PDA

View Full Version : загадки разни



cherinka
02-02-2010, 19:33
Човека в асансьора
Човек, който живее на десетия етаж ползва асансьора надолу до първия етаж всяка сутрин и отива на работа. Вечерта, като се прибира от работа в дъждовен ден или ако има други хора в асансьора, той се качва директно на своя етаж. В противен случай, той ползва асансьора до седмия етаж и изкачва пеша останалите три етажа до своя апартамент.

Обяснете защо?


и



Къде е лева?
Трима човека се настанали в хотел. Те платили 30 лева на рецепциониста и се качили в стаята си. Рецепциониста забравил, че в момента тече промоция и цената на стая с 3 легла е 25 лева, а не платените 30.

Извикал пиколото и му дал 5 лева, които да върне на клиентите. Докато се качвал към стаята на гостите, пиколото пресметнало че ще е трудно трима човека да си разделят 5 лева, затова прибал 2 лева, като бакшиш и дал на всеки клиент по 1 лев ресто. Всеки от клиентите е платил по 10 лева и е получил ресто от 1 лев.

В такъв случай всеки е платил по 9 лева, или общо 27 лева. Пиколото е прибрало 2 лева, които като прибавим 27-те лева, които са платили клиентите прави 29 лева.

Къде е губещия се лев?

абе къде е лева!? позабравила съм ги и верно сега ме чеши от вътре... :(

antiWHAT
02-02-2010, 19:44
пича в асансьора е нисАк и не стига до копчето за неговия етаж, като е с други те му го натискат, като вали има чадър и с него натиска...
копчето на 1я етаж го стига... пак добре


за тоа лев не знам

Goebbels
02-02-2010, 19:57
Тримата са дали по 9 лева = 27 лв. За тях това е минус.
Пиколото с бакшиш от 2 лв. - за него това е плюс
2-27 = -25

kypo
02-02-2010, 20:09
тва с лев-а ме озадачи много, ама верно че както каза пича над мен е -27 лв, и +2лв 8-)