PDA

View Full Version : Проблеми с коремните плочки



gandalfepi4
02-05-2010, 19:38
здравейте, моят проблем е следният:

отскоро започнах да тренирам за плочки, преди време ми бяха добре очертани но започнах много да се тъпча и се отпуснаха, та реших да ги "посъживя"

почнах да помпам коремни (стандартни) редовно и по много и започнаха пак да се очертават обаче забелязвам, че не са точно симетрични :-#

не правя и не съм правил некви упражнения с които да се развива едната страна на корема ми повече от другата, нито съм я напрягал повече от другата по някакъв начин обаче е факт :(

предния път като ми бяха изпъкнали си бяха перфектни-симетрични,равни,големи обаче явно нещо се е променило за 1-2 години

та въпроса ми е: Мога ли да направя нещо за да тренирам другата половина от корема си колкото по-развитата или по друг начин некъв да ги изравня докато е сравнително рано?

освен това и ако някой се сеща за вероятна причина моля да пише мнението си

благодаря предварително

lubomirky
02-05-2010, 23:18
тука да се включват вманиачените на тема 'зала'. според мен няма друг начин да ги направиш симетрични отново, освен с тежести

DimovB
02-06-2010, 05:53
симетрията на плочките е генетично заложена. не можеш да ги "изправиш"

загледай се, дори някои от културистите са с криви плочки

gandalfepi4
02-06-2010, 07:47
симетрията на плочките е генетично заложена. не можеш да ги "изправиш"

загледай се, дори някои от културистите са с криви плочки

да да знам го това но моля те чети какво писах, те ми бяха нормални обаче съм ги изкривил по некъв необясним начин и сега не знам има ли некви упражнения за фиксване че ме е много срам :(

DimovB
02-06-2010, 09:38
има странични преси.
при сгъване се накланяй повече в посоката, където ти е по-малка пресата.

gandalfepi4
02-06-2010, 10:29
има странични преси.
при сгъване се накланяй повече в посоката, където ти е по-малка пресата.

:grin: благодаря! не бях чувал за тях ама се поразрових и наистина изглеждат като нещо, което да ми напомпа левите плочки най- накрая 8-)

Chacho
02-06-2010, 11:40
симетрията на плочките е генетично заложена. не можеш да ги "изправиш"

загледай се, дори някои от културистите са с криви плочки

да да знам го това но моля те чети какво писах, те ми бяха нормални обаче съм ги изкривил по некъв необясним начин и сега не знам има ли некви упражнения за фиксване че ме е много срам :(

Аз като стопих мазнини и плочките си показаха кривата същност. Може и от това да е. Аз също смятам, че формата им е генетично заложена.

lubomirky
02-06-2010, 14:00
стига с т'ва генетично заложено.. за ръст, за плочки, за всичко ще кажете, че това е проблема. не е това, просто трябва да намерите упражнения, с които се натоварва само едната част

Chacho
02-06-2010, 14:05
стига с т'ва генетично заложено.. за ръст, за плочки, за всичко ще кажете, че това е проблема. не е това, просто трябва да намерите упражнения, с които се натоварва само едната част
Във фитнеса думата "Само" не съществува. Има думата "повече", която според мен в тоя случай не върши много работа. Да си пренаредиш плочките с упражнения ми звучи като да си презахванеш сухожилията с подскачане.

DimovB
02-06-2010, 14:58
стига с т'ва генетично заложено.. за ръст, за плочки, за всичко ще кажете, че това е проблема. не е това, просто трябва да намерите упражнения, с които се натоварва само едната част

колкото и да не ти се вярва формата и максималния размер, който ще достигнат мускулите ти е генетично заложен. от тази гледна точка всичко е генетика.

lubomirky
02-06-2010, 16:15
не вярвам да е така, но айде, да го приемем, че е така.

DimovB
02-06-2010, 18:33
няма начин. естествения растеж на мускула не е неограничен.

затва са измислили анаболите - преодоляват генетичния лимит

обаче за да стигнеш до тоя лимит се иска зверски много дългогодишни тренировки, така че шанса е минимален.

onqtam
02-08-2010, 17:40
руско въртене. потърси в нета кво е

gandalfepi4
02-11-2010, 12:53
руско въртене. потърси в нета кво е

бе търсих и търсих ама нищо не намирам :smt102

ше драснеш ли 2 реда да ни просветлиш к'во е това?

Chacho
02-11-2010, 14:21
руско въртене. потърси в нета кво е

бе търсих и търсих ама нищо не намирам :smt102

ше драснеш ли 2 реда да ни просветлиш к'во е това?

Да. Лягаш като за коремна преса. Сега си вдигаш торса на 45 градуса спрямо земята и изпъваш ръцете напред. Сега се въртиш наляво и надясно, сякаш си перка на самолет.

Ето упражнението:

http://www.youtube.com/watch?v=nE7E_muVkz0&feature=related

Хубаво е, но не мисля, че ще ти помогне. Аз го правя от доста време насам и плочките са си същите.



Между другото, DimovB, какво значи ограничен мускулен растеж? Под влияние на хормони и наличие на хранителни вещества мускулите си растът. Няма къде да бегат ;) . А анаболите не са "измислени", анаболите са хормони, които ти и аз, и всички имаме в телата си.

onqtam
02-11-2010, 18:06
http://www.youtube.com/watch?v=mHzVABv8OaU

(google - russian twist - първи резултат)

тва е за изравняване от ляво и дясно а не 4ак толкова за трупане

Corsair
02-12-2010, 10:36
Аз не съм фен на тия ненормални упражнения, които се навъдиха по клиповете. За мен най-правилната тренировка за корем: коремна преса на римско столче (3-4 серии по 20-25), повдигане на краката от вис (отново 3-4 серии по 15-20), и наклони встрани с дъмбел. Тренировката е лесна за изпълнение и включва както правите, така и косите коремни мускули. По мое мнение най-добре да се изпълнява през ден. И разбира се много тичане/плуване/какъвто и да е спорт.

DimovB
02-12-2010, 17:30
Между другото, DimovB, какво значи ограничен мускулен растеж? Под влияние на хормони и наличие на хранителни вещества мускулите си растът. Няма къде да бегат ;) . А анаболите не са "измислени", анаболите са хормони, които ти и аз, и всички имаме в телата си.

Мускулите имат ограничен потенциал за растеж, който е записан в генетичната програма на всеки човек и при всеки е различен, но все пак го има. А за анаболите си прав, че не се изразих правилно. Иначе хормоните са много деликатна тема за дискусия, в която и аз се чуствам бос. Основната идея е, че в организма има жлези, които секретират хормони, които потискат действието на други хормони и така се създава някакъв хормонален баланс, който при изкуствения прием на хормони не може да бъде запазен и оттам мускула се "принуждава" да продължи растежа си, въпреки телесния лимит.