PDA

View Full Version : Несправедливостта в училище



adrenalin4e
02-05-2010, 18:32
Колко пъти ви се е случвало учителите да се отнасят несправедливо към вас по отношение на оценките и държанието?
Към ученици , на които родителите им са преподаватели, лекари , адвокати или по отличаващи се фигури преподавателите имат едно отношение , а към учениците с "обикновенни" родитепи отношението е коренно различно . Колкото и да се стараеш винаги да си подготвен и с удоволствие да отиваш на училище , при срещата с такива несправедливи учители , които подценяват учениците , ти се убива желанието да покажеш на какво си способен , подтискат те и ти заявяват , че всъщност си никой . Разбира се написаното до тук не се отнася до всички преподаватели . Има и изключениа . Нищо че са малко все пак ги има. Не ви ли омръзна от всичко това? :o :x #-o

SuNsEt
02-05-2010, 18:49
Ами да,случва се...На никой не му е приятно,но и да се оплачеш нищо няма да се промени.

Bohis
02-05-2010, 18:55
Абе да ти кажа има и някои индивиди,които пречат на съучениците си да се образоват.Училищетото е една от най-важните институции,а някои ходят там просто за да спят и несъзнателно с действията си пречат на другите. :shock:
Иначе аз обожавам на ходя на училище... не знам защо всички толкова го псуват и му се нервят :oops: Аз му се кефя на макс :)

cherrygloss
02-05-2010, 18:58
Абе да ти кажа има и някои индивиди,които пречат на съучениците си да се образоват.Училищетото е една от най-важните институции,а някои ходят там просто за да спят и несъзнателно с действията си пречат на другите. :shock:
Иначе аз обожавам на ходя на училище... не знам защо всичко толкова го псуват и му се нервят :oops: Аз му се кефя на макс :)
+

Unendlich
02-05-2010, 20:43
Не ми се е случвало да попадна до сега на такива учители, може пък и да се бъркам, но нямам спомен да ми е направило впечатление такова нещо. Към мен се отнасят нормално - не съм им от любимците, но не съм им и от омразните. Родителите ми не са някакви важни особи, нормални хора са си. :)

someonerandom
02-06-2010, 06:37
Не ми се е случвало да попадна до сега на такива учители, може пък и да се бъркам, но нямам спомен да ми е направило впечатление такова нещо. Към мен се отнасят нормално - не съм им от любимците, но не съм им и от омразните. Родителите ми не са някакви важни особи, нормални хора са си. :)
И при мен е така.

ivcheto0o
02-06-2010, 07:27
Не ми се е случвало да попадна до сега на такива учители, може пък и да се бъркам, но нямам спомен да ми е направило впечатление такова нещо. Към мен се отнасят нормално - не съм им от любимците, но не съм им и от омразните. Родителите ми не са някакви важни особи, нормални хора са си. :)

У4ителите ми дори нз какво работят родителите ни и не виждам при4ина това да ги интересува.

KumchoValcho
02-06-2010, 07:56
У4ителите ми дори нз какво работят родителите ни и не виждам при4ина това да ги интересува.Мхм.
В моето училище няма такова нещо. Тва е простотия и такива хора не би трябвало да са учители..

ameli
02-06-2010, 09:09
само една от нашия клас преди получаваш мах внимание, щото майка и е била учителка в училището .. но сега вече не е така

а и едно момиче, на което бабата и учителката са приятелки, но нито и подарявяаше оценки, нито нищо ... просто си говореха в междучасието :)

KumchoValcho
02-06-2010, 09:17
Едно момиче от класа ми е дъщеря на директорката и отношението към нея е АБСОЛЮТНО същото както към другите. Даже напоследък много забележки й правят, защото е доста лигава. :)

fenkaaa
02-06-2010, 18:37
Много ми се караше класния в бившето даскало смятайте .. аз съм 8 клас за 1ва година в техникум бях и още на 1вата година ме изгониха :D сега довършвам в старото даскало 8 клас и за после си имам изглед какво да правя .. даже смятам,че е по добре така както съм сега,защото новото даскало не ми харесваше особенно,нищо че се движех с момичетата от по горните класове просто самото училище беше МЕХАНО ТЕХНИКУМ .. как може да издържи там едно момиче сред толкова момчета и вечни закачки и подсвирквания :x Сигурно в цялото даскало сме били 25-30 момичета от които повечето са смотанячки и дори не съм ги мяркала щото си стоят в стаите :grin: :grin:

Luscious_Heart
02-07-2010, 11:08
Тъйййй.. Баща ми е имал съученичка, дъщеря на учителка. Въпросното момиче от майка си никога не е получавала оценка повече от 5.50.
Що се отнася до моя опит, също имаше в моя клас момиче, дъщеря на един даскал. При него имаше 4-ка. Просто не беше учило момичео.

Shadowsogirl
02-07-2010, 14:40
Случвало се е. :o Не е приятно.
В старото училище имаше едно момиче, на което майка му беше лекарка в лабораторията, баща и беше бивш учител в училището ми. Та с въпросното момиче бяхме приятелки от пърив до шести клас - в пети помня като отидохме в едни от първите часове по човека и природата и английски... "Абе, миличка, много поздрави имаш от баща ти...", "Мама как е?", "Прати на майка ти много поздрави." и още, и още. През това време аз си късах задника да уча и не, че нямах високи оценки, ама тя даже и да имаше пропуски и се прощаваха, тя да говори в час нищо не и казваха, другите опираха пешкира. И всяко второ изречение започваше с "Майка им е лекар.". Сега като се замисля не знам как почти шест години ми е била най-добрата приятелка. И дори, когато беше неведнъж съм и била обидена от тва постоянно лансиране и перчене. После се доказах - сама, без помощта на маменцето и татенцето, да са ми зад гърба, беше трудно, ама бях доволна.

uBuTo
02-07-2010, 15:32
случва се .. но след това съсипвам живота на учителя .. или в най-добрия случай не му влизам в часовете..

adrenalin4e
02-07-2010, 16:04
Писах тази тема, защото на мен ми се случва , преди края на срока се случи една такава несправедливост към мен от преподавателка,която няма изобщо никакво човешко отношение към повечето ученици , бях много тъжна , но аз сама си дадох кураж и си казах "всичко се връща" и наистина преди седмица същият учител се разболя сериозно и в момента е в болница,ще я няма най-малко месец , не че и желая злото, но просто новият преподавател,който я замества е супер много добре си предава уроците и пише оценките справедливо и без пристрастност. Просто му казвам Евала , много съм доволна!! :grin: 8)

Abigoria
02-07-2010, 18:30
Никога не ми се е случвало, въпреки че родителите ми не са лекари или нещо такова. Когато си редовен в знанията си, нямаш пропуски, и най- вече, ако знаеш как да се отнасяш към учителите, няма да ти се случва ;)

hiphopy0
02-07-2010, 18:43
пропускам понякога ..

Bimmer
02-07-2010, 19:02
Двете учебни заведения, в които съм бил, са се отличавали с това, че е нямала такава дискриминация тип "тате е адвокат" и да ти лижат гъза.
Друг е въпроса обаче, че тея които бяха влезли в училището по...
другия начин получаваха привилегии тип "не чух не видях" от даскалите, ама това не е много често явление.
Иначе най-много без да искам да закъснея за час или да се разблоея. Засега това са причините за отсъствията ми в бележника :)
...
peace

xXlloveXx
02-08-2010, 14:04
по принцип съм редовна..иии оценките са ми добреее, но тая по ФВС постоянно ми се кара, защото не мога да играя волейбол..НЕ МОГА АЗ КО ДА ПРАВЯ ](*,) 8-[

Shia
02-08-2010, 18:03
Родителят не прави ученика.
Като не се парадира с родители всичко е ок и майка ми е учителка,но това никога не е влияело на оценката на учителите към мен.
Нито е имало реплики "Майка ти учителка,а ти..."
Имала съм си и супер оценки и гадни,но всичко е зависело от мен.
Позамзването може да бъде доброкачествено,ако родителят е свързан с някако подпомагане към училището-финансово ,там бих одобрила-откъм държание не оценки.