PDA

View Full Version : Лаптоп и безжичен интернет!



magicfairy
02-05-2010, 15:46
Значи имам си компютър с интернет (модем) на Виваком.. Днес си взех лаптоп и сега зор да го свържа с интернета. Попринцип ми казаха, че може да е безжичен, което и искам. Обаждахме се на собственика на магазина, от който го взехме, каза ни да се обадим на Виваком, че трябвало да ни дадът някакъв ключ. Обадихме се там, но пък ни дигна няк'ва дето грам не отбира за какво става на въпрос. Какво да правя?

doomkillerr
02-05-2010, 16:01
Модема нали има и антенка - тоест подържа Wi-Fi?
За да настройш модема (тоест ако не виждаш мрежата на Виваком) влез в сайта: http://my.contact.bg/ - там трябва да въведеш потребителско име и парола! Тях можеш да видиш в договора, който са ти дали от Виваком! :)
Активираш Wi-Fi-то и пожелание можеш да сложиш парола на безжичната мрежа, но ако не са ти много ясни нещата по-добре не слагай! 8) След това си пусни "wireless"-а на лаптопа, изчакай да ти излезе мрежата и се свърши към нея с бутона "Connect" и това е общо взето! :)

magicfairy
02-05-2010, 16:09
Влязох в сайта и написах всичко, каквото трябваше, но колкото и да си влизам в wireless и да натискам свързване нищо не става...

doomkillerr
02-05-2010, 16:34
С каква операционна система ти е лаптопа?

Настройките на Wi-Fi адаптера, трябва да са автоматични... Ето така:

http://img692.imageshack.us/img692/8497/screen0001d.jpg


Ако си с Виста или Win 7, ще трябва да изключиш "Internet Protocol Version 6" и да остане само версия 4 с автоматични настройки:


http://img519.imageshack.us/img519/8168/screen0002.jpg

magicfairy
02-05-2010, 16:38
Изобщо си нямам на идея за какво иде реч.. :lol:
Ако може малко повече обяснения, нишо не разбирам :(

ohluv
02-05-2010, 17:30
Помоли някой съученик да ти помогне 8-)

magicfairy
02-05-2010, 17:33
Е разпитвах до сега, ама тия всички или са излязли нанякъде или не помнят/ не знаят как/ някои друг им го е правил....

doomkillerr
02-05-2010, 18:07
Аз все още чакам да ми кажеш с коя операционна система си, че да обясня, кое къде да го търсиш... :)

magicfairy
02-05-2010, 19:45
амииии windows xp?
той topgun до сега се опитва да ми помогне, ама не стана
:(

doomkillerr
02-05-2010, 22:15
амииии windows xp?
той topgun до сега се опитва да ми помогне, ама не стана
:(

А какво точно правихте - в смисъл какви настройки?!?!

Ето това трябва да направиш на лаптопа:

1. Бъди сигурна, че "Wireless"-а е включен!

2. Отваряш "Start" -> "Control Panel" -> "Network Connections", там ще видиш уаерлес адаптера и предполагам мрежовата карта. Трябва да щракнеш на Wireless-а, десен бутон на мишката "Properties" - увери се, че тук всичко е както на снимката която ти пратих!

- Много е вероятно да е сложена парола на рутера или ти да не си направила нещо както трябва, щом виждаш мрежата пък не можеш да се свържеш с нея... Най-добре прегледай пак опцийте от сайта, който ти казах или се обади на центъра за обслужване на абонати на Виваком да те насочат...

П.С. - Много ми е трудно в момента да пиша така на "сляпо", поради липса на достатъчно информация за проблема... Нямаше да е лошо няколко снимчици да приложиш на настройките в сайта на Виваком, тъй като аз ползвам услугите на друг интернет доставчик и говоря малко на изуст... Настройките на самия рутер се правят много елементарно от сайта, пък и всичо си пише на Български... :)

bonbogoko
02-06-2010, 09:11
Сваляш нов браузер, повтаряш процедурата. А за преинсталация мисля че е пресилено, не знам мое мнение. 8)

bonbogoko
02-06-2010, 10:49
Hiren Boot CD, пускаш мини Windows и вече настройваш. 8) А, ако е много зле, да си търси някой да и помогне. С няколко реда във форума няма да се реши проблема. 8)

magicfairy
02-06-2010, 14:12
Благодаря на всички, но стигах до решението да викам хора от бтк, 95379 неща пробвах, хора питах/виках, ама не става браат.. :?