PDA

View Full Version : Анемия !



justonegirlwithonehope
02-03-2010, 13:29
Преди 4 години ми отркиха анемия, само че аз не го сметнах за важно и не предприех нищо.Днес разбрах, че ако не се лекува е възможно анемията да прерасне в злокачествена и води до смърт.Искам да попитам ако отида на лекар и ми направят необходимите изследвания, дали по тях може да се разбере че пуша или нещо подобно.И ако някой също има анемия нека пише, за да ми обясни лесно ли се лекува и т.н понеже не съм наясно.В интернет има доста информация за нея, но за лечението и не е споменато нищо.Блгаодаря на всички, които ще отговорят :)

bonbogoko
02-03-2010, 16:33
Ха, ха да прерасне в злокачествена, кой д-р Хаус ти го е казал. Иди на лекар, трябва да ти направи ПКК - Еритроцити и Хемоглобин. Ако Еритроцитите са под 3. 10 12 и хемоглобина под 100 имаш анемия. Пушенето на пречи на изследването. Кръв се взема сутрин на гладно. За да определи видът на анемията докторът ще пусне желязо и ЖСК. Не се притеснявай. 8)

Sweetlipss
02-07-2010, 18:56
На мен като ми откриха,че съм болна от анемия ми предписаха ампули с желязо(също и други лекарства,ама имена не помня) и си ги пих и ми се вдигна желязото в кръвта.Но после ги спрях...и съответно всичко си се върна постарому.
Това със злокачественото и смърта...не е вярно!Почти няма смъртни случай с тази болест! Не се панирай..няма да умреш..

Abigoria
02-07-2010, 19:25
И все пак, това не значи 'не води до смърт, няма смисъл да се лекувам', нали се сещаш... :)

djuki
02-07-2010, 19:56
отиди на лекар и виж той какво ще ти каже .няма да умреш не се притеснявай