PDA

View Full Version : опада ми косата



martinkata
02-03-2010, 13:09
Здравейте на всички! Надявам се да ме разберете и да ми помогнете. .

Аз съм момиче на 15 и косата ми преди беше адски къдрава и многоооо гъста ..Като почти всяко къдраво момиче, аз не си харесвах косата къдрава и се изправях доста често . . понякога дори използвах и ютия.. И така продължение на 1 година косата ми доста падаше, но не ми правеше впечатление до преди 1 месец когато видях, че съм останала почти без коса . .не си личи много визуално, но на допир е много явно и това ме притеснява ..
Чудя се дали ще си остане така или ще порастне нова . . всъщност съм много изплашена, кажете някакъв начин да върна гъстата си коса ( ако има такъв )

Мерси предварително . . :(

sunshine955
02-03-2010, 13:12
опитай се да спреш пресата ко не поне я ползвай рядко ..
прави и маски .. не я третирай ..
ходи вързана,на плитки или просто със естествената си коса .. :)
успех .. :-)

magicfairy
02-03-2010, 13:14
Ами като за начало можеш да изхвърлиш всякакъв вид преса, маша, ютия и т.н.
Прави си маски на косата, грижи се за нея.
Изпозвай хума, много е полезна и то не само за косата.
http://krasota.rozali.com/prirodni-sredstva/p240.html


Не съм чак толкова компетентна, но според мен това малко ще подобри положението.

martinkata
02-03-2010, 13:16
Отдавнаа захвърлих и преса и ютияя... мноого се изплаших ! :( :( :?

magicfairy
02-03-2010, 13:18
Ами може пък с времето косата ти да се оправи, не знам. :)
Успех.

martinkata
02-03-2010, 13:20
Ами може пък с времето косата ти да се оправи, не знам. :)
Успех.

Дано. . страх ме е да не оплешивея . . :shock: :D
Като се замисля не е много за смяхх . . пълна трагедия . . :? :-#

sunshine955
02-03-2010, 13:24
Отдавнаа захвърлих и преса и ютияя... мноого се изплаших ! :( :( :?
браво .. и аз мисля че ще се пооправи :)

sunshine955
02-03-2010, 13:27
не си реши косата когато е мокра ..
на майка ми така вече почти не и капе косата :)
п.п. ей ся се сетих :D аз също не я реша докато е мокра защото така косъма е най-уязвим и се накъсва ..

martinkata
02-03-2010, 13:30
не си реши косата когато е мокра ..
на майка ми така вече почти не и капе косата :)
п.п. ей ся се сетих :D аз също не я реша докато е мокра защото така косъма е най-уязвим и се накъсва ..

сещаш ли се , че съъм почти без коса и я реша доста рядко . . :-D тя изобщо не се заплита . .даже напротив като се изкъпя и всеки косъм е с различно мнение :D Иначе, мерси много за съвета

Shadowsogirl
02-03-2010, 13:55
Би трябвало да се оправи. Само че трябват много редовни грии, попитай ифризьор какво ще ти прилича, нали има шампоани, маски, а-у за падаща коса... И наистина зарежи пресите.

eHoT4e
02-03-2010, 14:03
Има ампули в аптеката за подхранване на косата. Може да опиташ с тях. А може и с едно обаче му забравих името. По принцип го дават в зооаптеките. И се използва за козината на овцете.. знам че звучи смешно, но по едно време доста беше пламнало да се мажат с такова и знам, че наистина действа.

Тривитаминол .. сега се сетих.

DqVoLsKoJeLaNiE
02-03-2010, 16:05
Както казаха преди мен, ампули...
Nivea Intense Repair е добро решение, има и шампоан и балсам

ползвай и добра хидратираща маска като тази ---> http://www.lorealparisbulgaria.com/img/l10n/products/305x262/HCa15_3.jpg

http://alopecia.8.forumer.com/a/_post104.html <--- тук можеш да си намериш различни маски за коса

когато си сушиш косата, използвай кристали, съвсем малко количество

sunshinepp
02-04-2010, 13:14
:( лоша работа . . аз си мисля да ти препоръчам хининова вода, една приятелка ми каза че била много ефикасна . . :( дано се оправиш

DevilWish
02-04-2010, 14:45
Вече са ти предложили всичко възможно, но наистина не разбирам с какъв акъл тръгвате да се "гладите" ???

titinkaa
02-04-2010, 14:52
Почвай Тривитаминол,в продължение на 1 месец се мажи с него 2 пъти в седмицата,мажиш се корените,дължината,стоиш 2 часа и се къпеш,след тоя 1 месец спираш употребата му за 1 месец после пак може да повториш

a1a2b3v
02-04-2010, 15:01
Мии аз поузвам хининов шампоан купува се от аптеките не е скъп около 2 лева :) ( то кат нормалните шампоани дори по-ефтин и от него косата расте по-бързо заради хинина)
Иии от скоро си правя маска с тривитаминол (от ветеринарната аптека с него по принцип се мажат овцете, но не вреди на хората цена около 5 лева), Бадемово масло (около 3 лева копува се от аптеката на икаров е най-добро) и ракия всичко по 1 лъжица и върху корените.. по преценка можеш да добъвиш лимонов сок/ оцет, мед, кисело, мляко яйце и каквото се сетиш :) пак по 1 лъжица :)
Успех! :)

П.С. Ако си правиш като мойта маска не забравяй ракията мн е важна.(можеш да я замениш с водка или друг алкохол на спиртна основа) Защото затопря корените и има по-бърз ефект. Тази маска можеш да я ползваш 1-2 на седмица :)

stelkastel
02-04-2010, 20:26
Мила, аз имах подобен проблем. При мен, обаче е малко по-различно. Правих една гадна диета (помисли да не би и ти да си правила нещо такова) и започна да ми пада косата. Доста, доста падаше. И аз отначалото не забелязвах, защото аз по принцип много се скубя с гребена, особено с мокра коса. Но като казах на родителите си тръгнахме по дерматолози, гинеколози, страшна работа :( !Не искам да те плаша, едва ли при теб проблемът е толкова сериозен, но сега пия едни хапчета Revalid и се мажех по-рано с ампули на Виши против косопад, а сега с едни други, но не помня името, а и са много скъпи (още ме боли сърцето)!Но помагат. Ако искаш да знаеш за тях, пиши ми, аз ще намеря името им. Успех! :-)

denety
02-05-2010, 17:43
ами сигурно вече ти казаха,но една моя приятелка имаше абсолютно същият проблем.Подстрига си косата късичка спря (абсолютно)пресата,маша,юти я сичко за исвестно време.Косата и се оправи,но сега е мнооого предпазлива с пресата.... :?

NeverTheSame
02-05-2010, 18:48
То това не се дължи единствено на пресата.Дори да изпозваш редовно преса има много начини,по които да си предпазиш косата-балсами,кристали..редовно правене на маски.Това,че не си се грижила за косата си дава резултат...доста кофти при това и ти съчувствам.

Наистина маската от хума много помага..по едно време ми беше изтъняла косата [поради причин независещи от мен x]] и тфа едва ли не ми беше спасението.

heiress
02-05-2010, 21:18
Вече са ти предложили всичко възможно, но наистина не разбирам с какъв акъл тръгвате да се "гладите" ???

И аз съм ползвала ютия и честно казано става по- хубаво.

sunshinepp
02-06-2010, 07:12
Вече са ти предложили всичко възможно, но наистина не разбирам с какъв акъл тръгвате да се "гладите" ???

И аз съм ползвала ютия и честно казано става по- хубаво.

Мда.. присъединявам се. . особено когато косата е силно чуплива или ужасно къдрава . . с ютията става перфектно. . но разбира се аз я намалях на ниски обороти, тъй като ме беше страх да не се случи нещо с косата ми . . :-D Иначе, си трябва грижа . .

Едно момиче ми каза, че сега зимата сме си сменяли косата или нещо такова . . :-o
много не бях съгласна с нея, вие какво мислите? :-o :? :-D

martinkata
02-06-2010, 07:49
То това не се дължи единствено на пресата.Дори да изпозваш редовно преса има много начини,по които да си предпазиш косата-балсами,кристали..редовно правене на маски.Това,че не си се грижила за косата си дава резултат...доста кофти при това и ти съчувствам.

Наистина маската от хума много помага..по едно време ми беше изтъняла косата [поради причин независещи от мен x]] и тфа едва ли не ми беше спасението.

Да, така е . . не се грижих за косата си :( и сега много съжалявам

Ще пробвам с хумата и другите варианти, които предложихте.. :) Благодаря!

martinkata
02-06-2010, 07:51
Вече са ти предложили всичко възможно, но наистина не разбирам с какъв акъл тръгвате да се "гладите" ???

И аз съм ползвала ютия и честно казано става по- хубаво.

Мда.. присъединявам се. . особено когато косата е силно чуплива или ужасно къдрава . . с ютията става перфектно. . но разбира се аз я намалях на ниски обороти, тъй като ме беше страх да не се случи нещо с косата ми . . :-D Иначе, си трябва грижа . .

Едно момиче ми каза, че сега зимата сме си сменяли косата или нещо такова . . :-o
много не бях съгласна с нея, вие какво мислите? :-o :? :-D

Ми да и моята коса както вече казах е много къдрава . .

А за въпроса ти :lol: хуахха . . не мисля, че е вярно :-o

Ние да не сме животтни да си сменяме козината??? :razz:

sunshinepp
02-06-2010, 07:53
Вече са ти предложили всичко възможно, но наистина не разбирам с какъв акъл тръгвате да се "гладите" ???

И аз съм ползвала ютия и честно казано става по- хубаво.

Мда.. присъединявам се. . особено когато косата е силно чуплива или ужасно къдрава . . с ютията става перфектно. . но разбира се аз я намалях на ниски обороти, тъй като ме беше страх да не се случи нещо с косата ми . . :-D Иначе, си трябва грижа . .

Едно момиче ми каза, че сега зимата сме си сменяли косата или нещо такова . . :-o
много не бях съгласна с нея, вие какво мислите? :-o :? :-D

Ми да и моята коса както вече казах е много къдрава . .

А за въпроса ти :lol: хуахха . . не мисля, че е вярно :-o

Ние да не сме животтни да си сменяме козината??? :razz:

Eми.. не знам, честно казано . . и аз не мисля, че е много достоверно :-o

mu6inka
02-06-2010, 08:03
Хининова вода купуваш я от аптеката не е скъпа 1 лв. най-много след като се изкъпеш пръскаш в корените на косата но трябва да ти е мокра косата иначе ако е суха се омазнява бързо. Успех :P

boomboom
02-07-2010, 14:55
АМПУЛИ VICHY ЗА КОСОПАД + ШАМПОАНА ИМ.
http://image5.sahibinden.com/photos/18/11/72/1918117287a.jpg
Вземи си ги от някоя аптека. Само че имай предвид, че са доста скъпи. Ампулите мисля, че бяха 3-4 лв едната, а шампоана около 20-30 лв. Хининовата вода/шампоан не вярвам да ти помогне, най-много косата ти да стане по-дълга, но това не е за въстановяване.


Едно момиче ми каза, че сега зимата сме си сменяли косата или нещо такова . . :-o
много не бях съгласна с нея, вие какво мислите? :-o :? :-D

Не си сменяме косата [?!], просто повече пада, но тва мисля, че ставаше есента, не зимата.