PDA

View Full Version : Как да им кажа за двойката?



domi98
02-01-2010, 19:02
здрасти! малко прекалих с важността на залавието,но наистина имам нужда от помощ! аз съм 5-ти клас
Проблем:
амииии имахме тест по математика,а аз незнаех,по-скоро забравих и днес правиме теста,аз не се сетих за нищо,имаше 4 задачи (знам,знам "Ееегати леснотията,нЕма що") да,да ,ама НЕ аз не се бях подготвила и почти нищо не реших,оценката ми няма да е 6 или 5 ,или 4 дори няма да е и 3 ,може би 2и 50 ,оооооооооооооооооооо незнам какво да правя,как да кажа на мама и на тате,когато ми кажат ЛОШАТА оценка ?! Мама и тате много държат на добрия успех ,особено мама,защото тя като малка е била "гордостта на училището" ,е незнам какво да правя,как да им кажа ,аз мисля по най-лесния начин обаче е много болезнено
П.С-да не помислите,че мама и тате са някакви изтезатели на деца,не просто,абе както и да е помощ

Редактирано от ProstoAz
7 точка от правилника!

buuu
02-01-2010, 19:06
:razz: изнасяй се от вас

tArIkAt
02-01-2010, 19:10
omfg...голям проблем,няма що :-o ебаси гадните родител дето имате...може ли да ви викат за тройки и то по най-гадния предмет :-o

Skatebg
02-01-2010, 19:14
Еми купи 2 билета до Хаваите на ваще и готово (шегувам се) Значи просто им обясни защо така е станало че няма да се повтори и готово ако не маи с билетите ще мине номера :D

kris4ety14
02-01-2010, 19:22
Тези удивителни знаци ми избодоха очите 8-) . Няма какво да правиш - всичко е минало. Искаш или не искаш ще трябва да им съобщиш, пък не взимай твърде присърце евентуалното им разочарование и се постарай занапред да не повториш грешката.

someonerandom
02-01-2010, 19:25
Първо се успокой,да не обясняваш на ваще защо си получила инфаркт в 5 клас.После,просто им обясни какво е ставало,за една лоша оценка едва ли толкова ще се ядосат,а като те гледам в каква паника си,получаването на оценка под 5.00 определено не е ежедневие за теб.Кажи,че ще я поправиш,че не си била готова и т.н

Fruity
02-01-2010, 19:28
:lol:
Успокой топката.
Първо-недей от сега да се шашкаш.Понякога наистина си мисля,че не съм направила НИЩО,обаче като ми върнат контролната се оказва,че не е така.Все нещо ще хванеш,може да не е 2..Пък ако е 2,к'во от т'ва?Не е болка за умиране.
Като си видиш оценката,чак тогава се притесняай как ще кажеш на вашите.ПФ!!Все едно,че ще те изселят от вас,защото имаш по-слаба оценка.Абе,стегнете се,бе.

stelit0
02-01-2010, 19:45
И аз неска имах 2 по математика.Е още съм жива.Спокойно.Няма да те убият я.

justunique
02-01-2010, 19:50
...

cherrygloss
02-01-2010, 19:55
Божее ..Аз викам някой умрял-ти за тази глупост се притесняваш.Ако ваще толкова държат на оценките - обещай , че ще учиш здраво и ще оправдаеш очакванията им, като от теб просто се иска да си спазиш обещанието.. ;)

ImmortalSportFreak
02-01-2010, 19:58
Кажи им че много съжаляваш и че се стегнеш.То не може поне веднъж да не се изложиш.. човешко е.. ;);) Постарая се;поправи оценката и ще се зарадват и те и ти .. ;)

webmast3rche
02-01-2010, 22:06
Въх смятай , на мен сега нейния проблем ми се струва някакъв такъв нищожен ... а тя в какъв проблем го превърна , смятай... не се и съмнявам , че и моите проблеми сега , след време ще ми се струват така де ама...

А иначе колкото до контролното... спокойно ти ако си ги знаеш нещата и други контролни ще има.. нали се сещаш , че с 1 оценка няма как...
пък и тука квото и да ти кажем същата ралта.. ако искаш да те успокояваме кажи - туй лесно.. ама времето няма да го върнеш :grin: :grin:

Айде успех 8-) :booooomb:

ecstazy
02-02-2010, 06:48
поправи я и тогава им кажи .. аз лично така правя .. не че ми се карат.. но не ми е приятно да получавам 2 или 3 :)

SmilezZz
02-02-2010, 09:42
Искаш,не искаш - трябва да им кажеш..А и какво като ще имаш 2 - следващия път ще се стегнеш и ще учиш..А и няма да те изхвърлят от вас - само и само за това,че имаш 2 по математика :)

petiam
02-02-2010, 10:27
Божее ..Аз викам някой умрял-ти за тази глупост се притесняваш.Ако ваще толкова държат на оценките - обещай , че ще учиш здраво и ще оправдаеш очакванията им, като от теб просто се иска да си спазиш обещанието.. ;)

++ ии заглавието е доста глупаво :?

iiordanova
02-02-2010, 13:06
Ами или им го казваш в прав текст , или изобщо не им казвай! Когато ти пишат оценката кажи , че си забравила бележника. 8-)

Infinity
02-02-2010, 13:23
Ами или им го казваш в прав текст , или изобщо не им казвай! Когато ти пишат оценката кажи , че си забравила бележника. 8-)
Да. И ащо евентуално класната ви ги събира , за да наняся ненанесените оценки гледай да си я поправила дотогава.Поне , като разберат да знает , че след това има едно 6.
Ще е доста по-поносимо. 8-)

domi98
02-02-2010, 16:30
ами горе-долу сте прави,обаче напоследък съм много зле по този предмет.... :? ,незнам защо,де ,съвсем ми омръзна да уча,какво ли ще правя до 12 клас? :D е не ,че имам друга работаааа..... 8-) ,иначе не е толкова лош проблем ,мисля да им кажа въпреки ,че естествено няма да го приемат много добре "мамо имам 2 по математика" "браво!продължавай в същия дух" ,а ако каже това ,най-вероятно ще е сърказъм. Ще се опитам да си поправя оценката и ще завърша с 6 за срока.................. А някой да знае с колко 6 се поправя 2? 8-) :D 8-)

DevilWish
02-02-2010, 16:41
Кажи им че много съжаляваш и че се стегнеш.То не може поне веднъж да не се изложиш.. човешко е.. ;);) Постарая се;поправи оценката и ще се зарадват и те и ти .. ;)
Абсолютно съм съгласна ;)

lilnat
02-02-2010, 19:15
Гледай да не ставаш 9ти клас че тогава няма и да можеш да си мечтаеш за 6тици. Кажи им че незнаеш как са решават тея задачи.

basscho
02-03-2010, 08:57
да ви имам проблемите :D :D :D

Vanko941
02-03-2010, 09:00
пфф :-D брат за 3ка ко толкова ! Кажи и че неиска6 да си гордоста на даскалототи :) аз личко се кефя на 3ки :D мога и за 5ци ама ддз кефят ме 3ките :razz: :razz:

Chacho
02-03-2010, 10:09
Човек допуска грешки, това е напълно нормално. Не си седнал да учиш за контролното и си изкарал 3ка. Случват се такива неща. Важното е човек да се поучава от грешките си. Вече е въпрос на лична гледна точка, дали приемаш това за грешка или не.

Предполагам, че родителите ти няма да я приемат зле, ако видят в тебе желание да я поправиш. Но остави ги тях настрана, един ден няма те да са ти грижата. Грешки обаче и тогава ще има и трябва сега да се научиш, как да понасяш отговорност.


ПС: Ей така, за информацията - и аз изкарвам ниски оценки. Не си единствен.

DesireToFire
02-03-2010, 13:24
ами горе-долу сте прави,обаче напоследък съм много зле по този предмет.... :? ,незнам защо,де ,съвсем ми омръзна да уча,какво ли ще правя до 12 клас? :D е не ,че имам друга работаааа..... 8-) ,иначе не е толкова лош проблем ,мисля да им кажа въпреки ,че естествено няма да го приемат много добре "мамо имам 2 по математика" "браво!продължавай в същия дух" ,а ако каже това ,най-вероятно ще е сърказъм. Ще се опитам да си поправя оценката и ще завърша с 6 за срока.................. А някой да знае с колко 6 се поправя 2? 8-) :D 8-) 8-) Зависи от учителя Някои учители и 2 шестици да изкараш след това може да ти оставят 6. Казваш, че не си разбирала тогава материала, била си разсеяна, но нали си се стегнала и вече ги знаеш. Няма да е трудно да я ощравиш. А и сигурно няма да имаш 2. Някои хора напразно се паникоьосват. Или като се почне едно "Нищо не направих, олей ще имам 2 или може и 3 да вържа." и така 2 дни и като върнат контролното с 5.50 ама аз това защо съм го объркала ... Днес имах великата оценка по математика 4.40, а по принцип математиката ми е наистина много силна. Бях направо бясна и майка ми само ме успокоява нали ще ще я оправя, а аз ѝ викам ест, че ще я оправя просто ме е яд. Принципно не ме интересуват толкова оценките, но понякога много се ядосвам, когато за грешен - и ми се прецака цялата задача примерно .. Така че се успокой, като станеш 9, 10 клас и като получиш 5 ще има да скачаш до тавана :D

Fifooooo
02-03-2010, 18:07
ама ти сериозно ли 5 клас си аз чак 7 почнах да уча да да мога да кандидатсвам пак ти за една 2 по математика се притесняваш

cookie_master
02-03-2010, 18:32
:razz: :razz: :razz:

therichbitch
02-04-2010, 13:02
емм тя математиката е за мислене, няма как да се сърдиш на някого, че не я може, по другото можеш да назубриш при добро желание, но не и по математика, така че просто кажи на майка си , че си тъп/а и няма да ти се сърдят

green9
02-04-2010, 13:24
Е,колко имаш??

domi98
02-04-2010, 17:20
пфффф ами ии още госпожата не е казала резултатите,предполагам ,че утре ще ми е голямата издънка

zagada4no
02-05-2010, 12:33
Ако питаш мен, им кажи че даскалицата ти се заяждала нещо с теб и за това ти е писала 2ка :D Аз лично съм го изпробвала и действа :D Горе долу де... не ми повярваха особено, но важното е че поне се правят че ми вярват.. ам това беше одавна, сега съм 12ти клас и се старая да нямам по малко от 5.00 4е трябва да се кандидатства, а пък и се налага яко терор варху учителите за високи отценки ;) Kusmet drebosuk :P

loko1
02-05-2010, 12:42
От както съм на училище татко и майка искат само да не остана иначе :grin: от 3 до 11 клас сигурно имам към 100 двойки първият път е най труден“““.

ameli
02-05-2010, 13:38
аз като правя контролно и съм сигурна, че не съм го направила кат хората, почвам да се оправдавам на майка ми същия ден - ''неска правихме контолно, никой не ни предупреди, беше ужасно трудно и ако изкарам 3 ще се радвам' и като вържа 5 (по случайност) майка ми се радва :D

другия вариант е да изкараш по-добра оценка веднага след лошата и да има кажеш 'имам лоша оценка, но съм си я поправила и няма място за тревога'

пък по ника ти личи, че си малка ... сега 5 клас не е важно .. 7 клас гледай да нямаш 2ки

Shadowsogirl
02-05-2010, 13:50
Мале, колко ме дразнят такива родители... не е истина, честно. Били гордостта на училището, били отличници, били умни, пишели им единици само като подсказвали, всичко си знаели, вечно били първи, дрън-дрън. Да, ама не може винаги да е така бе, мамка му. Всеки е имал и тройка, и двойка. Да се радват, че имат здраво и читаво дете, не да ти се карат за една двойка. Щото така се почва. Днеска ще ти се скарат, утре не знам си кво си, обаче всичко на тебе се отразява. Аз ей така бях: всичко шест, малко пет, и като искарам три или четири, о, ужас на ужасите, кво да прая, ще уча по цяла нощ, ще уча по цял ден.. И то не заради нашите, че ще ми се кара бащата или нещо подобно, ами заради собственото ми слабоумие.. И от толкова учене какво? Влязоха гимназия и тия с тройки за годината, с тройки на изпита... Само че разликата е, че всяка седмица ходя по един път при фелшера да му искам хапче за глава, понеже ми пада кръвното и тогава е лошото. Искам да кажа, че има къде-къде по-важни и значи инеща от това да си "на мама и тати умното детенце"..
Имаш двойка, ще я оправиш. Това им кажи. И толкова. Сигурно и те не са били безгрешни.

a1a2b3v
02-05-2010, 14:22
Мии казвай направо.. баща ми е същия и знам, че единствения начин е да я криеш докато поправиш 2ката на 5 или 6..

П.С. Как успя да я изкараш таз 2ка? А съм осми клас и досега не съм имала 2ка по математика (е по англейски колкото щеш ги имах, ама сега съм в английската гимназия и ми е трудно и имам 5ци) По-добре учи щото може да се случи като при мен, но да влезнеш в математическата и ще ти е мн трудно :)

domi98
02-05-2010, 15:38
ами аз още не съм я искарала!

YourSupergirl
02-05-2010, 16:14
eмм казваш им.
ще ти се скарат и ще им мине. :D
и на мен ми се карат..ама им кажи,че на всеки се случва да греши..
ще си я оправиш..

danibebi
02-05-2010, 17:10
Поправи я и след това им кажи.. :?

finger4o
02-05-2010, 20:25
2-ка в 5-ти клас? Не звучи много добре...е сега, естествено всеки някой път греши, както казаха по-нагоре: човешко е :) Сега, някои родители го приемат наистина тежко, след тва има наказания и т.н. , но аз имам приятели с родители дето изобщо нито им се карат, нито нищо....аз съм 6-ти клас, никога съм нямал 2-ки, и се надявам да нямам още дълго време :-D Ама ако изкарам нещо от сорта на 4.75, почва едно конско...от баща ми, от майка ми...абе...

green9
02-06-2010, 05:54
Като я изкараш-кажи им!!!Помисли си,ако всеки правеше тема,когато получи двойка какво щеше да е .. :-o .Аз съм в 8 клас и първата ми двойка беше в 5 клас за без домашна работа по АЕ,г-жата беше много ядосана и ни ги написа..е,какво от това имах 5 за срока ,6 за втория и за годината.Не се ядосвай за 1 оценка,казвам ти го личен опит-няма смисъл.

Pustinqchka
02-06-2010, 10:02
След като не са ти върнали все още теста и не знаеш колко имаш не пускай тема. Първо да ти върнат теста, пък тогава мисли.

punkOrNot
02-07-2010, 11:07
една дума.....fail :o

domi98
02-09-2010, 16:46
ooooo супер ,имам 4и 85 :grin: :grin: :grin: :grin: -е не е много добра оценка,но не е две

П.С-много благодаря за съветите 8-)

DesireToFire
02-09-2010, 16:50
ooooo супер ,имам 4и 85 :grin: :grin: :grin: :grin: -е не е много добра оценка,но не е две

П.С-много благодаря за съветите 8-)
Тук трябва да ти кажа, казах ти .. 8-)

ImmortalSportFreak
02-09-2010, 18:03
:razz: изнасяй се от вас
аватара ти цепи мрака... :razz:

Biskfitka
02-09-2010, 19:17
ooooo супер ,имам 4и 85 :grin: :grin: :grin: :grin: -е не е много добра оценка,но не е две

П.С-много благодаря за съветите 8-)5цата си е много добра оценка да ти кажа 8-)

therichbitch
02-09-2010, 21:26
^ не и 5-и клас

Force_bladeR
02-09-2010, 21:42
Ваще зверове ли са? :-o

tonie__
02-09-2010, 22:19
аз като имам кофти оценка не им казвам..и отсъсствия като имам..всъщност вече не ме питат за даскало и не се назорвам да им споделям 8-)

Hiph0pgirl
02-10-2010, 16:06
Казваш направо и после изтърси, че математиката никога не ти е вървяла и няма и да върви :-D