които все още разсъждават нормално.
Не съм съгласна само с идеята за чалгата. Музиката и клиповете не са с нищо виновни за това, че родителите не обръщат внимание как децата им излизат по улиците. Познавам изключително добре възпитани хора с висши образования и магистратури, които слушат само и изключително чалга, но в главите им не са само силиконовите цици на еди-коя-си. Хората си мислят за работа, за преквалификация, за нови курсове, които могат да им помогнат в издигането в йерархията. Чалгата не е мерило за нечиа култура, просто за съжаление повечето й фенове създават лош имидж на цялата музика.

Macallan
02-01-2010, 13:07
и какво? Нищо ново не казваш ... изтърка се вече ... всеки 2-ри само това повтаря и въпреки това му се иска да е с "готините" хора. Относно музиката като всяка държава и България си има таланти. Чалгата не е единствената българска музика. Като пораснеш ще осъзнаеш, че поддържайки този модел на мислене ще си ужасно нещастен. Това значи да не ходиш по дискотеки, домашни купони, кафета тъй като навсякъде имало "кифли". Еми баце кифли не кифли мацките са яки и без тях шоу не става. Това че си се комплексирал, че не може да забиеш една "кифла" не е наш проблем, пък и не е това раздела.

kalpazanka
02-01-2010, 13:12
II. Права и задължения на потребителите
1. Да публикуват своите теми и мнения в правилната категория и с текст на кирилица.