PDA

View Full Version : Има ли бъдеще?



kickbg
02-01-2010, 17:56
Здравейте,пише ви един студент по право 1 курс.Правото ми беше първото желание при кандидатстването и за щастие успях да вляза там където исках.Ще питате къде е проблема.Проблема е в това,че все повече започвам да се съмнявам в избора си.Съмненията идват от въпроса за бъдещата ми реализация.Виждате ли правото е предимно национална специалност,което означава,че вероятно ще практикувам на родна почва.Все повече чувам негативни коментари от 3-4курс студенти,който ме убеждават,че работа трудно се намира,че съдебната система е пълен фалш(това и от медиите сте го чували).Все повече се натъквам на изказвания от рода на "момче бягай от тук докато можеш" или "много труд и мъка за нищо".Всичко това нямаше да ми направи впечатление ако не бях провел един сериозен разговор с 1 бивш съученик на баща ми.Човекът е доста заможен софийски правист,който за мое нещастие изказа изключително негативно мнение относно реализация в България.Препоръча ми да запиша нещо друго и по възможност не в България.Човекът не е някой си неуспя идиот,че да ме лъже.Въпросът ми към вас е какво мислите по въпроса и дали е наниво нашето родно образование?

linaXX
02-01-2010, 18:26
според мен ако не си от "заможните" няма как да си хванеш работа по специалността

kickbg
02-14-2010, 09:10
bump

SmilezZz
02-14-2010, 10:00
И на мене не ми се вярва да намериш добра работа в България..Но не се отчайвай и не обръщай внимание на мненията на другите..
Щом имаш желания - ще успееш и в бъдеще,независимо къде..

Inn0cenCe
02-14-2010, 18:33
Не си в правилният раздел ; )

Jigi
02-15-2010, 15:52
Не си в правилният раздел ; )
че университета не е ли училище :3 ?
on: едва ли ще се хванеш тук като адвокат , по-добре хващай и още един език *освен енглиш* и бягай по чужбина . тук ако на еди коя си мутра , еди кой си се съмнявам , че ще си хванеш кадърна работа.

nymphadora
02-15-2010, 19:49
охх,наще също много ме натискат с право да кандидатствам,но аз се ориентирам или към психология или към нещо с немски..

amk933
02-15-2010, 21:21
Ако тове ще те прави щастлив и ти е мечтата, следвай я...
Ако в правото няма бъдеще, не знам в какво има...
Не се оставяй на чужди хора да ти влияят. Няма нищо по-глупаво от това да учиш нещо насила и после да работиш като някакъв робот без удоволствие. А и не съм чул скоро, правист да е умрял от глада или да мизерства.

Аз също искам право. :)

remix1912
02-15-2010, 21:38
Ако ще ставаш или оставаш честен нищо няма да стане от теб в насока право.Не слушай баламите които ти казват следвай си целта,това което ти харесва,защото на края ще спиш под терасите и ще ядеш хляб със сол

Аз сега уча икономика и информатика още не висше.
Не мисля да се занимавам с второто,не защото не ми се отдава,а защото ми е скучно в някои аспекти.Икономиката е по-всеобхватно.И отваря врати към мошангий,към което се ориентирай и ти.
Работата трябва да ти харесва,но и да изкарваш пари.Обаче ако си си честен адвокат си беден адвокат или учител по право(и това уча,но не като главна специялност)
Ако станеш адвокат на хората с белите якички си на далавера.

Какъвто и да станеш ако кривнеш в правия път в България значи не си оставаш беден