PDA

View Full Version : Страх ме е..



go71n
02-02-2010, 20:14
от любовта :D

така имам си приятелка,от скоро ходим. Всичко е окей тя много ме харесва аз нея също.. само, че вече ми легна на сърцето ако така мога да се изразя... страх ме е да не се влюбя, пък тя да ме пре*е ( надявам се да не се случи ). Дайте някакъв съвет бе хора, как да забвя тези чуства, ходим от 5 дни а я чуствам много много близка, бих казал, че в момента съм нервен защото от неделя не сме се виждали,, и ще се видим чак утре на обяд ...

п.с аз скоро направих 17 тя е на 15 : )

ScarletBite
02-02-2010, 20:16
Радвай се!

Kukumqvka
02-02-2010, 20:17
Ами,малко е рано за страх.. пет дена са малко,мъничко.
Ами просто и повярвай,довери се на вътрешното си чувство.
Без риск,няма начин да разбереш,дали наистина може да стане нещо по-голямо м/у вас.

Sweetlipss
02-02-2010, 20:57
Не е казано,че задължително ще ти разбие сърцето! Не всички са такива :)
А и цял живот ли,ще живееш с тоя страх?!? Нали все някога ще се влюбиш :) Просто дай й време и ще видиш,дали може да се разчита на нея ;)

ef4etyYy
02-02-2010, 22:13
Радвай се!+
ако мислиш прекалено мн за бъдещето, няма да усетиш настроящето...
късмет с мацката :-)

MaLkaTa_LaDy
02-03-2010, 06:36
Страхът не е лошо нещо, стига да не му се отдадеш. Ти си по-силен от него, можеш да го победиш.

soul1199
02-03-2010, 06:44
ако тръгваш с такива мисли,много ясно,че ще стане тва,което не искаш,мисли позитивно :)

Jesssy
02-03-2010, 08:45
Радвай се!
С това съм абсолютно съгласна !

Иначе тая еуфория в началото може бърэо да се иэпари,нали энаеш ? Не че те поэнавам де,просто е така.Но пък ако си постоянен човек,няма да се иэпари и даже ще се эадълбочава..при мен така става.И все пак онова по-горе пак важи.Радвай се,че иэпитваш такива хубави чувства и че эа момента имаш шанс да си с нея.Наслаждавай се на времето с нея пълноценно,беэ такива мисли.Пък какво ще става,ще поживеем и ще видим :) Няма эастраховки в тея неща.Важното е докато му е времето да се кефиш! :smt048

Щото така сам си поставяш раэни бариери и страхове.Страх от хипотетични случки - тъпо :?

valdesbg
02-03-2010, 08:53
И ние какво сме виновни че си себично недоверчиво копеле?

Като те е страх от любовта режи я девойката и отивай в манастир.

w0sh
02-03-2010, 08:58
Който играе печели, който не играе не печели.

Ей тоз Стоичков колко е мъдър.

valdesbg
02-03-2010, 09:02
Да бе, че и английски знае.

Ама то, Чавдаре, проблема е другаде. Надявам се забелязваш.

w0sh
02-03-2010, 09:05
Ааа.

Ем чак сега видях, защото прочетох само 1-вото изречение.


Пък моят извод е,че той е виждал някъде, че разделите са неприятни и сега ще се опита да се прави на опитен мачо, който не се доверява на жените, защото са курви.

Реално и той си няма идея защо го прави, защото никога не му се е случвало.(да го зарязват неприятно) И понеже социалната роля на опитен мъжкар, която ще трябва да заеме, изисква от него недоверчивост, той ще я заема без да се пита защо и как.

valdesbg
02-03-2010, 09:14
Да, експеримента с маймуните и банана си го чел нали. Макар и да се отнася за съвсем друга сфера, принципа заложен в него е същия. Ех това овчата психика е голямо нещо.

Друг е въпроса че след като никой никога не му е показвал какво е раздяла и как изглежда тя реално, нашия господин си няма никакъв опит => ще се издъни. И ще научи по трудния начин че не всичко което хвърчи се яде.

По мое мнение, просто го е страх да се отпусне, щото видиш ли "всички са против него и ще го изядат ако не е коравосърдечния мъжкар, който мачка наред, без да си има идея защо и какво прави".

А за който го интересува експеримента с маймуните - ето го.


В една клетка затворили няколко маймуни (екип). В клетката имало кашони (ресурс) и банан, закачен на тавана (награда). Една от маймуните (лидер) наредила три кашона един върху друг, покачила се по тях и взела банана. От тавана започнала да пръска студена вода (намеса на Топ мениджмънта). Маймуните се разбягали.

Закачили нов банан. Друга маймуна наредила кашоните, покачила се по тях и взела банана. Пак запръскала студена вода. Останалите маймуни я набили и изяли банана (работа в екип). Закачили нов банан. Сработил “рефлекса на Павлов” – щом една маймуна решила да вземе банана, другите я набили, защото знаели, че всички ще бъдат намокрени, но не всички ще ядат банан (групова отговорност).

Действие Второ: Силата на екипа
Намесил се HR отдела. Подменили една от маймуните (развитие на екипа). Новата маймуна решила да вземе банана, но останалите веднага я набили (фирмена култура). Постепенно подменили всички маймуни. Последната нова маймуна решила да вземе банана. Другите усърдно я набили, без да знаят защо – те никога не били мокрени (Team Spirit).

w0sh
02-03-2010, 09:21
Добър пример за бихевиористичните и гещалт теориите в едно.
По-интересно щеше да е ако само една маймуна не я мокрят. Тя винаги се првръща в лидер :Д

valdesbg
02-03-2010, 09:25
В началото щях да напиша че в реалния живот, ако само една маймуна не я мокрят, тя бива обявена за нечие протеже. Но пък от друга страна, това и дава предимство и страх от нея. И в крайна сметка тя отново става лидера.

Така че да.Жалко само че не знам какво представляват гещалт теориите.. че да продължа разговора.

GossipGirl89
02-03-2010, 11:12
И да те е страх, и да не те е рано или късно ще се случи така че не го мисли толкова, а просто рискувай. Да, понякога е болезнено, но няма начин. А и любов без болка не е любов :)

ПП Просто си привързан към нея - 5 дни са малко за любов и влюбване.

sh3_1s_7h3_0n3
02-03-2010, 11:20
Отпусни се.
Каквото и да се случи занапред поне изживей максимално настоящите си емоции. Не можеш да гледаш в бъдещето, тогава не губи настоящето си в излишни тревоги.

kypo
02-03-2010, 14:30
тоя па, готин, от 5 дена я познава и я чувства много близка... баце, аз една я чувствах близка година и нещо, но това не попречи да ми извърти ебати номера и да ми скапе животеца за известно време 8-)

така че, близки нема нужда да чувстваш

и кво питаш деа?

balu4ka
02-03-2010, 14:33
Ами ако ме питаш мен ,цял живот не можеш да живееш в страх не мислиш ли .Мисля ,че всеки е бил нараняван повече от един път,но не трябва да се отчайваш ,туко виж това се е оказало точното момиче :) .А и пет дена са твърде малко,за да се въвлечеш в съмнения и притеснения,та това е още самото начало :)

go71n
02-03-2010, 16:22
мерси на всички, с изключение на w0sh i valdesbg вие двама псевдо разбирачи с изказвания "никога не са ме зарязвали", "правел съм се на мачо" и т.н. свалете си очилата през който гледате, точно защото една ме прее*а сега съм недоверчив, за вас незнам,но на мен внимание от женска страна не ми липсва, обаче съм имал 1 по сериозна връзка( тая дето ме прее*аха ) такаче не изказвайте дебилните си мнения без да ме познавате.

InloVeGirl27
02-03-2010, 18:00
Всички ни е страх от любовта! Страх ни е да не би човека,когото обичаме да не ни нарани.Но ако никой не опита-то никога няма да съществува любовта.Любовта съществува тогава,когато рискуваме всичко заради някой! :)

Не се страхувай да опиташ! Отдай се и се радвай на любовта! :)

valdesbg
02-03-2010, 18:36
Хехе оказах се прав.


И ние какво сме виновни че си себично недоверчиво копеле?

Като те е страх от любовта режи я девойката и отивай в манастир.



Мамин златен ненагледен, гледай сега. Че си пъзльо - пъзльо си. ЧЕ си кретен - кретен си. Ама що всички трябва да го разбират?

Ще подкрепя всяка една моя дума с доказатлество. Дали ти можеш да направиш същото?

uBuTo
02-09-2010, 16:33
едва ли ще те остави .. освен ако не огелпиш яко нещата .. по-добре говори с нея :)

ospower
02-09-2010, 16:36
Един ден и това ще стане! :)

justonegirlwithonehope
02-09-2010, 18:17
Радвай се!+
ако мислиш прекалено мн за бъдещето, няма да усетиш настроящето...
късмет с мацката :-)

Подкрепям :)

BloomF
02-09-2010, 18:30
И при мене е същата работа!! Толкова ме е страх, че даже съм станала по - чувствителна... Ето, преди малко разбрах, че няква си го е заплюла и сега само си мисля да не ме остави, макар че милион пъти казва, че ме обича и не мисля, че ме лъже, но....... не знам просто!! Страх ме е да повярвам на хубавото, защото си мисля, че така ще си замине.! :? :? :?

fenastz
02-09-2010, 18:41
Не му мисли. Мисленето е трудна работа. :)

lud1936
02-11-2010, 12:56
забавлявай се с еня и не мисли дали ще се разделите,просто се остави на усещането

EmiKodaTiKaja
02-11-2010, 13:00
как да забвя тези чуства, ходим от 5 дни а я чуствам много много близка,
в момента съм нервен защото от неделя не сме се виждали,,
п.с аз скоро направих 17 тя е на 15 : )

човек лапнал си въдицата и то за 5 дена.....

:-o :lol: :-o

FiRe_LaDy
02-11-2010, 13:16
И при мене е същата работа!! Толкова ме е страх, че даже съм станала по - чувствителна... Ето, преди малко разбрах, че няква си го е заплюла и сега само си мисля да не ме остави, макар че милион пъти казва, че ме обича и не мисля, че ме лъже, но....... не знам просто!! Страх ме е да повярвам на хубавото, защото си мисля, че така ще си замине.! :? :? :?

Не мисли така!Горе главата и се радвай на моментите с него.Не мисли за лоши неща .. така само ги предизвикваш
А по темата ... докато не рискуваш и да опиташ какво ще стане - няма как да разбереш.Опитай ... и ще разбереш.Не можеш все да стоиш и да чакаш,за да не те наранят.

Fifooooo
02-11-2010, 13:29
Ами,малко е рано за страх.. пет дена са малко,мъничко.
Ами просто и повярвай,довери се на вътрешното си чувство.
Без риск,няма начин да разбереш,дали наистина може да стане нещо по-голямо м/у вас. +