PDA

View Full Version : Как да се обръснем



QuertyPoP
02-01-2010, 21:14
Как да се бръснем (момчета) за някой по-неразбрали с проста самобрасначка (бикче) ако на някой му се заниамава да напише :)
ЕДИТ:че и аз незнам точно как ..
ЕДИТх2:а и има ли някакви проблеми,от нещо да се страхуваме при бръсненето ..или просто дайте линк за подобна тема

bishop
02-01-2010, 21:46
Понеже допускам че никой друг няма да ти отговори ще го направя аз.

1)Съветвам те да инвестираш 20тина лева в качествена самобръсначка, бикчето 1 че ще се изтъпи и 2 че по начало не е добро, в дългосрочен план ще си спестиш някой лев и много нерви с 1 хубав жилет. (освен ако не ти трябва колкото да си подкастряш мустачките)

2)Купуваш си пяна за бръснене (отново ако не ти е само за девствения мустак, тогава няма нужда)

3) (сложната част) наплискваш си лицето хубаво с топла вода, намазваш се с пяната/гела за бръснене и минаваш със самобръсначката по посока на косъма, после минаваш пак и така докато постигнеш желания ефект. желателно е преди това и нея да си я оплакнал с горещата вода, защото като всичко оставено за дълго на влага имат навика да развъждат микроби. няма да стане от раз, обаче не е голяма философия и бързо ще свикнеш. внимавай само да не се нарежеш (макар че не е голяма катастрофа ако го направиш). имай предвид че с хубава остра самобръсначка е по малко вероятно да се порежеш. (също както да режеш домат с остър и с тъп нож)

4)след като си приключил с бръсненето изплакваш хубаво с топла вода, подсушаваш и се наплескваш или с овлажняващ крем за след бръснене, или с афтършейв, за не те дразни.

5)накрая, ако ще си бръснеш и друго освен лицето - гърди, подмишници, крайници, гъз, е добре да си имаш поне 3 различни ножчета - 1 за лицето, 1 за тялото, 1 за храстчето/топките/квото още там наоколо решиш да си обръснеш.

Надявам се да съм помогнал (ако темата не е била ебавка, в който случай просто съм си загубил 2-3 минути от живота)

redbul2
02-02-2010, 14:58
За бикчето,избери от тия с оранжева или бяла ръкохватка,а не от черните.С едно ножче са най-практични.Не се задръстват и като се натрупат косми,просто завърташ самобръсначката и я слагаш под водната струя откъм опаковата страна на ножчето.Веднага се отмиват космите и пяната.Не се задръства като при бръснача с две ножчета.
Пяната може да слагаш и на кръгла четка за бръснене и после с нея размазваш енергично върху предварително намокреното лице.Четката да бъде с естествен косъм,найлоновите не вършат работа.

batkodoki
02-03-2010, 02:32
Как да се бръснем (момчета) за някой по-неразбрали с проста самобрасначка (бикче) ако на някой му се заниамава да напише :)
ЕДИТ:че и аз незнам точно как ..
ЕДИТх2:а и има ли някакви проблеми,от нещо да се страхуваме при бръсненето ..или просто дайте линк за подобна тема

хехеее...
виждам, че цяла "теория на бръсненето" са съставили колегите изхождайки от личният си опит и збравяйки, че това е практика строго индивидуална :D

има САМО няколко ОБЩИ принципа:
- 1/ ако си добре напарен под душ или вана - т.е. косъмът е "омекнал" и дермата е готова да се раздели с него безпроблемно....
- 2/ ако космената покривка е добре смазана с лубрикант /гел, пяна, шампоан или каквото и да е/ -
-- (ако са изпулнени 1&2) и със шкурка можеш безболезнено и пълно да постигнеш лицево обезкосмяване.

ако иде реч "как да бръсна пишока" - принципите са същите, но има специфики.

QuertyPoP
02-04-2010, 10:34
Разбрахме за лицето ами за интимните части ?

BiGBaDWolF
02-17-2010, 12:31
На колко си ? Защото ако почнеш да се бръснеш на 13 кадето и да е после няма да ти е много приятно .. Колкото по късно толкова по добре..А най добрия начин за бръснене на лицето е с самобрасначка с сменяеми ношчета-Сменяи ги на 3-4 бръснения,исползвай Крем или пяна (но качесвени) не се бръсни с контра за начало за да не ти излизат пъпки като започнат да израстват нови косми.. отмивай се с хладка вода и се мажи с крем за бръснене..Най добрият крем според мен е Nivea For Men AFTER SHAVE BALSAM има го в почти всички магазини за косметика не е много скъп но е много добър и много отпуска кожата..

Kmet4e
02-26-2010, 11:04
Аз ще добавя нещо което е много важно !
1- Не се бръсни много често защото много бързо космите са угъстяват и ще ти е изнанагорно после като почнеш да се бръснеш през ден !
2- обескосмявай само часта която трябва зая да няма желано окосмяване !
3-Преди да се бръснеш трябва да си напариш кожата( примерно докато се къпеш ) защото тогава кожата омеква и всичко става много-по лесно и безпроблемно !