PDA

View Full Version : отслабване-again and again and again..



CruelDevil
02-02-2010, 16:19
Първо,Здравейте! :) Знам,че ви е писнало от теми за отслабване,защото се пускат на всеки час,но всеки си има специфични проблеми.Едни искат да отслабнат от дупето,други от краката..трети от корема.Е,аз искам да сваля от всичко!Имам около 10 килограма за сваляне.По попринцип съм си била едра винаги.Не съм била никога слаба и не съм си харесвала тялото.Правила съм стотици опити да започна диета,но,уви-не става.То не бяха 90 дневни диети,Японско чудо и какво ли не.Свикнала съм да ям много и като започна веднага диета,спирам почти всико и не мога да издържа.. спирам след 1-2-3 дена и това е.Желание имам огромно,а воля-никаква.Все си казвам,че не трябва да ям толкова,опитвам се,но не става.Все се отдавам на изкушението.И ето-идва лято.И аз искам да имам хубаво тяло.Не-нямам желание да съм слаба,просто да имам хубави форми и да се харесвам.Знам,че само от мен си зависи,но ако имате някакви съвети-с радост ще ги приема.
Най-гадното е,че съм свикнала да ям доста хляб и то бял. :? Без сладко също не мога,нито без сокове.
Искам най-накрая да разбера какво е да се чувстваш удобно в тялото си.Приемам всякакви съвети,но нямам време за фитнес.Упражненията,които правя ще са за вкъщи и като се постопли-ще ходя да тичам.
Миналата година отнесох доста подигравки,тази година се спряха.. Обидно ми е..А най-жалкото е,че се ядосвам на себе си,че не мога да го направя.Как да го постигна?Каааак?
Благодаря ви предварително. :-) :-)

kypo
02-02-2010, 16:22
е трябваше да кажеш колко си висока и колко тежиш, за да ти кажем дали си приятно закръглена или трябва да свалиш някой килограм 8-)

Shadowsogirl
02-02-2010, 16:24
Повярвай ми можеш и без бял хляб, и без сладко, и без боклучи ви сокове. Аз лично те съветвам да не спираш всичко любимо надевнъж. Спри най-напред хляба, след седмица сладкото и т. н. Прави упражнения, малко по малко ги увеличавай, за фитнес казваш нямаш време, та сигурно не можеш да се запишеш и да тренираш нещо... Но почни да се храниш по здравословно, така постепенно, не е лесно, ала не е и незвъзможно.

Barbie47
02-02-2010, 16:25
На мен не ми трябват 10кг... може би 3 най-много... ноо ии аз съм като теб.. ако ще съм на диета спирам да ям,а това е супер грешно. Яж много, но не вредни храни. Аз гледам да съм заета почти постоянно.. иначе скуката ме побърква и почвам да ям.. ии да ям... :D

MichellePhan
02-02-2010, 16:28
На мен не ми трябват 10кг... може би 3 най-много... ноо ии аз съм като теб.. ако ще съм на диета спирам да ям,а това е супер грешно. Яж много, но не вредни храни. Аз гледам да съм заета почти постоянно.. иначе скуката ме побърква и почвам да ям.. ии да ям... :D
аз съм същата...само защото няма какво да правя..иначе мога цял ден да не ям ако не се сетя.
Ами чувала съм,че ако си миеш зъбите апетитът се намаля(ако ти се дояде си измий зъбите).Постепенно спирай някой храни.Почни с белият хляб и сладкото.Пример:Понеделник ядеш 2 филии,вторник 1 и половина,сряда 1,четвъртък половин и вече в петък не ядеш:/

CruelDevil
02-02-2010, 16:31
иначе скуката ме побърква и почвам да ям.. ии да ям... :D
Ох,разбирам те. 8-)

е трябваше да кажеш колко си висока и колко тежиш, за да ти кажем дали си приятно закръглена или трябва да свалиш някой килограм 8-)
Е,то няма значение колко съм,защото АЗ не се чувствам удобно в себе си.Повярвай,не съм от онези,които си внушават,че имат за сваляне,а са само кожа и кости.

Аз започнах да ям пълнозърнест хляб от скоро.Мисля си от утре да спра газираното,пърженото и сладкото.Но ме затруднява да си направя примерно меню. :?
+ това-дали да започна някаква диета или сама да си направя режима?
Някой скоро свалял ли е килограми?С какво?

Ще съм благодарна ако ми дадете някакви упражнения. :)
Мислите ли,че ако започна да се ограничавам от сега,за лятото ще съм в добра форма?

MichellePhan
02-02-2010, 16:34
Аз си направих режим за сваляне на 15 кг за 2 месеца,но аз нямам нужда от упражнения,защото много пъти съм отслабвала без да се движа,просто имам стегната кожа.На колко години си?

buuu
02-02-2010, 17:23
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=316566

искаш ли да почнем заедно пи6и ми на лично :)

CruelDevil
02-02-2010, 17:39
Аз си направих режим за сваляне на 15 кг за 2 месеца,но аз нямам нужда от упражнения,защото много пъти съм отслабвала без да се движа,просто имам стегната кожа.На колко години си?
Не знам дали ще стана нахална,но ако може да споделиш от какво се състои този режим за сваляне на 15 килограма?Сама ли го измисли?
Относно въпроса ти-на 15 и половина съм.
buuu-Съжелявам,но не мисля,че мога да се справя с това.Жив глад си е!Първо-няма да мога да издържа,сигурна съм;Второ-не искам да си съсипвам огранизма с чак толкова драстични мерки.

buuu
02-02-2010, 17:45
Аз си направих режим за сваляне на 15 кг за 2 месеца,но аз нямам нужда от упражнения,защото много пъти съм отслабвала без да се движа,просто имам стегната кожа.На колко години си?
Не знам дали ще стана нахална,но ако може да споделиш от какво се състои този режим за сваляне на 15 килограма?Сама ли го измисли?
Относно въпроса ти-на 15 и половина съм.
buuu-Съжелявам,но не мисля,че мога да се справя с това.Жив глад си е!Първо-няма да мога да издържа,сигурна съм;Второ-не искам да си съсипвам огранизма с чак толкова драстични мерки.

ти си знаиш

MichellePhan
02-02-2010, 17:52
Аз си направих режим за сваляне на 15 кг за 2 месеца,но аз нямам нужда от упражнения,защото много пъти съм отслабвала без да се движа,просто имам стегната кожа.На колко години си?
Не знам дали ще стана нахална,но ако може да споделиш от какво се състои този режим за сваляне на 15 килограма?Сама ли го измисли?
Относно въпроса ти-на 15 и половина съм.
buuu-Съжелявам,но не мисля,че мога да се справя с това.Жив глад си е!Първо-няма да мога да издържа,сигурна съм;Второ-не искам да си съсипвам огранизма с чак толкова драстични мерки.
Ами то и онази диета е там,но след нея има "заздравителен процес" така че 100% ако го направиш ще ти се запазят кг много дълго време и няма да си развалиш организма.Значи:10 дена на тази диета + 90 дневна диета за 5 седмици + 2 седмици разделно хранене.Не ползвам асансьор,правя коремни,клякания и скачане на въже,като се стопли ще излизам на дълги разходки и така.Ако си намериш занимание храната няма да е проблем.:/ Ако искаш 1-во започни да се храни малко по-малко и всеки ден намаляй количеството храна и когато вече решиш,че ще можеш да ядеш само 2 кофички мляко почни.Аз съм хипер злояда и храната не е нещо от което не мога да се откажа(имам предвид от даден продукт храна)

ThroughStruggle
02-02-2010, 18:34
Спри да ядеш:
-хляб, тестени изделия, макарони, спагети
-брашно под всякаква форма
-ориз, картофи,боб
-сладко (включително мед)
-плодове
-сосове

Останалото яж на корем.

Понеже съм я карала, за основно ястие ти препоръчвам крехки пържоли без много мазнина и добре овкусени салати (с лимон, или както предпочиташ). Може и задушени гъби със сметанов сос. За да не ти писва едно и също, включи варени яйца, краставица и сирене за закуска. Ако обичаш кренвирши, хапвай, но без кетчуп, евентуално с лютеница (без захар).
Пий много вода.
А и, киселините ускоряват метаболизма. Ако не ти е много гадно, разреждай малко оцет (продават и на хапчета) или пийвай лимонов сок всяка сутрин и вечер.
П.П. Това е диетата на Аткинс, още позната като Нисковъглехидратна.

britzy
02-02-2010, 18:42
A имах 2/3 кг за сваляне (167,5см 43кг) та значи има една диета аааадски строга,чак по едно време щях да припадна,ми се мотаеше свят,но не си ги върнах тея 2 кг ,които имах-значи чакай да ти я дам


* През първия ден се консумира мляко – прясно и кисело, не е задължително да е нискомаслено.

* През втория ден се ядат картофи, най-добре е да са варени, но може и на фурна, пържените картофи не са за препоръчване.

* На третия ден се залага на сиренето и кашкавала.

* Четвъртия ден се хапва пилешко месо, под всякаква форма.

* Петия ден се пие само вода, може и чай, но без захар.







Сяяяя бучете ме,поучавайте ме,тя се пази само 5 дена и се праат упражнения,не съм казала с месеци и е светкавична за прочистване и после почване на режим.5 ден може да не го спази6 съвсем,но не се тъпчи на него :) :)

PinkFloydSound
02-02-2010, 18:43
ThroughStruggle: Ти вред ли си, бе? Как да спре меда? ХЛЯБА?! Хлябът е най-важната храна за човешкия организъм. Макароните и спагетите също са полезни, нищо че са считани за боклуци.
В плодовете дори и да има плодова захар, са полезни заради витамините и съставките си. За ориза, картофите и боба просто няма да говоря...
Случайно да знаеш, че тая диета на Аткинс е страшно оплювана (защо ли) и е доказано, че е много вредна за организма? Ама дай водорасли да ядем направо, щом отслабваме, значи няма нищо нередно.
Съветвам те повече в теми за диети да не пишеш.

britzy
02-02-2010, 18:43
ПП-не бях яла пържени картофи и шоколад 2 месеца и резултата-освен всичко НИТО една пъпка,тва дето викате ,че не е верно за шоколада-тествах на себе си и е верно,no chocolate no problems :D :D :D

britzy
02-02-2010, 18:45
ППП-ThroughStruggle от оцет се хваща туберколоза,ии ше ти разяде лигавицата,ти нормална ли си??//

ThroughStruggle
02-02-2010, 18:53
ThroughStruggle: Ти вред ли си, бе? Как да спре меда? ХЛЯБА?! Хлябът е най-важната храна за човешкия организъм. Макароните и спагетите също са полезни, нищо че са считани за боклуци.
В плодовете дори и да има плодова захар, са полезни заради витамините и съставките си. За ориза, картофите и боба просто няма да говоря...
Случайно да знаеш, че тая диета на Аткинс е страшно оплювана (защо ли) и е доказано, че е много вредна за организма? Ама дай водорасли да ядем направо, щом отслабваме, значи няма нищо нередно.
Съветвам те повече в теми за диети да не пишеш.

Хаха, неведнъж съм попадала на твоите "компетентни" мнения.
Диетата неслучайно е наречена "Нисковъглехидратна", защото в почти всички храни има определено количество въглехидрати. Въпросът е, че се консумират ограничено.
Била "оплювана". Те и Дюкан оплюха, нали се сещаш. Ако се притеснява от липсата на минерали и витамини, винаги може да взима на таблетки, макар че те не са естествени и рядко се намират качествени.
В плодовете, че има витамини, има, никой не отрича. Както и в пресните зеленчуци, които се консумират неограничено.
"Хлябът е най-важната храна за човешкия организъм." :lol: Не коментирам, разбирам, че имаш определени предразсъдъци, но бабини приказки не ми се слушат. Познавам хора, спрели консумацията на хляб преди години, и са живи, здрави, прави и корави, уверявам те.
Отгоре на всичко, не съм казала на никой да спира окончателно консумацията на горепосочените продукти. Говорим за отслабване, нали? ;)
Неслучайно, след 4-8 седмици практикуване на режима, хората провеждат също толкова продължителен балансиращ режим, консумирайки въглехидрати в умерено количество. Това цели да възстановят обменните сили на организма.

ThroughStruggle
02-02-2010, 18:56
О, боже, вие сте луди, сериозно.
Моля ви, осведомявайте се, преди да изписвате километричните си "интелигентни мнения".
Първо, туберкУлозата не се "хваща" тя е инфекциозно заболяване, причинено от бактерия (наречена респективно туберкулозна).
Второ, подчертах оцетът да бъде разтварян във вода, каква лигавица ще ти се разяде, бе? Ти ако овкусяваш салатите с оцет, как въобще си на крака още?

Ужас.

britzy
02-02-2010, 18:59
О, боже, вие сте луди, сериозно.
Моля ви, осведомявайте се, преди да изписвате километричните си "интелигентни мнения".
Първо, туберкУлозата не се "хваща" тя е инфекциозно заболяване, причинено от бактерия (наречена респективно туберкулозна).
Второ, подчертах оцетът да бъде разтварян във вода, каква лигавица ще ти се разяде, бе? Ти ако овкусяваш салатите с оцет, как въобще си на крака още?

Ужас.
тц,'убу,ама тва за туберколозата го каза една мед.сестра нз кой ли е по-квалифициран,хмм...
и да вреден е оцета,с вода,без вода-да съм казала,чеконсумирам оцет?..пффф вреден е ве.

ThroughStruggle
02-02-2010, 19:23
О, боже, вие сте луди, сериозно.
Моля ви, осведомявайте се, преди да изписвате километричните си "интелигентни мнения".
Първо, туберкУлозата не се "хваща" тя е инфекциозно заболяване, причинено от бактерия (наречена респективно туберкулозна).
Второ, подчертах оцетът да бъде разтварян във вода, каква лигавица ще ти се разяде, бе? Ти ако овкусяваш салатите с оцет, как въобще си на крака още?

Ужас.
тц,'убу,ама тва за туберколозата го каза една мед.сестра нз кой ли е по-квалифициран,хмм...
и да вреден е оцета,с вода,без вода-да съм казала,чеконсумирам оцет?..пффф вреден е ве.

Просто си личи колко е била компетентна.
Не ми се спори за глупости. ;)

zvezdichkaaa
02-03-2010, 08:15
Абе моя съвет,като не искаш да се отказваш от дадена храна е почни да си смяташ калориите.Днес си яж нормално и накрая на деня сметни колко калории си изяла извади 300-400 (е ако си изяла 1000 няма да вадиш толкова,разбира се) и това е.Внимавай само с въглехидратите.

П.П. В здравословно.ком има калкулатор.

titinkaa
02-03-2010, 10:00
влез тука,всички сме на диети и режими,все ще намерим нещо и за теб...

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=310729

buuu
02-03-2010, 10:13
Останалото яж на корем.

Понеже съм я карала, за основно ястие ти препоръчвам крехки пържоли без много мазнина и добре овкусени салати (с лимон, или както предпочиташ). Може и задушени гъби със сметанов сос. За да не ти писва едно и също, включи варени яйца, краставица и сирене за закуска. Ако обичаш кренвирши, хапвай, но без кетчуп, евентуално с лютеница (без захар).
Пий много вода.
А и, киселините ускоряват метаболизма. Ако не ти е много гадно, разреждай малко оцет (продават и на хапчета) или пийвай лимонов сок всяка сутрин и вечер.
П.П. Това е диетата на Аткинс, още позната като Нисковъглехидратна.


кфи гъби в сметанов сос ти добре ли си ве :lol: сирене мове да се яде но по малко и обесолено ..ти диета ли и препоръчваш или ко? ЧЕ И КРЕНВИРШИ И ЛЮТЕНИЦА :razz: божеееее ахахахахха ти си луда ве :lol:

buuu
02-03-2010, 10:15
ППП-ThroughStruggle от оцет се хваща туберколоза,ии ше ти разяде лигавицата,ти нормална ли си??//


ТАЯ ПА ТАЯ ПА ТАЯ ПА следващата :shock: :lol: :lol: :lol:

denety
02-03-2010, 12:19
Най-гадното е,че съм свикнала да ям доста хляб и то бял. :? Без сладко също не мога,нито без сокове.



ами не знам за диета (има стотици,от които повечето са йо-йо или изобщо нямат ефект ;) ),но със СИГУРНОСТ тези неща трябва да се намалят :? няма как...те са главните източници на мазнини...или поне трябва да ги изразходваш или да ги ядеш през деня,за да мога т да се обработят от тялото и след това да ходиш на тренировка-волейбол,колело,бягане(ког то времемто позволява) или какъвто друг спорт си харесаш.Но и упражненията в къщи не са излишни.Аз например съм слаба,но не харесвах дупето си.Правех упражнения само в къщи и сега съм много доволна ;) :grin: :)

ThroughStruggle
02-03-2010, 17:14
buuu, аз от неграмотници критики не приемам. :-) Още повече, необосновани (тази можеш да я провериш в речника) критики. :)

buuu
02-03-2010, 18:21
buuu, аз от неграмотници критики не приемам. :-) Още повече, необосновани (тази можеш да я провериш в речника) критики. :)

не критикувам ..смешни са ми некомпетентните ти мнения относно шибаните диети :-) ако искаш ги приемай ти и без това незнаеш :) няма нужда да се обосновавам и да се обеснявам на хора които не са изобщо наясно :-)

130995
02-03-2010, 18:33
[quote=Barbie47]иначе скуката ме побърква и почвам да ям.. ии да ям... :D
Ох,разбирам те. 8-)Ох,разбирам ви...
8-)

zoreto
02-03-2010, 19:04
buuu, аз от неграмотници критики не приемам. :-) Още повече, необосновани (тази можеш да я провериш в речника) критики. :)

не критикувам ..смешни са ми некомпетентните ти мнения относно шибаните диети :-) ако искаш ги приемай ти и без това незнаеш :) няма нужда да се обосновавам и да се обеснявам на хора които не са изобщо наясно :-)

Бтв глагол и отрицание се пишат отделно не знаеш

ThroughStruggle
02-03-2010, 20:05
Некомпетентни?
Интересно как човек, който изписва "обЕснявам" и "незнаеш" би могъл изобщо да квалифицира каквито и да е било мнения. :) На такъв препоръчвам да изкара отново началния курс, че очевадно не е имало ефект. :-)

galu6a
02-04-2010, 05:09
за мен най-ефективната лично пробвана от мен диета е 90 дневната там не ти искат определно количество харана , а определен вид храна.В момента съм на житния пост ,който също и хубав хем диета ,хем причистване (аз го правя главно за прочистване)+упражнениея ако можеш и на фитнес ходи шш резултат ти е готов за 2 месеца със сиг

buuu
02-04-2010, 07:34
Некомпетентни?
Интересно как човек, който изписва "обЕснявам" и "незнаеш" би могъл изобщо да квалифицира каквито и да е било мнения. :) На такъв препоръчвам да изкара отново началния курс, че очевадно не е имало ефект. :-)


хич недей да откланяш темата не сме в час по БЕЛ нито пък си ми няква че да ми казваш как тряя да пиша :) като не ви харесва дадено мнение било то правилно ( в повечето случаи ) или грешно веднага се хващате за правописа на някой си - и тва попринцип става в форума не само в тая тема :lol:
добре ай обясни ми щом толкова мноо знаиш как в 1 диета ше може да се ядът гъби и нз си къв сос ??! :shock: 8-) също и лютеница и кренвирши :lol: ти добре ли ги лапаш ? 8-) то тва отслабване ли е или ДЕБЕЛАРИУМ ?!?! hyaxxah

Central
02-04-2010, 07:53
А какъв точно е проблемът на гъбите? Вярно е, че са тежка за усвояване храна, но нито са висококалорични, нито нищо. Просто им трябва малко повече време за усвояване.
Колкото до сметановия сос (нали беше сметанов?) - да сте чували за НВ-ВМ хранене? Там идеята е, че се ядат ОСНОВНО мазнини, за да се свалят такива.
Не мога да давам линкове, но ако погледнете сайта spidersport(.)com, ще видите, че една огромна група хора отслабва и се поддържа в перфектно здраве и кондиция именно чрез основен прием на животински мазнини. При това, далеч не в микроскопичните количества, на които вие сте свикнали.

Кренвиршите и лютеницата не се нуждаят от коментар - те НЯМАТ място в менюто ви, не само ако искате да сте слаби, но ако искате да сте и здрави, също така. Ако лютеницата е домашна и е приготвена без захар и със зехтин, вместо олио - тогава може.

Последно - за правописните грешки в разни постинги: никой тук не е някакъв на другия, но начинът, по който пишете във виртуалното, е вашата визитка. Грешките оставят неприятно впечатление и не е трудно човек да си каже: "аха... поредният неграмотник".

buuu
02-04-2010, 08:14
Последно - за правописните грешки в разни постинги: никой тук не е някакъв на другия, но начинът, по който пишете във виртуалното, е вашата визитка. Грешките оставят неприятно впечатление и не е трудно човек да си каже: "аха... поредният неграмотник".

ем който квото иска да си казва ..тука пиша на фонетика и на клавиатура нито съм длъжна да изписвам изцяло думите нито нищо пиша си на разговорен език в даскало ше си пиша както тряя ко ма ебе :)

ThroughStruggle
02-04-2010, 08:36
Хаха, Central ме изпревари. Напълно съм съгласна с неговото/нейното мнение, няма да се повтарям. Говорим за Нисковъглехидратна диета, а нито гъбите, нито сметановия сос, нито колбасите, нито лютеницата са с високо съдържание на въглехидрати.
Просто замълчи, ставаш смешна и еднотипна с еднаквите, неаргументирани и неграмотни мнения. Все едно да споря с грамофонна плоча, нещо подобно.