PDA

View Full Version : Проблем със съученичка



freak.doll
02-02-2010, 12:36
Здравейте.
Попринцип се оправям сама с нещата,но сега реших да споделя това с вас и съответно да ви помоля за помощ.

В училището ми не съм много популярна,но всички ме имат за добър човек. Помагам,когато мога и искам. Държа се добре с всички,никого не съм наранила и тн. Не влизам в конфликти и гледам да имам що-годе добър успех. Не съм от "богатите",но имам хубави дрехи и неща,обличам се добре,тоест.
Въпреки това,имам една съученичка,която не спира да ме дразни,но зад гърба ми. Имам предвид,че ми прави разни шмекерий... не знам точно как да го обясня. Примерно ми драска по нещата(ние сме 9клас,не 5!),рита ме,уж без да иска когато съм с гръб.
Когато говори с мен,обаче се прави на много добра,уж сме приятелки.
Миналата година обаче,не издържах на напрежението и й казах,че не ми харесва нейното поведение.Тя каза,че не е нарочно,но аз знам,че това не е така. Не знам как да се справя с нея,а не искам да се карам с нея,поне не сега. Моля,дайте ми съвет. Мерси.

Gretii95
02-02-2010, 12:57
оооо защо се сдържаш да не и казваш нищо? :shock: Боже,боже я й дай да се разбере ако трябва и крещи вместо да я траеш!

ivcheto0o
02-02-2010, 14:03
пробваи да говориш с нея и ако не разбира и продължава,тогава не и позволяваи,не си мъл4и,защитаваи се

DeinStern
02-02-2010, 14:04
Виж, разбирам те, защото и аз съм човек, който се стреми да не влиза в някакви конфликти. Смятам че е редно да видиш дали просто няма да й омръзнат тези детинщини. Ако обаче не престане, тогава наистина вземи мерки. За съжаление понякога конфликтът е неизбежен....
Успех! :-)

BloomF
02-02-2010, 16:23
От кога е това?

freak.doll
02-02-2010, 16:26
От 1 година. Благодаря на тези които писаха,приемам и още мнения разбира се. Много пъти съм пробвала да намеквам,но просто не искам да се карам с нея,разбирате ме. Не знам защо се държи така,прилага някакви глупави "триктчета",за да си повдигне самочувствието ли,не знам. Моля,помагайте още.Знам,че пак трябва да говоря с нея и ще го направя,но тя пак ще ми каже,"измисляш си" или "не правя нищо лошо спрямо теб" и така нататък,а ще продължи с мизерийте.

Unendlich
02-02-2010, 16:33
Говори с нея в прав текст. Кажи 'и - Какъв ти е проблемът с мен ? Защо постоянно се заяждаш с мен и ми говориш зад гърба ? Ако не разбира от дума - прасни и 2 шамара. ;)

DevilWish
02-02-2010, 16:40
Не се бий, не падай на нейното ниво ;) Просто й кажи, че се държи просташки и точка.Ако не разбира от добро и ти се направи на дете и й надраскай всичко, осбоено важните неща да видим ще се усмелили повече ;)

britzy
02-02-2010, 19:15
ееее бива ли такова нещо-да те рита зад гъррба ти,тва е мега гадно.Недей да търпиш,направи нещо и и покажи,кой командва,как ще те закачаА без причина,и както казваш-ако си добра,кфо аджеба прави при тебе да се заяжда ?
:? :? :? :?

успеех

lilnat
02-02-2010, 19:18
Пфф не говори с нея на таа тема тя няма да разбере. Дръж се с нея както и тя с теб.

onestar
02-02-2010, 23:27
Прави го, защото вижда, че си "добра душица"- кресни й малко.

Както казаха - направи го директно, публично... така че да разбере, че е смешно момиче на нейната възраст да се държи по този начин.
Анализирай номерата й, някак... иронизирано. Няма начин да не й просветне.

hrisitu69
02-03-2010, 16:26
:shock: Може би просто ти завижда? Например, че си по-красива, умна и добра. С такива хора не трябва да се отнасяш добре.

BeezyJey
02-03-2010, 17:03
Пфф...9 клас ? Най - добре й обясни ,че не ти харесва държанието ти към нея ,но бъди сероизна,за да не реши ,че се шегуваш.А и недей да си траеш, защото така само ще й покажеш,че си способна да си търпиш.
Успех с твойта "приятелка" :)

Fifooooo
02-03-2010, 18:03
оооо защо се сдържаш да не и казваш нищо? :shock: Боже,боже я й дай да се разбере ако трябва и крещи вместо да я траеш! +++

NeverTheSame
02-03-2010, 18:43
Когато не може с добро става с лошо..в случай след като друго не помага направо й го кажи в лицето.

gandalfepi4
02-04-2010, 12:38
сега ще ти кажа какво да правиш!

начи, нейното поведение би следвало да се дължи или на някаква неприрязън към тебе(да знам че е очевидно) или на липса на уважение към тебе.

какво правиш-или ѝ правиш публично голяма услуга за която да ти е задължена много в очите на всички и нема повече да прави така или (по-лесно) следващия път като те ритне "случайно" и направи някакъв скандал "аре стига де сляпа ли си като кон само риташ как може да си толкова тъпа писна ми от малоумщината ти" и ако ти се извини и кажи "оф и аз съжалявам но наистина ВНИМАВАЙ повече само ме тъпчеш" или ѝ набий 2 юмрука в мутрата (уроци по некво женско бойно изкуство са полезни ВИНАГИ-и се пазиш от навлеци и от насилници и си по-красива физически и те уважават повече)
но най-важно да стане публично, ако наистина имаш некво хубаво реноме пред другите тя ще се сконфузи че се държи тъпо, а ако ѝ потрошиш кухата глава ще види че не те е страх да защитаваш позицият и достойнството си.

аз съм имал доста такива случаи- един тъпанар го направих на сол и спря да се отваря, дру пък започнах да го избягвам и спря да играе неква роля в йивота ми просто яото беше далече от мен

толова е просто и не губи кураж ще намериш некъв друг начин ако съвети те ми не ти прилягат :)

blue_ice
02-04-2010, 13:30
Бахти гадната ситуация... на мен ми се струва, че тя просто ти завижда, че знаеш как да се държиш с хората и си имаш добри приятели. И може би иска да те издразни до такава степен, че да й се разкрещиш или да я удариш и всички да си помислят, че само си измисляш и се заяждаш за нищо. И щом се прави, че нищо не ти е направила, като я помолиш да спре, значи няма голям смисъл да продължаваш да й го казваш.. явно вижда, че се дразниш и продължава. Що не почнеш и ти така да й правиш номерца понякога, ама без да се издаваш, че го прайш нарочно. Примерно докато минаваш покрай нея си гледай най-спокойно и я настъпи леко и ако ти каже нещо се засмей така на шега и кажи.. упс..сори без да искам :D нз поне за мен тва е някъв вид да си го върнеш от части

Stellsy
02-04-2010, 17:42
Охх и аз съм същата като теб. С всички говоря на се заяждам с никой гледам да не влизам в конфликти, ноо просто и кажи да престане. Каквото и да и кажеш гледай да е публично, да чуят това, което ще й кажеш, ако има голямо самочувствие ще се засегне и може и да престане, ако не престане значи е трагичен случай, но не я търпи повече. Знам как се чувстваш и е гадно.. не само ти не обичаш да се караш с някой.

Luscious_Heart
02-05-2010, 16:08
Бахти кухата шматка. Шибана празнярка е тя. 9-ти клас, това да риташ и да се драскаш... Лелеее, в 5 клас само момчетата го правеха това! :-o
Таз да не е няква мъжествена? :D Смисъл.. shemale.

nIkEnCeTy_bE
02-05-2010, 16:25
тцтц и такива хора ли имало .. това е тъпо и детско. Явно ти завижда или няма с кого да се дразни. Може би я е яд, че си обичана и уважавана. Ама ти неможеш да стоиш и да я търпиш :o ЯВно, искаш да не се скараш с хората и да почнат да се държат с теб не както преди, ама преди всичко ти си ЧОВЕК ! Неможе така да стоиш. Един път като си и казала следващия ще и кажеш в лицето, без намеци. Ако трябва се скарай с нея, а тези, които те обичат, ще продължат да го правят. Знам, че не искаш да се намесваш в спорове, ама това се отнася за твоето достойнство. Неможеш да я търпиш да те рита и да ти драска нещата ! Просто ако трябва се скарай с нея, ама си и кажи всичко в лицето.

Magichkaa_
02-05-2010, 19:43
Сигурно имаш желязни нерви,при положение,че търпиш това вече повече от година.Аз не бих я търпяла повече от ден-два,но теб какво те спира да и се развикаш или да и направиш забележка поне не можах да разбера?Според мен просто си прекалено добра и ти е неудобно да повдигнеш тон.

Zarity
02-06-2010, 09:22
Време е да се скараш с някой. :-D Кви хора сте вие бе,тая да съм я направила вече на нищо.

Pustinqchka
02-06-2010, 09:50
Защо не поговориш с нея отново? Попитай я защо се държи така и защо те мрази.

Sladurchoo
02-06-2010, 11:13
оооо защо се сдържаш да не и казваш нищо? :shock: Боже,боже я й дай да се разбере ако трябва и крещи вместо да я траеш!

a1a2b3v
02-06-2010, 11:39
Повярвай ми ако я търпиш тя ще продължи :) Направи и ти номер на публично място.. щом с добро не става опитай по другия начин :)

Rhoads
02-06-2010, 16:11
Кажи й:

'"Ей мазен куфар много си проста и ме нервиш'' и й прасни 1 тукат.

ОВНЕД

freak.doll
02-06-2010, 16:51
Благодаря ви за отговорите.
Иначе да,казвали са ми,че съм прекалено добра и тн,но... и аз не знам.
Може би така си избива комплексите един вид,или и аз не знам.
Ще се опитам да поговоря с нея,макар че съм го правила и тя не престава.

vilityyy96
02-06-2010, 17:33
Трябва да поговориш с нея и да изясните отношенията си. :)

vilityyy96
02-06-2010, 17:35
Аз имам много подобен проблем с една "приятелка", поне преди ми беше такава. Сега в последно време и търпя всички простоии, но ще я потърпя още малко и ще се разберем. :o Съветвам те да вземеш нещата в свои ръце и или да я разкараш, или да изгладите отношенията. :)

Auby
02-06-2010, 22:01
Питай я кфо иска от тебе, ако продължи да се прави на ударена от гръм я остави без коса :D

sunstreet
02-07-2010, 11:33
Това е само завист... :-P Незнам, да се сте се замесвали с едно и също момче или някакъв училищен конкурс да си спечелила и да я е яд? Абе, каквото и да е, щом не е спряла значи вижда, че се дразниш. Прави се, че нищо не се е случило, но я избягвай максимално. :)

RememberxMe
02-07-2010, 12:07
Как ще го търпиш тва нещо ,незнам :х Нахрани я едно хубаво и й кажи повече с тебе да не се занимава ,щото тя може да има детски акъл , ама ти си много над нивото и.. :?

uBuTo
02-07-2010, 15:37
хвърли й един здрав бой и да си сяда да задника!! 8)

freak.doll
02-08-2010, 11:44
Днес говорих с нея и каза,че нямало такова нещо. Не знам какво да правя,наистина! :?