PDA

View Full Version : лаптоп



girl4eety
02-04-2010, 17:45
в4ера си купих лаптоп но 4естно казано ни6то не разбирам мое ли да ми помогнете малко
кога трябва да зареда батерията? и колко
когато сам си в нас на кво да го дара на батерия или на контакт?
и ако мое о6те някакви по ваини не6та да ми каете
сори ако има гре6ки ама трудно пи6а о6те

doomkillerr
02-04-2010, 18:14
Първо да ти е честито лаптопчето... :)

Когато си в къщи си включваш лаптопа в контакта и така си го ползваш... Когато ти се налага да го носиш на някъде, просто го изключваш от тока и го вземаш. Батерията се зарежда само, когато е изтощена, тоест автоматично става зареждането до като си го ползваш включен в контакта. Не прави грешката да му махаш батерията, когато го ползваш в къщи!!! Така батерията се скапва по-бързо защото стои без да се зарежда и разрежда! Все пак е хубаво, ако ползваш лаптопа предимно в къщи понякога да го изключиш от контакта и да работи само на батерия до като се изтощи... Тогава пак го включваш в тока и продължаваш да си работиш нормално. Важното е да работи както включен в ел. мрежата така и само на батерия... така нейния живот ще се удължи! :)

Успех от мен и със здраве да си го ползваш! :wink:

girl4eety
02-07-2010, 07:51
мерси много а да попитам и о6те не6то колко време г/д издара една батерия 4е моита не6то еджа издара 2 4аса

doomkillerr
02-07-2010, 09:06
мерси много а да попитам и о6те не6то колко време г/д издара една батерия 4е моита не6то еджа издара 2 4аса

Това зависи от капацитета на батерията (измерена в mAh) и колко електроенергия черпи самия лаптоп... При различните модели лаптопи това време варира от 1 до 7-15 часа (може и повече) :)

П.С. - Предполагам, че за твоя лаптоп времето от 2 часа работа в режим само на батерия е напълно нормално!!! 8)

Valento
02-07-2010, 10:21
На повечето нови лаптопи капацитета им е от 2 до 4 часа , на моя е 2 часа ....

magicfairy
02-07-2010, 10:59
За да не правя нова тема ще питам тук, дано авторката няма нищо против. Значи и на мен ми казаха докато съм си в нас лаптопа да е включен в контакта нали, да ненатоварва батерията, ноо само когато работя с него ли или винаги да си в включен, или като го изключа и да го изключвам и от контакта?

girl4eety
02-07-2010, 11:10
За да не правя нова тема ще питам тук, дано авторката няма нищо против. Значи и на мен ми казаха докато съм си в нас лаптопа да е включен в контакта нали, да ненатоварва батерията, ноо само когато работя с него ли или винаги да си в включен, или като го изключа и да го изключвам и от контакта?
няма да се сърдя за6тото и мен ме интересъва това дали като лаптопа не работи дали трябва да го изкл4вам от контакта

Valento
02-07-2010, 12:16
Така .. докато не работи лаптопа ... естествено че трябва да го изключите от контакта иначе батерията ще се презареди и естествено скъсявате нейния живот ... :-D

amk933
02-07-2010, 12:30
^Аз пък доколкото знам при новите батерии няма опасност от презареждане... :-s

Всеки казва различно нещо. 8-)

magicfairy
02-07-2010, 12:35
:lol:
Ами за по-сигурно ще взема да го изключвам, мерси ви, ако някои друг има мнение по въпроса, да казва. :)

Valento
02-07-2010, 12:35
^Аз пък доколкото знам при новите батерии няма опасност от презареждане... :-s

Всеки казва различно нещо. 8-)
Брато , уча в училище със специалност ел.обзавеждане ... така че не ми говори глупости , всяка батерия може да се презареди ... отиди в някой магазин като Мултирама консултирай се с хората там ... те ще ти кажат че всяка батерия може да се презареди ...
Презареждането става когато няма никаква консумация от нея ... като при колите , всички механици и ел.техници съветват ... автомобилите да се карат с запалени светлини за да има минимум 35 % консумация от акомулаторната батерия ... дефакто клетките в него отделят повече електрони и течността която е в нея е по-проводима и естествено издържа повече !!!

girl4eety
02-07-2010, 15:50
а извинявам се за глупавия въпрос но хи4 не разбирам от лаптопи
казахте да го изкл4вам от контакта зна4и дърпам тва от контакта а др кабел дет е в лаптопа и после в контакта да го махам ли от лаптопа или да си седи
и пре4и ли не6то на лаптопа ако не се изклу4ва от контакта


и о6те не6то с безжи4ен нет съм него да го махам ли или не пре4и ако си седи в лаптопа

Valento
02-07-2010, 16:28
^ Колежке , ще ги обесня по най-простия начин , изключваш кабела на лаптопа от контакта , откачаш края който влиза в лаптопа навиваш го .. слагаш го в чантата на лаптопа (ако имаш такава) изключваш лаптопа напълно , слагаш го и него в чантата (по твое желание) и жужиш ....

kris4ety14
02-07-2010, 17:15
А някой знае ли каква е горе-долу годността на батерията на лаптопа?

Valento
02-07-2010, 17:24
А някой знае ли каква е горе-долу годността на батерията на лаптопа?
С гаранцията на лаптопа.

doomkillerr
02-07-2010, 17:33
А някой знае ли каква е горе-долу годността на батерията на лаптопа?

Ами много е относително... Както се казва "според - зависи" от експлоатацията и грижата за самата батерия! Ориентировъчно след около 2 години батерията започва да държи доста по-малко от колкото като нова! След още някоя година ще издържа по 20-ти минути и накрая съвсем ще "умре"... :oops:

Относно въпроса с опасността от презареждане на батерията - ами какво да кажа... такава просто не съществува! Лаптопа сам прекъсва връзката между подаваното електричество за зареждане на акумолаторната батерия, при нейното напълно зареждане. Тоест както "Valento" даде пример с автомобилите (с който пример не мога напълно да се съглася), при които има едно много хитро устройство наречено "реле за зареждане", което регулира електричеството за зареждане на акумолатора. Когато акумолатора е напълно зареден, релето спира тока към него, а го насочва към другите консуматори на електроенергия - фарове, мигачи и т.н. Подобна е и ситуацията при лаптопа... Когато батерията не се използва (тоест лаптопа е включев в контакт към ел. мрежата) електричеството не преминава през нея, а директно се насочва към частите на лаптопа... :)

П.С. - Даже устройството, което използвам за зареждане на акумолаторни батерии размер АА за фотоапарата ми само прекратява зареждането, след като те са напълно заредени!!! 8)

Valento
02-07-2010, 17:39
doomkillerr "Релето за зареждане" служи като контактор за динамото ... имаш контактор както и при четко държателя на динамото , при по-голям капацитет на зареждане се слага и модулна платка на динамото което служи като съпротивление към изискващите по-силно напрежение консуматори ... погледни някоя ел.схема на накъсо съединен ротор с постоянно възбуждане , и ще разбереш какво искам да кажа ... Благодаря.

onqtam
02-08-2010, 17:45
кат си си във вас нон-стоп зареждаш батерията