PDA

View Full Version : Как да се подготвим за матура ?



Ramdx
02-03-2010, 17:31
Здравейте !
Аз съм 11 клас и от няколко дена мисла за матурата,която наближава.Остава по-малко от 1 година и половина :x и така,както вървят неща няма взимане.Уча в професиолна гимназия и там часовете по български,литература и математика са 3 часа в седмица,което е изключително малко.Реших да започна да се подготвям самостоятелно,но въобще незнам,от къде да започна.Имам огромни пропуски през годините.Някой може ли да ме посъветва ?

filmimilmi
02-03-2010, 17:56
Споко, материята не е толкова тегава. + Това едната матура е по избираем предмет. Можеш да караш матура по информационни технологии например, а за задължителната по литература ходи на частни уроци.

mrtn
02-03-2010, 18:54
Това са малко часове и са недостатъчни за подготовка на матура по български език, нямате ли зипове?
Най-лошия случай отивай на уроци по литература, не виждам друго решение.

1n5ub0rd1na73
02-03-2010, 20:54
Здравей,

Според мен имаш предостатъчно време, стига да го оползотворяваш както трябва. Това не означава да учиш през цялото време, а по малко, но с постоянство. Първо разбери къде са ти пропуските, къде се чувстваш слаб. После наблегни на това. Също така те посъветвам да прочетеш задължителните произведения, които влизат в матурата. Може да ти се струват много, ама не са. А и са интересни.

Също така не е необходимо да ходиш на частни уроци, за да се справиш.

Успех и се извинявам, ако съм ти объркал пола.