PDA

View Full Version : Какво може да е ?



wersa4
02-01-2010, 18:47
Здравейте,от 1-2 месеца имам странни болки от долу.Дори незнам дали може да се нарече болка,може би нещо като парене.Също така имам бяло течени и по някога се появява сърбеж.Знам,че ще ми препоръчате да отида на гинеколог,но супер много ме е страх да не е нещо по-серизно.Напоследък много са ме наплашили с рака на маточната шийка и много силно се надявам да не е това.Почти на 16 съм и съм девствена,ако има някакво значение.Ако някой е имал същите проблеми ще съм му задължена ако сподели.
Знам,че ще има и груби коментари,но мене наистина ме е страх ;///
Благодаря предварително.

_butterfly_
02-01-2010, 19:27
Така значи имаш болка, парене, сърбеж- може да е инфекция, гъбички или цистит примерно. Ние няма как да познаем какво ти е затова отиди до личната и тя ще прецени дали си за гинеколог.

ImmortalSportFreak
02-01-2010, 19:40
Така значи имаш болка, парене, сърбеж- може да е инфекция, гъбички или цистит примерно. Ние няма как да познаем какво ти е затова отиди до личната и тя ще прецени дали си за гинеколог.да ! ;)

и не се плаши ;);) ще се оправиш

kalpazanka
02-02-2010, 04:52
Да си забелязала да ти лепнат устните? По колко вода пиеш дневно? Забелязала ли си да пишкаш по-често и повече като количество? Да си забелязала да отслабваш?

wersa4
02-02-2010, 13:43
Да си забелязала да ти лепнат устните? По колко вода пиеш дневно? Забелязала ли си да пишкаш по-често и повече като количество? Да си забелязала да отслабваш?

Ми например след трнировка,когато цялата съм потна и изморена се е случвало това с устните,не съм забелязала да пишкам по-често и да отслабва...а за водата..ми ддз ннормално

titinkaa
02-02-2010, 16:23
Аз имах такъв проблем и една лекарка ми каза,че най-вероятно е цистит.Вземи си от аптеката Смрадлика около 1лв е 1 кутийка,пълниш една тенджара с вода слагаш я да заври слагаш 2-3 супени лъжици от билката и оставяш да поври около 10-15мин,прецеждаш го оставяш го около 20мин да изстине и се подмиваш с него,но само с него след това не се мий с чиста вода,за да може да има ефект от билката,иначе няма да има никакъв ефект ако я измиеш след това.И вече като се подмиеш с това около 5мин се мий,тогава я изхвърли,защото не е хуабво с една течност да се миеш два пъти,след няколко часа ако искаш свари пак от билката и се измий пак така 2-3 пъти,докато усетиш че вече всичко е отминало.На мен това ми помогна и на една приятелка същото го казах и на нея с това и мина.А ако не ти мине с тая билка отивай на лекар.Успех! :-) :)

kalpazanka
02-02-2010, 16:30
wersa4, болката/паренето по време на пишкане ли се появява?!
Иди на консулт при АГ- може да има промяна в рН на влагалището, може да се е загнездила гъбичка/бактерия.... Течението с какъв вид е?

wersa4
02-02-2010, 18:13
wersa4, болката/паренето по време на пишкане ли се появява?!
Иди на консулт при АГ- може да има промяна в рН на влагалището, може да се е загнездила гъбичка/бактерия.... Течението с какъв вид е?
ми не,не е по време на пишкане.Всъщност то е не е баж болка ами едно неприятно усещане.А течението понякога е бяло,др път жълтеникаво с неприятна миризма :?
А ии ще пробвам това с билките от по-горното мнение :-)

wersa4
02-02-2010, 18:16
А и да кажа,бяха ми казвали водас йод и да се изплаквам с нея от долу...ако са гъбички дали ще ги убие или ддз

kalpazanka
02-02-2010, 18:17
Не не не! Недей! Ако е цистит, губиш време! Инфекцията може да се качи към бъбреците! А и за капак нямаш болки по време на уриниране, което не значи 100% цистит!
Беж на гинеколог!
Относно йода- ще ги убиеш /евентуално/ на входа, а във влагалището?! А ако не са гъбички?