PDA

View Full Version : Земетресението в Хаити..



danibebi
02-02-2010, 13:51
Какво мислите за земетресението в Хаити и болката която преживяват горките хора там :cry: Довечера ще има концерт и аз реших да пусна тема тук..искам това да е сериозна тема без лигавщини :(

plmn
02-02-2010, 14:36
мисля, че темата няма нищо общо с училище и приятели, не случайно има толкова раздели.

също, в други раздели вече има теми за това, там можеш да си изкажеш мнението :)

justunique
02-02-2010, 14:44
..

plmn
02-02-2010, 15:50
аз си знаех .. тук една тема ако се повтаря могат да те изядът. .. потребителите обръщат повече внимание на работата на модераторите .. но още не са се изказали всички .. :?

кво лошо казах? с най-нормален тон й казах, че темата е вече дискутирана, и е в грешен раздел.
и кво значи не са 'изказани'? има правила, за кво са те?
и не, не взимам функциите на модератор, просто правя констатация, като потребители сме равни. нищо не ви пречи да си пишете по темата, докато модератор вземе мерки (ако го направи) :)

Unendlich
02-02-2010, 16:23
Ще кажа само : Не ми пука за тъпите негри, не ми пука за тяхното страдание, болка и т.н. ;) Даже кампаниите, които водят вече до такава степен ми писнаха да ги слушам по ТВ, че как ги пуснат и сменям канала, няма да им гледам програмите нито нищо, ние тук нашите проблеми не можем да си оправим, ама за помощ сме първи. Черните ни псуват, но чакат помощ от белите, нали ? Нормално е да се помогне, ама прекаляват вече. Да се оправят, не се е случило на нашата държава. Айде сега ме нападайте, че съм нечовечна егоистка. ;) Т'ва е мойто мнение.

BloomF
02-02-2010, 16:25
Кофти е, най вече за децата :? Когато баща ми ми плати сметката ще пусна 1-2 смса.... бяло или черно - дете е.

Forest_girl
02-02-2010, 16:39
Ще кажа само : Не ми пука за тъпите негри, не ми пука за тяхното страдание, болка и т.н. ;) Даже кампаниите, които водят вече до такава степен ми писнаха да ги слушам по ТВ, че как ги пуснат и сменям канала, няма да им гледам програмите нито нищо, ние тук нашите проблеми не можем да си оправим, ама за помощ сме първи. Черните ни псуват, но чакат помощ от белите, нали ? Нормално е да се помогне, ама прекаляват вече. Да се оправят, не се е случило на нашата държава. Айде сега ме нападайте, че съм нечовечна егоистка. ;) Т'ва е мойто мнение.
Unendlich, там хората нямат храна, нямат вода, нямат къщи, нямат нищо! Не знам, а и не искам да знам как можеш да останеш безразлична към това... Няма значение дали са бели и или черни - те са хора! И както аз и ти сме с еднакъв цвят на кожата, но сме очевидно адски различни, така са и те. Не можеш да ги сложиш под един знаменател, това дали са негри не ги определя като хора.
И да, не се е случило в България, но не сме ли хора... не ти ли пука за тях?!
Просто не мога да повярвам, че има толкова ограничени индивиди като теб...

DevilWish
02-02-2010, 16:43
Вместо да мрънкате ,пожате уважение към хората от Хаити.По -добре таква тема 5 пъти, от колкото някой ,който си мисли, че има проблем, защото гаджето го зарязало или има двойка в училище.
Много е гадно наистина и се надявам никъде да не стават такива работи повече :( Но за съжаление такъв е живота.Само Господ може да го контролира, ние не :(

justunique
02-02-2010, 16:46
...

plmn
02-02-2010, 17:03
оффтопик .. бил съм модератор на форум .. нещото което най-много мразех е потребителите да пишат грешките на другите, още преди да съм ги поправил аз ..

и аз съм бил модератор, и това не ми е пречело.
мнението относно грешките го изразявам, за да знае потребителя занапред какво да прави и какво не. помагам, като добър съфорумник. няма да ми е приятно някой да изгори, а да съм можел да помогна. ;) ако преди мен го беше направил модератор - окей, няма кво да допълня.


пусната е тази тема тук .. можем ли да направим нещо ??? не ?!?

напротив, има. и го правим. казваме, че раздела грешен. дано пък занапред някой обръща внимание какво и къде го пуска.


тогава има ли смисъл да се пишат простотии ..

простотии не пиша. може би ми се е случвало в дадени моменти, не помня.


смятам че единствената ви цел е да си правите ранг с колкото може повече мнения на брой

не важи за мен. има кофа за тая цел, там се трупат мнения. това не е кофа.

Forest_girl
02-02-2010, 17:16
Оф, айде стига сте се карали...

Cybershot
02-02-2010, 17:36
Абе в България да не е по-цветущо положението със изоставените деца по домовете, че сме тръгнали на тях да помагаме...

Forest_girl
02-02-2010, 17:48
Абе в България да не е по-цветущо положението със изоставените деца по домовете, че сме тръгнали на тях да помагаме...
Ти чуваш ли се въобще? Нямаш ли сърце бе?

Unendlich
02-02-2010, 17:48
Ще кажа само : Не ми пука за тъпите негри, не ми пука за тяхното страдание, болка и т.н. ;) Даже кампаниите, които водят вече до такава степен ми писнаха да ги слушам по ТВ, че как ги пуснат и сменям канала, няма да им гледам програмите нито нищо, ние тук нашите проблеми не можем да си оправим, ама за помощ сме първи. Черните ни псуват, но чакат помощ от белите, нали ? Нормално е да се помогне, ама прекаляват вече. Да се оправят, не се е случило на нашата държава. Айде сега ме нападайте, че съм нечовечна егоистка. ;) Т'ва е мойто мнение.
Unendlich, там хората нямат храна, нямат вода, нямат къщи, нямат нищо! Не знам, а и не искам да знам как можеш да останеш безразлична към това... Няма значение дали са бели и или черни - те са хора! И както аз и ти сме с еднакъв цвят на кожата, но сме очевидно адски различни, така са и те. Не можеш да ги сложиш под един знаменател, това дали са негри не ги определя като хора.
И да, не се е случило в България, но не сме ли хора... не ти ли пука за тях?!
Просто не мога да повярвам, че има толкова ограничени индивиди като теб...


Нека съм ограничена за теб, не си ми никаква. ;) И може би, ако се замислиш, ще се сетиш, че и без земетресението им те са подложени на същия глад, жажда, бедност и т.н. И пак ще повторя специално за теб, защото явно ти си ограничената - не ми пука за тях. На тях не им пука за нас. И дадох пример с това, че са черни за съвсем друго нещо, но не вникваш в думите ми. Дори когато се стабилизират, не си мисли, че нещо ще се оправи за тях. Нали знаеш, че и помощите си имат край, тогава пак ще трябва да се върнат към обичайния си начин на живот, а той е още по-мизерен от сегашните условия.

Biskfitka
02-02-2010, 18:05
Аз пращах смс-и за тях.И за българи когато има пак пускам...
Но българите найстина не сме цъфнали,че другите да гледаме.А за българските деца в домовете и т.н.? Да не би да са много по-добре...Но никой от там няма да се трогне за децата тук нали... :?

cookie_master
02-02-2010, 18:06
чесно казано ми е безразлично...

lubomirky
02-02-2010, 18:46
Вместо да мрънкате ,пожате уважение към хората от Хаити.По -добре таква тема 5 пъти, от колкото някой ,който си мисли, че има проблем, защото гаджето го зарязало или има двойка в училище.
Много е гадно наистина и се надявам никъде да не стават такива работи повече :( Но за съжаление такъв е живота.Само Господ може да го контролира, ние не :(

и после се сърдиш, като ти казват, че си зле.. еми прави са си хората.

дай да мислим за световните проблеми, е.и му майката на тъпото образование и на личния живот, спасяването на негрите е най-важно.

britzy
02-02-2010, 19:08
Аз адски много подкрепям кампаниите за набиране на средства,само дето пак тъпата ни държава прилаплва от тия пари,както и да е -съветвам ви да дарите,дори съвсем малко-пак е нещо,в такива моменти трябва да се обединим

87439876534
02-02-2010, 19:31
Аз лично не съм пращала смс-и,но майками се обади ... прати смс-и ... на всеки може да се случи! Unendlich не съм никоя за да те нападам или незнам как да се изразя..но хубаво ли ще ти е домът ти да се срути и родителите ти да не оживеят (да пази Бог от такива неща) ? - не мисля .... :?
Наталия разказа история за дете...на възрастта на нейната дъщеря-Момичето е било на училище,земетресението срутва училието варху тях и тя стои под всякакви останки (от училището) цели 5 дни и като я намерили са я попитали от какво има нужда...какво иска,а тя отговорила-мама и тате...но тя не знаела,че родителите и вече са мъртви и няма нито дом...нито семейство.
Гледах как две деца,по-голямото държеше братчето си или сестричето в ръцете и го дундуркаше и се оглеждаше ... самички ... :cry:
Трябва да бъдем съпричастни,защото всичко може да се случи и на нас!Не го пожелавам на никой!

Biskfitka
02-02-2010, 20:13
^Тъжно е,но децата без родители в България? На тях кой ще помогне? Те също нямат семейство,нито дом (домовете за сираци повечето са в ужасно положение..),някой интересува ли се от тях?

Forest_girl
02-03-2010, 07:05
^Тъжно е,но децата без родители в България? На тях кой ще помогне? Те също нямат семейство,нито дом (домовете за сираци повечето са в ужасно положение..),някой интересува ли се от тях?
Да, интересува се! Освен това те поне имат храна, вода и дом...
Никой не казва, че не трябва да мислим и за тях, но в такъв момент защо да не помогнем и на другите?
В Хаити хиляди хора не се знае дали ще оцелеят, а да не говорим, че и тези, които са добре нямат нищо...

Biskfitka
02-03-2010, 08:24
^Тъжно е,но децата без родители в България? На тях кой ще помогне? Те също нямат семейство,нито дом (домовете за сираци повечето са в ужасно положение..),някой интересува ли се от тях?
Да, интересува се! Освен това те поне имат храна, вода и дом...
Никой не казва, че не трябва да мислим и за тях, но в такъв момент защо да не помогнем и на другите?
В Хаити хиляди хора не се знае дали ще оцелеят, а да не говорим, че и тези, които са добре нямат нищо...То и за тези в домовете тук не се знае дали ще оцелеят..На Хайти им помага целия свят...децата тук очакват помощ от нас...

Forest_girl
02-03-2010, 13:00
^Тъжно е,но децата без родители в България? На тях кой ще помогне? Те също нямат семейство,нито дом (домовете за сираци повечето са в ужасно положение..),някой интересува ли се от тях?
Да, интересува се! Освен това те поне имат храна, вода и дом...
Никой не казва, че не трябва да мислим и за тях, но в такъв момент защо да не помогнем и на другите?
В Хаити хиляди хора не се знае дали ще оцелеят, а да не говорим, че и тези, които са добре нямат нищо...То и за тези в домовете тук не се знае дали ще оцелеят..На Хайти им помага целия свят...децата тук очакват помощ от нас...
Не е така... Тук се грижат за тях. Вярно е, че и те могат да живеят много по-добре, но не са в същото положение...
Освен това не е нужно да сравняваме двете неща, това, че помагаш на децата в Хаити не значи да оставиш тези тук...
Просто ако човек иска да направи нещо намира начин, а ако не иска, намира причина!

ameli
02-03-2010, 13:05
само на едно се подразних .. хубаво, събраха много пари, ок .. до тук добре, но не ми я всно закаво трябва да ги харчат за 'черни дъски, учебници, химикали и тетрадки' при положене, че децата умират от глад?!

Infinity
02-03-2010, 14:03
^Тъжно е,но децата без родители в България? На тях кой ще помогне? Те също нямат семейство,нито дом (домовете за сираци повечето са в ужасно положение..),някой интересува ли се от тях?
И тук са правени такива кампании. Великолепната шесторка събираше пари за дома в Могилино и си спомням , че доста средства събраха. Последният Вип Брадър също помогна на много деца.
Българската Коледа. Стига да искаме винаги можем да намерим начин да помогнем на децата в България. Ако ти искаш - отиваш в някой дом и помагаш лично и анонимно. Много хора правят така.
В момента това е световна катастрофа , а България е част от света.
Трябва да помогнем с каквото можем и поне да се надвяме , че ако някой ден недай си Боже на нас се случи нещо подобно някой ще ни помогне! :)

britzy
02-03-2010, 14:10
Biskfitka не се тревожи за тези в България-както казаха по-горе доста се събраха и за тях,но сега за тях не е наложително,колкто за тези в Хаити,където сега положението е повече от ужасно,а иповечето в домовете си имат родители,които не им се занимава и понеже тия същите деца са в дом илинещо от сорта се дава некфа издръжка и родителите им намазват,познай що повечето,не казвам всички са в тия домове.Тук се обсъжда нещо наистина потресаващо-цяла държава почти се срути,всичко трябва да се почва наново,не мисля че има сравнение с нещо по-трагично-поне засега

Bohis
02-04-2010, 18:31
Аз опитах да организирам събиране на средства в училището ми,даже бях подготвил всичко за да стигнат до Хаити,но никой не пожела да ми помогне от администрацията и даже ми забраниха... хората могат да бъдат пълни изверги.. :(

nicolepcd
02-04-2010, 18:55
Имаше адски глупави мнения. :o

Тва да изгубиш децата си, родителите си, дома си, роднините си... никой просто няма право да казва лоша дума за хора, които са го изпитали. Били черни, били тъпи, глупости. Че като са черни, да не е да са някакви животни? Точно тия, дето не им пука и пишат глупости не са хора, ми са неквии... знам ли и аз. Че деца на по 1-2-3 годинки остават без родители, и сега, пак извратени хора ги продават за по 50 долара. Човек се продава за 50 долара??? Нямам думи.

danibebi
02-04-2010, 19:13
Аз не разбирам как може някои хора да нямат сърца,,и какво като детето е негърче?! :shock: Нима то е избрало какво да се роди и още повече в коя страна :( Съчувствам на горките хора,, дано им помогнат някак си поне до колкото могат.Но не разбирам защо България,единствена помага на Хаити, а и ние сме закъсали,а има много по-богати държави от нас, които пръста няма да си мръднат :? Но ми е най-мъчно за бедните деца които нямат нищо, миличките.. :-# :-# :-#

Bohis
02-04-2010, 19:32
Но не разбирам защо България,единствена помага на Хаити, а и ние сме закъсали,а има много по-богати държави от нас, които пръста няма да си мръднат :?
Не сме само ние.. почти всички държави по света помагат кой с каквото може - даже в Сенегал или Камерун,не помня вече,бяха предложили да създадат държава на тяхна територия за хаитянските емигранти след земетресението. В Газа пък събирали дарения на улицата,независимо че там хората също имат малко неща и нямат почти нищо,което да могат да дадат и да е от полза.
"Прави добро.Понякога най-голямото щастие е да видиш другите щастливи" ;) :)

stelkastel
02-04-2010, 21:14
Леле, това е едно от най-страшните неща, които могат да се случат. :(
Донякъде споделям мнението, че в България има достатъчно проблеми, за които да се тревожим, но все пак всички сме хора и е глупаво да сме толкова безразлични. Най-малкото, от геоложка гледна точка, ние също сме в земетръсна зона и винаги се плаша, когато чуя такива неща. Но не знам дали някой ще тръгне да събира пари за нас ако, недай боже, се случи нещо подобно! :( :(

Chacho
02-04-2010, 21:23
Леле, това е едно от най-страшните неща, които могат да се случат. :(
Донякъде споделям мнението, че в България има достатъчно проблеми, за които да се тревожим, но все пак всички сме хора и е глупаво да сме толкова безразлични. Най-малкото, от геоложка гледна точка, ние също сме в земетръсна зона и винаги се плаша, когато чуя такива неща. Но не знам дали някой ще тръгне да събира пари за нас ако, недай боже, се случи нещо подобно! :( :(

Бойко ще се смили над нас :D

Forest_girl
02-04-2010, 22:03
Леле, това е едно от най-страшните неща, които могат да се случат. :(
Донякъде споделям мнението, че в България има достатъчно проблеми, за които да се тревожим, но все пак всички сме хора и е глупаво да сме толкова безразлични. Най-малкото, от геоложка гледна точка, ние също сме в земетръсна зона и винаги се плаша, когато чуя такива неща. Но не знам дали някой ще тръгне да събира пари за нас ако, недай боже, се случи нещо подобно! :( :(

Бойко ще се смили над нас :D
:razz: :razz: :razz:

Forest_girl
02-05-2010, 09:45
пак ще го кажа:

Вижте се колко сте смешни,бе!Та дори и нещастни.

За Хаити големи сълзи,страдания,пращания на СМС,концерти,направооооооо ооооооооооооо умряхме.И тъпата ни смешна държава събра 1 млн. ама за къв "мъжки полов орган"?За мангалите.Окей.

АМА някой събра ли пари за нашите българчета?Тука имаме много деца сирачета,болни,бедни дечица,всякакви.Някой събра ли пари за тях?
За децата на загиналите в МВР?За Българската Коледа?...Хайде де,къде беше държавата тогава?..Смешни 700 000 лв за къде са?...Ама 1 млн за мангосите...

БРАВО,БЕ,ДАВАЙТЕ,САМО ТАКА! :)
Не е истина колко си зле...
А ти помогна ли на някой, като толкова ти пука за "нашите българчета"? Погат и на тях хората и доста пари се събраха и за тях и не разбирам защо сравнявате двете неща... Все едно като помогнеш на едните, не можеш и на другите. И гледам много ви дразни това, че са негри...
Истината е, че това, което стана в Хаити не може да се сравни с нищо и само човек без капка човечност в сърцето би казал такива неща, като теб. :?

l3thal
02-05-2010, 11:30
мисля, че темата няма нищо общо с училище и приятели, не случайно има толкова раздели.

също, в други раздели вече има теми за това, там можеш да си изкажеш мнението :)
иначе въобще ми не пука за тях :)

nicolepcd
02-05-2010, 17:27
пак ще го кажа:

Вижте се колко сте смешни,бе!Та дори и нещастни.

За Хаити големи сълзи,страдания,пращания на СМС,концерти,направооооооо ооооооооооооо умряхме.И тъпата ни смешна държава събра 1 млн. ама за къв "мъжки полов орган"?За мангалите.Окей.

АМА някой събра ли пари за нашите българчета?Тука имаме много деца сирачета,болни,бедни дечица,всякакви.Някой събра ли пари за тях?
За децата на загиналите в МВР?За Българската Коледа?...Хайде де,къде беше държавата тогава?..Смешни 700 000 лв за къде са?...Ама 1 млн за мангосите...

БРАВО,БЕ,ДАВАЙТЕ,САМО ТАКА! :)
Не е истина колко си зле...
А ти помогна ли на някой, като толкова ти пука за "нашите българчета"? Погат и на тях хората и доста пари се събраха и за тях и не разбирам защо сравнявате двете неща... Все едно като помогнеш на едните, не можеш и на другите. И гледам много ви дразни това, че са негри...
Истината е, че това, което стана в Хаити не може да се сравни с нищо и само човек без капка човечност в сърцето би казал такива неща, като теб. :?
Съгласна съм с Forest_girl. Искам да отбележа, че повечето "българчета" по домовете са ИСТИНСКИТЕ "мангали", както наричаш ти негърчетата. Разликата е, че тези деца, в България, имат вода, имат и храна. А онези нямат ВОДА. Личи си, че даже не си се интересувала от положението там. Поне да си беше направила труда да потърсиш информация, да разучиш, а после да казваш, че сме смешни и нещастни :lol:

britzy
02-06-2010, 12:48
Охх Боже,тия мангалчета в домовете са си мноого по-добре от децата в Хаити ве,къде ги сравнявате изобщо д'ге,мега много събира за тех,биг брадъри,там шесторки,седморки,не знам си кфо си,и тея циганчета са в домове ,че видиш ли майката ражда по 20 и вече кат и секневолята да им помни имената на ви ги на домовете опрайте се,пуу то не бе завист ве.Българите мноо прост народ-сега в Хаити е 3029849308549354839430 пъти по-гадно отколкото в БГ домове за сираци,!!!!!!!

girl6
02-06-2010, 16:31
:( :( :( :(

psych0
02-06-2010, 16:31
лично аз пуснах 15 смс- нека помогнем поне малко с това което можем.Искренно съчувствам на горките хора :cry:

Stellsy
02-06-2010, 17:31
Не съм пускала смс-и, нямам и намерение. Ще ги получат тези помощи и после ще е същото.. Тук в България също има такива деца и почти никой не им помага. :?

DevilWish
02-06-2010, 17:45
Вместо да мрънкате ,пожате уважение към хората от Хаити.По -добре таква тема 5 пъти, от колкото някой ,който си мисли, че има проблем, защото гаджето го зарязало или има двойка в училище.
Много е гадно наистина и се надявам никъде да не стават такива работи повече :( Но за съжаление такъв е живота.Само Господ може да го контролира, ние не :(

и после се сърдиш, като ти казват, че си зле.. еми прави са си хората.

дай да мислим за световните проблеми, е.и му майката на тъпото образование и на личния живот, спасяването на негрите е най-важно.
Не съм казала да не мислиш за живота си и за образованието.Но има хора, които мрънкат, защото не могат да си закопчеят колана.Не знам кой е зле.

Forest_girl
02-06-2010, 17:52
пак ще го кажа:

Вижте се колко сте смешни,бе!Та дори и нещастни.

За Хаити големи сълзи,страдания,пращания на СМС,концерти,направооооооо ооооооооооооо умряхме.И тъпата ни смешна държава събра 1 млн. ама за къв "мъжки полов орган"?За мангалите.Окей.

АМА някой събра ли пари за нашите българчета?Тука имаме много деца сирачета,болни,бедни дечица,всякакви.Някой събра ли пари за тях?
За децата на загиналите в МВР?За Българската Коледа?...Хайде де,къде беше държавата тогава?..Смешни 700 000 лв за къде са?...Ама 1 млн за мангосите...

БРАВО,БЕ,ДАВАЙТЕ,САМО ТАКА! :)
Не е истина колко си зле...
А ти помогна ли на някой, като толкова ти пука за "нашите българчета"? Погат и на тях хората и доста пари се събраха и за тях и не разбирам защо сравнявате двете неща... Все едно като помогнеш на едните, не можеш и на другите. И гледам много ви дразни това, че са негри...
Истината е, че това, което стана в Хаити не може да се сравни с нищо и само човек без капка човечност в сърцето би казал такива неща, като теб. :?

Мене зле не можеш да ме наречеш,само,че съм права можеш да ми кажеш.
Аз съм помагала,и дрехи съм дарявала и играчки,и СМС-и колкото съм могла съм пращала.
Мене не ме дразни,че са негри,дразни ме това,че сме супер спешни.Ние тука себе си не можем да оправим,на себе си не можем да помогнем,тръгнали сме да се правим на интересни,като им помагаме на хаитяните,хайде моля ви се,не ставайте смешни. :)

А и ти представял ли си си да бъдеш сираче?Само,мръсно,гладно,б ез родители,болни,захвърлени, ещастни.Не си мисли,че да си сираче е много по-добре от това да си на остров Хаити. :)
Аз не сравнявам нещата, само ти го правиш. Аз не казвам, че на сирачетатата им е добре, просто в момента хората в Хаити имат огромна нужда от помощ, за да ОЦЕЛЕЯТ!
И с тези изказвания единствения смешен човек си ти.

danibebi
02-06-2010, 19:32
Не съм пускала смс-и, нямам и намерение. Ще ги получат тези помощи и после ще е същото.. Тук в България също има такива деца и почти никой не им помага. :?

Хах да,,ама тези тука деца имат дом,храна,вода и разни такива,а децата от Хаити нямат нищо. :( Само дето не разбирам защо България винаги за помощ е първа,,като има такива закъсали държави,,а на нас кой ще помогне?! :? :? Вярно,че на сирачетата тук не им е добре,,защото нямат най-важното-родители :( но децата в Хаити нямат абсолютно нищо,,дори и храна,,а за дом да не говориме :( :(

stelkastel
02-07-2010, 10:56
Пфф да, определено никой няма да пусне смс за нас. Като гледам с какво настървение се нападат хората, останали без нищо. Вярно, че в България има милиони деца, останали без родители и изоставени. Но да си кажа и за тях съм пускала смс-и...и какво?Пак продължават да мизерствуват. :( То е ясно на всеки, че не може да се помогне на всички гладуващо по света, но няма нищо лошо поне да бъдем съпричастни с участта им, а не да сипем хули и обиди на расова основа. :x

P.S. Тук и Бойко няма да помогне! :D И нямам предвид трагедията...