PDA

View Full Version : много ми е трудно



moisture
02-03-2010, 10:44
да уча и давам всичко от себе си,искам да иммам хубави оценки,но трябва денонощно да чета и дори и да чета просто незнам дали ще успея.Успехът ми от първи курс е 4.22.За всичко искат успех-за преместване,за стипендии,за повече от една специалност.Предметът,койт о изучавам не е лесен,но то по принцип няма нищо лесно.Абе хора много ми е трудно,незнам какво да правя,хем искам да си повиша успеха,хем се чувствам като изцаден лимон след всеки изпит.Искам и да си повиша някои оценки от първи курс,но незнам дали ще мога.Как да уча да зубра ли с пищови ли с разбиране само някои неща стават,но Биофизика например какво ще й разбереш
Моля не пишете глупости

SmilezZz
02-03-2010, 17:09
За да си дигнеш успеха ти трябва силна воля..Казваш си - вече ще уча повече..Ще сядам по-малко на компа..Пък ако имаш приятел,който е с по-висок успех,може да го помолиш да ти разкаже тези неща,които не разбираш..
Успех :-)

Chacho
02-03-2010, 17:15
да уча и давам всичко от себе си,искам да иммам хубави оценки,но трябва денонощно да чета и дори и да чета просто незнам дали ще успея.Успехът ми от първи курс е 4.22.За всичко искат успех-за преместване,за стипендии,за повече от една специалност.Предметът,койт о изучавам не е лесен,но то по принцип няма нищо лесно.Абе хора много ми е трудно,незнам какво да правя,хем искам да си повиша успеха,хем се чувствам като изцаден лимон след всеки изпит.Искам и да си повиша някои оценки от първи курс,но незнам дали ще мога.Как да уча да зубра ли с пищови ли с разбиране само някои неща стават,но Биофизика например какво ще й разбереш
Моля не пишете глупости

Сериозно, учудвам се, че си студентка. Би трябвало да си наясно, че в живота има трудности и да имаш предвстава, какво представлява ученето. За бога, сигурно си на 20 вече!?

filmimilmi
02-03-2010, 17:33
Насила хубост не става! Ако знаеше защо си избрала специалността си беше поставила цел преди да кандидатстваш какво да е може би щеше да имаш и амбицията и мотивация за високи оценки. Отличните резултати са съвсем достижими, но когато правиш нещо с досада, естествено е, че ще се чувстваш изцедена и няма да имаш желание за друго освен да се оплакваш... Като виждаш, че нищо не ти се получава и искаш всичко на готово, поне се ожени или ако не си достатъчно хубава, за да те вземат, то поне се хвани на работа и не си трови с материал, който не понасяш. За твое добро е, вместо да завиждаш на приятелката си, както писа в другата си тема...

moisture
02-04-2010, 06:59
а как се учи физикохимия,брат

Abigoria
02-04-2010, 07:14
а как се учи физикохимия,брат

Със сигурност не с висене по форумите :)

kalpazanka
02-04-2010, 07:46
а как се учи физикохимия,брат

Със сигурност не с висене по форумите :)
Е да, обаче не става да е нон стоп над учебниците от сутрин до мрак. Лично аз на всеки 45 мин четене правя почивка. Иначе писва!
Мацко, говорихме в една друга тема как да учиш възможно най-ефективно. Липсата на сън само ти затруднява ученето.
Подчертавай с цветно, представяй си нещата, докато четеш, прави си записки, конспектирай, рисувай схеми... В крайна сметка, като си кандидатствала биология, няма начин да не си имала понятие какво ще се учи. Относно физикохимията- не може всички дисциплини да са ни любими и да ни "идват отръки'. Има и още един проблем- като кандидатстваме, искат от нас // повечето ВУЗове, където се пишат теми// да научим всичко наизуст, а като ни приемат за студенти, трябва да започнем да учим отново нещата логично. Мисля, че още не си се справила с "прехода" между учене наизуст и учене с разбиране.

В крайна сметка, ако смяташ, че материята е трудна за усвояване и не ти допада, се отказвай навреме. Все пак професията е нещо за цял живот- ако не ти доставя удоволствие, а я практикуваш насила, ще си още по-изтощена психически.

vesinka899
02-04-2010, 09:51
Трябва да знаеш,че нищо н есе постига даром,особено отличните оценки.За това стягай се и учи,защото сега ти е времето.

dentals
02-04-2010, 09:54
да уча и давам всичко от себе си,искам да иммам хубави оценки,но трябва денонощно да чета и дори и да чета просто незнам дали ще успея.Успехът ми от първи курс е 4.22.За всичко искат успех-за преместване,за стипендии,за повече от една специалност.Предметът,койт о изучавам не е лесен,но то по принцип няма нищо лесно.Абе хора много ми е трудно,незнам какво да правя,хем искам да си повиша успеха,хем се чувствам като изцаден лимон след всеки изпит.Искам и да си повиша някои оценки от първи курс,но незнам дали ще мога.Как да уча да зубра ли с пищови ли с разбиране само някои неща стават,но Биофизика например какво ще й разбереш
Моля не пишете глупости

Каква специалност си?

moisture
02-04-2010, 09:58
biology 8)

dentals
02-04-2010, 10:04
Мисля, че ти сам/а ще намериш пътя към успеха, тъй катпо трудът който полагаш в един момент ще бъде оценен. В началото почти при всички е така - трябва да се докажеш. Като за начало успехът ти не е лош. От личен опит ти казвам това. Моят успех парвият семестър също беше 4, но последните 4 семестара не е падал под 5.60, така че труди се и с времето, което няма да е много ще намериш твоя, най-пълноценен начин за учене и за успех на изпитите, тъй като успехът в случая е комбинация от знания, самообладание и впечатление, което създаваш у изпитващия. Успех

moisture
02-04-2010, 10:05
а ти каква специалност си

dentals
02-04-2010, 10:07
дентална медицина

moisture
02-04-2010, 10:09
супер тва е много яко, а в кой университет ако не е тайна :-D

dentals
02-04-2010, 10:14
Медицински университет
Р.S. Търся момчета и момичета да им оправям кариесчета ако имат + бележка за училище ако се налага.

moisture
02-04-2010, 10:15
от град??

dentals
02-04-2010, 10:17
София