PDA

View Full Version : Бахти кашата... кой е по-прав ?! ;/



buuu
02-04-2010, 10:23
[b] 8-)

valdesbg
02-04-2010, 10:42
Ми щом искаш нещо(в случая нещо важно като показване на обич, привързаност, ала бала) - казваш че искаш да е ТОЧНО така, защото това ти дава сигурност, увереност и топлина. А една връзка има за цел да създава и поддържа точно тия неща. Нашиия господин би трябвало да ти влезе в положението и ако наистина държи на теб и те обича толкова колкото казва, не би трябвало да му е безразлично какво мислиш ти и искаш ти. И би трябвало да намери начин да ти създава тази топлина, увереност etc. ако не по твоя начин, по друг, но задължително такъв, който ще го усещаш.

Севета ми е - говори с него и дръж на твоето. Щом сте заедно - решавайте проблемите си заедно.

П.П. Забележка. Не настоявай да ти звъни по 15-0000 пъти дневно, настоявай да ПОКАЗВА чувствата си по често. Както го правиш ти. В противен случай.. не е връзка.

dedodekster
02-04-2010, 10:44
Ми щом искаш нещо(в случая нещо важно като показване на обич, привързаност, ала бала) - казваш че искаш да е ТОЧНО така, защото това ти дава сигурност, увереност и топлина. А една връзка има за цел да създава и поддържа точно тия неща. Нашиия господин би трябвало да ти влезе в положението и ако наистина държи на теб и те обича толков аколкот казва, не би терябвало да му е безразлично какво мсилиш ти и искаш ти. И би трябвало да намери начин да ти създава тази топлина, увереност etc. ако не по твоя начин, по друг, но задължително такъв, който ще го усещаш.

Севета ми е - говори с него и дръж на твоето. Щом сте заедно - решавайте проблемите си заедно.

П.П. Забележка. Не настоявай да ти звъни по 15-0000 пъти дневно, настоявай да ПОКАЗВА чувствата си по често. Както го правиш ти. В противен случай.. не е връзка.
+1
valdesbg, много добре го каза :)

buuu
02-04-2010, 10:49
Ми щом искаш нещо(в случая нещо важно като показване на обич, привързаност, ала бала) - казваш че искаш да е ТОЧНО така, защото това ти дава сигурност, увереност и топлина. А една връзка има за цел да създава и поддържа точно тия неща. Нашиия господин би трябвало да ти влезе в положението и ако наистина държи на теб и те обича толков аколкот казва, не би терябвало да му е безразлично какво мсилиш ти и искаш ти. И би трябвало да намери начин да ти създава тази топлина, увереност etc. ако не по твоя начин, по друг, но задължително такъв, който ще го усещаш.

Севета ми е - говори с него и дръж на твоето. Щом сте заедно - решавайте проблемите си заедно.

П.П. Забележка. Не настоявай да ти звъни по 15-0000 пъти дневно, настоявай да ПОКАЗВА чувствата си по често. Както го правиш ти. В противен случай.. не е връзка.

той винаги се сеща за мен но с звъненето забравя просто 8-) ..не ме е оставял без грижи и внимание :) ама паметта му е къса на маймуняка :lol:
дори ми каза -еми това съм аз ако ме харесваш такъв добре ...ако не незнам но немога да се променя напълно ..забравям.. /аз- еми сещай се малко повече ако ме обичаше нямаше да забравяш за мен :o/той-какво искаш да намекнеш ? че не те обичам ли ? :shock: и не гарантирам че по нататъка няма да забравям пак ..случва се -и аз направооо :shock: ми умаляха краката :? :shock: и той - млъкна ..е как ся да го разбирам тва ?!?!

3oPuTy
02-04-2010, 10:50
1.И ние с моя вчера правихме 2 месеца 8-)
2.Миии мисля,че малко си преувеличила ... :-o Любовта не се изразява в броя обаждания за един ден :?

LadyDi
02-04-2010, 10:51
Ми щом искаш нещо(в случая нещо важно като показване на обич, привързаност, ала бала) - казваш че искаш да е ТОЧНО така, защото това ти дава сигурност, увереност и топлина. А една връзка има за цел да създава и поддържа точно тия неща. Нашиия господин би трябвало да ти влезе в положението и ако наистина държи на теб и те обича толкова колкото казва, не би трябвало да му е безразлично какво мислиш ти и искаш ти. И би трябвало да намери начин да ти създава тази топлина, увереност etc. ако не по твоя начин, по друг, но задължително такъв, който ще го усещаш.

Севета ми е - говори с него и дръж на твоето. Щом сте заедно - решавайте проблемите си заедно.

П.П. Забележка. Не настоявай да ти звъни по 15-0000 пъти дневно, настоявай да ПОКАЗВА чувствата си по често. Както го правиш ти. В противен случай.. не е връзка.

Има хора, особено сред мъжете, на които им е много трудно да изразяват чувствата. За тях е достатъчно, да покажат на света, че са с дадено момиче и романтиката свършва до там. Така като гледам, момчето е точно от тази група и ако тя настоява на своето прекалено много (което лично според мен е излишно и глупаво, той е заявил, че я обича, не е нужно непрекъснато да праща мечки по скайпа и да звъни на 30,5 секунди), та ако настоява на своето много, рискува той да реши, че тя го задушава и да се дръпне още повече.
Според мен да поговори с него и да му каже, че иска да й се обръща повече внимание, но не и да настоява като магаре на мост за своето. И без това не е необходимо. Като го получи, след 2 месеца ще реши, че й идва в повече.

anonimchetou
02-04-2010, 10:56
хах леле ще ме убиеш! Не се филмирвай бе .. ;д Сама каза че те обича че е супер мил и т.н.. Еми кво повече искаш.. не е нужно да ти звъни през 5 минути.. Карай по спокойно.. От много малко време сте заедно още колко неща ще ти харесват ще те ядосват или правят щастлива не е истина.. Не се хващай за всичко.. : ) Успехи ви пожелавам аз лично имам много щастлива връзка и ние сме минали през такива тъпотии но ако се обичате един ден всичко си идва на мястото и се наглася. Айде Обичайте се хора!

3oPuTy
02-04-2010, 10:58
Ми щом искаш нещо(в случая нещо важно като показване на обич, привързаност, ала бала) - казваш че искаш да е ТОЧНО така, защото това ти дава сигурност, увереност и топлина. А една връзка има за цел да създава и поддържа точно тия неща. Нашиия господин би трябвало да ти влезе в положението и ако наистина държи на теб и те обича толкова колкото казва, не би трябвало да му е безразлично какво мислиш ти и искаш ти. И би трябвало да намери начин да ти създава тази топлина, увереност etc. ако не по твоя начин, по друг, но задължително такъв, който ще го усещаш.

Севета ми е - говори с него и дръж на твоето. Щом сте заедно - решавайте проблемите си заедно.

П.П. Забележка. Не настоявай да ти звъни по 15-0000 пъти дневно, настоявай да ПОКАЗВА чувствата си по често. Както го правиш ти. В противен случай.. не е връзка.
Хем да решават проблемите си заедно,хем тя да държи на своето (т.е. да настоява той да се промени заради нея) ... :-o
Хммм под "заедно решавайте проблемите си" не трябва ли да се разбира да се правят компромиси и от двете страни или да се стигне до някакво средно положение?!Защото,както ти се изказваш ... едва ли не трябва той да се промени,а тя да не прави нищо ... :?
Честно казано това е егоистично :?
П.П.Бате знаеш,че често сме на различни мнения ама ако мен Н. ме накара да се променя без да го искам ... определено 3-ти месец няма да имаме :?

buuu
02-04-2010, 10:59
хах леле ще ме убиеш! Не се филмирвай бе .. ;д Сама каза че те обича че е супер мил и т.н.. Еми кво повече искаш.. не е нужно да ти звъни през 5 минути.. Карай по спокойно.. От много малко време сте заедно още колко неща ще ти харесват ще те ядосват или правят щастлива не е истина.. Не се хващай за всичко.. : ) Успехи ви пожелавам аз лично имам много щастлива връзка и ние сме минали през такива тъпотии но ако се обичате един ден всичко си идва на мястото и се наглася. Айде Обичайте се хора!

8-) :-)

buuu
02-04-2010, 11:02
Ми щом искаш нещо(в случая нещо важно като показване на обич, привързаност, ала бала) - казваш че искаш да е ТОЧНО така, защото това ти дава сигурност, увереност и топлина. А една връзка има за цел да създава и поддържа точно тия неща. Нашиия господин би трябвало да ти влезе в положението и ако наистина държи на теб и те обича толкова колкото казва, не би трябвало да му е безразлично какво мислиш ти и искаш ти. И би трябвало да намери начин да ти създава тази топлина, увереност etc. ако не по твоя начин, по друг, но задължително такъв, който ще го усещаш.

Севета ми е - говори с него и дръж на твоето. Щом сте заедно - решавайте проблемите си заедно.

П.П. Забележка. Не настоявай да ти звъни по 15-0000 пъти дневно, настоявай да ПОКАЗВА чувствата си по често. Както го правиш ти. В противен случай.. не е връзка.
Хем да решават проблемите си заедно,хем тя да държи на своето (т.е. да настоява той да се промени заради нея) ... :-o
Хммм под "заедно решавайте проблемите си" не трябва ли да се разбира да се правят компромиси и от двете страни или да се стигне до някакво средно положение?!Защото,както ти се изказваш ... едва ли не трябва той да се промени,а тя да не прави нищо ... :?
Честно казано това е егоистично :?
П.П.Бате знаеш,че често сме на различни мнения ама ако мен Н. ме накара да се променя без да го искам ... определено 3-ти месец няма да имаме :?

така е и той ми намекна същото АЗ съм такъв ..ако ме харесваш ..добре :(

valdesbg
02-04-2010, 11:04
МАрина в случая е налице една доста сериозна дупка между двамата. А именно тя има нужда от внимание за да разбере че е обичана, а той както каза му е достатъчно да и каже обичам те.

Сама се сещаш че това са несъвместими характери. Затова трябва да се измисли някакво решение което удовлетворява и двамата. Вариант е и двамата да направят компромис, обаче в тоя случай и двамата няма да са щастливи от това.

Да намерят общ език. Това ми е идеята.

valdesbg
02-04-2010, 11:08
Зори, ако Н. ти каже че не му е достатъчно това което му даваш, трети месец изобщо няма да има. В случая говорим за коренно различни характери и нагласи.

Тя - иска внимание
той - не му е нужно чак толкова, и не смята за необходимо да го изразява

Поне, доколкото разбирам от описанието на авторката. Между другото аз съм същия - ако нещо не ми се показва че Е така, то значи НЕ е така. Ако нещо ми се твърди че Е така, но реално не ми се показва на практика, значи това нещо НЕ е така и има причина да НЕ е така. А от тук могат да се изведат много много ситуации и решения. Но не това е темата сега.

Но разбира се съм доста по отворен за начините по които може да ми се покаже че нещо Е така, в конкретния случай как някое момиче да ми покаже че ме обича.

Други доводи?

LadyDi
02-04-2010, 11:24
А на мен пък бързо ми писва от много внимание.
Преди и аз бях такава - обсебваща е точната дума. На всеки пет минути съм на телефона, исках да знам какво прави във всяка секунда от деня си. Но когато на мен ми го приложиха, на бързо теглих чертата.
Тя няма НУЖДА от внимание. Това са глезотии (лично мое мнение, без да искам да обидя авторката). Но е абсолютно безсмислено и АКО го получи, ще разбере, че е и много излишно.
Най-чудесната връзка е тази, в която имаш до себе си някой, на когото можеш да разчиташ винаги, без да се налага да обясняваш къде си била в 30-те минути между 14:15 (когато си излязла от училище) и 14:45 (когато си влязла в Скайпа) :)

niquetamere
02-04-2010, 11:42
А на мен ми писва накрая на месеца, шибаната ми сметка за телефон да е над 30 лева ! Стига филми, стига несъвместимост на характерите! Пича може да няма възможността да прави такива излишни разходи. Ето още една гледна точка над която да разсъждавате.

buuu
02-04-2010, 12:30
имаме безплатни минути един към друг :)

Bellatrix
02-04-2010, 12:55
Омг. :-o Успокой се. Според мен това е едно доста задушаващо поведение. Нали виждаш, че те обича? Държи се добре с теб, доказва ти, че държи на теб и общо взето, сте щастливи. Ми може да не му се звъни по 5 пъти на ден за да ти каже: О, любима, ти си моят живот. Това далеч не значи, че не те обича и не държи на теб.
Като цяло момчетата не са толкова романтични, колкото повечето момичета и не си падат по такива лиготии. Ако за нас да ни събудят в 3 през нощта с думите: "Сънувах те и ми се иска да ти кажа, че си те обичам." е прекрасно изживяване, те по-скоро биха се изнервили за дето са ги събудили.
А да се мъчиш да го караш насила, за да ти угоди да звъни е безсмислено. Ти ще оцениш ли жеста като е изпросен?
Просто карай по-полека. Ходите от 2 месеца, не сте женени. Просто приеми, че очевидно не обича да говори с часове по телефона по няколко пъти на ден и го възприеми като част от характера му. Всяко момче има недостатъци. Част от любовта е да се научиш да превъзмогваш недостатъците даже и да те дразнят.

shmurkam
02-04-2010, 13:39
Ъм, моят приятел е като теб. По принцип той ми звъни винаги, а аз не го отразявам :lol: ииии кво да ти кажа....заедно сме вече от 7 месеца. :D :D :D
Обичам го, ама не виждам смисъл да му се обаждам всеки път, когато ми скимне. Ще му писне, те мъжете са такива, не обичат да им досаждат(макар и той на мен да ми досажда 8-) )
Остави го момчето да диша

sunshinepp
02-04-2010, 13:42
:-) Слънчице, мисля че малко преувеличаваш . . забави темпото!
Това, че не звъни, не значи, че не те обича . . :-)
Приеми го такъв какъвто е . . и просто се примири :)
В една връзка се правят компромиси, забрави за това .. и не прави проблеми от такива неща! :-) :-)

Dollystar
02-04-2010, 13:45
Не се притеснявай сега си откачила понеже си у вас от много време като се видите ще ти мине бързо бързо.. Айде успех :-)

buuu
02-04-2010, 15:05
АЗ НЕ КАЗВАМ ЧЕ КАТО НЕ МИ ЗВЪНИ НЕ МЕ ОБИЧА , А ЧЕ НЕ СЕ СЕЩА ЗА МЕНЕ :?

Bellatrix
02-04-2010, 15:34
АЗ НЕ КАЗВАМ ЧЕ КАТО НЕ МИ ЗВЪНИ НЕ МЕ ОБИЧА , А ЧЕ НЕ СЕ СЕЩА ЗА МЕНЕ :?
А защо мислиш, че може да се сеща за тебе само докато говорите по телефона? Това, че не му се звъни всеки път като му хрумне за теб, не значи, че не му хрумва. Аз също не звъня често на моя приятел, но далеч не е като да не мисля за него. Когато е влюбен човек мечтае нон стоп за другия човек, мисли за него (това вече го знаеш :P ), но далеч не всичко може да се сподели и далеч не всяка мисъл е за по телефона. Може би просто не обича да говори по телефон. Просто черта от характера му.

buuu
02-04-2010, 15:55
НЕ е така обича да говори ..дори с часове ..говорели сме по 2 часа а най -краткия ни разговор е бил по 30 мин ..не мисля че е черта на характера му .. просто когато си е в тях ,сам с мислите си, както се казва, се сеща ,а когато е на даскало или навънка- забравя :(

thEangel1094
02-04-2010, 16:52
Не е нужно да се 'филмираш' както казваш сама. Напълно те разбирам. Аз съм ако не в същото положение, да го наречем подобно. Аз също като теб се дразня, когато не ми отделя достатъчно внимание :o , но явно на него му стига.
Когато му спомена, нещо по повод това, че не ми обръща внимание, той почва да се дразни и да ми говори как всеки ден сме заедно на училище, сякаш това не ми стигало :-o , а всъщност междучасията идва при мене колкото да не кажа, че не е минал ;д И аз му мрънках известно време , ама явно т'ва го дразни и се спрях .. имам чувството, че иначе не му давам да диша.
Недей да се впрягаш излишно .. това, че не ти се обажда по 5-6 пъти на ден не трябва да те притеснява. В случая не си била права да му се сърдиш. :)

DevilWish
02-04-2010, 17:03
Чувствата не се показват, а доказват.
Все пак ако се чувате постоянно няма да си липсвате.Освен това е дразнещо.Например ако ти нямаш работа и искаш да говориш с него, може пък той да е при приятели или нещо такова.Просто се занимава с други неща и не е много приятно да си прекъснеш занаятието, заради едно телефонче, в което само да казваш обичам те, липсваш ми и тн.1 път на ден обаждане е повече от достатъчно.
И аз моя го обожавам и му пиша постоянно смс-и и чакам с нетърпение отговора, обаче като работи какво сега, не мога да му се дразня, че не отговаря.
Вземи му кажи, че просто ти липсва и искаш по-често да се чувате, но му кажи, че той може да те потърси като реши ;) Дай му малко свобода и така няма да си омръзнете ;)
Успех, дано малко ти помогнах :)

DjPiRgOs
02-04-2010, 18:02
НЕ е така обича да говори ..дори с часове ..говорели сме по 2 часа а най -краткия ни разговор е бил по 30 мин ..не мисля че е черта на характера му .. просто когато си е в тях ,сам с мислите си, както се казва, се сеща ,а когато е на даскало или навънка- забравя :(Значи вие често се чувате тога къв е проблема а и аз съм от Бургас

soul1199
02-04-2010, 18:03
може би малко преувеличаваш,но все пак,кой ли не иска повече внимание от страна на половинката си?!хубаво е че си му казала,какво точно искаш,но той явно смята,че по друг начин ще ти покаже любовтта си :) не бива да му се сърдиш заради това,че не ти се е обадил :)

sweetyZ
02-04-2010, 19:11
Мисля, че малко преувеличаваш. Самата ти казваш, че е мил и те обича, че се сеща за теб, но не постоянно. По горе беше писала,че те търси, когато си е вкъщи, а те забравя, когато е навън с приятели. Това не нещо необичайно и не е повод за притеснение. Ако ти имаш много свободно време и прекарваш повече време в скайпа, а той не е там постоянно не значи, че не те обича. Представи си следната ситуация: ти излизаш с твоя приятелка и тя всеки път звъни на гаджето си и си говорят по половин час. Това, което искам да кажа е, че когато той е навън обръща внимание на приятелите си и не може да ти звъни през 30 минути да те пита какво правиш. Той може да се сеща за теб, да мисли за теб постоянно, но това не значи, че трябва непрестанно да ти звънни. На мен също ми се случвало да се чудя така, да се питам защо не се обажда, не се ли сеща за мен и те разбирам, но също ми се е случвало да бъда и от другата страна и за това те съветвам да се замислиш малко и да се поставиш и на негово място. Не е приятно, когато обичаш нукой такъв, какъвто е, а той те кара да променяш. Това е малко егоистично. Знам, че искаш постоянно да ти обръща внимание и да си говорите непрестанно, но това е, защото сте заедно от скоро и се обичате. Не споделям мнението,че това е черта на характера и някои хора не обичат да говорят по телефона просто хората обичат да се отдават на по-дълги разтовори, когато са сами или нямат какво да правят. Просто се успокой малко и не го притискай толкова да ти звъни през 2 минути,защото дори и много да те обича след време това ще му омръзне.

П.С
Пожелавам ви много успешна връзка и престани да се тормозиш за такива глупости. Една връзка се гради на уважение и доверие, а не на постоянно звънене по телефона.

nymphadora
02-04-2010, 20:01
АЗ съм най-правата! :-P

xNiKx
02-04-2010, 20:27
С приятеля ми сме заедно от вече 2 месеца /вчера станаха толкова / много е добър ,мил ,прави всичко за мен, никога не ми е повишавал тон и всеки път ако му се ядосам за нещо ме моли да не се караме ,казва ми че ако искам аз да му викам ,ама той не искал и нямало да ми се разкрещи или скара ... винаги сме се разбирали тихичко ,обича ме на пръв поглед -какво повече искам ? :smt007 ..но притеснението ми идва от там ,че аз го търся на ден по 4 5 пъти .. просто ей така 'щото се сещам за него и 'щото ми е яко да чувам гласа му :smt007 А ТОЙ сякаш не се сеща за мен толкова често /поне аз така си мисля /, защото не ми звъни толкова често а и не винаги е в скайпа, както аз.Преди малко говорихме по телефона..казах му -имам нужда от повече внимание,че просто искам да си мисли по често за мен :( както правя аз ...че всяка минута е в акъла ми и че немога без него...че ми липсва и че така му показвам че си го обичам още повече :( Отговора му беше- " Аз си мисля за теб постоянно ,но не виждам смисъл да ти звънна като си на компа и след 2 сек да си пишем в скайп /защо да ти звъня и да говорим супер малко време ? / аз също те обичам но защо да го изразявам по тоя начин ? / Моя отговор : ами не го изразявай като искаш.. но нали се сещаш че всеки има нужда да му бъде показано че е желан и че някой мисли за него ? Аз се трогвам от малките неща и не мисля че е толкова трудно да си дигнеш телефона и да натиснеш едно копче нали ? Не го изразявай щом не искаш ..айде заминавай за даскало да не те притеснявам повече ..и затворих :( Много ли преувеличавам бе, бахти обичам си го тоя човек 8-) и така мисля че му го доказвам още повече .. :-o или пък не ? не сме се виждали от 10 дена щото съм болна и направооооо изперквам :neutral: на всеки му става яко като знае че любимия човек го търси по често .. все пак е добре да знаеш че някой мисли за теб нали Кво да правя? Много ли се филмирам ? 8-) Да я карам ли по -спокойно или с право се сърдя и ядосвам ? :? Да му се извиня ли че го изкарах ,че все едно не ме обича и не мисли за мен ? :? В случая кой е по -прав ???? оф трябват ми цигари 8-)
ИиИииИИии, малиииИИиИи, ама той нИ тИ звънИ през 12.124 секунди? Значи нИ тЪ убичЪ! :? Не се ли усещаш сама, че прекаляваш? Нищо му няма на момчето, това че не ти звъни 21451 пъти на ден не означава, че не те обича. Аз ако бях направо бих те скъсал! Нормално е когато си влюбен да искаш да си с човека колкото можеш повече. Сигурно и той го иска, обаче не може да говориш/чатиш/се виждаш с него 24/7. Дай му малко свободно пространство. Иначе рискуваш да го загубиш много!

buuu
02-05-2010, 08:13
е хуу де ко ми са карате 8-)