PDA

View Full Version : Наркомания



SoulStone
02-02-2010, 20:00
Правя проучване за един проект за училище бих искала да ви помоля за малко помощ... да напишете какъв пол сте и да отговорите на следните въпоси .

1.Доброволно или принудително ставаш наркоман?
2.Модерно ли е да си наркоман?
3.Клиника или затвор за наркоманите?

Благодаря предварително за помоща

MaGuSs
02-02-2010, 20:13
Правя проучване за един проект за училище бих искала да ви помоля за малко помощ... да напишете какъв пол сте и да отговорите на следните въпоси .

1.Доброволно или принудително ставаш наркоман?
2.Модерно ли е да си наркоман?
3.Клиника или затвор за наркоманите?

Благодаря предварително за помоща
Доброволно ест.Никой не може да те накара ,ако ти самия/самата не пожелаеш.
Модерно ли?Та то затова е мания... :D Зависи от много неща...
Затвор ест.

eXpl0d3
02-02-2010, 20:24
1. Доброволно
2. Дали е модерно не знам просто въпрос на вкус.
3. Каквото самия човек (наркозависимият) си прецени дали е за клинка или не .

4. ТИ СЛАБОУМЕН ЛИ СИ !?? какъв затвор та гони той не вреди на околните а на себе си с наркотиците , както и с тях не прави кефа на околните а на себе си !

SoulStone
02-02-2010, 20:29
попринцип са способни на всичко ако искат дрога така че застрашават и околните.. но както и да е това ни е от даскало

MaGuSs
02-02-2010, 20:42
1. Доброволно
2. Дали е модерно не знам просто въпрос на вкус.
3. Каквото самия човек (наркозависимият) си прецени дали е за клинка или не .

4. ТИ СЛАБОУМЕН ЛИ СИ !?? какъв затвор та гони той не вреди на околните а на себе си с наркотиците , както и с тях не прави кефа на околните а на себе си !

В затвора е 2в1 :) Първо ,че ще се излекува ,ако е мн тъп (както многото употребяващи наркотични вещества)второто е,че ще си заслужи наказанието ,че вообще е дръзнал до тях.От клиниката винаги може да избяга и да продължи ... 8) Тъй чи.Ти мозък нямаш ли?Кой е слабоумния??? :grin: :grin: :grin:

filmimilmi
02-02-2010, 20:53
1. Не е доброволно разбирасе! В смисъл, че никой наркоман не иска да е такъв. Зависимостта е следствие от слаб характер, невъзможността да се откажеш от лесно достъпното щастие.
2. У кой изобщо това буди някакво възхищение, че да е модерно?!
3. В затворите също се разпространяват наркотици.
4. Лексиконът ти е някак безмислен...

Abigoria
02-02-2010, 21:07
1. Доброволно
2. Дали е модерно не знам просто въпрос на вкус.
3. Каквото самия човек (наркозависимият) си прецени дали е за клинка или не .

4. ТИ СЛАБОУМЕН ЛИ СИ !?? какъв затвор та гони той не вреди на околните а на себе си с наркотиците , както и с тях не прави кефа на околните а на себе си !

В затвора е 2в1 :) Първо ,че ще се излекува ,ако е мн тъп (както многото употребяващи наркотични вещества)второто е,че ще си заслужи наказанието ,че вообще е дръзнал до тях.От клиниката винаги може да избяга и да продължи ... 8) Тъй чи.Ти мозък нямаш ли?Кой е слабоумния??? :grin: :grin: :grin:

Всъщност за слабоумни точно на тебе малко не ти отива да говориш :) В затворите няма хора, дето да следят кой кво диша/ смърка/ боцка/ пуши и пр., на никого не му пука кой кво прави, докато си седи там. Ако мислиш, че там не друсат си в голяяяма грешка. Там има почти само ХИВ- позитивни и наркомани. :)

Второто, наркоманията е вид мания. Всички имаме мании. Моите са няколко, между които кафето и цигарите; колкото хора, толкова мании. Всяка мания си има начало, смисъл такъв, има първопричина да започнеш нещо. Пример: Страшно си недоспал, невероятно много. Някой ти подмята 'Що не пробваш да пиеш кафе?', ти си казваш 'Е*и му меча, що пък не, нали ще се събудя' и пиеш. Но на другия ден пак ти се спи. Пак пиеш кафе. На следващия пак... И така нататък, фащаш ли? Наркоманите също си имат първопричина, било то проблеми, стрес или просто гъзария ( което аз лично не мога да схвана). Не можеш да категоризираш един човек с проблеми като 'мн тъп'.
Три- човек не може да бъде наказван за личен избор. Като си станал наркоман, никой не те е накарал да си такъв. Сам си станал. И ако искаш, само ти можеш да си помогнеш. Клиниките осигуряват метадон и (евентуално, и при това строго индивидуално) подкрепа. Нищо повече. Никой няма да ти тръгне да бяга от клиники. Комуната е нещо друго, там е драстична история :)

Поздрави! :)

ПТ:
1- Доброволно
2- В днешно време е модерно всичко негативно..
3- Комуна :)

iLovePussyJuice
02-02-2010, 21:24
Правя проучване за един проект за училище бих искала да ви помоля за малко помощ... да напишете какъв пол сте и да отговорите на следните въпоси .

1.Доброволно или принудително ставаш наркоман?
2.Модерно ли е да си наркоман?
3.Клиника или затвор за наркоманите?

Благодаря предварително за помощаПромени въпросите...
първия трябва да е
"Какво означава понятието наркоман?"

Много крайни въпроси...не ми харесва особено...

все пак за да не е оф...кратко щото ме мързи

1. доброволно се захващаш с наркотици...от там нататък играят роля други фактори
2, 3...
как да отговоря...

кофти са зададени въпросите :)
може да се отговори, но не в 1 изречение...
и пак няма точен отговор

iv4oiv
02-02-2010, 21:26
Тъпи родители -> лошо възпитано дете -> безполезен както за себе си така и за околните -> осъзнаване на това -> намиране на утехата в наркотиците.

2. Тъпи и незаинтересовани родители -> аз зам ще открия света -> ще прявя всичко което ми доставя удоволствие -> пропада в пропастта.

Във всички случаи говорим за родители които не са си изпълнили дълга и не са възпитали детето си в добродетели и правилни ценности.
Както и да го лекуваме е след дъжд качулка.

SoulStone
02-02-2010, 21:28
еми това са въпроси от даскало не съм ги измисляла аз ...... трябва да направя анализ на анкетата....

iLovePussyJuice
02-02-2010, 21:38
Ок. :)

Все пак в анализа си според мен не пречи да уточниш какво означава понятието наркоман...
Подходящо е използването на реторичен въпрос. :)

Така...
1. Доброволно, но под въздействието на странични фактори (общество, познати, приятели , родители и т.н)...
Винаги има начин да не го правиш, но е важно да се отчете факта, че оказват влияние подобни неща.
И все пак дълбоко се съмнявам, че някой иска да стане наркоман...
Обикновено се започва от любопитство...или да докажеш на някой нещо си...или просто ти е кеф да тупаш.
Дори и да е от удоволствие, пак едва ли някой иска да стане наркоман (в най-лошия смисъл на думата...не че има други, но наркоман е разтегливо понятие...)
да кажем наркозависим...
Аз мога да друсам всяка седмица и пак наркоман да звучи неточно, защото нямам физическа или психическа зависимост, а го правя, защото ми е кеф...(хипотетично)

2. Чак модерно е трудно да се каже. Точна статистика няма...не ги слушай простотиите на 4тата власт (медиите). Модерно не е било, не е и едва ли ще бъде...(просто не е това точната дума)
Факт е, че възрастовата граница пада...

3. Затвора е място за хора с присъди...ако някой употребяващ е осъден - тогава затвор.
Ако не - клиника.
Не е сложно. :Р

Всичко е на базата на личен опит и наблюдения.

Надявам се да съм помогнал, успех. :)

Chacho
02-02-2010, 21:42
1. Доброволно.
2. По-скоро не. В тесен социален кръг може и да е модерно, но като цяло, по моите виждания - не.
3. Място за лечение: Сред хора, които те разбират и те подкрепят. Евентуално някое медицинско лице, да наблюдава здравословното състояние на човека, който се отказва.


За да се откаже човек от наркотици, трябва сам да вземе решението, че иска да го направи. А причините да посегнеш към дрогата - няма смисъл да изброяваме. Толкова са многоцветни и индивидуални. Има сходни причини, има тенденции и единственото обобщаване, което ще направя е, че най-важна роля играе социалната среда.


Това е лична гледна точка, не ангажирам никого с нея.

StreetFame
02-03-2010, 06:10
1. Доброволно.
2. Явно е...
3. Клиника, но е най-добре да допуснат някой човек до себе си, за да им помогне.

Колко по-хубав би бил живота без наркотици... :-# :-#

SoulStone
02-03-2010, 17:50
Ок. :)

Все пак в анализа си според мен не пречи да уточниш какво означава понятието наркоман...
Подходящо е използването на реторичен въпрос. :)

Така...
1. Доброволно, но под въздействието на странични фактори (общество, познати, приятели , родители и т.н)...
Винаги има начин да не го правиш, но е важно да се отчете факта, че оказват влияние подобни неща.
И все пак дълбоко се съмнявам, че някой иска да стане наркоман...
Обикновено се започва от любопитство...или да докажеш на някой нещо си...или просто ти е кеф да тупаш.
Дори и да е от удоволствие, пак едва ли някой иска да стане наркоман (в най-лошия смисъл на думата...не че има други, но наркоман е разтегливо понятие...)
да кажем наркозависим...
Аз мога да друсам всяка седмица и пак наркоман да звучи неточно, защото нямам физическа или психическа зависимост, а го правя, защото ми е кеф...(хипотетично)

2. Чак модерно е трудно да се каже. Точна статистика няма...не ги слушай простотиите на 4тата власт (медиите). Модерно не е било, не е и едва ли ще бъде...(просто не е това точната дума)
Факт е, че възрастовата граница пада...

3. Затвора е място за хора с присъди...ако някой употребяващ е осъден - тогава затвор.
Ако не - клиника.
Не е сложно. :Р

Всичко е на базата на личен опит и наблюдения.

Надявам се да съм помогнал, успех. :)

мерси ще ми бъде от полза

eXpl0d3
02-03-2010, 18:08
1. Доброволно
2. Дали е модерно не знам просто въпрос на вкус.
3. Каквото самия човек (наркозависимият) си прецени дали е за клинка или не .

4. ТИ СЛАБОУМЕН ЛИ СИ !?? какъв затвор та гони той не вреди на околните а на себе си с наркотиците , както и с тях не прави кефа на околните а на себе си !

В затвора е 2в1 :) Първо ,че ще се излекува ,ако е мн тъп (както многото употребяващи наркотични вещества)второто е,че ще си заслужи наказанието ,че вообще е дръзнал до тях.От клиниката винаги може да избяга и да продължи ... 8) Тъй чи.Ти мозък нямаш ли?Кой е слабоумния??? :grin: :grin: :grin:

Аз са хващам на бас ,че ти и трева не си пушил.

uBuTo
02-12-2010, 16:46
1.Доброволно или принудително ставаш наркоман? - зависи :)
2.Модерно ли е да си наркоман? не!! това е най-лошото нещо което може да ти се случи .. не се води по приятели наркомани :)
3.Клиника или затвор за наркоманите? клиника

guinessgirl
02-12-2010, 18:42
:lol:

SunLov3
02-12-2010, 19:11
С каквито хора се събереш такъв ставаш.

ImmortalSportFreak
02-12-2010, 20:24
1.Доброволно или принудително ставаш наркоман? - да
2.Модерно ли е да си наркоман? - да
3.Клиника или затвор за наркоманите? - клиника

SK0RP10N
02-12-2010, 22:22
1.Доброволно или принудително ставаш наркоман?
2.Модерно ли е да си наркоман?
3.Клиника или затвор за наркоманите?


1. Доброволно - никой не може да ти завре масура насила в устата/да ти натъпче инхаланта (кокаин, амфетамин и т.н.) в носа/да ти набие дозата с хероин насила.

2. Не смятам, че е въпрос на мода, а по-скоро на начин на мислене (е, това не пречи някой да почне да шмърка например, за да не го смятат останалите за тъпак и не-модерен тип).Това, дали ще се превърнеш в наркоман, зависи само от теб и твоята психика :)

3. Клиника, но не от типа на българските, където няма особен резултат.
Лечението в клиника е успешно, само ако самият наркоман желае да се избави от своите навици, но ако хванеш някой друсалник от улицата и го натикаш в комуна, без той самият да иска, резултатът ще е нулев - ще изтърпи абстиненцията (ако не го пуснат да си тръгне веднага) и после ще иде пак да се набочи с херца, защото това го кара променя своята себеоценка и оценката на реалността :)