PDA

View Full Version : Към студентите по журналистика в София



Presley
02-05-2010, 08:17
... ако има такива,пребиваващи се във форума. 8-)
Hello.
Таэи година въэнамерявам да кандидатствам Журналистика в СУ.
Ще ходя и в Хилтън в неделя да се поинтересувам эа няколко университета в Англия,но все пак клоня към България.Така че ще съм ви благодарна (може и да има черпене),ако по-вещите ми раэяснат как стоят нещата с кандидатстването по таэи специалност в СУ.Всякакви подробности ме интересуват.Например,четох в интернет,че преди години е имало някакъв априлски курс по журналистика.Още ли е така?Ако да,какво представлява?Какво представляват иэпитите и каква роля играе дипломата ? 8-) Благодарско!

fogdog
02-05-2010, 08:19
:-D

Presley
02-05-2010, 08:21
:-D
?

Chacho
02-05-2010, 10:28
... ако има такива,пребиваващи се във форума. 8-)
Hello.
Таэи година въэнамерявам да кандидатствам Журналистика в СУ.
Ще ходя и в Хилтън в неделя да се поинтересувам эа няколко университета в Англия,но все пак клоня към България.Така че ще съм ви благодарна (може и да има черпене),ако по-вещите ми раэяснат как стоят нещата с кандидатстването по таэи специалност в СУ.Всякакви подробности ме интересуват.Например,четох в интернет,че преди години е имало някакъв априлски курс по журналистика.Още ли е така?Ако да,какво представлява?Какво представляват иэпитите и каква роля играе дипломата ? 8-) Благодарско!

Ами има шанс тези, които са влезли журналистика да те подведат, защото тази година промениха малко нещата. Махнаха устния изпит и са сложили историята като балообразуваща оценка. Имаш и БЕЛ и един изпит, който е тема. На темата може да ти се падне нещо от рода на "Братя", "Топло" и т.н. Формата е есе (или поне близко до него), като естествено предполага социалноангажирано писане.

Курсовете сигурно за като интензивните курсове по другите предмети, където учиш 124012412 часа на седмица през пролетната ваканция. Ще се въздържа от коментар, дали в същност са полезни или не. От позната съм чул добри отзиви за специалността, а на мнението й мога да се доверя. Сега мисля, че е втори курс и вече се е реализирала и работи по специалността си.

Forest_girl
02-05-2010, 11:22
А освен История и БЕЛ има ли други балообразуващи предмети?

zagada4no
02-05-2010, 12:42
Алелее, и аз исках журналистика, ама като ми гори6 за история, мисля че се отказвам... А някой може ли да ми каже нещо по въпроса с актиорското майсторство :?

Infinity
02-05-2010, 13:32
А освен История и БЕЛ има ли други балообразуващи предмети?

Chacho
02-05-2010, 13:55
А освен История и БЕЛ има ли други балообразуващи предмети?

За СУ доколкото знам - не.

@zagada4no: Взима се оценката по история от училище, а не че се кандидатства с изпит по история.


www.uni-sofia.bg

Информирайте се!

SuNsEt
02-05-2010, 19:21
Журналистика...дам,това е моята специалност.Отдавна съм го решила. :)

Но има много желаещи и трудно ще се преборя някой ден.Успех на авторката и дано успее да запише журналистика.