PDA

View Full Version : За сънищата..



YourSupergirl
02-05-2010, 17:11
в една книга прочетох,че чрез сънищата можеш да разберш много за себе си и характера си :)
също така може и да е преработка на случките от деня.
освен това ,когато сънуваш отключваш своето подсъзнание :]
интересно е и реших да споделя..някой ,ако се сеща за други неща,свързани със сънищата,нека сподели ^^

filmimilmi
02-05-2010, 18:05
Жълтото едвам се чете...
Иначе по темата.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%B0
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%9C%D0%A2
Тези две статии обобщават каквото бих искал да сложа като въведение в тезата си. Не че не мога и сам да го развия, но ме мързи. Прескачам направо към нещата, които сам си мисля относно сънищата.

По време на сън фантазията ти напуска пределите на логиката, обикновено съня е проекция на всички подтиснати в реалността перверзии и желания на човек. За това много от сънищата са толкова изкривени, защото хем ти участваш в тях, хем в нищо от случващото се няма логика, хем не осъзнаваш, че сънуваш. Обикновено след сън се чувстваш отпочинал и мозъкът ти се е възстановил от травмите, които е получил вследствие на натовареното ежедневие. Просто по време на сън осъществяваш себе си като такъв какъвто подсъзнателно ти се ще да бъдеш и се разтоварваш от стреса. Ако си сънувал, дори кошмари, след събуждане се чувстваш много по-отпочинал и работоспособен...
Колкото до тълкуването на сънищата, което също е интересна материя, си мисля, че това е строго индивидуално и всеки сън е доста лично преживяване и по такъв начин всякакво тълкуване от друг освен от теб самия е вредно. Трябва сам да търсиш логиката в това, което си сънувал защото никой друг не познава теб, повече от колкото ти се познаваш сам. От личен опит съм забелязал, че каквото и да сънувам, то обикновено е проекция на всичките ми тревоги и стрес, които подтискам. По време на сън обаче не можеш да подтискаш фобиите и страховете си, изправяш се срещу тях и осъзнаваш, че можеш да ги пребориш. Ето така например можеш да си помогнеш и в реалния живот, като използваш съвета, който си получил от съня си. В противен случай само подтискаш страховете си и ти се струват някак си невъзможни за преодоляване докато по време на сън осъзнаваш, че всичко от което се страхуваш е преодолимо. Така че до извесна степен можеш да се обръщаш към сънищата си като към съветник и често пъти няма да сгрешиш ако им вярваш. В много ситуации те те предупреждават за нещо... Въобще в този ред на мисли са моите разсъждения. Може би пък не всеки гледа на сънищата така както и аз и за това не знам дали в тази тема може да се спори. Във всеки случай всеки сън е различен и уникален за разлика от хората, които като цяло може да бъдат програмирани в своите действия, то в съня всеки е някак по-истински. Кой знае, може би сънищата са реалността, а това, което възприемаме за действителност е просто "програмата" на матрицата, в която се намираме.
И понеже казах, че всеки сън е уникален и интересен, може би няма нищо по-интересно от това да разкажеш съня си на останалите, от колкото да тълкуваш чужди сънища.
Снощи например сънувах, че съм на екскурзия с някаква група от хора, някои от които ми бяха съученици, а други бегло познавах. Сякаш това, за което си говорих с всеки отделен от тях бяха неща, които дори не са ми идвали на ум да ги попитам реално, а всеки един отговор беше така естествен и интересен... Та както и да е, пътувахме във влак, а вагоните бяха пълни с най-различни индивиди, които позанвам, няма смисъл да разказвам за всекиго по отделно, защото просто не ги позанвате, а изводите, които научавах от тези разговори на сън с всеки един от тях са си за мен, но да не се отклонявам... Та всички бяха облечени със зимни дрехи защото все пак отивахме да караме ски. 8-) Не знам защо, но някои хора просто нямаха място там, тъй като в реалността не могат да карат... Както и да е, та метрото, в което се возихме до ръба спря на някаква спирка, която беше цялата снежна, а до нея точно имаше няакъв ски влек... После всеки със ските после се спусна от склона и така стигнах до София чак надпреварвайки се с останалите, а по едно време всички се отклониха и всеки почна да се прибира. И така стигнах до автобусната спирка в моя квартал. Щях да се прибера, но на спирката се залафих с някакъв дилър ( 8-) ), който ми подари два свити джойнта. Запалих единия и се напуших късо, но не беше много силен. До мен на спирката застанаха 2 хлапета, 2-3 години по-малки от мен. В реалността не ги познавах, само си спомянм, че ги съм ги виждал само веднъж в реално време... Както и да е, аз си пафкам нещо, така че хората на спирката да не ме видят, че не пуша нещо повече от цигара и прикривам фаската с дланта си и си пафкам, а тези сядат от двете ми страни и ме питат дали може да им дам другия джойнт, че са ме видяли как дилъра ме черпи с 2-ва. И аз викам, че става, но да ми дадат някакви пари. Те в началото нещо не се съгласиха и почнаха да ме следят, а аз исках да се оттърва от тях и тръгнах към входа си да се прибирам. По пътя минах покрай кварталния магазин и си отмъкнах 3 боунтита (онези кокосови шоколадчета), а имах чувството, че можех и повече да си взема... Както и да е, тези хлапета ме следват и вървят на някакво разстояние от мен, като правят същото, което и аз. Влизат в същия магазин и отмъкват някакви коли и други неща... Та такам, още няколко крачки, влизам си аз в моя вход и се качвам в асансьора и те заедно с мен. Знам, че не са ми съседи, но бях напафкан и не ми пукаше много много, че се качват с мен, а пък и нагъвах от едното боунти щастливо, после изядох и другото и ми остана последното + още 1 коз... Бях много прежаднял, а хлапетата до мен въртяха някаква кола от 1.25 мл онези 8-) и аз съвсем прежаднявам докато ги гледам как я въртят колата... По едно време асансьора излиза от блока и минава на релси :D ... Става трамвай :lol: ... и почва да се пълни хора... става гъчканица и страшно горещо понеже съм със зимни дрехи защото по-рано карах ски нали... и накрая се решавам да дам джойнта, който беше останал в мен на хлапетата като направим бартер за студената кола. Е, те се съгласиха, но за да стане честно размяната без някой да бъде прецакан решихме да направим бартера в синхрон. Тъкмо преди да слязат те да ми оставят колата на мен, а аз да им дам джойнта в същото време... Е, мисля, че разбрахте какво имам предвид, че трябваше да стане. И те двете хлапета слизат на една спирка, разменяме бързо преди "асансьора-трамвай" да затвори врати, но ги прецаках. В последния момент вместо джойнта, за който говорих по-рано, им дадох последното си боунти (онова, което остана от 3-те боунтита, които щавнах от магазинчето по-рано) :lol: ... Вратите се затварят, потегля трамвая и онези двамата остават на спирката без кола и без джойнт, а едно вече намачкано шоколадче боунти. Нещо ме хранят, но аз им се смея през прозореца и кълва от колата демонстративно... 8-)
На следващата спирка слизам и паля джойнта, пия си колата и съм супер щастлив... Нататък в съня се отправям към някаква луксозна кооперация с някаква дърта дебела лелка за портиерка... бля, бля, бля... натук вече ме мързи да разказвам съня, но логиката лека по лека почва да се губи и така или иначе повече от моя сън няма да бъде обясним за вас, а и ме мързи да разказвам, че и нататък е дълго...

Та както се опитвах да обясня, сънищата са нещо много индивидуално и не винаги могат да се изтълкуват от някой друг... Разказвайте си сънищата, за да стане интересно...

пп. Мерси на героите издържали да изчетат поста ми дотук. 8-)

CaSsIe
02-14-2010, 20:42
Интересна тема.. много неща в човешката природа са необясними и сънищата са едно от тях. Можеш да ги тълкуваш по много различни начини. При някои хора дори се появяват и пророчески сънища, които не са единични случаи. Връзка между сънищата и действителността със сигурност има, независимо в каква последователсност. Искам да кажа дали ще сънуваш елементи от преживятото през деня или ще сънуваш нещо, което ще се случи. Това за отключването на подсъзнанието и аз съм го чувала, даже наскоро четох статия, която честно казано, не ми се стори много достоверна, но теории много. Та във въпросната статия пишеше, че когато човек сънува душата му се отделя от тялото и се пренася в друго измерение. За жалост не беше обяснено с подробности за какво става дума, но важното е, че го има като идея и всеки може да го интерпретира по свой начин.

soulja_girl4e
02-18-2010, 20:57
моите сънища не са само плод на подсъзнанието ми, те са пророчески. сънища ми се сбъдват... почти всички сънища, който си съм си спомнила на сутринта, са се случили някакъв период от време след това. странно нали? не е чак толкова хубаво да знаеш какво ще се случи - кошмарите създават неоправдано чувство за обреченост, а хубавите сънища - понякога фалшива надежда...

reini334422
02-19-2010, 16:19
3:

1.Сънищата са от Бога
или
2. Са от дявола
или
3. Са това, което ние си мислим
:)
А колкото за това, че някои се сбъдват, мисля че са дадени за предупреждение или известие от Бог, незнам, поне така си мисля :-D

marin4itu
02-20-2010, 16:24
За сънищата съм изчела адски много информация, но чесно казано малко ме мързи да пиша 8-) За това ще копирам част от книгата на Джон Кехо "Подсъзнанието може всичко" (ако някой се интересува бих могла да пратя цялата книга, имам я свалена на компютъра си)

Глава 9
СЪНИЩАТА

Сънищата ще ви покажат и къде се намирате, и накъде вървите. Те ви разкрият вашата съдба.
Карл Юнг

Сънищата са интересували човечеството от незапомнени времена. Най-древните тълкувания на сънища са написани на глинени плочки и се намират във вавилонския “Епос за Гилгамеш”, който се отнася към 3000 г. пр.н.е. Днес е известно, че древните гърци и египтяни са се занимавали с “Предизвикване на сънища” в храмовете и светилищата, предназначени за лечение. В Библията се разказва за много хора, които в живота си са се ръководели от сънищата. Йосиф предсказал на фараона седем богати години, а след това седем години на нужда, правилно интерпретирайки неговия сън. При ацтеките в йерархията на боговете най-главно било божеството, управляващо сънищата. При североамериканските индианци има специални стаи за съновидения,където старейшините на племето тълкували сънищата, които сънували по време на обредите, и в съответствие с това вземали различни решения.
До неотдавна повечето хора в съвременното общество не са смятали за важен този аспект от човешката психика, лишавайки се от връзка със собствения си вътрешен свят. За щастие сега положението се променя и все повече и повече хора се стараят да овладеят този източник за разбиране на собственото си “аз”. Сънищата са най-интересни с това, че в тях се смесват осъзнатото и неосъзнатото, когато образите от всекидневието се сблъскват със скритата мъдрост на подсъзнанието.
Мнозина учени отначало са виждали насън решението на проблема над който са работили и едва след това са го разработвали съзнателно. Айнщайн сънувал че язди лъч светлина много преди да открие теорията на относителността. Много художници, бизнесмени, изследователи и хора от други най-различни професии намират творчески решения по време на сън. Днес има достатъчно доказателства за да бъдат убедени и най-големите скептици в това, че сънищата не са просто безсмислени глупости.
В предишната глава ви разказах за доктор Бантинг и Елиъс Хоу, които са направили своите революционни открития не без помощта на сънищата. Позволете мида ви представя още един убедителен пример.
Нобеловият лауреат доктор Джеймс Уотсън открил загадъчните свойства на ДНК с помощта на сън. В продължение на много години той безуспешно се опитвал да разгадае молекулярната структура на ДНК. Една нощ му се присънили две змии, които се усуквали една покрай друга. Той мигновено се събудил и извикал:”Може би това е което търся? Може би ДНК е двойна спирала, усуканата край самата себе си?” Такава форма в природата вече не съществува. Той проверил тази хипотеза, разгадавайки по този начин тайната на генетичния код, за което бил удостоен с Нобелова награда.
Сънищата това е забравен език на човешката раса. Съдържащите се в тях странни символи и алегории са пълни със скрит смисъл, и е нужно просто да се научим да ги разбираме. В продължение на много години съм се занимавал с тълкуването на собствените ми сънища и съм анализирал за това време огромно количество съновидения. Мога с увереност да кажа че чрез сънищата с нас говори Висшия разум. Сънищата показват къде сме прави и къде не, указвайки скритата причина за вътрешната ни дисхармония или емоционален срив. Те разкриват най-дълбокия смисъл на човешкия живот,обяснявайки множество явления. Сънищата показват на човека как да следва своята съдба и да реализира скрития във всеки един от нас потенциал на живота.
Ние сънуваме средно по пет до седем пъти на нощ. Някои ще се учудят на това: има хора, на които им се струва че рядко сънуват. Всъщност всеки човек сънува всяка нощ, независимо дали помни след това или не.
Това може да се установи тъй като по време на сън има ‘бързо движение на очите”. Когато фиксират това явление физиолозите знаят с точност колко често сънува човек.
Бебетата сънуват през половината от времето на сън, недоносените деца – 70 % от времето. Ние сънуваме по-често ако изминалия ден е бил пълен с преживявания, активно учение, нови събития. Следователно сънищата помагат на човека да се адаптира към промените в живота.
КАК ДА ПРОГРАМИРАМЕ МОЗЪКА СИ ЗА СЪН

1. Кажете на мозъка си преди да си легнете: “Днес ще сънувам и ще си спомням сънищата си”. Повторете си го около 20 пъти. Можете дори да предположите какво бихте искали да видите насън, каква област да изследвате, но помнете, че сънищата възникват по своя собствена програма. Организмът по-добре знае какво в даден момент трябва да разбере човек.
2. Сложете до леглото лист хартия и молив. Това е не само практично, но и символично. Така демонстрирате своето желание да вникнете в смисъла на сънищата. Вашето отношение към съновиденията ви ще определи и тяхното отношение към вас. Като се подготвяте да разберете сънищата, първо трябва да ги признаете и уважавате.
3. Когато се събудите не скачайте от постелята още в момента когато съзнанието ви бавно се връща към вас. Това междинно време между съня и бодърстването има голямо значение. Това е просека между двата свята. Може би някъде наоколо още витае част от съня ви? Ако е така наблюдавайте го като ловно куче,което следи плячката си. Опитайте се да го възстановите трошица по трошица. Мислено превъртайте съня си няколко пъти докато не го възстановите практически изцяло.
4. Сега станете и запишете съня си, като добавяте детайлите, които ще изплуват в паметта ви по време на писането. Когато сънят е записан веднага можете да се заемете с тълкуванието му или да го отложите за по-късно.

ТЪЛКУВАНЕ НА СЪНИЩАТА

В тълкуването на сънищата голяма роля играе дълбоката заинтересуваност, а не празното любопитство. Представете си че сте първооткривател или археолог, който се занимава с разкопките на древно селище. Тълкуването на сънищата в много отношения прилича на археологически разкопки. Вие трябва де просто да намерите реликвите, но и да обясните какво представляват и какво означават.
Сънищата, които бяха описани в тази и предишните глави се тълкуват много просто. Аз ги приведох за да покажа че сънят може да насочи дейността на човека. Обаче такива сънища са изключение. Деветдесет процента от вашите сънища изглеждат напълно лишени от смисъл или са крайно трудни за обяснение. Те изглеждат безсмислени, послание на чужд език, който вие не знаете. Но ако искате да разбирате сънищата си наистина и знаете някои ключове за тълкуванието им, те ще разкрият пред вас нов непознат свят.
За предаване на послание насън се използват символи и алегории. Символите подсказват на нашата интуиция словата, за които трябва да помислите. Езикът на сънищата се отнася по-скоро към областта на поезията или изкуството, отколкото към лингвистиката.Съществува интересна хипотеза, че във всички сънища се използват символи, а не езикови знаци, защото тази част от човешкото съзнание е възникнала по-рано отколкото езика.
Сънищата са послания,които ви изпраща подсъзнанието, затова те носят информация за вашия вътрешен свят. Сънищата винаги са свързани с конкретния човек, показвайки къде той изпитва затруднения, какво се опитва да избегне, какво не му достига, какво не забелязва и какво е нужно да направи. 95% от времето за сън всички действащи лица, чудовищата и зверовете от вашите сънища отразяват определени аспекти от реалния живот. Преди да се заемете с тълкуването на сънищата трябва да си изясните, че всички действащи лица насън- това сте вие ( с изключение на случаите,когато е очевидно че персонажа от съня е детето ви, роднина, колега и т.н., но дори и тогава те се явяват ваше отражение).
Да разгледаме като пример един сън, в който в къщата ви се промъква грабител с намерение да отвлече децата ви ида им причини вреда. Вие се опитвате да се противопоставите на грабителя и в резултат се разгаря борба на живот и смърт. Вие се събуждате.
Обяснявайки този сън обективно, преди всичко може да се каже, че в него вие участвате в две роли, в тази на грабителя и в ролята на собствената си персона. Задайте си въпроса каква част от собственото ми”аз” може да причини вреда на децата ми? Може би прекалено много работите и не ви остава време за тях? Може би като се задържате дълго време на работа вие ограбвате децата си, лишавайки ги от вниманието си?
Този сън може да се интерпретира и другояче: може децата да представляват невинната и безгрижна част на вашето “аз” а вие да символизирате в този сън всичко сериозно и логично във вас самите. Може би “възрастният” във вас подтиска вашата естественост и непосредственост? Напълно е вероятно този сън да иска да ви каже, че като живеете по такъв начин, вие губите нещо. Схванахте ли?
Старайте се да избягвате прекалено буквалното тълкуване на сънищата. Да кажем, че ви се присънва че карате състезателен автомобил по планински път със завои със скорост деветдесет мили в час. Вие губите управлението, врязвате се и се разбивате. Значили това, че вие в скоро време ще загинете в автомобилна катастрофа? Малко е вероятно. По-скоро в този сън ви се съобщава нещо не толкова буквално. Може би вие губите управлението на живота си? Къде е нужно да понамалите скоростта? Възможно е сънят да ви предупреждава че ако не намалите темпото ще се "разбиете"” т.е. ще се разболеете, ще се лишите от нещо ценно или ще се отдалечите от някой който ви е скъп. Смъртта насън често означава промяна, преход в друго състояние, край на един етап от живота ви и началото на друг. Може би ви насочват към промяна? Възможно е тези промени да станат твърде стремително. Устройва ли ви такова обяснение?
Нощните кошмари са опити на вашето подсъзнание да ви шокира, да ви накара да обърнете внимание на някакъв аспект от живота си. Подсъзнанието сякаш ви казва: “Погледни тук. Това не търпи отлагане.” Точно по същия начин, повтарящите се сънища са съобщения,които се опитват да достигнат до вас.Ако ги изтълкувате правилно те ще изчезнат. Те се повтарят отново и отново защото неправилно ги интерпретирате.
Ето няколко начина, които могат да ви помогнат да тълкувате сънищата си.
- Озаглавете съня си. Заглавието може да бъде и напълно безсмислено, важното е да работи интуицията ви. Това заглавие може да стане ключ към тълкуванието на съня.
За да ви покажа как работи този метод ще ви дам следния пример. Преди много години аз смятах да вложа пари в едно предприятие, което ми се струваше много надеждно. Малко преди времето за сключване на сделката, на мен ми се присъни, че един от участниците разхожда на каишка скунс. Аз го попитах;”Защо разхождате скунс?” Той само вдигна рамене, сякаш го смяташе за нещо напълно естествено. Когато се събудих аз се опитах да уловя смисъла на този сън. Измислих му название – “Нещо вони”. В резултат реших да не влагам пари в това предприятие. Отстрани изглеждаше, че изпускам уникален шанс, но след две години всички участници в тази сделка банкрутираха. Аз спасих парите си като се вслушах в съня си.
- Веднага след събуждане се върнете обратно в съня и поговорете с героите в него. Намерете тихо местенце, където никой няма да ви тревожи за около пет-десет минути. Затворете очи и мислено възстановете съня си. Опитайте се да възпроизведете всичко точно- представете си събитията и същите герои. Мислено се пренесете обратно в съня.Нека събитията да се развиват, но този път вие можете да реагирате както искате. Например в случая с грабителя, който се втурва в дома за да отвлече децата ви, вие не започвате схватка с него а се опитайте да разговаряте. Попитайте покой е той, какво иска, защо прави това. Сега вече можете да го направите, защото контролирате съня си. Можете да поговорите и с децата си- отговорите им може да учудят. Този метод е просто незаменим ако искате да разберете всичко.
- Представете си, че вашия сън е пиеса и го анализирайте по следните точки:
1 Встъпление. Художествено оформление на съня и смисъл на засегнатите в него проблеми
2 Сюжет. Действие, ход на събитията
3 Заключение. Как свършва сънят ви? Решен ли е бил поставения проблем? Какво се крие зад този край?
Като проучите съня си по тази схема, вие можете да си зададете въпроси какво са основните му символи. Какво могат да означават те?Какви асоциации с миналото ми предизвикват? Какво ми съобщават?
Анализирайте също и емоционалното си състояние във всеки момент на съня: там е ключа за разгадаването на значението на символите. Чувствате ли облекчение, ужас, неувереност, необикновен прилив на сили? Може би ви се е присънило че сте станали свидетел на убийство, но вместо да се изплашите сте почувствали радост и възбуда. Събудили сте се и сте изпитали неудобство от тези чувства. Ключът за разгадаването са вашите усещания в момента на убийството. Каква част от живота ви трябва да бъде изменена (убита)? Ще почувствате ли радост и възбуда ако станат такива промени? За какво промени в живота би могъл да ви насочва този сън? Разгледайте всички версии.
Понякога смисълът на съня се разкрива след известно време. Обикновено са нужни няколко дни или седмици, преди съня да придобие смисъл, а понякога и това време не е достатъчно. Но дори да не сте успели да си обясните някой сън ( на първо време ще успявате да си обясните едва един от четири) самият факт че работите върху сънищата ще спомогне за вашия растеж и за развитието на подсъзнанието ви. Няма усилия, които да останат без компенсация на едно или друго ниво. Също така не бива да се занимавате с тълкуването на сънищата от гледна точка на рационалното мислене: интуицията тук е не по-малко важна от рационалното мислене.
Всеки сън ако бъде запомнен и правилно интерпретиран ще има дългосрочен ефект. Човек остава завинаги свързан с него, а чрез него и със своя вътрешен свят. Когато намираме правилното обяснение на даден сън, вътре в нас се задейства цяла верига и става един вид прищракване. Ние казваме:”Ето това е.” Ние чувстваме прилив на сили. Правилното разбиране на съня е много полезно, тъй като човек изпитва удовлетворение и умиротворение, получавайки наставление отвътре. Тълкуването на сънищата е винаги жив диалог със собственото подсъзнание. Придобивайки навик за тълкуване на сънища човек започва да разбира, че има връзка с нещо могъщо и безгранично вътре в себе си.

marin4itu
02-24-2010, 20:08
Ммм.. мънички ангелчета.. тва ми звучи като малки добрини, които си правила за някого, или малки добрини, от които си имала нужда и хората са правили за теб.. абее нещо хубаво.. :D

pagoschee
03-19-2010, 16:56
Обичам такива теми,запалена съм на тема ''паранормални измерения,сънища'' и т.н.Наистина живота е изпълнен с много хубави мигове,но има и лоши,точно сънищата ни помагат или да видим това,което сме желали,когато сме страдали или да притежаваме нещото,което някога сме имали (и мечтаем да си върнем) или не сме имали,но искали повече от всичко.Че така де,това е един вид ''нашата фантазия,за която не знаем''.Поне аз така си го обяснявам,чрез сънищата можем да разберем ТОЛКОВА много за нас и живота,които ни предстои.А и в някои случеи те ни помагат да преудолеем неща,които в миналото са ни гризяли и все още ни убиват,също така да осъзнаем къде са ни грешките.Те са знаци от ''ГОРЕ''. :) Звуча леко налудничево,но това е моята представа.

gandalfepi4
03-19-2010, 18:31
^ ей т'ва изказване много ме изкефи :D

знаци отгоре викаш? тогава я ми разтълкувай това-преди няколко дни сънувах, че беся некви изроди с бодлива тел. събудих се, станах, пиках,легнах, пак станах че бях забравил да пусна водата, легнах, заспах. после пък сънувах, че си имам дакел-ТОВА ЗНАК ЗА КАКВО МОЖЕ ДА БЪДЕ :razz: :razz: :razz:

между другото нито лъжа, нито проявявам сарказъм-к'во обяснение може да има според теб?

YouDontKnowMe
03-19-2010, 19:27
^ ей т'ва изказване много ме изкефи :D

знаци отгоре викаш? тогава я ми разтълкувай това-преди няколко дни сънувах, че беся некви изроди с бодлива тел. събудих се, станах, пиках,легнах, пак станах че бях забравил да пусна водата, легнах, заспах. после пък сънувах, че си имам дакел-ТОВА ЗНАК ЗА КАКВО МОЖЕ ДА БЪДЕ :razz: :razz: :razz:

между другото нито лъжа, нито проявявам сарказъм-к'во обяснение може да има според теб?

Знае ли човек. Типовете дето бесиш - притъпяваш някаква агресия.
Дакела - искаш малко сладичко животинче за вкъщи?

Обичам да сънувам. Всяка сутрин си спомням поне 2-3 сънища . Всичко е идеално там... Даже кошмарите ...

gandalfepi4
03-19-2010, 19:31
^ факт. но може и да е нещо "ОТ ГОРЕ" :-D

kukli4kata001
03-19-2010, 19:46
^^
аватара ти..ботуши Уггс? : РР
иначее по темата: аз четох, че всеки човек сънува, дори и да не помни сънищата си. А по-добре умствено развитите (така да кажем) сънуват, а другите не. Следователно,щом всеки сънува само по-умните запомнят част от сънищата си. Иначе сънищата продължават много кратко време и наистина наблягат над разработката на това, което се е случило през деня ни. С тяхна помощ се опитваме да решим дадени проблеми и т.н. А друго нещо, което е, че сънищата ни могат да се влият и от външни фактори (личен опит). Пример за тва е "телефона ти звъни и ти сънуваш примерно, че си на дискотека" и някви такива глупости. ^^^^
П.п след като човек се събуди след 5 мин забравя около 50% от съня си, а след 10 мин. - 90%. А примерно, ако някой желае да разгадае съня си е може след като се събуди вади лист и почва да пише докато всичко е все още 'непокътнато' и после да наблегне на написаното.

kukli4kata001
03-19-2010, 19:49
^ факт. но може и да е нещо "ОТ ГОРЕ" :-D
абе ей глупако, ти си много прост бе човек. Баси изказването хаохахаха. И как само се подиграваш леле :lol: . Нямаш си напредстава момичето колко е право, но майната ти ;)

YouDontKnowMe
03-19-2010, 20:19
^ факт. но може и да е нещо "ОТ ГОРЕ" :-D
Да, сигурно звездите ни говорят.
Сънищата за мен са на база преживявания , мисли, чувства , подсъзнание. Никой не ми праща нищо от никъде.

pagoschee
03-20-2010, 06:10
омг,като не ви харесват постовете просто ИГНОР,к'во сте почнали да цитирате и да ми развивате няк'ви теории,всеки с мисленето си.Не мисля,че има нещо смешно в нито един от постовете по-горе. ;]

gandalfepi4
03-20-2010, 07:31
^ факт. но може и да е нещо "ОТ ГОРЕ" :-D
абе ей глупако, ти си много прост бе човек. Баси изказването хаохахаха. И как само се подиграваш леле :lol: . Нямаш си напредстава момичето колко е право, но майната ти ;)

здравей кукличке! би ли ми обяснила защо тя да е права, понеже аз съм си "прост" и не виждам :-|

аз "глупакът" като не знам много за сънищата взех, че потърсих информация в шибаната световна организация за изследване на сънищата носител на life time achevement награди ( http://www.asdreams.org/lifetime/ )
като последния балък вместо да приема, че това което те казват за доста земната природа на сънищата и липсата на доказателства за някаква връзка с пранормалното е просто една жалка измислица породена от години на изследвания :smt119 така правим ние глупаците, изобщо не ни хрумва да повярваме на двата реда написани в тийнпроблъм, а тръгваме сами да се ограмотяваме от изтъкати научни организации АБЕ НАИСТНА ЕБАХТИ ГЛУПАКА МАЙНАТА МИ :razz: :razz: :lol: :lol:

та просветли ме, защо съм в такава грешка. доказателства ли имаш... или нямаш непосредствен опит но просто те е страх, че може да не си толкова специална колкото ти се иска да бъдеш– :D

gandalfepi4
03-20-2010, 07:53
омг,като не ви харесват постовете просто ИГНОР,к'во сте почнали да цитирате и да ми развивате няк'ви теории,всеки с мисленето си.Не мисля,че има нещо смешно в нито един от постовете по-горе. ;]

ми аз лично ти казах, че не се подигравам, а ми е доста интересно как би ги интерпретирала в "отгоре"шна светлина просто :(

не виждам някой друг пък да ти се смее. какво, смяташ че липсата на директно потвърждение просто се равнява на подигравка ли?

ShiZo
03-20-2010, 07:55
Сигурно е малко офтопик, но за да не пускам нова тема, само заради мен, може ли някой да ми разтълкува един сън, защото.. може да се каже, че от години го сънувам. Не всеки ден, но повече от 3 пъти седмично. Не с еднакъв сюжет, но по еднакъв начин. Не намерих нищо в съновниците.. Наистина откачам!
Състои се в следното- не виждам. Но не просто съм сляпа, ами .. виждам, но не добре. Как да го обясня, хем не съм сляпа, хем не мога да имам ясна картина, замъглено е и ... не мога да гледам в една посока за повече от 2-3 секунди. Постоянно си сменям посоката на гледане, все едно съм въртоглава, но съм с разсъдъка си, и може да се каже, че се ДрАзня на сън, че не ми се получава да видя нещо. И това е постоянно. На хората около мен не им прави впечатление, но знаят,че имам проблем. Тази нощ този сън беше изключително дълъг.. и тежък.. и сега просто си умирам от кеф, че мога да фокусирам хах.. и че виждам.. не на пресекулки. Не наистина нз дали успях да го опиша, но много ме плаши, защото е често.. Може да се каже, че се страхувам за здравето си...
Някой? Мнение? :neutral:

pagoschee
03-20-2010, 11:18
Пф,темата не се казва ''сънищата (ама може да добавите някоя караница)'',разваляте темата по този начин,спора не е за тук. ;) Разбирам,че всеки гледа от различна гледна точка нещата,но това не е повод за разногласия и прочие,запазете го за себе си или поне като искате толкова да споделите малко по-сдържано. :( пфф

kukli4kata001
03-20-2010, 13:43
здравей кукличке! би ли ми обяснила защо тя да е права, понеже аз съм си "прост" и не виждам :-|

аз "глупакът" като не знам много за сънищата взех, че потърсих информация в шибаната световна организация за изследване на сънищата носител на life time achevement награди ( http://www.asdreams.org/lifetime/ )
като последния балък вместо да приема, че това което те казват за доста земната природа на сънищата и липсата на доказателства за някаква връзка с пранормалното е просто една жалка измислица породена от години на изследвания :smt119 така правим ние глупаците, изобщо не ни хрумва да повярваме на двата реда написани в тийнпроблъм, а тръгваме сами да се ограмотяваме от изтъкати научни организации АБЕ НАИСТНА ЕБАХТИ ГЛУПАКА МАЙНАТА МИ :razz: :razz: :lol: :lol:

та просветли ме, защо съм в такава грешка. доказателства ли имаш... или нямаш непосредствен опит но просто те е страх, че може да не си толкова специална колкото ти се иска да бъдеш– :D

така. Оставяме на страна научните изследвание, повярвай ми тва си е нещо съвсем съвсем далечно и различно.Доказателства нямам, но опит имам и нямам никакво намерение да го споделям тук хаха.И другото, което е - не се страхувам, че не съм еди-колко си специална и не знам си какво. АЗ съм достатъчна специална, сама по себе си. И така смятам, че е време да приключим всякакъв вид спор (ако може така да се нарече). До тук бях аз, следователно няма смисъл и ти да отговаряш на постовете ми.

gandalfepi4
03-20-2010, 18:26
здравей кукличке! би ли ми обяснила защо тя да е права, понеже аз съм си "прост" и не виждам :-|

аз "глупакът" като не знам много за сънищата взех, че потърсих информация в шибаната световна организация за изследване на сънищата носител на life time achevement награди ( http://www.asdreams.org/lifetime/ )
като последния балък вместо да приема, че това което те казват за доста земната природа на сънищата и липсата на доказателства за някаква връзка с пранормалното е просто една жалка измислица породена от години на изследвания :smt119 така правим ние глупаците, изобщо не ни хрумва да повярваме на двата реда написани в тийнпроблъм, а тръгваме сами да се ограмотяваме от изтъкати научни организации АБЕ НАИСТНА ЕБАХТИ ГЛУПАКА МАЙНАТА МИ :razz: :razz: :lol: :lol:

та просветли ме, защо съм в такава грешка. доказателства ли имаш... или нямаш непосредствен опит но просто те е страх, че може да не си толкова специална колкото ти се иска да бъдеш– :D

така. Оставяме на страна научните изследвание, повярвай ми тва си е нещо съвсем съвсем далечно и различно.Доказателства нямам, но опит имам и нямам никакво намерение да го споделям тук хаха.И другото, което е - не се страхувам, че не съм еди-колко си специална и не знам си какво. АЗ съм достатъчна специална, сама по себе си. И така смятам, че е време да приключим всякакъв вид спор (ако може така да се нарече). До тук бях аз, следователно няма смисъл и ти да отговаряш на постовете ми.

"повярвай ми, доказателства нямам"-ти луда ли си :smt017

'се тая де, gaudeamus igitur 8-)

silvana95
03-31-2010, 13:13
сутринта сънувах много страшен сън че наще излизат и ме заключват , обаче като излизаха имаше някъв човек одвънка и тия като излязоха и бравата се счупи и оня се опитваше да влезе ама много страшно :-#

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-31-2010, 21:21
спри екшън каналите 8-)

chaos_
04-02-2010, 00:03
Сигурно е малко офтопик, но за да не пускам нова тема, само заради мен, може ли някой да ми разтълкува един сън, защото.. може да се каже, че от години го сънувам. Не всеки ден, но повече от 3 пъти седмично. Не с еднакъв сюжет, но по еднакъв начин. Не намерих нищо в съновниците.. Наистина откачам!
Състои се в следното- не виждам. Но не просто съм сляпа, ами .. виждам, но не добре. Как да го обясня, хем не съм сляпа, хем не мога да имам ясна картина, замъглено е и ... не мога да гледам в една посока за повече от 2-3 секунди. Постоянно си сменям посоката на гледане, все едно съм въртоглава, но съм с разсъдъка си, и може да се каже, че се ДрАзня на сън, че не ми се получава да видя нещо. И това е постоянно. На хората около мен не им прави впечатление, но знаят,че имам проблем. Тази нощ този сън беше изключително дълъг.. и тежък.. и сега просто си умирам от кеф, че мога да фокусирам хах.. и че виждам.. не на пресекулки. Не наистина нз дали успях да го опиша, но много ме плаши, защото е често.. Може да се каже, че се страхувам за здравето си...
Някой? Мнение? :neutral:

И на мен ми се случва нещо подобно.
Опитвам се да си отворя очите,но виждам бяла светлина като го направя и много лошо разфокосирани силуети.Това се случва обикнове ,поне при мне е така, точно преди да се събудя.Намирам се в полубудно състояние и затова като си отворя очите,едва ли в съня излизам от него и затова не мога да виждам.При мен е така.

betterman
04-03-2010, 08:01
Съновиденията могат приблизително да се разделят на седем класа, които на свой ред, се разделят на по-малки. По този начин могат да се откроят:

1. Пророчески съновидения. Те се запазват в нашата памет от нашето Его, и като правило, те са много ясни: спящият или чува глас, или вижда предстоящото събитие.

2. Алегорически съновидения, или мъгляви парчета от действителността, уловени от нашия мозък и изкривени от нашата фантазия. Основното е, че та са само наполовина истинни.

3. Съновидения, изпратени от адепти, добри или лоши, или от месмеристи, или мислите на могъщ разум, който се стреми да ни накара да изпълним неговата воля.

4. Ретроспективни съновидения – съновидения за събития, отнасящи се до събития от минали въплъщения.

5. Съновидения-предупреждения за други хора, които не могат да ги възприемат сами.

6. Смесени съновидения, причините на които, са обсъждани по-горе.

7. Съновидения, които представляват чиста фантазия или хаотически картини, предизвикани от процесите на храносмилането, някаква психологическа тревога и други подобни външни причини.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-05-2010, 16:40
Аз не мога да разбера какво умувата :-o
Разбира се,че сънищата значат нещо,но никакви земни неща-ала съновници,врачки дрън дрън не могат да кажат какво значат.Е могат да кажат нещо но то няма да е вярно с оригинала.

Аз мн често сънувам какво става за кратък миг в бъдещето(най-често ден-два)