PDA

View Full Version : Може ли да ми помогнете!



sibelka662
02-04-2010, 15:05
Аз съм 5 клас.1 срок имам само една 5-ца по математика.Тя ми е много трудна.Скоро правехме тест и имам 3 по принцип съм отличничка, но тази историческа математика ми разваля отличният успех МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!Не знам какво да правя ;( мн ми е трудно!

justunique
02-04-2010, 15:25
...

SmilezZz
02-04-2010, 15:37
О и аз имам същия проблем..Направо математиката ми е много трудна..Но за разлика от теб съм 7клас + това успехът ти е добър

onestar
02-04-2010, 17:21
E, аз съм същата. Първи срок завърших с 5 само по математика, отличничка съм по всичко останало, но редовно си нося 3-ки и 4-ки по тоя предмет

Не знам дали уроците ще ти помогнат... принципно нямаш ли желание да учиш даден предмет - не се получава.
Но сега си 5-ти клас, наблягай, бутай си главата, питай, прави всичко възможно да усвоиш материала - от тук се започва. Аз зарязах материала от 5 и 6 клас, и във 7-си си омъкнах косата, а сега в 8-ми просто... пропуските много личат. Имаш шанс да се справиш, бъди малко по-настоятелна. :wink:

nIkEnCeTy_bE
02-04-2010, 17:32
ооо мила ако наричат това лош успех незнам просто .. и аз бях добра като тебб .. иначе ако знаеш сега както е в гимназията .. сега съм 8 клас .. простоо е по трудно в гимназията и зависи къде ще влезеш и на кой преподавател ще попаднеш. Въпреки че не ходих на уроци 7 клас пак влязох в една от най-елитните училища. Според мен няма смисъл да ходиш на уроци и да пилееш парите на ваще. Ходи на консултации при гжата ти по математика, ако е добра ии може да ти обясни, каквото неразбираш. 7 клас ще ти е най-важната година!

Stellsy
02-04-2010, 17:32
Ходи на консултаций.. не мисля че частните уроци е решението. Госпожата ти в училище ще ти го каже по един начин а другата от частните по друг. Ходи на консултаций и ще ти е малко по-лесно.. зависи колко бързо схващаш. Радвай се че имаш 5 можело е и 3 да не хванеш. Мисля, че успехът ти е супер. Учи си сега и 6-ти също учи, но в седми учи много, за да ти е лесно с изпитите. Когато бях 4-ти 5-ти клас не учих много много .. претупвах и сега ми е адски трудно по математика. Имам 3 за срока. Тази математика ме убива. :(

Chacho
02-04-2010, 18:05
Ходи на консултаций.. не мисля че частните уроци е решението. Госпожата ти в училище ще ти го каже по един начин а другата от частните по друг. Ходи на консултаций и ще ти е малко по-лесно.. зависи колко бързо схващаш. Радвай се че имаш 5 можело е и 3 да не хванеш. Мисля, че успехът ти е супер. Учи си сега и 6-ти също учи, но в седми учи много, за да ти е лесно с изпитите. Когато бях 4-ти 5-ти клас не учих много много .. претупвах и сега ми е адски трудно по математика. Имам 3 за срока. Тази математика ме убива. :(

++

Aко изпуснеш материал по математика ще ти е доста трудно после. Помоли вашите да ти обяснят нещата.

cookie_master
02-04-2010, 19:07
ако това е лош успех,то моя не знам какъв е :-o

kris4ety14
02-04-2010, 19:16
E, аз съм същата. Първи срок завърших с 5 само по математика, отличничка съм по всичко останало, но редовно си нося 3-ки и 4-ки по тоя предмет

Не знам дали уроците ще ти помогнат... принципно нямаш ли желание да учиш даден предмет - не се получава.
Но сега си 5-ти клас, наблягай, бутай си главата, питай, прави всичко възможно да усвоиш материала - от тук се започва. Аз зарязах материала от 5 и 6 клас, и във 7-си си омъкнах косата, а сега в 8-ми просто... пропуските много личат. Имаш шанс да се справиш, бъди малко по-настоятелна. :wink:

Съгласна съм за наблягането да усвои материала. Аз също в 8 клас изкарвах ниски оценки по математика и когато родителите ми говориха с учителката, тя им каза, че имам пропуски от предишното училище. Тогава разбрах, че въпреки съвестното ми отношение към предмета, просто учителите ми са били калпави. Но по-нататък започнах да схващам нещата и вече съм с хубави оценки.

Pustinqchka
02-05-2010, 12:00
Успехът ти не е лош, а и 5цата не е чак толкова лоша оценка, но ако искаш да разбереш математиката, трябва практика или уроци. Или сядаш и решаваш докато не ги разбереш или отиваш на частни уроци, ако искаш 6 за срока/годината.)

Shadowsogirl
02-05-2010, 13:54
Успокой се. И аз бях като теб .Вечно се стараех, много учех, нищо. Пет, пет, пет, пет. Няма по-нагоре. И тройка и четворка от време на време. Ходих на уроци в шести и седми клас. До шести вкрлючително имах петици за първия срок и шестици за втория и за годината. В седми клас ми остави пет. Остави ми го, само че това далеч не значи, че бях усвоила материала, толкова бях учила, че една вечер преди контролно сънувах решението на една задача - това обаче за мене вече граници с пълното побъркване. Бори се за знания, не за оценки. Защото знанията все някой ще изпъкнат, пък ако ще и само шестици да имаш, а нищо да не знаеш - тая шестица никъде няма да ти върши работа.