PDA

View Full Version : Крадецът на праскови- сбит преразказ



niksuncho
02-03-2010, 14:43
Имам малък въпрос ... трябва ми по 5-10 изречения какво се разказва във всяка глава на повестта плс помогнете :(

II. Права и задължения на потребителите
1. Да публикуват своите теми и мнения в правилната категория и с текст на кирилица. Теми и мнения, които нарушават това правило ще бъдат редактирани а след 1-ви Април 2009 ще бъдат изтривани.
kalpazanka

drogba333
02-03-2010, 18:08
Наближава краят на Първата световна война. По улиците на Велико Търново преминават дрипави военнопленници. Комендантът на града, педантичен офицер, държи съпругата си Лиза зад дебелите стени на дома си сред дръвчета праскови. Един ден самотата на Лиза е нарушена. Тя открива в градина сърбина Иво Обренович. Гладът го довел до бягство от пленническия лагер. У младата жена се събужда състрадание, което скоро преминава в голяма любов. В лагера Иво води шеговити разговори с френския посланник дьо Гревил и с нетърпение очаква срещите си с Лиза. И двамата разбират, че в хаоса от мъка и безумие любовта им е обречена, но това ги привлича още повече. Съпругът долавя промяната у Лиза. В града започват бунтове и той нарежда лагерът да бъде преместен. Заповядва на ординарецът си да стреля по всеки, който се доближи до къщата. Иво избягва от колоната, за да се сбогува с Лиза и загива от изстрела на ординареца.

opasnoto_bonbonche
03-10-2012, 18:44
Имам една молба някой ще може ли да ми напише преразказа за който говорихте или да ми го пратити по пощата тя е : rosenova_815413@abv.bg благодаря предварително .

10.Georgi
01-14-2016, 08:37
moje li nqkoi da mi pomognе.Iskam 1 glawa kato rezume ot kradecut na praskowi na 1 glawa blagodarq wi predwaritelno molq wi speshno e